Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-16, 12:12   #1081
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Robię pizzę z użyciem między innymi: pieczarek, boczku, cebuli. Czy powinnam te składniki podsmażyć na patelni przed wyłożeniem na ciasto, czy dać surowe? Obawiam się, że w piekarniku będą miały za mało czasu i wyjdą surowe. Z drugiej strony gdy podsmażę na patelni, to w piekarniku mogą się spalić.
Ja daję surowe zawsze i max moc piekarnika. Nie zdarzyło mi się, żeby się nie upiekły.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:13   #1082
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Robię pizzę z użyciem między innymi: pieczarek, boczku, cebuli. Czy powinnam te składniki podsmażyć na patelni przed wyłożeniem na ciasto, czy dać surowe? Obawiam się, że w piekarniku będą miały za mało czasu i wyjdą surowe. Z drugiej strony gdy podsmażę na patelni, to w piekarniku mogą się spalić.
zależy. jeśli składniki będą pokrojone cienko, i nie rozłozysz, że w miarę w jednej warstwie (a nie tak na bogato, kupa składników poukładanych na sobie) to nie będzie surowe

ale ja jednak zwykle trochę podsmażam pieczarki. one lubią puszczać wodę i pizza potrafi się zrobić taka trochę rozmokła
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:19   #1083
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Czy gotowanie na kuchence gazowej jest tansze niz na elektrycznej? Mam na mysli rachunki.
U mnie gazowa wychodziła drożej, bo oprócz samego kosztu gazu trzeba było doliczyć jeszcze abonament. Ciepłą wodę miałam miejską, ale jak ktoś ma swój piec to może mu się bardziej opłacać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:25   #1084
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Robię pizzę z użyciem między innymi: pieczarek, boczku, cebuli. Czy powinnam te składniki podsmażyć na patelni przed wyłożeniem na ciasto, czy dać surowe? Obawiam się, że w piekarniku będą miały za mało czasu i wyjdą surowe. Z drugiej strony gdy podsmażę na patelni, to w piekarniku mogą się spalić.
ja zawsze daję surowe - 10-15 min i zawsze jest ok
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:27   #1085
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie gazowa wychodziła drożej, bo oprócz samego kosztu gazu trzeba było doliczyć jeszcze abonament. Ciepłą wodę miałam miejską, ale jak ktoś ma swój piec to może mu się bardziej opłacać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie abonament to grosze. Za gaz place 35zlna dwa miesiace, wedlug mnie nawet na indukcji rachunek byly wiekszy (bo na zwyklej elektrycznej ceramicznej to na pewno). No i ja duzo gotuje. Jak ma sie swoj piec to sam abonament jest kilka razy wiekszy, wiec masz racje ze te parenascie zlotych za zuzycie juz nie robi wielkiej roznicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:29   #1086
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Czy gotowanie na kuchence gazowej jest tansze niz na elektrycznej? Mam na mysli rachunki.

Miałam gaz do sierpnia, od sierpnia mam indukcję, przez dwa miesiąca używania indukcji wychodziło drożej niż za gaz.


Dzięki za odpowiedzi odnośnie jaj. Też nie myje ale ostatnio właśnie dużo osób mi mówiło że myje i się tak zastanawiałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:29   #1087
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Robię pizzę z użyciem między innymi: pieczarek, boczku, cebuli. Czy powinnam te składniki podsmażyć na patelni przed wyłożeniem na ciasto, czy dać surowe? Obawiam się, że w piekarniku będą miały za mało czasu i wyjdą surowe. Z drugiej strony gdy podsmażę na patelni, to w piekarniku mogą się spalić.
Ja zawsze daje surowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-16, 12:35   #1088
michalpoznan83pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 39
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

indukcja to inna bajka, musisz sie przyzwyczaić


jak gotujesz np wode w garnku do czegokolwiek to maks moc,zeby było szybko, a nie na polowe mocy


uzywaj przykrywek do gotowania
michalpoznan83pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 12:37   #1089
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88997132]Ja zawsze kładę surowe. Tzn. zamiast boczku kiełbasę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88997145]Ja zawsze daję surowe, ale pizze piekę w wysokiej temperaturze 20 albo 30 min.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja daję surowe zawsze i max moc piekarnika. Nie zdarzyło mi się, żeby się nie upiekły.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zależy. jeśli składniki będą pokrojone cienko, i nie rozłozysz, że w miarę w jednej warstwie (a nie tak na bogato, kupa składników poukładanych na sobie) to nie będzie surowe

