No-buy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-10, 21:56   #211
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Oj nie.
Rozumiem zmiana koloru, ale to mogą zmienić dodatki
Nie ma u mnie takiego wyboru, żebym szalała z dodatkami.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 10:26   #212
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Wracam tutaj, bo mam ostatnio problem z "przydałoby mi się".

Nie, że czegoś potrzebuję do funkcjonowania tylko "przydałoby mi się". Mam na przykład dużo czarnych, obcisłych bluzek na długi rękaw. I jak przeglądałam sobie strony sklepów (robiłam zakupy świąteczne dla rodziny), to trafiłam na różową bluzkę i kupiłam. A chodzę w bluzkach raz na ruski rok, wolę sukienki.

Kolor okazał się inny i ją zwróciłam, ale przeraża mnie te moje klikanie. Widzę coś i mówię sobie, że 'przydałoby mi się'

Wykończyłam moje ulubione serum i mam zamiennik, który mi nie odpowiada, ale jestem w połowie zużywania go. I mam kilka butelek różnych serum do wykończenia. Twarz mi nie odpadnie jak do wiosny poużywam innych kosmetyków i zużyję wszystko co mam. Ale nieeeee. Kupiłam to swoje ulubione serum, bo wyhaczyłam promocję (nikt mi jej nie pokazał, sama szukałam) i ono teraz będzie leżało w szufladzie do czasu, kiedy nie zużyję pozostałych kosmetyków.

Rozpieściłam się tymi kosmetykami.

Zrobiłam sobie listę co mam skończyć do wiosny i kiedy mi się przydatności kończą itd. Kolorówki mam mało, ale pielęgnacji sporo.

Chyba wrócę do płacenia gotówką w sklepach w kasach samoobsługowych. Będę miała konkretną sumę i za tyle mam zrobić zakupy, a nie patrzeć na pierdoły jak idę kupić żarcie na tydzień.
W ogole nie widze problemu w tym, ze kupilas ulubione serum i ma czekac w szufladzie. Skoro bylo w dobrej cenie, jest sprawdzone i ma dluga date waznosci to uwazam to za wrecz bardzo rozsadne. Co innego gdybys kupila jakas nowosc na sprobowanie, ale sprawdzony kosmetyk to inna sprawa.

Co do ciuchow - moze pomoze ci zainteresowanie sie tym jak fast fashion rujnuje przyrode, wykorzystuje cale spolecznosci w Azji itd. Mi przegladanie na biarzaco kont na insta ktore o tym mowia (np. ubrnaia do oddania) pomaga w ograniczeniu kupowania w sieciowkach. Od ponad dekady kupuje w lumpeksach, ale sieciowki i tak mi sie zdarzaja. Uswiadomienie sobie na co ida moje pieniadze jednak mnie stopuje
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 10:36   #213
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
W ogole nie widze problemu w tym, ze kupilas ulubione serum i ma czekac w szufladzie. Skoro bylo w dobrej cenie, jest sprawdzone i ma dluga date waznosci to uwazam to za wrecz bardzo rozsadne. Co innego gdybys kupila jakas nowosc na sprobowanie, ale sprawdzony kosmetyk to inna sprawa.

Co do ciuchow - moze pomoze ci zainteresowanie sie tym jak fast fashion rujnuje przyrode, wykorzystuje cale spolecznosci w Azji itd. Mi przegladanie na biarzaco kont na insta ktore o tym mowia (np. ubrnaia do oddania) pomaga w ograniczeniu kupowania w sieciowkach. Od ponad dekady kupuje w lumpeksach, ale sieciowki i tak mi sie zdarzaja. Uswiadomienie sobie na co ida moje pieniadze jednak mnie stopuje
Ostatnio czytalam o wysypisku nowych, niesprzedanych ubran w Chile. S
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 11:26   #214
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: No-buy

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88989728]Ostatnio czytalam o wysypisku nowych, niesprzedanych ubran w Chile. S[/QUOTE]

O kurcze, mozesz napisac cos wiecej? Albo podac linka?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 18:07   #215
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: No-bzuy

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
O kurcze, mozesz napisac cos wiecej? Albo podac linka?
Troche malo wiarygodne zrodlo focus chyba lepszy
https://www-o2-pl.cdn.ampproject.org...2654040386400a

https://www-focus-pl.cdn.ampproject....a-211109021625
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 21:50   #216
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: No-bzuy

Jestem z siebie dumna, nic nie kupiłam na BF
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 18:20   #217
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Odświeżam z nowym rokiem

Promocje noworoczne kusiły, ale nie dałam się. Na promocjach kupuję jedynie chemię do domu, mydła, żele pod prysznic itd. Żadnych pielęgnacyjnych kosmetyków, ubrań itd.

