Dukan - złe strony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-08, 16:21   #1
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113

Dukan - złe strony


Witam! Rozpoczęłam dziś Dukana. Wszędzie dieta ta jest zachwalana przez Dukanki, ale spotkałam się też z ostrzeżeniami ze strony lekarzy. Chcę wiedzieć co mnie czeka, i co dobrego, i co złego. W popularnym tutaj wątku można przeczytać głównie dużo dobrego. Dlatego jeśli ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia z tą dietą to bardzo proszę o mówienie prawdy i tylko prawdy (tej złej) tutaj Tylko bez nagonki, gróźb i zniechęcania, proszę
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:39   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Hm, negatywne? To w sumie zależy od organizmu. Przede wszystkim powinnaś być zdrowa (nerki!) jeśli chcesz zacząć tę dietę.

Dla mnie największym minusem są zaparcia na fazie białkowej, ale obiektywnie patrząc nie jest to wielki problem Ja innych problemów nie mam, ale bywają różne. Trzeba pamiętać by dokładnie i skrupulatnie przestrzegać zaleceń z książki, czyli np jeść dokładnie takie rodzaje otrąb jak nakazuje książka, jeść często tłuste ryby żeby dostarczać tłuszcze zwierzęce do organizmu itp. Zaniedbywanie różnych - mogłoby się wydawać, że mniej ważnych - przykazań diety może się kończyć źle.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:44   #3
Marakoy
Przyczajenie
 
Avatar Marakoy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Dukan - złe strony

Powiem tak: nie jestem bardzo długo na diecie, a już udało mi się odwodnić. Trochę się martwię. Chciałabym stosować dietę dalej, ale się trochę boję. Naczytałam się sporo złego i tak sobie teraz myślę, że może warto "dorzucić" do tej diety trochę rozsądku. W postaci węglowodanów i owoców raz na jakiś czas, trochę warzyw codziennie. Sama już nie wiem
__________________
64 kg powinnam się wychłostać!
cel: 58 kg
Marakoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 00:25   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

A czym się objawia to odwodnienie i ile pijesz?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 08:22   #5
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Dukan - złe strony

MINUS
- olewanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego
- wywalanie warzyw w poszczególnych fazach diety przy wysokim spozyciu mięcha --> http://www.obcasy.pl/index.php?art=1...=33&dzial2=188
- ciekawi mnie jak wyglada wasza skóra ( ducanowców) bez tłuszczy?
- 1,5l wody to nie za malo dla organizmu?
- po co jest potrzebna ketoza przy wysokim poziomie bf?
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:28   #6
Marakoy
Przyczajenie
 
Avatar Marakoy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A czym się objawia to odwodnienie i ile pijesz?
Piję jak oszalała. Woda, herbata, cokolwiek wpadnie mi w ręce. Niestety suszy mnie potwornie- cały czas. Zrobiłam badania i udałam się do lekarza. Stwierdził na podstawie owych badań, że jestem odwodniona.
__________________
64 kg powinnam się wychłostać!
cel: 58 kg
Marakoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:31   #7
Iloa
Rozeznanie
 
Avatar Iloa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: miasto Scyzoryków
Wiadomości: 790
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
MINUS
- olewanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego
- wywalanie warzyw w poszczególnych fazach diety przy wysokim spozyciu mięcha --> http://www.obcasy.pl/index.php?art=1...=33&dzial2=188
- ciekawi mnie jak wyglada wasza skóra ( ducanowców) bez tłuszczy?
- 1,5l wody to nie za malo dla organizmu?
- po co jest potrzebna ketoza przy wysokim poziomie bf?
Dlaczego olewanie zapotrzebowania kalorycznego, dlaczego bez tłuszczy (jem ryby, jajka), dlaczego 1,5 l wody (to strasznie mało, piję 2,5-3)????
Nie rozumiem.
__________________
Dukan od14.08 waga 86 kg wzrost 160 cm
Iloa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 09:33   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Kto olewa zapotrzebowanie, ten olewa... Ja wiele razy piszę różnym osobom, że jedzą za mało i radzę by jadły więcej

A skóra u mnie wygląda lepiej, niż wyglądała przed dietą. Aczkolwiek ja nie rezygnuję całkowicie z tłuszczy, jem dużo tłustych ryb i nie kupuję wszystkiego "0%".