ale ja jednak zwykle trochę podsmażam pieczarki. one lubią puszczać wodę i pizza potrafi się zrobić taka trochę rozmokła
Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
ja zawsze daję surowe - 10-15 min i zawsze jest ok
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja zawsze daje surowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 13:26   #1090
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88996624]Dzięki.
Odcień brązu - na razie nie wiem, na razie ogólnie się zastanawiam nad brązowymi zamiast czarnych.
Czarnych ciuchów nie mam zbyt wiele, a jedne czarne buty i tak już mam. Czarnego płaszcza też nie mam i tego to akurat na pewno nie będzie, bo to nie jest mój kolor płaszcza na tę porę roku. Płaszcz mam beżowy, gdzieś tam jeszcze schowane kurtki ciemnozieloną i białą.[/QUOTE]To braz powinien wlasnie pasowac bardziej w sumie niz czarny. Ja nosze ciemne brazowe buty tez do czerni wg mnie wyglada to ok. Czasami czarne sa wg mnie za ciezkie szczegolnie do kolorow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 14:02   #1091
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Miałam gaz do sierpnia, od sierpnia mam indukcję, przez dwa miesiąca używania indukcji wychodziło drożej niż za gaz.


Dzięki za odpowiedzi odnośnie jaj. Też nie myje ale ostatnio właśnie dużo osób mi mówiło że myje i się tak zastanawiałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok, może jak masz tak gaz. Ja miałam na butlę i wychodziło drożej, butla gazu to teraz nawet 80 zł... Kilka lat temu było to około 45-50zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-16, 14:04   #1092
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Czy któraś z was przedłuża paznokcie akrylożelem na formie?(tipsie)

Czasem przedłużamy sobie paznokcie żelem na szablonie i to jest dramat. Przycinanie szablonu, potem nakładanie tego żelu, poziomowanie, Piłowanie.
Pół dnia mi schodzi.

Oglądam filmiki na YT, bardzo sprawnie to idzie. Wiadomo, na początku też będzie trudno, ale na szablonie przyklejanym to ja się chyba nigdy nie nauczę 🤷