Aktualnie robię no buy month i zobaczymy jak mi pójdzie.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2022-01-02 o 18:21
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-02, 18:54   #218
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: No-buy

Dołączam
Ostatnie kilka miesięcy wiązały się u mnie z przebudową szafy ubraniowej. Sprzedałam lub wyrzuciłam koszmarki modowe, które już nie są dla mnie, zrobiłam przegląd, co mam i czego potrzebuję i zaopatrzyłam się w brakujące basicki.
Wchodzę w nowy rok z mocną myślą, że nic obecnie nie muszę kupować z ubrań. A jeśli coś uznam za bardzo potrzebne, to zdecydowanie poczekam chwilę z zakupem, aby był przemyślany, wyczekany i świadomy.

Wszystkie ubrania i buty "do ludzi" (bez bielizny, domowych i sportowych) dodałam w aplikację porządkującą szafę. Mam 71 sztuk i na nich działam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 19:32   #219
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dołączam
Ostatnie kilka miesięcy wiązały się u mnie z przebudową szafy ubraniowej. Sprzedałam lub wyrzuciłam koszmarki modowe, które już nie są dla mnie, zrobiłam przegląd, co mam i czego potrzebuję i zaopatrzyłam się w brakujące basicki.
Wchodzę w nowy rok z mocną myślą, że nic obecnie nie muszę kupować z ubrań. A jeśli coś uznam za bardzo potrzebne, to zdecydowanie poczekam chwilę z zakupem, aby był przemyślany, wyczekany i świadomy.

Wszystkie ubrania i buty "do ludzi" (bez bielizny, domowych i sportowych) dodałam w aplikację porządkującą szafę. Mam 71 sztuk i na nich działam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja też tak zrobiłam. I u mnie metoda na dwie szafy się sprawdziła. Mam małą szafę w sypialni i tam trzymam wszystko "po domu", bluzy, bluzki, jeansy itd.

Drugą szafę mam w przedpokoju. Ta w przedpokoju to właściwie schowek na miotły i tam mam powieszone wszystkie sukienki, marynarki, bluzki i spodnie "korpo" itd. I dodatkowo posegregowałam w korpo szafie wszystko pod kolor.

Wyeliminowało to zupełnie przebieranie w szafie w poszukiwaniu outfitów do pracy. Idę do korpo szafy, zdejmuję sukienkę z wieszaka i już.

Pinterest aktualnie jest nie do przeglądania. Za dużo reklam. Jak na coś kliknę i zjadę w dół to zamiast podobnych rzeczy wyskakują mi strony sklepów gdzie kupić i cena podana. WTF. Taka fajna aplikacja, a zrobili z niej sklep internetowy. Jak nie przeglądam Pinteresta to nie mam chęci na zakupy.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 20:24   #220
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
To ja też tak zrobiłam. I u mnie metoda na dwie szafy się sprawdziła. Mam małą szafę w sypialni i tam trzymam wszystko "po domu", bluzy, bluzki, jeansy itd.

Drugą szafę mam w przedpokoju. Ta w przedpokoju to właściwie schowek na miotły i tam mam powieszone wszystkie sukienki, marynarki, bluzki i spodnie "korpo" itd. I dodatkowo posegregowałam w korpo szafie wszystko pod kolor.

Wyeliminowało to zupełnie przebieranie w szafie w poszukiwaniu outfitów do pracy. Idę do korpo szafy, zdejmuję sukienkę z wieszaka i już.

