Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-09, 08:26   #721
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=16fcd1ff0b24257bafb1730 1dac5f706a9d6f7ac_61da25a cd43dc;88985707]A w temacie poduszek ktoś ma poduszkę przeciwzmarszczkową? [/QUOTE]


Też mnie kusi, ale ja nie wiem czy coś daje



Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie odnośnie jarmarku Bozonarodzeniowego we Wrocławiu. Nigdy nie byłam i nie wiem kiedy najlepiej pojechać? Czy 4 grudnia będzie ok, czy to za wcześnie i lepiej przed samymi świętami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Iluminacje świetlne i choinka odpalane są chyba zawsze na Mikołajki, ale nie wiem jak w tym roku. Nie wiem co masz na myśli pisząc czy nie za wcześnie. Jarmark się zaczyna w listopadzie i do końca jest ten sam badziew. Przed świętami nie ma nic ekstra.


[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88986028]Będzie głupie pytanie.
Czy w każdym gabinecie ginekologicznym można wykonać USG piersi? W sensie, czy lekarz musi mieć jakąś specjalną machinę, inna niż do USG brzucha?

I teraz kwestia nfz. Można od tak lekarza poprosić przy corocznej cytologii, czy to nie jest refundowane?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Nie w każdym, upewnij się przy umawianiu na wizytę
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 08:36   #722
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=16fcd1ff0b24257bafb1730 1dac5f706a9d6f7ac_61da25a cd43dc;88985707]A w temacie poduszek ktoś ma poduszkę przeciwzmarszczkową? [/QUOTE]

Ja mam, ale wersje mini tzn taka ktora sie kladzie na inna poduszke. Ja jestem calkiem zadowolona, faktycznie widze, ze odgniecen na twarzy nie mam po przespanej nocy. Inna kwestia jest ze trzeba sie troche przyzwyczaic, bo poduszka ogranicza ci mozliwosc ruchu podczas snu (tzn, moze nie tyle ogranicza, co raczej gdy bedziesz sie duzo krecic to z niej spadniesz). Ja kupilam w ramach eksperymentu ta mala i mysle ze za jakis czas sprawie sobie ta w normalnym rozmiarze.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:14   #723
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88986028]Będzie głupie pytanie.
Czy w każdym gabinecie ginekologicznym można wykonać USG piersi? W sensie, czy lekarz musi mieć jakąś specjalną machinę, inna niż do USG brzucha?

