Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł... - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-30, 23:24   #661
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Svadilfari Pokaż wiadomość
Odp w cytacie.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------


Kiedyś miały tzw. książeczkę mieszkaniową. Lądowały w o niebo lepszej sytuacji niż dzieci ze skłóconych rodzin, które to, bez perspektyw na pomoc w dorosłym życiu, dostawały tylko kopa na zewnątrz - i dobrze jak dopiero w wieku 19 lat. Im się to nie należało.

Teraz są pierwsze w kolejce do mieszkań... jak to się nazywa, socjalnych? Miejskich? Dopiero potem dorośli zagrożeni bezdomnością.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------


Oj, oj, oj. Na to nigdy nie patrz. W 90% sama płacisz za remonty w mieszkaniu, nawet te, które wpływają na bezpieczeństwo ogółu bloku. Spółdzielnia ogarnia tylko ogólnoblokowe problemy i kontrola liczników. Pęknie rura w ścianie w łazience? Naprawiasz ty.

Co mi przypomniało: uwaga na mieszkania natychmiast pod dachem. Jak dach zaczyna przeciekać, to się okazuje, że pieniądze z funduszu remontowego "wyparowały" i nie znajdą się dopóki kancelaria prawna nie złoży pytania na piśmie. I dobijanie się o remont dachu może zająć lata, "bo nie ma pieniędzy", a ty podstawiasz wiadra. Kraków.



Dziewczyny mają rację, że koszt budowy domu jest w takiej samej cenie co mieszkanie, lub i taniej. Prawdę mówiąc, im dalej od miasta, tym bardziej rażąco koszt opada. 2/3 mieszkania, 1/3 mieszkania...Są domy dosłownie za bezcen pośrodku niczego. Ale nie wiem, dla mnie dojazd to kluczowa kwestia, a utrzymanie samochodu (niezbędny czasem), to koszt którego omijam z determinacją wystarczającą, by był dla mnie deal breakerem w wybieraniu miejsc do życia. Przy twoich zarobkach nie jest on niemożliwy. Czy chce ci się tak tracić pieniądze jednak?



Co do całego know-how - żaden ze znajomych nie budował domu?


Minusy: nie wynajmiesz czegoś takiego. Nie wiem kurde, czy sprzedasz. Nie bez powodu ceny bywają niskie. Jakbyś miała mieć rodzinę, to pewnie pozostaje miasto. Bo jak syn wybierze sportowe zajęcia o 19 to musisz być szoferem. A jak godziny pracy ci nie pozwolą, bo nie wyrobisz się ze zleceniem, a rano masz pracę na etat? No cóż...
Akurat jestem z Krakowa wiec chyba zyjemy w dwoch rownoleglych światach. Jedzenie na tydzien za stowke? Jednak bardziej cenie sobie swoj organizm i wole wydac wiecej, ale na cos zdrowszego, niz zywic sie najtanszym substytutem jedzenia jak np parowki z miesa oddzielonego mechaniczne (czytaj chrzastki, skorki i bog wie co jeszcze), plastikowe warzywa z biedry zlane tona chemikaliow, wedliny ktore po jednym dniu da sie przykleic do sciany, wszystko naszpikowane antybiotykami, konserwantami, a sklady dlugosci takiej ze ledwo mieszcza sie na opakowaniu - po czym odczuc konsekwencje tego za pare lat na swoim organizmie. I wydac na lekarza, prywatnie bo na nfz nie ma co liczyc. Dlatego uwazam ze wykarmianie sie za stowke na tydzień to bardziej przetrwanie niz zapewnienie oragnizomowi odpowiednich wartosci odzywczych. I tak, mowimy dalej o Krakowie a nie o np Warszawie gdzie koszty zycia sa duzo wyzsze. Wiec nie uwazam zeby nauka oszczedzania mi byla potrzebna. Chyba lepiej zaszczepic w ludziach wiecej swiadomosci konsumenckiej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 11:56   #662
milywaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 160
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Autorko, a czy rozważałaś opcję TBS-ów? Może w Twojej sytuacji to nie byłby głupi pomysł?
milywaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 14:16   #663
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Już 10 razy było pisane o tbs-ach na forum, w tym wątku też. To praktycznie nigdy nie jest dobry pomysł. 1. Trzeba wyłożyć na wstępie podobną kwotę co na wkład własny. 2. Czynsz jest drogi, praktycznie jak rata kredytu. 3. Nie ma żadnej gwarancji że mieszkanie będzie można wykupić jako własne. 4. Jakość wykonania plus obsługa nieruchomości zazwyczaj znacznie gorsza niż w deweloperce.
Nie ma sensu się w to pakować, jak ma się szanse na kredyt na własne mieszkanie.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 15:28   #664
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:36
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 16:23   #665
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tbsy są dla ludzi, którzy z różnych względów nie mogą wziąć kredytu i kupić czegoś na własność. Jeżeli autorka chce i ma możliwość kupna swojego mieszkania, to absolutnie odradzam tbs. Musiałaby jeszcze przecież włożyć kasę w remont. Sumarycznie oddali ją to wszystko od kredytu. Co do budownictwa, to zależy jak się trafi, i tu i tu. Nie rozumiem wychwalania starego budownictwa, dla mnie wielka płyta to z kolei największy syf.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 16:54   #666
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