Pinterest aktualnie jest nie do przeglądania. Za dużo reklam. Jak na coś kliknę i zjadę w dół to zamiast podobnych rzeczy wyskakują mi strony sklepów gdzie kupić i cena podana. WTF. Taka fajna aplikacja, a zrobili z niej sklep internetowy. Jak nie przeglądam Pinteresta to nie mam chęci na zakupy.
O, fajny patent z rozgraniczeniem tych rzeczy, żeby te wyjściowe mieć zawsze pod ręką i po nie sięgać Od razu łatwiej idzie wybieranie stylizacji i widać, jakie są możliwości ubraniowe.
Ja na Pinterest nie wchodzę, a jak jeszcze napisałaś o tych reklamach wszędzie, to już w ogóle dla mnie odpada. Mam wszystko wrzucone w aplikację Smart Closet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 20:43   #221
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
O, fajny patent z rozgraniczeniem tych rzeczy, żeby te wyjściowe mieć zawsze pod ręką i po nie sięgać Od razu łatwiej idzie wybieranie stylizacji i widać, jakie są możliwości ubraniowe.
Ja na Pinterest nie wchodzę, a jak jeszcze napisałaś o tych reklamach wszędzie, to już w ogóle dla mnie odpada. Mam wszystko wrzucone w aplikację Smart Closet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam tej aplikacji. Ściągnęłam właśnie i musiałabym całą tablicę z Pinteresta zapisać, żeby wrzucić zdjęcia do tej Smart Closet. Jak otworzyłam Smart Closet to przypomina mi trochę Polyvore.

Te dwie szafy to był najlepszy mój pomysł w obecnym mieszkaniu Jak mi się zachce jakiejś 'zielonej sukienki' to sobie otworzę szafę, a tam pięć zielonych sukienek wisi o różnych odcieniach. Nie będę przeglądać stron sklepów.

I wzięłam się za siebie i założyłam sobie tabelkę w Excelu ze stałymi wydatkami. Czynsz, subskrypcja Spotify, Netflix. I jak mi jakiś rachunek przyjdzie to też wpiszę ile zapłaciłam. Chcę zobaczyć ile mnie życie kosztuje.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-07, 13:15   #222
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: No-buy

Nie wiem czy jest sie czym chwalic, ale zamknelam juz drugi raz liste w ktorej podsumowuje zakupy ciuchowe. W porownaniu do roku '20, w 2021 wydalam o 50 euro mniej Szczerze mowiac, liczylam na lepszy wynik, bo w stosunku do calej wydanej kwoty nie jest to zbyt imponujace.
Zauwazam jednak, ze takie pilnowanie i spisywanie kazdego wydatku w kategorii, ktora jest dla nas problematyczana, faktycznie otwiera oczy na to ile sie wydaje i ile faili sie popelnilo. W moim przypadku w tym roku sa to 4 ciuchy, ktore okazalo sie ze albo nie leza dobrze albo mnie gryza i poszly do kontenera. 90% ciuchow kupuje w ciuchlandzie, wiec boli to tylko troche, ale i tak wydawalo mi sie za takie wpadki zdarzaja mi sie raz na kilka lat, a jednak nie.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-07, 14:30   #223
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest sie czym chwalic, ale zamknelam juz drugi raz liste w ktorej podsumowuje zakupy ciuchowe. W porownaniu do roku '20, w 2021 wydalam o 50 euro mniej Szczerze mowiac, liczylam na lepszy wynik, bo w stosunku do calej wydanej kwoty nie jest to zbyt imponujace.
Zauwazam jednak, ze takie pilnowanie i spisywanie kazdego wydatku w kategorii, ktora jest dla nas problematyczana, faktycznie otwiera oczy na to ile sie wydaje i ile faili sie popelnilo. W moim przypadku w tym roku sa to 4 ciuchy, ktore okazalo sie ze albo nie leza dobrze albo mnie gryza i poszly do kontenera. 90% ciuchow kupuje w ciuchlandzie, wiec boli to tylko troche, ale i tak wydawalo mi sie za takie wpadki zdarzaja mi sie raz na kilka lat, a jednak nie.
A ile kupiłaś ubrań w skali roku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-08, 16:38   #224
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: No-buy

