Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;> - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-06-17, 18:21   #1
lady_bridget
Raczkowanie
 
Avatar lady_bridget
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 59

Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>


Zapewne by³ ju¿ taki temat, jednak moje pytanie nie dotyczy do koñca zwi±zków na odleg³o¶æ par, które np. by³y ze sob± wcze¶niej (przyk³adowo jedna strona musia³a wyjechaæ za granicê po roku bycia ze sob±).
Nie chodzi mi tak¿e o osoby które zna³y siê wcze¶niej osobi¶cie.
Przechodzê do sedna- czy osoby które poznaj± siê np. przez internet, z dala od siebie, maj± szansê stworzyæ trwa³y zwi±zek bêd±c z dala od siebie, widz±c siê 3-4 dni w miesi±cu?
Moim zdaniem nie, poniewa¿ brakuje wzajemnego poznania siê i wykszta³cenia siê g³êbszych uczuæ. Ludzie musz± spêdziæ ze sob± trochê czasu, by naprawdê kochaæ. Nie wykluczam tu "evenementów" jak np. moi rodzice, którzy poznali siê a dwa miesi±ce pó¼niej by³ ju¿ ¶lub i wesele, ot tak ale to rzadko¶æ w dzisiejszych czasach. Co o tym s±dzicie? Chêtnie poznam Wasze opinie.
__________________
Nie wiem, czy ka¿dy z nas ma swoje przeznaczenie, czy mo¿e wszystko dzieje siê przez przypadek. My¶lê, ¿e i jedno i drugie. Mo¿e i jedno i drugie dzieje siê w tym samym czasie.
Forrest Gump



Edytowane przez lady_bridget
Czas edycji: 2013-06-17 o 18:23
lady_bridget jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 18:33   #2
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 4 182
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Jestem w zwi±zku z Amerykaninem, poznali¶my siê przez internet, widzimy siê okazjonalnie bardzo. Jest to trudne, ale nie widzê powodów, dla którego nie mo¿emy siê poznawaæ. Nasza mi³o¶æ rozwija siê ca³y czas, nasza relacja jest coraz g³êbsza.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 19:37   #3
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 697
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Zwi±zek na odleg³o¶æ to bardzo trudna emocjonalnie sprawa, bo jest mnóstwo têsknoty i oczekiwania, ale uwa¿am, ¿e dla warto¶ciowej osoby warto jest przezwyciê¿aæ te wady.

Mi ju¿ 'leci' ponad pó³ roku z osob±, któr± pozna³am przez internet i w tej chwili spotykamy siê kilka razy w miesi±cu, bo mieszkamy daleko od siebie. Je¶li chodzi o wykszta³canie blisko¶ci, to my¶lê ¿e takie internetowe znajomo¶ci czasami potrafi± osi±gaæ intymno¶æ wiêksz±, ni¿ znajomo¶ci z 'realu' - mówiê o powiernikach i powiernicach internetowych, którzy czasami wiedz± o nas wiêcej, ni¿ nasza w³asna rodzina. Zreszt± akurat chyba zbyt mocno nie muszê t³umaczyæ to na forum, gdzie porusza siê nawet najbardziej osobiste tematy; z³udzenie anonimowo¶ci daje te¿ poczucie komfortu i pozwala byæ bardziej szczerym . Wiadomo, ¿e przy pierwszym spotkaniu na ¿ywo mo¿e byæ wielkie rozczarowanie (zale¿nie, jak bardzo autoprezentacja internetowa bêdzie autentyczna, a jak bardzo nakierowana na wybielanie siebie), ale je¶li takiego rozczarowania nie bêdzie, to spotykamy siê z osob± która dobrze zna nas i nasze s³abo¶ci, wiêc blisko¶æ ju¿ jest, wystarczy j± pog³êbiæ
busch jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 19:44   #4
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 128
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Cytat:
Napisane przez lady_bridget Poka¿ wiadomo¶æ
Zapewne by³ ju¿ taki temat, jednak moje pytanie nie dotyczy do koñca zwi±zków na odleg³o¶æ par, które np. by³y ze sob± wcze¶niej (przyk³adowo jedna strona musia³a wyjechaæ za granicê po roku bycia ze sob±).
Nie chodzi mi tak¿e o osoby które zna³y siê wcze¶niej osobi¶cie.
Przechodzê do sedna- czy osoby które poznaj± siê np. przez internet, z dala od siebie, maj± szansê stworzyæ trwa³y zwi±zek bêd±c z dala od siebie, widz±c siê 3-4 dni w miesi±cu?
Moim zdaniem nie, poniewa¿ brakuje wzajemnego poznania siê i wykszta³cenia siê g³êbszych uczuæ. Ludzie musz± spêdziæ ze sob± trochê czasu, by naprawdê kochaæ. Nie wykluczam tu "evenementów" jak np. moi rodzice, którzy poznali siê a dwa miesi±ce pó¼niej by³ ju¿ ¶lub i wesele, ot tak ale to rzadko¶æ w dzisiejszych czasach. Co o tym s±dzicie? Chêtnie poznam Wasze opinie.
sadze, ze to kreowanie zaledwie wizji jakiejs osoby. jestem na nie.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 20:15   #5
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 389
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Wiesz, jesli najpierw byli ludzie ze soba "na co dzieñ" a potem na odleg³osæ, to jeszcze da radê. Ale od pocz±tku budowaæ na odleg³o¶æ to czarno to widzê. Zale¿y jeszcze jak czesto mimo to sie spotykaj±. Ale im rzadziej tym gorzej. Bowiem tez jestem zdania, ¿e nie da siê do koñca poznaæ, zbudowaæ normalnej wiêzi, a np. przy k³ótni nie widzimy swoich emocji, zachowania... A te blisko¶ci z tytu³u tego, ¿e przez neta ³atwiej pisaæ i siê zwierzaæ - trochê to naci±gane. Wtedy kazdy zachowuje sie inaczej mimo wszystko, jest to takie tworzenie w³asnego i czujego¶ obrazu, ni¿ faktyczne bycie.