TBSy ponoć ciężko się potem odsprzedaje. Co prawda znam tylko jedną osobę, która się skusiła, ale żałowała bardzo mocno właśnie z tego względu.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 17:00   #667
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
TBSy ponoć ciężko się potem odsprzedaje. Co prawda znam tylko jedną osobę, która się skusiła, ale żałowała bardzo mocno właśnie z tego względu.
Też o tym słyszałam. Zwłaszcza że ludzie chcą sobie odbić koszty włożone w remont oraz infancję, więc oprócz odstępnego, które wpłacili, życzą sobie drugie tyle. Prędzej zamiana wchodzi w grę.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-31, 17:01   #668
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:36
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 17:03   #669
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Można "odstąpić" partycypację.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 17:04   #670
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:36
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 17:05   #671
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Weszłam w pierwsze z brzegu ogłoszenie i za odstąpienie ktoś życzy sobie 120 tysięcy, z czego kwota partycypacji to 25 tys mieszkanie 50m2.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-31, 17:14   #672
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Cesja partycypacji, wiem. W Polsce jest chyba dość powszechnie ceniona własność nieruchomości, dlatego spółdzielcze lub własnościowe są chodliwe, a na TBS czy udział ze wskazaniem lokalu ciężej znaleźć amatora.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 08:07   #673
KrystianNowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Czy są tutaj osoby, które podczas sprzedaży nieruchomości skorzystały z usług firmy zajmujących się skupem nieruchomości xxx ? Chciałbym szybko sprzedaż moje stare mieszkanie, ponieważ potrzebuje gotówki.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-27 o 13:51 Powód: reklama - link wstawiony po edycji
KrystianNowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 09:08   #674
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Całkowicie zgadzam się z tym, że TBS (przynajmniej w dużych miastach) to fatalny pomysł. Bardzo dużo kasy idzie w samo odstąpienie, lokale też są zazwyczaj w średnim stanie i trzeba przeznaczyć coś na remont, a w dodatku przecietna rata miesieczna za TBS we Wrocławiu to ok 1500-2500 zlotych. Wcale to nie jest tak mało.
Ja jestem w podobnej sytuacji co autorka, chociaż kilka lat młodsza i póki co po prostu odkładam to co mogę na wkład własny, a póki co wynajmuję pokój. Też tanio nie jest, ale i tak mam lepszą z ofert. Jeśli komuś nie przeszkadza mieszkanie z kimś to moim zdaniem lepsza opcja na przeczekanie niż bawienie się w TBS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2023-04-25 o 09:39
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 19:53   #675
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Autorko, co u Ciebie? Jaka podjęłaś decyzję?
Przeczytałam cały wątek dziś i jestem bardzo ciekawa, co postanowiłaś, zwłaszcza na kanwie tego co wydarzyło się ze stopami procentowymi niedługo później. Mam nadzieję, że u Ciebie ok

Ja też wzięłam kredyt i kupiłam mieszkanie jako singielka. Miałam uzbierany wkład własny. Przez ponad rok byłam na zerowych stopach, potem jak się rozszalały, to początkiem 2022 przeszłam na stałą ratę i też sobie radzę. I nadal mieszkam sama, a co gorsza mam znajomych i sama skręcam meble