Usiłuję zrobić rachunek sumienia i walnąć się w pierś, że znowu kupiłam rzeczy, bez których spokojnie mogłabym żyć.
1. Spódniczka w kolorze szałwiowej zieleni
2. Kremowa bluzka z nadrukiem w kolorze szałwiowej zieleni, bo przecież do tej spódniczki coś musi pasować
3. Letnia sukienka w duże, stylizowane kwiaty, której nie założyłam ani razu, bo lato nagle się skończyło
4. Czarna bluza do czarnych jeansów, bo jak zakładam kurtkę "w kolorze", to baza musi być monochromatyczna. (Leży z metką)
5. Sztruksy w kolorze sosny (nie mam usprawiedliwienia, leżą z metką)
6. Wełniana kurtka w kolorze ciemnozielonym (wisi z metką, za zimno, żeby nosić)
Boże
Co nie znaczy, że nie odkryję czegoś w szafie.


Póki co, ograniczyłam się z kosmetykami. Jak zrobiłam listę stanu posiadania, to zobaczyłam, że mam coś z głową.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 18:48   #225
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

To ja ostatnio nawet vloggerek 'no-buy' nie oglądam. Obejrzałam parę podsumowań z 2021 i to było takie 'nic nie kupiłam, aleeee tu była promocja i jednak się zdecydowałam' itd. I to nie było coś, co uważam za porządny wydatek na lata np. kurtka przeciwdeszczowa tylko jakieś palety cieni do powiek albo zestaw szminek, jak już któraś ma kilka z podobnymi odcieniami itd. I ile razy wyjdą z domu w neonowych cieniach? Nie motywuje mnie to już.

Ostatnie 'prezenty' zrobiłam sobie na początku miesiąca, za pieniądze z karty podarunkowej w pracy. Teraz mam poczucie winy, bo te karty podarunkowe przyjmują też supermarkety i mogłam sobie ich używać do płacenia za zakupy spożywcze na przykład. Teraz jakieś przekombinowane karty dali, że nie da się z nich doładować Revoluta. Wcześniej wpłacałam na Revolut i nie wydawałam na pierdoły.

Nie kupiłam nic za swoje, wydawałam pieniądze z prezentów. Kierowałam się zasadą, że jak dostaję w prezencie kasę na karcie podarunkowej, to mogę ją sobie wydać na sukienki. I kupiłam sobie dwie sukienki vintage, ale z bawełny, z dobrym składem i takie, że założę do pracy, na spacer, na obiad itd. Wszędzie. Poliester już dla mnie nie istnieje. I jak spytałam się czy założę je 100 razy, to odpowiedź była tak. Nie potrzebowałam ich, ale dostałam prezent to sobie zrobiłam prezent.

I przejrzałam swoją tabelkę z pieniędzmi, które nie wydałam w grudniu. Jak mi się coś podobało online, było na promocji, to wpisywałam koszt do tabelki i nic nie kupowałam. I nie wydawałam 180 euro. Dla mnie to dwa lata subskrypcji Spotify i jeszcze trochę zostanie.

Teraz włączam zasadę, że jak dostanę kartę podarunkową, którą przyjmują w supermarketach, zrobię za nią normalne zakupy.

Absolutnie nie traktuję no-buy jako karę tylko 'niczego nie potrzebujesz, masz wszystko do egzystencji'. Jak zespół, który lubię, przyjedzie do Irlandii, to sobie pójdę na koncert i to będzie moje "zrób sobie prezent", a nie ubrania, kosmetyki itd.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 08:31   #226
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Teraz włączam zasadę, że jak dostanę kartę podarunkową, którą przyjmują w supermarketach, zrobię za nią normalne zakupy.