I teraz kwestia nfz. Można od tak lekarza poprosić przy corocznej cytologii, czy to nie jest refundowane?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja z kolei nigdy nie miałam usg piersi na nfz. Waginalne - zależy czy dany lekarz miał u siebie w gabinecie, jak nie, to skierowanie do innego (oczywiście trzeba się umówić i odczekać swoje).
Również nigdy na nfz nie miałam robionego usg piersi. Ani na wizycie ani nie dostałam skierowania na wykonanie takiego badania. Lekarka tylko palpacyjnie wykonywała badanie piersi, według niej było wszystko ok. Sama sobie wyczułam jakieś guzki, zgrubienia i dopiero posiadając prywatną opiekę dostałam pierwszy raz skierowanie od ginekologa na usg piersi. Na nfz też nie przypominam sobie usg waginalnego robionego na wizycie. Jak coś to dostawałam skierowanie i umawiałam się na oddzielną wizytę.
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja chodzę prywatnie (Medicover, Luxmed) i USG piersi robi radiolog. Dostaje skierowanie na to badanie.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
W Luxmedzie/PZU ginekolog w gabinecie zazwyczaj robił mi usg waginalne bo posiadał taki sprzęt. W enel med dostawałam skierowanie na wykonanie badania u radiologa. Mowa oczywiście o usg waginalnym.
Na usg piersi zawsze skierowanie, nigdy nie miałam na wizycie. Jak widać jest to różnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:22   #724
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Również nigdy na nfz nie miałam robionego usg piersi. Ani na wizycie ani nie dostałam skierowania na wykonanie takiego badania. Lekarka tylko palpacyjnie wykonywała badanie piersi, według niej było wszystko ok. Sama sobie wyczułam jakieś guzki, zgrubienia i dopiero posiadając prywatną opiekę dostałam pierwszy raz skierowanie od ginekologa na usg piersi. Na nfz też nie przypominam sobie usg waginalnego robionego na wizycie. Jak coś to dostawałam skierowanie i umawiałam się na oddzielną wizytę.W Luxmedzie/PZU ginekolog w gabinecie zazwyczaj robił mi usg waginalne bo posiadał taki sprzęt. W enel med dostawałam skierowanie na wykonanie badania u radiologa. Mowa oczywiście o usg waginalnym.
Na usg piersi zawsze skierowanie, nigdy nie miałam na wizycie. Jak widać jest to różnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no, USG waginalne i cytologię mam co roku na NFZ. Lekarz sam mnie zaprasza na zwykłej wizycie, nic nie musze prosić. Nie wypisze mi recepty na tabsy jeśli się nie pojawię na te badania raz w roku.
Ale o USG piersi cicho sza. Ciekawa po prostu jestem czy jak ma sprzęt do USG, to czy może tym samym zrobić USG piersi, czy to zupełnie co innego jest.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:53   #725
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88986404]Nie no, USG waginalne i cytologię mam co roku na NFZ. Lekarz sam mnie zaprasza na zwykłej wizycie, nic nie musze prosić. Nie wypisze mi recepty na tabsy jeśli się nie pojawię na te badania raz w roku.
Ale o USG piersi cicho sza. Ciekawa po prostu jestem czy jak ma sprzęt do USG, to czy może tym samym zrobić USG piersi, czy to zupełnie co innego jest.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Moja lekarka robi tym samym sprzętem, ale wiem że trzeba wtedy zmienić ustawienia aparatu. W szpitalu w którym robię co roku usg piersi mają nowy sprzęt i zmiana tych ustawień to chwila, za to w przychodni jak moja ginekolog próbuje cokolwiek zmienić w ustawieniach to stary aparat do usg z miejsca jej się zawiesza i trzeba czekać kilkanaście minut aż się zresetuje. Nic dziwnego że szkoda jej na to czasu i woli umawiać pacjentki na usg piersi na osobną wizytę, a najlepiej wysyłać do poradni w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 10:10   #726
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Gdybyś mieszkała w Polsce, to przynajmniej mogłabyśmy sobie jakieś kosmetyki polecać, a tak to lipa
Fajnie by bylo miec kogos z kim mozna byloby sie wymieniac opiniami i kosmetykami, niestety nie mam w otoczeniu nawet jednej kreconowlosej osoby, tzn mam ale ona od lat codziennie prostuje
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 10:30   #727
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88986028]Będzie głupie pytanie.
Czy w każdym gabinecie ginekologicznym można wykonać USG piersi? W sensie, czy lekarz musi mieć jakąś specjalną machinę, inna niż do USG brzucha?

I teraz kwestia nfz. Można od tak lekarza poprosić przy corocznej cytologii, czy to nie jest refundowane?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]W nie kazdym, w niektorych to tylko fotel jest niestety...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 10:39   #728
16fcd1ff0b24257bafb17301dac5f706a9d6f7ac_61da25acd43dc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja mam, ale wersje mini tzn taka ktora sie kladzie na inna poduszke. Ja jestem calkiem zadowolona, faktycznie widze, ze odgniecen na twarzy nie mam po przespanej nocy. Inna kwestia jest ze trzeba sie troche przyzwyczaic, bo poduszka ogranicza ci mozliwosc ruchu podczas snu (tzn, moze nie tyle ogranicza, co raczej gdy bedziesz sie duzo krecic to z niej spadniesz). Ja kupilam w ramach eksperymentu ta mala i mysle ze za jakis czas sprawie sobie ta w normalnym rozmiarze.
o jaką "nakładkę" chodzi? ja widziałam wszędzie klasyczne poduszki
[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88986404]Nie no, USG waginalne i cytologię mam co roku na NFZ. Lekarz sam mnie zaprasza na zwykłej wizycie, nic nie musze prosić. Nie wypisze mi recepty na tabsy jeśli się nie pojawię na te badania raz w roku.
Ale o USG piersi cicho sza. Ciekawa po prostu jestem czy jak ma sprzęt do USG, to czy może tym samym zrobić USG piersi, czy to zupełnie co innego jest.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
sam aparat raczej nie, raczej głowice mogą się różnic w zalezności od przeznaczenia.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Moja lekarka robi tym samym sprzętem, ale wiem że trzeba wtedy zmienić ustawienia aparatu. W szpitalu w którym robię co roku usg piersi mają nowy sprzęt i zmiana tych ustawień to chwila, za to w przychodni jak moja ginekolog próbuje cokolwiek zmienić w ustawieniach to stary aparat do usg z miejsca jej się zawiesza i trzeba czekać kilkanaście minut aż się zresetuje. Nic dziwnego że szkoda jej na to czasu i woli umawiać pacjentki na usg piersi na osobną wizytę, a najlepiej wysyłać do poradni w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poradnie przyszpitalne lepsze niż inne?
16fcd1ff0b24257bafb17301dac5f706a9d6f7ac_61da25acd43dc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 10:53   #729
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=16fcd1ff0b24257bafb1730 1dac5f706a9d6f7ac_61da25a cd43dc;88986590]o jaką "nakładkę" chodzi? ja widziałam wszędzie klasyczne poduszki