Dla mnie 1.5 litra wody to mało więc piję znacznie więcej (około 3 litrów lub więcej), 1.5 l jest podane w książce jako absolutne minimum, a nie zalecana ilość.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:39   #9
Rvda88
Zadomowienie
 
Avatar Rvda88
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 250
Dot.: Dukan - złe strony

Ja za minus uznaję baaardzo brzydki zapach z buzi - ale to znak, że dieta działa
__________________

Rvda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:07   #10
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
- ciekawi mnie jak wyglada wasza skóra ( ducanowców) bez tłuszczy?
- 1,5l wody to nie za malo dla organizmu?
- Moja zawsze wyglądała kiepsko, ale teraz jest lepiej (myślę, że dlatego, iż nie jem śmieciowego żarcia, nie piję alkoholu, piję wodę, nie jem słodyczy). Nie jest idealnie, ale poprawa zauważalna.
- 1,5 l to nie dogmat. W książce jest napisane minimum 1,5 l. Piję 1,5 l wody + to co zwykle pijałam - colę light, kawę, herbatę, mleko. Nabrałam też nawyku picia.

Z minusów?!
Dla mnie to jednak droga dieta (nie odmawiam sobie mięsa wołowego, owoców morza, łososia). Wiem, że mogłabym oszczędzać, ale nie chcę. Gotuję więc na dwa garnki... heh.
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:14   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Rvda88 Pokaż wiadomość
Ja za minus uznaję baaardzo brzydki zapach z buzi - ale to znak, że dieta działa
O, to fakt, że przez pierwszy miesiąc diety miałam wrażenie, że dziwnie pachnę. Że mój pot dziwnie pachnie. Chociaż chyba najbardziej czułam to ja, inni nieszczególnie, pytani czy dziwnie pachnę odpowiadali, że tak jak zawsze
Ale na szczęście to jakoś przeszło po miesiącu

Faktem jest, że to raczej droga dieta. Mięso jest drogie, lepsze ryby są drogie.

Chociaż ja próbowałam sobie policzyć o ile (i czy w ogóle) koszty wzrosły w obliczu tego, że wcześniej u nas w domu z raz na tydzień była pizza, kosztująca jakieś 60 zl (dla całej rodziny dwie duże pizze) i przewijał się też jakiś mcdonalds lub kfc (kolejne około 60-70 zl). Zakładając, że pizza była ze trzy razy na miesiąc, inny fast food 2-3 razy, to w sumie na niejedzeniu śmieciowego żarcia oszczędzamy jakieś 300-350 zl miesięcznie. Ta kwota jest teraz wydawana na mięso i nabiał dla mnie i mojej mamy (obie na diecie), reszta jada domowe obiady i pewnie też wychodzi im na zdrowie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 10:34   #12
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Faktem jest, że to raczej droga dieta. Mięso jest drogie, lepsze ryby są drogie.

Chociaż ja próbowałam sobie policzyć o ile (i czy w ogóle) koszty wzrosły w obliczu tego, że wcześniej u nas w domu z raz na tydzień była pizza, kosztująca jakieś 60 zl (dla całej rodziny dwie duże pizze) i przewijał się też jakiś mcdonalds lub kfc (kolejne około 60-70 zl). Zakładając, że pizza była ze trzy razy na miesiąc, inny fast food 2-3 razy, to w sumie na niejedzeniu śmieciowego żarcia oszczędzamy jakieś 300-350 zl miesięcznie. Ta kwota jest teraz wydawana na mięso i nabiał dla mnie i mojej mamy (obie na diecie), reszta jada domowe obiady i pewnie też wychodzi im na zdrowie
Ja mam dokladnie policzone, poniewaz zakupki robie w systemie raz na tydzien wszystko, a od poczatku roku kupuje tylko dukana Niestety, ciezko sie zmiescic w budzecie, ktorym operowalam przed dieta - o czym na pewno decyduje brak w jadlospisie typowych zapychaczy typu pieczywo, ziemniaki, makarony, oraz niedrogich stosunkowo mies i wedlin (najdrozszy schab jest ponad dwukrotnie tanszy od najtanszej dobrej wolowiny ). No ale to przy hurtowych zakupach - a jesli ktos byl wczesniej pojadajacym po kafejkach studentem lub jadal posilki w restauracjach podczas przerwy na lunch, to sadze, ze na dukanie moze nawet zaoszczedzic
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:10   #13
ada_85
Raczkowanie
 