Absolutnie nie traktuję no-buy jako karę tylko 'niczego nie potrzebujesz, masz wszystko do egzystencji'. Jak zespół, który lubię, przyjedzie do Irlandii, to sobie pójdę na koncert i to będzie moje "zrób sobie prezent", a nie ubrania, kosmetyki itd.
Fajne masz podejscie, podoba mi sie Mi nikt kart podarunkowych nie daje, a szkoda, bo takie do wykorzystania na spozywke bylyby super, bardzo by mnie ucieszyly.
O tyle dobrze, ze tu gdzie mieszkam w zwyczaju jest dodawac do prezentu rachunek (bez widocznej ceny) na podstawie ktorego mozna wymienic lub oddac prezent. Jako ze mi w 90% nie podoba sie to co dostaje od rodziny TZ to wymieniam. Chociaz juz sie troche nauczyli i raczej nie robia mi takich niespodzianek tylko pytaja co chce.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A ile kupiłaś ubrań w skali roku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wstyd sie przyznawac. Mam 52 podpunkty na liscie. Ale jest tutaj doslownie wszystko, tzn skarpetki, bielizna sportowa, ciuchy do cwiczen, spinka do wlosow, kolczyki, buty (od lat nie kupilam sobie butow), bizuteria itd... Gdy robie rachunek sumienia to tak naprawde zaluje kupienia wlasnie 7-8 rzeczy (ciuchy+akcesoria). Bo okazaly sie niewygodne, gryzl mnie material albo szew czy tez blyskawicznie sie zuzyly. Reszty uzywzam wiec moze nie powinam sie tak kajac.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2022-01-10 o 08:43
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 12:29   #227
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Fajne masz podejscie, podoba mi sie Mi nikt kart podarunkowych nie daje, a szkoda, bo takie do wykorzystania na spozywke bylyby super, bardzo by mnie ucieszyly.
O tyle dobrze, ze tu gdzie mieszkam w zwyczaju jest dodawac do prezentu rachunek (bez widocznej ceny) na podstawie ktorego mozna wymienic lub oddac prezent. Jako ze mi w 90% nie podoba sie to co dostaje od rodziny TZ to wymieniam. Chociaz juz sie troche nauczyli i raczej nie robia mi takich niespodzianek tylko pytaja co chce.
To ja tych kart nienawidzę, bo jest lista sklepów, które ją przyjmują i część ich nie bierze w ogóle. I nie da się z nich przelać kasy na konto / Revolut. I płacenie nimi to takie zawracanie tyłka, bo czasem na samoobsługowym musi przyjść pracownik, żeby coś wklepać w system, zawsze trzeba jeszcze paragon podpisać itd.

I niektóre miasta mają swoją własną kartkę podarunkową, żeby wspierać lokalne biznesy i np. jak dostaniesz kartę Wrocławską, to możesz nią płacić tylko w sklepach i knajpach we Wrocławiu itd. Większość sklepów przyjmuje, fryzjerzy też, ale tylko w danym mieście.

Już wolałabym kasę na konto zamiast tej karty. Wydałam, trudno Następnym razem wydam w Tesco na zakupy.

Ale jak mi ktoś ma dać jakaś pierdołę, której nie chcę, to już wolę tę kartę podarunkową, bo sobie sama zrobię za nią prezent. Dlatego u mnie w domu już się nie daje prezentów na święta, bo ja zawsze dawałam kasę do koperty, a mnie ktoś kupował jakieś pierdoły, w ogóle nie w mój gust itd.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2022-01-10 o 12:31
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 13:41   #228
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Pytam czy wy też zamawiacie hurtowo żele pod prysznic?

Jak widzę promocje na żele, mydła do rąk itd. zamawiam dużą ilość i to potem sobie leży. Wszystko zużywam, ale wiem, że większość osób, które robią no-buy tak nie robią. W ogóle nie robią zapasów tylko kupują jak coś im się skończy.

A ja właśnie zamawiam hurtowo mydła do rąk, płyny do prania, żele pod prysznic itd. Żadnej pielęgnacji tylko rzeczy do mycia, sprzątania itd.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 15:03   #229
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: No-buy

U
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Pytam czy wy też zamawiacie hurtowo żele pod prysznic?

Jak widzę promocje na żele, mydła do rąk itd. zamawiam dużą ilość i to potem sobie leży. Wszystko zużywam, ale wiem, że większość osób, które robią no-buy tak nie robią. W ogóle nie robią zapasów tylko kupują jak coś im się skończy.