sam aparat raczej nie, raczej głowice mogą się różnic w zalezności od przeznaczenia.

poradnie przyszpitalne lepsze niż inne?[/QUOTE]U mnie akurat poradnie przyszpitalne mają lepszy sprzęt niż nawet poradnie tego samego szpitala ulokowane gdzieś "na mieście". Trochę jakby do tych drugich wypychali starszy sprzęt przy okazji wymiany w szpitalu.

___

Mam pytanie odnośnie wniosku o urlop. Mam wpisać od kiedy do kiedy chcę wolne i ile dni, czy dobrze rozumiem że w te dni mam wliczyć tylko dni robocze? Tzn. np. wpisać że chcę urlop od 12 do 26 listopada czyli 11 dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 11:03   #730
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie odnośnie jarmarku Bozonarodzeniowego we Wrocławiu. Nigdy nie byłam i nie wiem kiedy najlepiej pojechać? Czy 4 grudnia będzie ok, czy to za wcześnie i lepiej przed samymi świętami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W weekendy niestety jest armagedon, ludzi tyle jak na procesji w Boże Ciało. Lepszym terminem jest dzień w tygodniu atrakcje są wszystkie czynne. Duża choinkę odpalają 6 grudnia i wtedy są dodatkowe atrakcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-11-09 o 11:07
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 11:22   #731
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie wniosku o urlop. Mam wpisać od kiedy do kiedy chcę wolne i ile dni, czy dobrze rozumiem że w te dni mam wliczyć tylko dni robocze? Tzn. np. wpisać że chcę urlop od 12 do 26 listopada czyli 11 dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie tak. Weekendów nie liczysz


Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
W weekendy niestety jest armagedon, ludzi tyle jak na procesji w Boże Ciało. Lepszym terminem jest dzień w tygodniu atrakcje są wszystkie czynne. Duża choinkę odpalają 6 grudnia i wtedy są dodatkowe atrakcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie. A że to weekend przed Mikołajem to ogóle może być młyn.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 11:28   #732
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Weekendów nie liczysz
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 11:34   #733
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie akurat poradnie przyszpitalne mają lepszy sprzęt niż nawet poradnie tego samego szpitala ulokowane gdzieś "na mieście". Trochę jakby do tych drugich wypychali starszy sprzęt przy okazji wymiany w szpitalu.

___

Mam pytanie odnośnie wniosku o urlop. Mam wpisać od kiedy do kiedy chcę wolne i ile dni, czy dobrze rozumiem że w te dni mam wliczyć tylko dni robocze? Tzn. np. wpisać że chcę urlop od 12 do 26 listopada czyli 11 dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wpisuje np. Od 1 do 7 listopada, czyli 5ndni roboczych wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 11:45   #734
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Fajnie by bylo miec kogos z kim mozna byloby sie wymieniac opiniami i kosmetykami, niestety nie mam w otoczeniu nawet jednej kreconowlosej osoby, tzn mam ale ona od lat codziennie prostuje
No ja właśnie też nie mam i aktualnie metodą prób i błędów testuję OnlyBio. Już wiem po dzisiejszym, żeby aktywatora skrętu i stylizatora nie wczesywać we włosy, tylko rozprowadzić palcami, jak wczesałam, to się słabo ugniotły
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 12:06   #735
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ja właśnie też nie mam i aktualnie metodą prób i błędów testuję OnlyBio. Już wiem po dzisiejszym, żeby aktywatora skrętu i stylizatora nie wczesywać we włosy, tylko rozprowadzić palcami, jak wczesałam, to się słabo ugniotły
Nawet nie chce mi sie podliczac ile kasy wydalam na testowanie w ostatnich miesiacach po tym jak odkrylam ze jak nie wysusze wlosow suszarka to one sie naturalnie skrecaja Pewnie spokojnie z pol wyplaty
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 12:33   #736
16fcd1ff0b24257bafb17301dac5f706a9d6f7ac_61da25acd43dc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie akurat poradnie przyszpitalne mają lepszy sprzęt niż nawet poradnie tego samego szpitala ulokowane gdzieś "na mieście". Trochę jakby do tych drugich wypychali starszy sprzęt przy okazji wymiany w szpitalu.