Avatar ada_85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 121
Dot.: Dukan - złe strony

Ja 3-4 dnia diety bardzo źle się czułam, byłam bardzo ociężała,a moje nogi były jak z ołowiu. Do tego miałam nudności. 5tego dnia znowu czułam się dobrze, ale te dwa dni mocno dały mi w kość.
ada_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:36   #14
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Dukan - złe strony

cola light i slodzik na redukcji to dla mnie dramat jakis wiecie ze aspartam wytraca z ketozy?
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:43   #15
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Dukan - złe strony

Ada - to czesty objaw 3-4 dnia - "cukrowy" objaw odstawienny.
Organizm na dukanie, pozbawiony nagle dostaw weglowodanow i tluszczy, do momentu wejscia w ladna, rowna ketoze pozostaje w stanie silnego stresu biologicznego. Z czasem przyzwyczaja sie i przestawia z leniwego przerobu dostaw na racjonalna gospodarke zapasami . Druga ciezka faza stresu po ociezalosci/ braku koncentracji na 3/4 dzien, a przed ketoza, jest faza nadmiernego pobudzenia, bezsennosci, adrenaliny i galopujacego tetna - kiedy to Twoj organizm przygotowuje sie do polowania na cokolwiek, co jest tlusciutkie i odzywcze
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 15:15   #16
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113
Dot.: Dukan - złe strony

Ja wczoraj (pierwszy dzień uderzeniówki) w ogóle nie potrafiłam się skupić na niczym, miałam problemy z koncentracją, byłam senna i ogólnie słabowita... To normalne? Dziś jem już warzywa, więc jest trochę lepiej. No i faktycznie finansowo wychodzi to kiepsko, zwłaszcza jak się chce jeść wołowinę, owoce morza, philadelphie. No ale jak policzę ile kasy wydawałam na słodycze...
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 15:17   #17
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Guniella Pokaż wiadomość
Ja wczoraj (pierwszy dzień uderzeniówki) w ogóle nie potrafiłam się skupić na niczym, miałam problemy z koncentracją, byłam senna i ogólnie słabowita... To normalne? Dziś jem już warzywa, więc jest trochę lepiej. No i faktycznie finansowo wychodzi to kiepsko, zwłaszcza jak się chce jeść wołowinę, owoce morza, philadelphie. No ale jak policzę ile kasy wydawałam na słodycze...
Jeden dzień uderzeniówki...
Ile chcesz schudnąć?
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:06   #18
Guniella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 113
Dot.: Dukan - złe strony

5kg tylko. Właśnie - jeden dzień a już tak ciężko było...
Guniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:08   #19
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Dukan - złe strony

ja stosowałam Dukana przez 8 dni. Okropny ból głowy, mdłości i ogólny brak chęci do życia... Mnie ta dieta nie służyła.
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 17:19   #20
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dukan - złe strony

Hej mam pytanie. Czy jeśli cierpi się na refluks to można stosować tą dietę?
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
amadziaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:55   #21
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Dukan - złe strony

- o ile faza 1 i 2 w ogóle mnie nie męczyły, tylko otoczenie - fochy, obrażanie, płakanie z powodu braku kotleta i takie tam, brak radości życia o tyle 3 faza wykończyła mnie psychicznie i to uważam za największy minus diety - odliczenie dni do uczt i porcji makaronu.
plus niepohamowana ochota na wszelkiego rodzaju węglowodany tu i teraz zaraz po skończeniu diety. to mnie czasem przerażało aż, raz miałam napad słodyczowy całodniowy zaraz po.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:47   #22
kinia61
Raczkowanie
 
Avatar kinia61
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 42
Dot.: Dukan - złe strony