A ja właśnie zamawiam hurtowo mydła do rąk, płyny do prania, żele pod prysznic itd. Żadnej pielęgnacji tylko rzeczy do mycia, sprzątania itd.
Zamienie uzywam 2 mydel do bani jako zelu pod prysznic, mam w zapasie 2 kostki zwyklego mysla do rak, nie kupuje hurtowo.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2022-01-11 o 15:21
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-11, 16:20   #230
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Pytam czy wy też zamawiacie hurtowo żele pod prysznic?

tak. żele pod prysznic i masła do ciała mam zawsze w ilości hurtowej. nie wynika to z potrzeby robienia zapasów, raczej z tego, że uwielbiam The Body Shop, których regularne ceny są dla mnie nieakceptowalne, dlatego jak mają jakąś promkę, to zaopatruję się hurtowo. zwykle kupuję te kosmetyki za pół ceny, co w przypadku masełka kosztującego 109 zł robi realną różnicę.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 17:10   #231
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Pytam czy wy też zamawiacie hurtowo żele pod prysznic?

Jak widzę promocje na żele, mydła do rąk itd. zamawiam dużą ilość i to potem sobie leży. Wszystko zużywam, ale wiem, że większość osób, które robią no-buy tak nie robią. W ogóle nie robią zapasów tylko kupują jak coś im się skończy.

A ja właśnie zamawiam hurtowo mydła do rąk, płyny do prania, żele pod prysznic itd. Żadnej pielęgnacji tylko rzeczy do mycia, sprzątania itd.
Jak wszystko zuzywasz, to w ogole nie widze problemu. Ja mam aktualnie z 5 czy 6 odzywek do wlosow czekajacych na wyprobowanie, bo kupilam jakies aktualne "pewniaki" jak bylam w Polsce w sierpniu. Z tym ze mam jeszcze poprzednie odzywki, wiec te nowe ciagle czekaja na swoja kolej. Jak jest dobra okazja, to czemu nie skorzystac. Potem mam spokoj na pol roku, a teraz to moze nawet i na rok. Jak ktos nie ma miejsca na skladowanie, ani nie obchodzi go jaki produkt kupuje (czasem problemem moze byc cena lub dostepnosc), to takie podejscie jakie opisujesz mnie nie dziwi.
Natomiast twoje zamawianie hurtowo jest chyba lepsze dla srodowiska niz zamawianie co jakis czas mniejszych ilosci. Wiec poza samym motywem no-buy tez sa plusy.

Jesli chodzi o zele pod prysznic to kupuje jakas tanioche na biezaco, bo nie mam tu wiekszych preferencji, natomiast chce sie przestawic na myslo w kostce i przestac kupowac zele w ogole (czekam juz tylko na moja wlasnorecznie zrobiona mydelniczke i adios zele ) Bo tak mnie to zaczelo zastanawiac, ze chyba jak mydlo jest dobre do rak to bedzie dobre i do ciala, prawda?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 18:03   #232
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Jak wszystko zuzywasz, to w ogole nie widze problemu. Ja mam aktualnie z 5 czy 6 odzywek do wlosow czekajacych na wyprobowanie, bo kupilam jakies aktualne "pewniaki" jak bylam w Polsce w sierpniu. Z tym ze mam jeszcze poprzednie odzywki, wiec te nowe ciagle czekaja na swoja kolej. Jak jest dobra okazja, to czemu nie skorzystac. Potem mam spokoj na pol roku, a teraz to moze nawet i na rok. Jak ktos nie ma miejsca na skladowanie, ani nie obchodzi go jaki produkt kupuje (czasem problemem moze byc cena lub dostepnosc), to takie podejscie jakie opisujesz mnie nie dziwi.
Natomiast twoje zamawianie hurtowo jest chyba lepsze dla srodowiska niz zamawianie co jakis czas mniejszych ilosci. Wiec poza samym motywem no-buy tez sa plusy.

Jesli chodzi o zele pod prysznic to kupuje jakas tanioche na biezaco, bo nie mam tu wiekszych preferencji, natomiast chce sie przestawic na myslo w kostce i przestac kupowac zele w ogole (czekam juz tylko na moja wlasnorecznie zrobiona mydelniczke i adios zele ) Bo tak mnie to zaczelo zastanawiac, ze chyba jak mydlo jest dobre do rak to bedzie dobre i do ciala, prawda?
Zużywam wszystko Nie chce mi się biegać co chwilę po sklepach jak mi się skończy mydło albo Domestos.