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 21:44   #676
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez ukladlimbiczny Pokaż wiadomość
Autorko, co u Ciebie? Jaka podjęłaś decyzję?
Przeczytałam cały wątek dziś i jestem bardzo ciekawa, co postanowiłaś, zwłaszcza na kanwie tego co wydarzyło się ze stopami procentowymi niedługo później. Mam nadzieję, że u Ciebie ok

Ja też wzięłam kredyt i kupiłam mieszkanie jako singielka. Miałam uzbierany wkład własny. Przez ponad rok byłam na zerowych stopach, potem jak się rozszalały, to początkiem 2022 przeszłam na stałą ratę i też sobie radzę. I nadal mieszkam sama, a co gorsza mam znajomych i sama skręcam meble

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
Hej! Nic się u mnie nie zmieniło. Nie kupiłam mieszkania, nie wyprowadziłam się - z jednej strony wdzięczna jestem losowi (nikt chyba wtedy nie mógł przewidzieć, jak bardzo poszybują stopy procentowe; w tamtej sytuacji rata zajęłaby całą moją wypłatę co do grosza, a awans, którego w tym watku byłam tak pewna, co mi tutaj niektóre wytykały, opóźnił się o ponad rok), z drugiej przeklinam ten los i własną niemrawość, bo już bylabym w innym punkcie życia. Chociaż w sumie nie wiadomo co by było. Wpadłam w depresję spowodowaną różnymi czynnikami i nie czuję się na siłach podejmować takich decyzji. Może teraz przy okazji kredytu 2% coś zdziałam, ale szczerze wątpię. Nie mam na to siły.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 15:06   #677
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Hej! Nic się u mnie nie zmieniło. Nie kupiłam mieszkania, nie wyprowadziłam się - z jednej strony wdzięczna jestem losowi (nikt chyba wtedy nie mógł przewidzieć, jak bardzo poszybują stopy procentowe; w tamtej sytuacji rata zajęłaby całą moją wypłatę co do grosza, a awans, którego w tym watku byłam tak pewna, co mi tutaj niektóre wytykały, opóźnił się o ponad rok), z drugiej przeklinam ten los i własną niemrawość, bo już bylabym w innym punkcie życia. Chociaż w sumie nie wiadomo co by było. Wpadłam w depresję spowodowaną różnymi czynnikami i nie czuję się na siłach podejmować takich decyzji. Może teraz przy okazji kredytu 2% coś zdziałam, ale szczerze wątpię. Nie mam na to siły.
Rozumiem. Gdybyś potrzebowała dobrego doradcy kredytowego, napisz do mnie na pw, swojego mogę polecić z czystym sumieniem

Słyszałam o tych kredytach 2%, ale nie orientuję się zupełnie w szczegółach.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ukladlimbiczny
Czas edycji: 2023-04-28 o 15:07
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-29, 09:29   #678
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez ukladlimbiczny Pokaż wiadomość
Słyszałam o tych kredytach 2%, ale nie orientuję się zupełnie w szczegółach.
To jest zwykła kiełbasa wyborcza, a nie rzetelny program. Po pierwsze dopłacają ci tylko przez 10 lat, żeby obniżyć oprocentowanie do 2%, a jednak większość ludzi bierze kredyty hipoteczne na dłużej. Po drugie, w dużych miastach przy obecnych cenach ciężko się zmieścić w kwotach maksymalnych na kredyt i wkład własny, które wyznaczyli. A poza tym na program przeznaczyli takie "zawrotne" środki, że w pierwszym roku dostać dofinansowanie może maksymalnie coś ok. 700 osób, co jest w skali 38 mln kraju i ilości chętnych niczym.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-29, 10:02   #679
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
To jest zwykła kiełbasa wyborcza, a nie rzetelny program. Po pierwsze dopłacają ci tylko przez 10 lat, żeby obniżyć oprocentowanie do 2%, a jednak większość ludzi bierze kredyty hipoteczne na dłużej. Po drugie, w dużych miastach przy obecnych cenach ciężko się zmieścić w kwotach maksymalnych na kredyt i wkład własny, które wyznaczyli. A poza tym na program przeznaczyli takie "zawrotne" środki, że w pierwszym roku dostać dofinansowanie może maksymalnie coś ok. 700 osób, co jest w skali 38 mln kraju i ilości chętnych niczym.
Można maksymalnie wziąć 500 tys kredytu. To dużo jak na singla, więcej to i tak mało kto byłby wstanie spłacić. Przez te 10 lat można nadplacac i rata się sporo zmniejszy. Przez pierwszy rok ma nie być limitów, więc jakaś garstka skorzysta, a potem zacznie się dramat. Także moim zdaniem jak brać kredyt to wtedy, kiedy wejdzie ten program, bo potem będzie jeszcze gorzej ( jeszcze wyższe ceny mieszkań, mała dostępność tego kredytu).

