najlepsza dieta dla nastolatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-31, 17:28   #1
aminda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Wink

najlepsza dieta dla nastolatki?


witam. mam do Was pytanko apropos diety dla 15latki. czy uwazacie, ze dieta 1500kcal jest ok? jestem srednioaktywna i wczesniej bylam na diecie 1000kcal i 1200kcal, wiec czy jesli przejde na 1500kcal moge przytyc? prosze o odpowiedz. pozdrawiam
aminda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:08   #2
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: najlepsza dieta dla nastolatki?

jezeli stopniowo zwiększasz liczbe kalorii nie powinno być efektu jojo (bo chyba o to ci chodzi- chcesz utrzymać sylwetke po poprzednich dietach)

a swoją drogą dieta 1000kcal jest nie zdrowa zwłaszcza dla osoby w twoim wieku kiedy jeszcze się rozwijasz.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 18:23   #3
renata_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 103
Dot.: najlepsza dieta dla nastolatki?

kiedy byłam w twoim wieku też szukałam diet niskoenergetycznych , to nie był wg mnie dobry pomysł. Kiedy miałam 16 lat wpadła mi w rękę książka dra Kwaśniewskiego dieta optymalna... Spróbowałam, choc to był dla mnie przełom. Zrozumiałam jak źle się odżywiałam i że liczenie kalorii to w diecie nie wszystko. Można mało jeść i być grubym, a można więcej i nie. To jest dieta niewyniszczająca organizmu, nieprowadząca do anorektycznej sylwetki, ale do racjonalnej wagi, jest sposobem na jej utrzymanie, sposobem odżywiania na całe życie, i można jeść do woli... Zapewni ci dowóż wszystkich potrzebnych ci skladników, bo ludzie w wieku lat nastu jeszcze się rozwijają I wbrew powszechnym opiniom nie prowadzi do miażdżycy, podnosi dobry cholesterol (ja mam już 96,2 mg/dl), zapobiega gwałtownym skokom poziomu insuliny ...Polecam. Juz 4 lata ją stosuję. Jestem zadowolona z mojej sylwetki, choć jak anorektyczka nie wygladam ( 56 kg i 170 cm)
renata_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:02   #4
BitterAmelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: najlepsza dieta dla nastolatki?

Cytat:
Napisane przez mikromakromanka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że żadna dieta dla 15 latki NIE JEST OK. Dlaczego? W tym wieku organizm wciąż się rozwija i kształtuje, potrzebuje wielu składników, witamin i tłuszczy. Dieta mogłaby zrujnowac prawidłowe rozwijanie. Za parę lat Twoja figura ukształtuje się dopiero w pełni kobiecą i wtedy możesz pomysleć o diecie. Przeczytaj jeszcze wcześniej ksiązkę "Które diety naprawdę działają", darmowy ebook jest dostępny na stronie wydawnictwa Ale Historie. Dają go za darmo po zagłosowaniu na 5 tytułów książek. Po tym dają dostęp do pobrania tego cennego e-booka z relacjami i opiniami ludzi nt. 40 diet, co powinno rozjaśnić Ci nieco obraz na temat różnych diet.
Zgadzam się, tak młoda osoba nie powinna stosować diet. Jeśli bardzo zależy Ci na utracie kilogramów postaraj się aktywnie spędzać czas. Umów się z koleżanką na bieganie lub aerobik, zapisz się na jakieś tańce, albo po prostu 2 razy w tyg chodź sobie na basen. Uczysz się, wcześnie wstajesz do szkoły, zatem potrzebujesz dużo energii. Na śniadanie jedz płatki owsiane (są bardzo zdrowe i sycące). Do szkoły weź sobie 2 jabłka i jedną kanapkę oraz wodę mineralną. Po powrocie obiadek, dużo mięska oraz surówki czy warzyw, mało ziemniaków. Kolacja ok 18 - 1 kanapka. Zostaw sobie na lodówce kartkę, z napisem: "Jesteś głodna? Napij się wody!". Obiecaj sobie, że np czekoladę będziesz jeść tylko w weekend . Ale przede wszystkim zalecam Ci dużo, dużo ruchu
BitterAmelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.