By³am w zwi±zku na odleg³osæ, choc widywalismy siê i tak czêsto, co 2, 3 tygodnie na weekend. Ale mimo wszystko to ju¿ nie to samo. Nic nie zast±pi rozmów w 4 oczy.

Ogólnie ciezko znoszê "roz³±ki", jakkolwiek bym kocha³a faceta, relacje z mojej strony sie nieco pogarszaj±,
angiee0902 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 20:27   #6
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wis³y :)
Wiadomo¶ci: 15 395
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

idealny temat dla mnie, pozna³am pewnego ch³opaka w jaki¶ czas temu przez fb.. pochodzi z tego samego miasta co ja, lecz ja studiujê w innym, a on w innym, w domu rodzinnym jest bardzo rzadko, przy okazji ¶wi±t, d³u¿szych weekendów.. i tak sobie pisali¶my, piszemy nadal.. jeszcze siê nie spotkali¶my, mo¿e to nast±pi w wakacje, póki co nie traktuje tego powa¿nie albo inaczej nie anga¿ujê siê zbyt emocjonalnie, bo nie wiem co nastapi w realu.. i nie chcê siê potem rozczarowaæ.. ale je¶li nawet co¶ to nie wiem czy takie co¶ ma sens, zycie na d³u¿sz± metê mo¿e byæ uci±¿liwe, chyba, ¿e naprawdê by co¶ zaiskrzy³o i warto by³oby to rozwijaæ, a nu¿ mo¿e keidy¶ wróci na sta³e do rodzinnego miasta
agulaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 20:34   #7
aiden81
Raczkowanie
 
Avatar aiden81
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 140
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

oczywiscie ,¿e sie da,ale to zale¿y od ludzi.Moja siostra pisa³a z ch³opakiem prawie 2 lata.Pracowali w 1 firmie,ona w Polsce,on w Niemczech.Tak im sie dobrze pisa³o,¿e po 2 latach spoptkali sie na miêdzynarodowej imprezie tej firmy.Potem zostali para,pisali,widzieli sie na pocz±tku raz na kwarta³,potem czêsicej.teraz leci im 7 rok bycia razem a sa pó³ roku po slubie.Dla chc±cego nic trudnego.
aiden81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 20:40   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Moim zdaniem ogólnie jasne, ¿e siê da. Jest masa typów ludzi i niektórzy po prostu dojd± do takiego etapu, ¿e im siê uda.

A je¶li chodzi o mnie to nie, mi by siê nie uda³o i w ogóle jest to dla mnie abstrakcj±, ale rozumiem, ¿e dla niektórych nie i tyle

chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 20:41   #9
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 1 580
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Cytat:
Napisane przez tyene Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem w zwi±zku z Amerykaninem, poznali¶my siê przez internet, widzimy siê okazjonalnie bardzo. Jest to trudne, ale nie widzê powodów, dla którego nie mo¿emy siê poznawaæ. Nasza mi³o¶æ rozwija siê ca³y czas, nasza relacja jest coraz g³êbsza.
Okazjonalnie - to znaczy jak czêsto? Jestem ciekawa, przy takiej odleg³o¶ci, jak mo¿na budowaæ relacjê, poznaæ kogo¶?
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 20:48   #10
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 670
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Cytat:
Napisane przez tyene Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem w zwi±zku z Amerykaninem, poznali¶my siê przez internet, widzimy siê okazjonalnie bardzo. Jest to trudne, ale nie widzê powodów, dla którego nie mo¿emy siê poznawaæ. Nasza mi³o¶æ rozwija siê ca³y czas, nasza relacja jest coraz g³êbsza.
U mnie dok³adnie taka sama sytuacja - znajomo¶æ internetowa, budowanie zwi±zku od pocz±tku na odleg³o¶æ. Teraz razem ju¿ 2,5 roku, wci±¿ w roz³±ce, ale znamy siê uwa¿am jak ³yse konie. Nie jestem fank± opinii, ¿e ¿eby poznaæ cz³owieka trzeba podczas rozmowy trzymaæ go za rêkê.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcê byæ niedelikatna, ale wymy¶lasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 21:08   #11
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 146
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

