15 latka i odchudzanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 17:49   #1
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Question

15 latka i odchudzanie.


Witam kiedys chorowalam na anoreksje i bulimie i wiadomo wychodzac z anoreksji musialam duzo przytyc nawet moja mama mowi mi ze nie ladnie wygladam chcialabym schudnac jakies 3-5 kg tak zeby wygladac troszke ladniej. Diete zaplanowalam 1500-1600 kcal z racji tego ze nie mam czasu na sport, jestem za granica i chwytam jezyk wiec jest duzo nauki. Mam 15 lat i 166 cm wzrostu chce dobic do 50 kg po prostu mam taka a nie inna budowe ciala (po prababci) ze moj brzuch nigdy nie jest plaski mam duza pupe przy obecnej wadze, male piersi, no i nogi tez niczego sobie.. Jak myslicie czy taka dieta jest OK ?Zamierzam jesc 4-5 posilkow dziennie tylko jest problem ze szkola bo znudzily mi sie kanapki i nie wiem co brac ze soba tak do 300-400 kcal. Lubie warzywa, owoce, nabial i nie jem slodyczy bo mam tradzik od 7 lat pije wode regularnie z malymi wybrykami Jestem gotowa na krytyke ale licze na pomoc z waszej strony dziekuje

Edytowane przez CiasteczkowyPotworMrr
Czas edycji: 2011-10-03 o 17:51
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 19:04   #2
gohun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: 15 latka i odchudzanie.

wiesz co...mysle ze jedzenie 1500-1600kcal w Twoim wieku nie przejdzie. Wciąż rośniesz i Twoje ciało sie rozwija, potrzebuje wiec wszelkich skladnikow pokarmowych. Kiedy mialam 17 lat przeszlam na diete kopenhadzka. schudlam na niej kilka kilo ale ze byla ona dosc drastyczna to spadl mi poziom zelaza. teraz 5 lat pozniej nadal mam jego znaczny nie dobor. Jesli chcesz zdrowo schudnac, jedz normalnie tzn zawsze kiedy jestes glodna ale w malych ilosciach. jedz co 2,5-3 godziny male posilki pod kazda postacia (bo Twoj organizm potrzebuje roznorodnosci jesli chodzi o skl pokarmowe). wiadomo pij wode, nie jedz na noc i takie tam. ale pewnie o tym juz wiesz. Powinnas zaczac cwiczyc. jesli nie masz na to czasu to zacznij wiecej sie ruszac wykonuja swoje codzienne obowiazki. tzn zamiast autobusem/samochodem jedz do szkoly rowerem albo idz na pieszo. ze sportem tez raczej nie przesadzaj. aeroby raczej Ci nie zaszkadza ale cw wzmacniajace miesnie moga, chodzi mi tu o redukcje czy zahamowany rozwoj piersi. Nie jestem znawczynią tematu, więc dobrze by było gdyby ktos jeszcze sie wypowiedzial ale kazdy Ci powie ze dostarczanie 1500kcal Twojemu organizmowi nie wyjdzie Ci na dobre.
gohun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 15:05   #3
madeline10
Raczkowanie
 
Avatar madeline10
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 214
Dot.: 15 latka i odchudzanie.

Po przejściu zaburzeń odżywiania właściwie odchudzanie na własną rękę jest bardzo niewskazane. Dziwi mnie podejście Twojej mamy, nie przechodziliście terapii rodzinnej? Nie powinna wypominać Ci Twojego wyglądu, niezależnie od tego czy wyglądasz źle czy też nie.
madeline10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.