___

Mam pytanie odnośnie wniosku o urlop. Mam wpisać od kiedy do kiedy chcę wolne i ile dni, czy dobrze rozumiem że w te dni mam wliczyć tylko dni robocze? Tzn. np. wpisać że chcę urlop od 12 do 26 listopada czyli 11 dni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a to kadry ci nie policzą ile to wychodzi dni "roboczych"?
16fcd1ff0b24257bafb17301dac5f706a9d6f7ac_61da25acd43dc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 13:17   #737
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=16fcd1ff0b24257bafb1730 1dac5f706a9d6f7ac_61da25a cd43dc;88986590]o jaką "nakładkę" chodzi? ja widziałam wszędzie klasyczne poduszki
[/QUOTE]

To nie jest nakladka, tylko mini wersja poduszki przeciwzmarszczkowej, tzn podrozna albo do kladzenia na zwykla poduszke. Nie wiem o jakich poduszkach piszesz, ja mam na mysli te w ksztalcie motyla. Nie chce robic reklamy na wizazu, jak chcesz to na priv ci napisze gdzie kupilam.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 13:17   #738
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Macie jakieś sprawdzone cosie do przypinania koca w powłoczce, żeby się nie rolował i nie przesuwał? Znalazłam coś takiego na alixpress, ale nie wiem, ile to warte:
https://pl.aliexpress.com/item/10050...c00twllJP&mp=1
Szukam jednak czegoś w Polsce.
No i fajnie by było, jakby grubsze rzeczy, typu kołdra, też obejmowało
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 13:18   #739
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Również nigdy na nfz nie miałam robionego usg piersi. Ani na wizycie ani nie dostałam skierowania na wykonanie takiego badania. Lekarka tylko palpacyjnie wykonywała badanie piersi, według niej było wszystko ok. Sama sobie wyczułam jakieś guzki, zgrubienia i dopiero posiadając prywatną opiekę dostałam pierwszy raz skierowanie od ginekologa na usg piersi. Na nfz też nie przypominam sobie usg waginalnego robionego na wizycie. Jak coś to dostawałam skierowanie i umawiałam się na oddzielną wizytę.W Luxmedzie/PZU ginekolog w gabinecie zazwyczaj robił mi usg waginalne bo posiadał taki sprzęt. W enel med dostawałam skierowanie na wykonanie badania u radiologa. Mowa oczywiście o usg waginalnym.
Na usg piersi zawsze skierowanie, nigdy nie miałam na wizycie. Jak widać jest to różnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szokuje mnie to, tym bardziej, że ciągle trąbi się o profilaktyce USG waginalne mam na każdej wizycie (co pół roku, bez znaczenia, czy prywatnie, czy na NFZ), cytologię co roku za darmo na NFZ (ale robię co pół roku, więc płacę co drugie badanie). USG piersi też robię co roku za darmo i nigdzie nie chodzę po specjalne skierowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 13:37   #740
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Macie jakieś sprawdzone cosie do przypinania koca w powłoczce, żeby się nie rolował i nie przesuwał? Znalazłam coś takiego na alixpress, ale nie wiem, ile to warte:
https://pl.aliexpress.com/item/10050...c00twllJP&mp=1
Szukam jednak czegoś w Polsce.
No i fajnie by było, jakby grubsze rzeczy, typu kołdra, też obejmowało
w komplecie koldry obciazeniowej z powloka- powloka ma wszyte na rogach i s srodku bokow troczki, a koldra w tych samych miejscach ma petle/ uszy do wiazania
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 13:51   #741
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Ja tez nigdy nie mialam USG piersi. Wy mowicie o mammografii czy o jeszcze innym badaniu?
U mnie mammografia jest refundowana chyba od 50 roku zycia dopiero.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 14:11   #742
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Mammografia to inne badanie, u mlodych kobiet robi sie usg (normalne usg, takie jak brzucha)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 14:12   #743
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja wpisuje np. Od 1 do 7 listopada, czyli 5ndni roboczych wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie byłam do końca pewna czy wpisywać całe tygodnie, też z weekendem po urlopie ale w końcu wpisałam tak żeby kończyło się na piątku. [1=16fcd1ff0b24257bafb1730 1dac5f706a9d6f7ac_61da25a cd43dc;88986897]a to kadry ci nie policzą ile to wychodzi dni "roboczych"?[/QUOTE]Księgowa na pewno to policzy, ale nie chcę czegoś źle wypełnić żebym potem nie musiała do niej jeździć i podpisywać nowego wniosku. Pracuję w małej firmie która ma zewnętrzną księgową, z poprzednią księgową mieliśmy trochę inaczej ustalone ale nowa poprosiła o wniosek więc chciałam go dobrze wypełnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 14:18   #744
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88987066]Ja tez nigdy nie mialam USG piersi. Wy mowicie o mammografii czy o jeszcze innym badaniu?
U mnie mammografia jest refundowana chyba od 50 roku zycia dopiero.[/QUOTE]Usg piersi to co innego niż mammografia
Dziwi mnie tak niski poziom wiedzy na temat profilaktyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 14:22   #745
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Macie jakieś sprawdzone cosie do przypinania koca w powłoczce, żeby się nie rolował i nie przesuwał? Znalazłam coś takiego na alixpress, ale nie wiem, ile to warte:
https://pl.aliexpress.com/item/10050...c00twllJP&mp=1
Szukam jednak czegoś w Polsce.
No i fajnie by było, jakby grubsze rzeczy, typu kołdra, też obejmowało