Zamawiam na promocjach i w jak największych opakowań. Mydła w zapasowych opakowaniach, do przelania w domu. Mam w szafkach w kuchni mały sklep Zamawiam też tak zapasy żeli pod prysznic. Szampony zawsze mam w zapasie, bo u mnie szybko znikają. Codziennie myję głowę.

Teraz mam spokój na pół roku i wiem, że w ogóle nie muszę wchodzić do sklepów, bo niczego, prócz jedzenia, nie potrzebuję.

Jedyne, co mi ostatnio wpadło w tym roku to kredki do oczu, bo wykończyłam wszystkie i potrzebowałam.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 11:24   #233
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: No-buy

Na zapas mam tylko mydła naturalne w kostce, a te używam i pod prysznic i do mycia twarzy i rąk.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 21:39   #234
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Pytam czy wy też zamawiacie hurtowo żele pod prysznic?

Jak widzę promocje na żele, mydła do rąk itd. zamawiam dużą ilość i to potem sobie leży. Wszystko zużywam, ale wiem, że większość osób, które robią no-buy tak nie robią. W ogóle nie robią zapasów tylko kupują jak coś im się skończy.

A ja właśnie zamawiam hurtowo mydła do rąk, płyny do prania, żele pod prysznic itd. Żadnej pielęgnacji tylko rzeczy do mycia, sprzątania itd.
Kupuję może nie hurtowo, ale na zapas. Raz na jakiś czas zamawiam paczkę z żelami pod prysznic dla siebie i TŻta, tak po 3-4 sztuki. Do tego dorzucam antyperspirant, pastę do zębów i szampony, bo tez myję włosy codziennie.
Nie lubię chodzić po jedną sztukę, bo rzadko już kupuję kosmetyki stacjonarnie, a po jednej sztuce też nie będę zamawiać.
Tak samo biorę chemię do domu na promkach typu 1+1.
Ale staram się nie przesadzać, zamawiam i zużywamy do końca, a nie kupuję na każdej promocji.
Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. W tym roku kupiłam w listopadzie i grudniu lepsze kosmetyki, typu kremy do twarzy, do rąk, w dobrych cenach i mam spokój na dłuższy czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 19:25   #235
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: No-buy

Ja zaczęłam rozsądniej podchodzić do zakupów spożywczych teraz i próbuję ograniczyć wszelkie obiadki na mieście, zamawianie pizzy itd. Ustaliłam sobie teraz kwotę 120-150 zł na tydzień na spożywkę (obiady, kolacje, śniadania, przekąski itd.) i chemię. Na razie idzie mi całkiem nieźle, muszę przyznać. I planuję to, co danego dnia jem. Jedne większe zakupy i tyle. Bo tak, to zawsze jak idę do sklepu to a to kinderki, a to colka.. To mnie najbardziej gubi.



Na pewno będę musiała zainwestować jeszcze niedługo w podkład do twarzy, puder i żel pod prysznic, bo już są na wykończeniu. Btw, ciężko mi dobrać podkład do twarzy - czy bierzecie ze dwie pompki z testera do słoiczka w takim Rossmannie? Nie wiem jak zostaje to ogólnie przyjęte w sklepie, a nie chcę wydawać bez sensu kasy, bo znowu pewnie bym nie trafiła z kolorem, jak w wielu przypadkach jak dotąd...



Z ubrań chyba na razie nie widzę, bym musiała coś kupić. Zresztą, i tak w większości pracuję zdalnie.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 05:17   #236
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Btw, ciężko mi dobrać podkład do twarzy - czy bierzecie ze dwie pompki z testera do słoiczka w takim Rossmannie? Nie wiem jak zostaje to ogólnie przyjęte w sklepie, a nie chcę wydawać bez sensu kasy, bo znowu pewnie bym nie trafiła z kolorem, jak w wielu przypadkach jak dotąd...