Ja co prawda mam nadwagę i były momenty kiedy zastanawiałam się nad tą dietą, bo słyszałam o jej cudownej skuteczności. Teraz jednak, kiedy trochę o niej poczytałam i zobaczyłam jak zachowuje sie koleżanka , która ją stosuje, to wiem jedno: NIGDY W ŻYCIU! Ona jest na skraju wyczerpania psychicznego, ale nie daje sobie przetłumaczyć że to z powodu diety. Jest w 3 fazie, twierdzi że schudła 12 kg (chociaż tego nie widać, a poza tym moim zdaniem w ogóle nie potrzebowała odchudzania- przy wzroście 170cm ważyła 68 kg.) Ale jest na dobrej drodze do anoreksji moim zdaniem. Za wszelką cenę kombinuje co tu zrobić żeby schudnąć więcej, jest strasznie nerwowa, traci szybko nad sobą kontrolę co odbija się na jej córce. Do tego mąż też jest już na skraju wyczerpania psychicznego. Kłócą się o cokolwiek... I dodam jeszcze że zaczęła brać leki na uspokojenie, tyle że nie w chwili nerwów, ale regularnie 3 razy dziennie. To chyba nie jest normalne... Jak obserwuję taką sytuację to wolę zainwestować w jakiś fajny ciuch, który zamaskuje to i owo, niż męczyć siebie, rodzinę i budżet domowy!
kinia61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:59   #23
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez kinia61 Pokaż wiadomość
Ja co prawda mam nadwagę i były momenty kiedy zastanawiałam się nad tą dietą, bo słyszałam o jej cudownej skuteczności. Teraz jednak, kiedy trochę o niej poczytałam i zobaczyłam jak zachowuje sie koleżanka , która ją stosuje, to wiem jedno: NIGDY W ŻYCIU!
A co temu winny biedny Dukan????
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:35   #24
Marakoy
Przyczajenie
 
Avatar Marakoy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez kinia61 Pokaż wiadomość
Ja co prawda mam nadwagę i były momenty kiedy zastanawiałam się nad tą dietą, bo słyszałam o jej cudownej skuteczności. Teraz jednak, kiedy trochę o niej poczytałam i zobaczyłam jak zachowuje sie koleżanka , która ją stosuje, to wiem jedno: NIGDY W ŻYCIU! Ona jest na skraju wyczerpania psychicznego, ale nie daje sobie przetłumaczyć że to z powodu diety. Jest w 3 fazie, twierdzi że schudła 12 kg (chociaż tego nie widać, a poza tym moim zdaniem w ogóle nie potrzebowała odchudzania- przy wzroście 170cm ważyła 68 kg.) Ale jest na dobrej drodze do anoreksji moim zdaniem. Za wszelką cenę kombinuje co tu zrobić żeby schudnąć więcej, jest strasznie nerwowa, traci szybko nad sobą kontrolę co odbija się na jej córce. Do tego mąż też jest już na skraju wyczerpania psychicznego. Kłócą się o cokolwiek... I dodam jeszcze że zaczęła brać leki na uspokojenie, tyle że nie w chwili nerwów, ale regularnie 3 razy dziennie. To chyba nie jest normalne... Jak obserwuję taką sytuację to wolę zainwestować w jakiś fajny ciuch, który zamaskuje to i owo, niż męczyć siebie, rodzinę i budżet domowy!
nie zwalajmy wszystkiego na dukana. kobitka ewidentnie musiała mieć słabą psychikę i każda dieta lub forma ograniczenia "małych radości" mogła tak na nią wpłynąć. dukan ma bardzo dużo słabych stron, ale nie demonizujmy go aż tak.
__________________
64 kg powinnam się wychłostać!
cel: 58 kg
Marakoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:18   #25
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
MINUS
- olewanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego
- wywalanie warzyw w poszczególnych fazach diety przy wysokim spozyciu mięcha --> http://www.obcasy.pl/index.php?art=1...=33&dzial2=188
- ciekawi mnie jak wyglada wasza skóra ( ducanowców) bez tłuszczy?
- 1,5l wody to nie za malo dla organizmu?
- po co jest potrzebna ketoza przy wysokim poziomie bf?
a ja kochana nie zgodzę się do końca z Tobą
- olewanie zapotrzebowania- owszem ale to sprawa indywidualna,
-wywalanie warzyw- owszem, dla mnie też nie do przyjęcia było 5 dni czysto proteinowych, ale są też inne tryby np 1/1 czy 2/0
widziałam czasem menu lasek to załamka- ale olewają nie tylko przy dukania ale przy zwyczajnym odżywianiu
- co do skóry- ja jadłam dużo tłustych ryb i jajek i naprawdę zero problemu
- 1,5 l wody to tylko zalecenie- ponadto Dukan zaznacza wyraźnie,że obok tej liczby wody należy wypijać zioła, napary i inne rzeczy z listy