Klipsy do kołdry NELLIE
https://jysk.pl/sypialnia/przescieradla/ochraniacze-na-mat/rozne/klipsy-do-koldry-nellie-16-szt-op
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 14:29   #746
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88987066]Ja tez nigdy nie mialam USG piersi. Wy mowicie o mammografii czy o jeszcze innym badaniu?
U mnie mammografia jest refundowana chyba od 50 roku zycia dopiero.[/QUOTE]To szybciutko sie zapisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 15:10   #747
Kama 93
Rozeznanie
 
Avatar Kama 93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 767
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Jaka podkładkę chłodząca pod laptopa polecacie ? Mężowi się popsuła już nie działają wszystkie wiatraki więc akurat mam prezent pod choinkę. Na pewno nie chce jakiegoś badziewia. Jakie używacie wy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"


13.02.2013
01.03.2018
27.07.2019
Kama 93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 15:39   #748
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Usg piersi to co innego niż mammografia
Dziwi mnie tak niski poziom wiedzy na temat profilaktyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po co ten przytyk? Dobrze, ze ty dwa miesiace temu zaczelas prace i od tego czasu wszystkie rozumy pozjadalas (a wczesniej pokazywalas jakie masz braki wiedzy).

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
To szybciutko sie zapisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapisac sie raczej specjalnie nie musze, zapytam gina na nastepnej wizycie; podejrzewam ze tylko trzeba zaplacic na wizycie, bo takie rzeczy nie sa refundowane. Dzieki.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 15:48   #749
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Ale telepatia z lekarzem. dzisiaj byłam u ginekologa i pierwszy raz się zapytał czy miałam usg piersi i skierował na badanie. Okazało się więc że nie da się w tej przychodni na zwykłej wizycie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Usg piersi to co innego niż mammografia
Dziwi mnie tak niski poziom wiedzy na temat profilaktyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wiesz że to lekarz to powinien wiedzieć i kierować na badania?
Słabe jest że w tym kraju trzeba samemu o wszystko dbać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 15:52   #750
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88987266]Po co ten przytyk? Dobrze, ze ty dwa miesiace temu zaczelas prace i od tego czasu wszystkie rozumy pozjadalas (a wczesniej pokazywalas jakie masz braki wiedzy).

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------



Zapisac sie raczej specjalnie nie musze, zapytam gina na nastepnej wizycie; podejrzewam ze tylko trzeba zaplacic na wizycie, bo takie rzeczy nie sa refundowane. Dzieki.[/QUOTE]Ktoś napisał wcześniej że robi za darmo usg co rok, to może u Ciebie też się da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-12 16:38:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.