W Rosku normalnie robią próbki podkładów, ja płaciłam tylko za plastikowy pojemniczek (nie pamiętam ile, ale chyba złotówkę), ale jak przyniesiesz swój, to chyba też nie powinno być problemu. Zawsze można zapytać w sklepie, ale raczej się to nie zmieniło.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 07:42   #237
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: No-buy

Kilka lat temu tak robiłam, spytałam panie o zgodę, były trochę zdezorientowane, ale powiedziały, że dobrze Też kupiłam na miejscu takie małe okrągłe pojemniczki.
Trzymam kciuki. Ja też całe życie miałam problemy z podkładem, bo mam bardzo ciepły odcień cery i większość podkładów wygląda na mnie różowo. Uratował mnie Maybelline Fit Me, Annabelle Minerals gama Golden i z droższych - Make Up Forever, gama Y

Do wątku również przystępuję, z okazji przeprowadzki trochę ciuchów poszło do kontenera, odkryłam też ile mam zapasów kosmetycznych i mam zamiar wszystko wynosić/zużyć i nie kupować Bardzo bym chciała odłożyć jakąś konkretną sumę.
Organizuję też sobie więcej zajęć po pracy, bo przeglądanie sklepów online to zazwyczaj efekt nudy.

Jeśli chodzi o zakupy spożywcze, to już od jakiegoś czasu stosuję planowanie posiłków i wyprawę raz w tygodniu z listą, działa
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 10:03   #238
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość


Na pewno będę musiała zainwestować jeszcze niedługo w podkład do twarzy, puder i żel pod prysznic, bo już są na wykończeniu. Btw, ciężko mi dobrać podkład do twarzy - czy bierzecie ze dwie pompki z testera do słoiczka w takim Rossmannie? Nie wiem jak zostaje to ogólnie przyjęte w sklepie, a nie chcę wydawać bez sensu kasy, bo znowu pewnie bym nie trafiła z kolorem, jak w wielu przypadkach jak dotąd...


Z ubrań chyba na razie nie widzę, bym musiała coś kupić. Zresztą, i tak w większości pracuję zdalnie.
Kup sobie biały pigment. I jak podkład będzie za ciemny, zmieszasz sobie z kroplą pigmentu i już.

Ja mam problem z tym, że wszystko jest na mnie za ciemne. Najjaśniejsze podkłady na rynku są na mnie pomarańczowe. Jestem biała, wieje chłodem, nie ma we mnie nic ciepłego. I u mnie biały pigment załatwił sprawę.


Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2022-01-15 o 10:04
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 01:17   #239
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: No-buy

Nikomu nie życzę zepsutej pralki, ale dzięki temu łatwiej mi idzie no-buy. Lekcja konsumeryzmu. Dopiero co mi ją wymienili, ale czekałam na wymianę ponad miesiąc (wynajmuję). I cały czas miałam się w co ubrać, szafa była pełna.

Prałam ręcznie jedynie staniki i rajstopy.

To mnie uświadomiło w tym, że w ogóle nie potrzebuję nowych ubrań.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 06:40   #240
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: No-buy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Nikomu nie życzę zepsutej pralki, ale dzięki temu łatwiej mi idzie no-buy. Lekcja konsumeryzmu. Dopiero co mi ją wymienili, ale czekałam na wymianę ponad miesiąc (wynajmuję). I cały czas miałam się w co ubrać, szafa była pełna.

Prałam ręcznie jedynie staniki i rajstopy.

To mnie uświadomiło w tym, że w ogóle nie potrzebuję nowych ubrań.
Super! Bardzo wartościowa lekcja.
Ja mam oficjalnie 71 wyjściowych części garderoby, a i tak kilka (jak nie kilkanaście z nich) jest mi zbędne. Nie sięgam po nie w ogóle, wolę moje inne ulubione.
Od 3 tygodni tworzę w aplikacji Smart Closet zestawy ubrań na dany dzień i jeszcze ani razu nie byłam dwa razy w tym samym. Jest to dla mnie mega praktyczne, bo normalnie to już w środę nie pamiętałam, czy w poniedziałek byłam w jeansach czy w sukience... A teraz mam fajnie rozpisane i żongluję sobie outfitami. Nie brakuje mi nic. Nic nie muszę kupować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-11 20:30:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.