Ja na tym schudłam jak cholera, nie doszłam do III fazy bo nie potrafiłam zrezygnować z oliwy i z makaronu.

Z mojej strony minus taki,że w fazie uderzeniowej bardzo bolała mnie głowa i miałam mdłości
Zakaz jedzenia owoców ( kochane truskawki,maliny i melony )

Z plusów- fantastyczne desery
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:27   #26
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
- o ile faza 1 i 2 w ogóle mnie nie męczyły, tylko otoczenie - fochy, obrażanie, płakanie z powodu braku kotleta i takie tam, brak radości życia o tyle 3 faza wykończyła mnie psychicznie i to uważam za największy minus diety - odliczenie dni do uczt i porcji makaronu.
plus niepohamowana ochota na wszelkiego rodzaju węglowodany tu i teraz zaraz po skończeniu diety. to mnie czasem przerażało aż, raz miałam napad słodyczowy całodniowy zaraz po.
No to ja nie wiem czy Ci faktycznie te pierwsze dwie fazy służyły, skoro przeżywałaś rzeczy typu " fochy, obrażanie, płakanie z powodu braku kotleta i takie tam, brak radości życia"... Ja po 3 miesiącach diety nie miałam żadnych takich objawów, tak samo moja mama, obie czujemy się dobrze fizycznie i psychicznie. Minęły nam bóle głowy, prawie znikł cellulit, znikły dolegliwości żołądkowe typu bóle brzucha i wzdęcia, jesteśmy zadowolone i nie odczuwamy w ogóle diety jako obciążenia psychicznego... Nie mówiąc już o płakaniu za kotletem

Cytat:
Napisane przez kinia61 Pokaż wiadomość
Ja co prawda mam nadwagę i były momenty kiedy zastanawiałam się nad tą dietą, bo słyszałam o jej cudownej skuteczności. Teraz jednak, kiedy trochę o niej poczytałam i zobaczyłam jak zachowuje sie koleżanka , która ją stosuje, to wiem jedno: NIGDY W ŻYCIU! Ona jest na skraju wyczerpania psychicznego, ale nie daje sobie przetłumaczyć że to z powodu diety. Jest w 3 fazie, twierdzi że schudła 12 kg (chociaż tego nie widać, a poza tym moim zdaniem w ogóle nie potrzebowała odchudzania- przy wzroście 170cm ważyła 68 kg.) Ale jest na dobrej drodze do anoreksji moim zdaniem. Za wszelką cenę kombinuje co tu zrobić żeby schudnąć więcej, jest strasznie nerwowa, traci szybko nad sobą kontrolę co odbija się na jej córce. Do tego mąż też jest już na skraju wyczerpania psychicznego. Kłócą się o cokolwiek... I dodam jeszcze że zaczęła brać leki na uspokojenie, tyle że nie w chwili nerwów, ale regularnie 3 razy dziennie. To chyba nie jest normalne... Jak obserwuję taką sytuację to wolę zainwestować w jakiś fajny ciuch, który zamaskuje to i owo, niż męczyć siebie, rodzinę i budżet domowy!
Bez przesady, zrzucanie winy za stan psychiczny koleżanki na dietę jest dość... naiwne?

To już raczej dziewczyna wcześniej miała problemy, osłabioną psychikę, problemy. Dieta mogła je "wyzwolić", mogły się jej wymknąć spod kontroli, ponieważ dieta jako taka może być obciążeniem emocjonalnym. Ale to nie dieta jako taka jest winna tego, że koleżanka się kłóci z mężem i łyka proszki na uspokojenie! Musiały wcześniej wystąpić u niej problemy, które być może przestała kontrolować.