Macie jakieś porównanie?
Jak paznokiec odrasta to wtedy co? Używa się frezarki do ściągnięcia tego akrylożelu czy tylko się uzupełnia?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 14:43   #1093
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie gazowa wychodziła drożej, bo oprócz samego kosztu gazu trzeba było doliczyć jeszcze abonament. Ciepłą wodę miałam miejską, ale jak ktoś ma swój piec to może mu się bardziej opłacać.
Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Miałam gaz do sierpnia, od sierpnia mam indukcję, przez dwa miesiąca używania indukcji wychodziło drożej niż za gaz.
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
U mnie abonament to grosze. Za gaz place 35zlna dwa miesiace, wedlug mnie nawet na indukcji rachunek byly wiekszy (bo na zwyklej elektrycznej ceramicznej to na pewno). No i ja duzo gotuje. Jak ma sie swoj piec to sam abonament jest kilka razy wiekszy, wiec masz racje ze te parenascie zlotych za zuzycie juz nie robi wielkiej roznicy.
]
Ja place teraz 40 euro za 2 miesiace. W tym 27 to jest realne zuzycie - reszta to oplata stala. Gaz oczywiscie jest tez to ogrzewania wody, mamy piecyk. Zastanawiam sie czy przy remoncie kuchni warto zmienic kuchenke na indukcje czy nie... Nie mam pojecia jak to obliczyc. Wydaje mi sie ze nie oplaca mi sie zmiana, ale nie jestem pewna, jak to widzicie?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2021-11-16 o 14:49
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 15:15   #1094
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez michalpoznan83pl Pokaż wiadomość
ile dziennie łykac D3+k2?
Jeśli chodzi o witaminę D3, to średnio 2000 IU (ale im większa masa ciała, czy bardziej zaawansowany wiek, to powinno się jej brać więcej, najlepiej zbadać poziom), a w przypadku K2, 70 mikrogramów.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 15:28   #1095
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Zobacz stronę Canva, wystarczy darmowe konto żeby tworzyć i pobierać pliki pdf. Nie, słyszałam że jajka mają na sobie warstwę ochronną która przedłuża ich świeżość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 15:43   #1096
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja place teraz 40 euro za 2 miesiace. W tym 27 to jest realne zuzycie - reszta to oplata stala. Gaz oczywiscie jest tez to ogrzewania wody, mamy piecyk. Zastanawiam sie czy przy remoncie kuchni warto zmienic kuchenke na indukcje czy nie... Nie mam pojecia jak to obliczyc. Wydaje mi sie ze nie oplaca mi sie zmiana, ale nie jestem pewna, jak to widzicie?
nie da sie jednoznacznie powiedziec, tym bardziej ze nie znamy doklandnych cen u Ciebie (za m3 gazu czy kWh pradu). skoro i tak gaz zuzywasz do podgrzewania to abonament Ci sie raczej nei zmniejszy.
ja osobiscie nie zrezygnowalabym z gazu na rzecz indukcji, zdecydowanie wole gotowac na gazie (choc nie ukrywam ze przydalaby mi sie jakas 6 palnikowa plyta, 4 gazowe i 2 palniki indukcyjne).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 15:51   #1097
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
ja osobiscie nie zrezygnowalabym z gazu na rzecz indukcji, zdecydowanie wole gotowac na gazie (choc nie ukrywam ze przydalaby mi sie jakas 6 palnikowa plyta, 4 gazowe i 2 palniki indukcyjne).
Wlasnie taki palnik mi ktos ostatnio doradzal i to sklonilo mnie do rozmyslan, ale nie rozumiem na co mi indukcyjne palniki, jesli mam obok te na gaz? Ja po wlasnych uzytkowaniach tych dwoch typow kuchenek nie widze zadnych plusow plyty indukcyjnej nad gazowa oprocz latwiejszego czyszczenia.
Moglabys napisac jakie zalety widzisz w takiej plycie z 2 roznymi przylaczami? Tak jak i ty zdecydowanie wole gotowac na gazie, ale moze jest cos o czym nie pomyslalam?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:12   #1098
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Czy gotowanie na kuchence gazowej jest tansze niz na elektrycznej? Mam na mysli rachunki.
Sporo tańsze, za gaz płaciłam 10-11zł miesięcznie (przeliczając po podwyżkach to 15-16zł), a różnica w rachunkach (plus moje obliczenia) pokazuje, że za indukcję płacę 30-50zł miesięcznie.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy któraś z was przedłuża paznokcie akrylożelem na formie?(tipsie)

Czasem przedłużamy sobie paznokcie żelem na szablonie i to jest dramat. Przycinanie szablonu, potem nakładanie tego żelu, poziomowanie, Piłowanie.
Pół dnia mi schodzi.

Oglądam filmiki na YT, bardzo sprawnie to idzie. Wiadomo, na początku też będzie trudno, ale na szablonie przyklejanym to ja się chyba nigdy nie nauczę 🤷

Macie jakieś porównanie?
Jak paznokiec odrasta to wtedy co? Używa się frezarki do ściągnięcia tego akrylożelu czy tylko się uzupełnia?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak przedłużałam żelem to potrafiłam spędzić ciągiem 4-6 godzin, bo za dużo żelu nałożyłam, musiałam spiłować, znowu trochę nałożyć itd. :P