3-4 razy w miesi±cu... Chcia³abym! Ja siê z moim T¯ widzê trzy razy do roku, ale na d³u¿szy czas, ostatnio ca³e ferie, a teraz jeden i pó³ miesi±ca bêdziemy siê widzieli na wakacje. I ja spokojnie mogê powiedzieæ, ¿e jest to mo¿liwe i bardzo Go kocham, z Jego strony równie¿ to widzê. Aczkolwiek bardzo du¿o te¿ rozmawiamy przez internet, codziennie choæ trochê, a je¶li siê nie da to chocia¿ przez telefon. Ale za rok mamy zamiar zamieszkaæ razem.
W sumie cieszê siê, ¿e tak wysz³o, bo zaczynaj±c znajomo¶æ przez internet mog³am bardziej poznaæ to co ma w ¶rodku i w sumie ju¿ wtedy co¶ do niego czu³am. A a¿ do pierwszego spotkania w ogóle siê nie widzieli¶my, nawet ¿adnych zdjêæ nie by³o.

Znamy siê ju¿ trzy lata, a jeste¶my razem rok.
Wiêc da siê, je¶li zale¿y. Ja sobie nie wyobra¿am byæ z kim¶ innym. Chwilami ciê¿ko wytrzymaæ, ale jako¶ to leci... Nie wiem, jak to bêdzie, jak zacznê pracowaæ. Ale my¶lê, ¿e nawet lepiej, bo mo¿e na krócej bêdziemy siê widzieli, ale czê¶ciej.
Figula94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 21:30   #12
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 4 182
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

Cytat:
Napisane przez ciezko_jest_lekko_zyc Poka¿ wiadomo¶æ
Okazjonalnie - to znaczy jak czêsto? Jestem ciekawa, przy takiej odleg³o¶ci, jak mo¿na budowaæ relacjê, poznaæ kogo¶?
My jeste¶my ze sob± od stycznia, spêdzili¶my ze sob± ponad trzy tygodnie, za trzy tygodnie on przylatuje do mnie na dwa tygodnie, we wrze¶niu i na ¦wiêta ja lecê do niego. Codziennie rozmawiamy na skypie.
Nasza relacja, oprócz tego, ¿e jest na odleg³o¶æ, buduje siê normalnie. Znam jego rodzinê, by³am w jego domu, wszyscy s± naszym zwi±zkiem zachwyceni, on poznaje moich przyjació³ i rodzinê jak tylko tu przylatuje. Kompletnie nie mam poczucia, ¿e go "nie znam" i "nie mogê poznaæ", ale my oboje mamy bardzo wysokie zdolno¶ci komunikacyjne. Jest fajnie, jest super, chocia¿ oczywi¶cie zdycham z têsknoty, ale bycie w zwi±zku z w³a¶ciw± osob± wynagradza to. Nie moge go poca³owaæ i przytuliæ, ani wyj¶æ na standardow± randkê, ale jemy, gotujemy "ze sob±", wspólnie siê modlimy, ogl±damy te same filmy i jako¶ da siê stworzyæ nawet namiastkê randkowania.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 22:29   #13
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 697
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

tyene - czy zamierzasz z czasem przeprowadziæ siê do Ameryki, lub on chce wyjechaæ do Polski?

Przyznam, ¿e w moim zwi±zku na odleg³o¶æ na têsknotê najbardziej pomaga mi ¶wiadomo¶æ, ¿e oboje chcemy by odleg³o¶æ by³a tymczasowa - nie wyobra¿am sobie spotykaæ siê z ukochan± osob± co kilka tygodni, wiedz±c, ¿e tak ju¿ bêdzie wygl±da³ nasz zwi±zek...
busch jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-17, 22:39   #14
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 4 182
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

No tak, docelowo, zak³adaj±c, ¿e wszystko zmierza w kierunku ma³¿eñstwa i rodziny ja chcê jechaæ do Stanów. I to siê "rozumie samo przez siê", ja to wiem, on to wie, nasze rodziny to wiedz±.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-18, 10:40   #15
merciii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Tworzenie zwi±zku na odleg³o¶æ. ;>

W moim przypadku nie uda³o siê
merciii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.