Może też wpadła w ED, niewykluczone. Ale tu akurat można by oskarżyć każdą istniejącą na świecie dietę o powodowanie zaburzeń odżywiania. To zależy od człowieka, czy wpadnie w anoreksję lub inne zaburzenia. To kwestia psychiczna.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:51   #27
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
- o ile faza 1 i 2 w ogóle mnie nie męczyły, tylko otoczenie - fochy, obrażanie, płakanie z powodu braku kotleta i takie tam, brak radości życia o tyle 3 faza wykończyła mnie psychicznie i to uważam za największy minus diety - odliczenie dni do uczt i porcji makaronu.
plus niepohamowana ochota na wszelkiego rodzaju węglowodany tu i teraz zaraz po skończeniu diety. to mnie czasem przerażało aż, raz miałam napad słodyczowy całodniowy zaraz po.
Dlatego ja po 2 tygodniach Dukania zrezyngowalam. to co schudlam nabralam z nawiązką
ale nie obwiniam diety, po prostu zamiast zachowac zdrowy rozsadek, byc bardziej asertywna posluchalam bandy nawiedzonych kolezanek, znajomych, ludzi z rodziny, ze ta dieta jest taka cool. Co owszem, jest super dla ludzi, ktorzy lubia bialko, latwo rezygnuja z makaronu czy owocow. Ja jestem owoco- i weglozerca wiec ta dieta, to byla dla mnie katorga.
A jak sobie pomyslalam, ze mam tak jesc np. jeszcze przez pol roku, traktowac owocek, ryz, ziemniaka czy makaron jako straszliwy grzech, ktory mi zaraz wyskoczy na biodrach, to sobie odpuscilam.
Teraz, jak ktos mi zaczyna pieprzyc o Dukanie to mowie: Hola, hola. nie lubie bialka. Spadaj mi stad z ta dieta
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 12:07   #28
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Dukan - złe strony

tez mnie sluszy ale pije w duzych ilosciach i jest ok, ociezala sie nie czuje, stan skory rowniez jest ok, nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze nie jemy tluszczow- a ryby?
minusem moga byc zaparcia ale na to tez jest rada
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:40   #29
TrisMoirai
Raczkowanie
 
Avatar TrisMoirai
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Dukan - złe strony

Poza wymienionymi wyżej warto wspomnieć o tym, że wykluczenie węglowodanów powoduje gwałtowny spadek nastroju, bardzo dużą drażliwość i zmęczenie . A to niekiedy skutkuje zaprzepaszczeniem diety.
__________________
Popieram akcję: "Piszę poprawnie po polsku!"
TrisMoirai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:42   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
Dlatego ja po 2 tygodniach Dukania zrezyngowalam. to co schudlam nabralam z nawiązką
ale nie obwiniam diety, po prostu zamiast zachowac zdrowy rozsadek, byc bardziej asertywna posluchalam bandy nawiedzonych kolezanek, znajomych, ludzi z rodziny, ze ta dieta jest taka cool. Co owszem, jest super dla ludzi, ktorzy lubia bialko, latwo rezygnuja z makaronu czy owocow. Ja jestem owoco- i weglozerca wiec ta dieta, to byla dla mnie katorga.
A jak sobie pomyslalam, ze mam tak jesc np. jeszcze przez pol roku, traktowac owocek, ryz, ziemniaka czy makaron jako straszliwy grzech, ktory mi zaraz wyskoczy na biodrach, to sobie odpuscilam.
Teraz, jak ktos mi zaczyna pieprzyc o Dukanie to mowie: Hola, hola. nie lubie bialka. Spadaj mi stad z ta dieta
Fakt, że to dieta, przynajmniej moim zdaniem - nie dla wszystkich. Jeśli ktoślubi mięso, ryby, to pewnie będzie mu fajnie, natomiast jeśli ktoś nie może żyć bez owoców albo makaronu, to pewnie będzie się czuł bardzo ograniczany i niezadowolony...

Ja przeszłam przez chyba najbardziej propagowaną na wizażu zdrową redukcję wedle 10 pż, ale z kolei na mnie to działało beznadziejnie. A wręcz wywoływało niezdrowo obsesyjne skupienie na diecie...

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2011-03-10 o 14:43
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.