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-04-29 o 10:03
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-30, 16:57   #680
crazystudentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 19
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Hej,
ja właśnie będę starać się o kredyt 2%, rata przez pierwsze 5 lat bedzie wynosic 1860 zł przy kredycie na 350k.(czynsz ok 750 zl) Zamierzam wziąć go samodzielnie przy zarobkach 6,5k. Co sądzicie?
Pozdrawiam
crazystudentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-30, 18:12   #681
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez crazystudentka Pokaż wiadomość
Hej,
ja właśnie będę starać się o kredyt 2%, rata przez pierwsze 5 lat bedzie wynosic 1860 zł przy kredycie na 350k.(czynsz ok 750 zl) Zamierzam wziąć go samodzielnie przy zarobkach 6,5k. Co sądzicie?
Pozdrawiam
Spoko, jeśli to zarobki netto i stabilne zatrudnienie. Sprawdziłabym też dla pewności wysokość raty dla normalnych warunków (bez dopłat).
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-30, 18:41   #682
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez crazystudentka Pokaż wiadomość
Hej,
ja właśnie będę starać się o kredyt 2%, rata przez pierwsze 5 lat bedzie wynosic 1860 zł przy kredycie na 350k.(czynsz ok 750 zl) Zamierzam wziąć go samodzielnie przy zarobkach 6,5k. Co sądzicie?
Pozdrawiam
Obciążenie mieszkaniowe będzie stanowić ponad 40% Twoich zarobków. Trochę więcej może się zaleca - bo z reguły poprawnie powinno być do 30%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-01, 16:35   #683
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Obciążenie mieszkaniowe będzie stanowić ponad 40% Twoich zarobków. Trochę więcej może się zaleca - bo z reguły poprawnie powinno być do 30%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja nawet teraz realistycznie rzecz biorac nie mam szans w mieście typu Kraków, nawet z tym kredytem 2%. Na etacie zarabiam 4800 netto, dorabiam do tego na zleceniach średnio 1300 zł miesiecznie, czasem wiecej, czasem mniej. Widoków na nic lepszego już nie mam, jeśli nie chcę zmienić branży i/lub pracować 20h na dobę. Wszystkie możliwe awansy już dostałam.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-01, 17:13   #684
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Obciążenie mieszkaniowe będzie stanowić ponad 40% Twoich zarobków. Trochę więcej może się zaleca - bo z reguły poprawnie powinno być do 30%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety rynek pracy nie dogania tych zaleceń.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-01, 17:46   #685
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Zdaję sobie sprawę z sytuacji i prawdopodobnie sama bym podjęła to ryzyko. Ale te zalecenia mają sens, bo i rata może wzrosnąć i zarobki mogą spaść, a to przecież zobowiązanie na co najmniej kilkanaście lat. Bardziej kwestia planu B - podnajem drugiego pokoju, wynajem mieszkania i wyprowadzka do tańszego / do rodziców, szybka sprzedaż? Pewnie bez planu B się uda, ale warto go mieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 05:59   #686
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Cytat:
Napisane przez crazystudentka Pokaż wiadomość
Hej,
ja właśnie będę starać się o kredyt 2%, rata przez pierwsze 5 lat bedzie wynosic 1860 zł przy kredycie na 350k.(czynsz ok 750 zl) Zamierzam wziąć go samodzielnie przy zarobkach 6,5k. Co sądzicie?
Pozdrawiam
A ile rata będzie wynosić po tych 5 latach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 09:09   #687
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:36
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-04, 15:22   #688
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Kupno mieszkania w pojedynkę, strach i podcinanie skrzydeł...

Czesc, jestem zupelnie zielona w sprawach jakichkolwiek kredytow. Przeczytalam watek, sama zastanawiam sie nad kredytem hipotecznym (sama), ale nie wiem jak sie zaczac doksztalcac w tym zakresie. Moglybyscie polecic jakis artykul, blog lub ksiazke napisana w przystepny sposb, tak by laik mogl sie nauczyc na czym to wszystko polega i na co uwazac?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 16:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.