Przy tych tipsach skróciłam czas do 1h wraz z malowaniem (ostatnio to nawet skończyłam szybciej niż 1 odcinek Plotkary ). Pierwsze 2 razy średnio mi wyszły, za cienkie i żel wylał się na skórki, ale w miarę szybko doszłam do wprawy, co przy nakładaniu żelu na szablonie zajęło mi dużo czasu. Przy utwardzaniu bardzo mi pomogły takie przezroczyste klipsy, które utrzymują formę na paznokciu.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:21   #1099
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Wlasnie taki palnik mi ktos ostatnio doradzal i to sklonilo mnie do rozmyslan, ale nie rozumiem na co mi indukcyjne palniki, jesli mam obok te na gaz? Ja po wlasnych uzytkowaniach tych dwoch typow kuchenek nie widze zadnych plusow plyty indukcyjnej nad gazowa oprocz latwiejszego czyszczenia.
Moglabys napisac jakie zalety widzisz w takiej plycie z 2 roznymi przylaczami? Tak jak i ty zdecydowanie wole gotowac na gazie, ale moze jest cos o czym nie pomyslalam?
szybsze zagotowanie wody na makaron, jak na szybko robie jakas potrawke potrawy gotuja sie tyle samo na gazie i indukcji wiec oszczednosc jest tylko w czasie zagotowania.
gaz ma bardzo duzo wad, chocby tlusty opar ze spalania ale dla mnie do gotowania jest bezkonkurencyjny.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-16, 16:47   #1100
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
szybsze zagotowanie wody na makaron, jak na szybko robie jakas potrawke potrawy gotuja sie tyle samo na gazie i indukcji wiec oszczednosc jest tylko w czasie zagotowania.
gaz ma bardzo duzo wad, chocby tlusty opar ze spalania ale dla mnie do gotowania jest bezkonkurencyjny.
O kurcze to ja mam odwrotne spostrzezenia, zawsze gdy gotuje na indukcji (zwykle na wakacjach), to dostaje ku..wicy bo nigdy mi sie nie chce woda zagotowac, mam wrazenie ze czekam duzo dluzej nic na gazie Czesto tez widze ze plyta sama gasnie, musze poprzesuwac garnkiem zeby zaczela sie znowu nagrzewac Czy ja cos robie nie tak?

O oparze ze spalania nie pomyslalam, fakt.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:47   #1101
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

A czy jasnoszare buty do chodzenia na co dzień jesienią to bardzo zły pomysł i do czego nie pasują waszym zdaniem?


Nienawidzę kupowania butów.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:52   #1102
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88997733]A czy jasnoszare buty do chodzenia na co dzień jesienią to bardzo zły pomysł i do czego nie pasują waszym zdaniem?


Nienawidzę kupowania butów.[/QUOTE]

ciężko powiedzieć czy pasują, bo nie wiemy jakie kolory nosisz
ale generalnie to powiedziałabym, że będą pasować, chyba że ubierasz się cała na ciemno. wtedy jasne buty mogą trochę dziwnie wyglądać. ale jasnoszary pasuje w sumie do wszystkiego

inna kwestia, że jesień to często czas deszczu, pluchy, deszczośniegu, mokrych liści na chodnikach - na jasnych butach cały ten syf będzie widać wyraźniej niż na ciemnych butach.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:58   #1103
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
O kurcze to ja mam odwrotne spostrzezenia, zawsze gdy gotuje na indukcji (zwykle na wakacjach), to dostaje ku..wicy bo nigdy mi sie nie chce woda zagotowac, mam wrazenie ze czekam duzo dluzej nic na gazie Czesto tez widze ze plyta sama gasnie, musze poprzesuwac garnkiem zeby zaczela sie znowu nagrzewac Czy ja cos robie nie tak?

O oparze ze spalania nie pomyslalam, fakt.
Indukcja działa falowo, tzn. na przemian grzeje i się wyłącza. Może te problemy które opisujesz to wina garnków? U mnie zagotowanie 3L wody na indukcji to jakaś minuta, na gazie u rodziców czekam i czekam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:59   #1104
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
O kurcze to ja mam odwrotne spostrzezenia, zawsze gdy gotuje na indukcji (zwykle na wakacjach), to dostaje ku..wicy bo nigdy mi sie nie chce woda zagotowac, mam wrazenie ze czekam duzo dluzej nic na gazie Czesto tez widze ze plyta sama gasnie, musze poprzesuwac garnkiem zeby zaczela sie znowu nagrzewac Czy ja cos robie nie tak?

O oparze ze spalania nie pomyslalam, fakt.
a czy to na pewno indukcja? moze zwykla plyta ceramiczna? jest jeszcze opcja ze w ustawieniach ma ograniczona moc. np. moja przenosna indukcja zagotowuje wode 5razy szybciej (ta sama ilosc w tym samym garnku, na palnikach dopasowanych do srednicy).
przesuwanie garnkiem, moze garnki byly uzywane na gazie i nie maja idealnie prostego dna? trudno powiedziec.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 16:59   #1105
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
O kurcze to ja mam odwrotne spostrzezenia, zawsze gdy gotuje na indukcji (zwykle na wakacjach), to dostaje ku..wicy bo nigdy mi sie nie chce woda zagotowac, mam wrazenie ze czekam duzo dluzej nic na gazie Czesto tez widze ze plyta sama gasnie, musze poprzesuwac garnkiem zeby zaczela sie znowu nagrzewac Czy ja cos robie nie tak?

O oparze ze spalania nie pomyslalam, fakt.
Na mojej indukcji szybko się gotuje i nic nie gaśnie. Ale mam taki rondelek którego płyta nie lubi i czasem nie rozpoznaje go 1 palnik, może to to (coś z garnkiem lub 1 palnikiem)?
Miałam gdzieś indziej gaz do dyspozycji i tak słaby dostarczano, że mały czajnik z wodą to było 20 minut. Myślałam że z tym zwariuję. Wyobraźcie sobie garnek wody do zagotowania makaronu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 17:06   #1106
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Indukcja działa falowo, tzn. na przemian grzeje i się wyłącza. Może te problemy które opisujesz to wina garnków? U mnie zagotowanie 3L wody na indukcji to jakaś minuta, na gazie u rodziców czekam i czekam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
a czy to na pewno indukcja? moze zwykla plyta ceramiczna? jest jeszcze opcja ze w ustawieniach ma ograniczona moc. np. moja przenosna indukcja zagotowuje wode 5razy szybciej (ta sama ilosc w tym samym garnku, na palnikach dopasowanych do srednicy).
przesuwanie garnkiem, moze garnki byly uzywane na gazie i nie maja idealnie prostego dna? trudno powiedziec.
Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Na mojej indukcji szybko się gotuje i nic nie gaśnie. Ale mam taki rondelek którego płyta nie lubi i czasem nie rozpoznaje go 1 palnik, może to to (coś z garnkiem lub 1 palnikiem)?
Miałam gdzieś indziej gaz do dyspozycji i tak słaby dostarczano, że mały czajnik z wodą to było 20 minut. Myślałam że z tym zwariuję. Wyobraźcie sobie garnek wody do zagotowania makaronu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sugerowalam sie tym, ze garnki byly do indukcji, stad moj wniosek ze sama kuchenka to indukcja, ale moze wcale nie
Moze to kwestia wieku, kilka razy w roku gotuje w 2 miejscach z taka plyta i mam te same problemy, ale obydwie plyty maja ponad 10 lat, moze to tu jest pies pogrzebany.

Dzikuje dziewczyny za wasze doswiadczenia
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 17:12   #1107
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

W domu rodzinnym i na wynajmie miałam kuchenkę gazową, w swoim domu mam indukcję i w życiu bym do gazu nie wróciła. Nie widzę jego żadnych zalet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 17:15   #1108
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88997733]A czy jasnoszare buty do chodzenia na co dzień jesienią to bardzo zły pomysł i do czego nie pasują waszym zdaniem?


Nienawidzę kupowania butów.[/QUOTE]

Jak są zamszowe, to bardzo zły pomysł, bo będą w sekundę brudne. Jak z czegoś innego, to może warto się zastanowić. Masz już jakiś konkretny model upatrzony?
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 17:22   #1109
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;88997795]Jak są zamszowe, to bardzo zły pomysł, bo będą w sekundę brudne. Jak z czegoś innego, to może warto się zastanowić. Masz już jakiś konkretny model upatrzony?[/QUOTE]


Z tymi jasnoszarymi zastanawiałam się nad tymi, bo idealna wysokość dla mnie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-16, 17:38   #1110
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 63

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
W domu rodzinnym i na wynajmie miałam kuchenkę gazową, w swoim domu mam indukcję i w życiu bym do gazu nie wróciła. Nie widzę jego żadnych zalet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znowu na wynajmowanym miałam indukcję i jak się przeprowadzaliśmy na swoje, to jedno wiedziałam na pewno - żadnej indukcji
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-12 16:38:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.