Szkoła policealna - doradźcie co wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-05, 11:15   #1
justyna151074
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18

Szkoła policealna - doradźcie co wybrać


witam jestem świeżo po maturze. Zdawałam matematykę rozszerzoną i już wiem że poszła mi bardzo źle dlatego o studiach mogę zapomnieć. Za rok chcę poprawiać maturę jednak teraz by nie marnować tego roku zapiszę się do szkoły policealnej i stąd moje pytanie jaki kierunek wybrać? Zastanawiam się nad ochroną fizyczną osób i mienia oraz rachunkowością. Osobiście bardziej interesuje mnie ochrona (lekcje samoobrony i strzelnictwa) jednak zastanawia mnie czy będzie po tym praca? Może lepiej wybrać rachunkowość? Proszę o rady

Edytowane przez justyna151074
Czas edycji: 2013-06-05 o 11:43
justyna151074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 11:34   #2
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez justyna151074 Pokaż wiadomość
rozszeżoną
Na Twoim miejscu o polski też bym zaczęła sie martwić.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 11:41   #3
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Rachunkowość nie jest złym pomysłem, ale może coś zupełnie innego? Np. technik masażysta? Fajna sprawa, później jak pójdziesz na studia to i dorobić można a po studium masz pełne uprawnienia do masażu leczniczego.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 13:29   #4
olusssiAA28
Raczkowanie
 
Avatar olusssiAA28
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 272
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez krzychu26 Pokaż wiadomość
Rachunkowość nie jest złym pomysłem, ale może coś zupełnie innego? Np. technik masażysta? Fajna sprawa, później jak pójdziesz na studia to i dorobić można a po studium masz pełne uprawnienia do masażu leczniczego.
Popieram . Fajna jest też kosmetologia, kosmetyka (ewentualnie stylizacja paznokci) - zawsze to jakiś dodatkowy atut w rękawie .
Też uczę się (ba, mogę nawet powiedzieć, że studiuję, bo nauki mamy tyle samo co na magisterskich) farmację i sobie chwalę . Pozdrawiam
olusssiAA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 14:01   #5
justyna151074
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

kosmetologia może i byłaby dobra ale to trzeba lubić a mnie jakoś do tego nie ciągnie. Może inne pomysły?
justyna151074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 14:04   #6
lileath93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

A tak z innej beczki (przepraszam, że się wtrącam, ale nie chce mi się zakładać oddzielnego tematu ). Myślicie, że te szkoły policealne są cokolwiek warte? Obok mojego domu jest studium medyczne z kilkoma ciekawymi kierunkami, ale nie wiem czy taki np. technik farmacji znajdzie gdziekolwiek zatrudnienie? Czy potrzebne do tego są studia wyższe?
lileath93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 14:33   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez lileath93 Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki (przepraszam, że się wtrącam, ale nie chce mi się zakładać oddzielnego tematu ). Myślicie, że te szkoły policealne są cokolwiek warte? Obok mojego domu jest studium medyczne z kilkoma ciekawymi kierunkami, ale nie wiem czy taki np. technik farmacji znajdzie gdziekolwiek zatrudnienie? Czy potrzebne do tego są studia wyższe?
spójrz po aptekach, tam teraz jest bardzo dużo techników farmaceutów
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 14:53   #8
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
spójrz po aptekach, tam teraz jest bardzo dużo techników farmaceutów
I jest ich wystarczajaco. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Szczecinie prawie niemozliwoscia jest dostac sie na staz po skonczeniu szkoly.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 14:56   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
I jest ich wystarczajaco. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Szczecinie prawie niemozliwoscia jest dostac sie na staz po skonczeniu szkoly.
no był taki szał na farmaceutę więc pewnie tak jest, aż tak nie dociekałam
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 15:11   #10
olusssiAA28
Raczkowanie
 
Avatar olusssiAA28
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 272
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Nam tłumaczyli w szkole, że wszystko zależy od wyboru szkoły. Natknęłam się na kilka ogłoszeń pracy (własnie dla techników farmaceutycznych), gdzie napisane było z jakich szkół/uczelni życzyliby sobie pracowników. Prawda jest też taka, jak ktoś szuka to znajdzie. Moja znajoma znalazła i sobie chwali, zaś jej koleżanki niby szukały, ale jak już coś miały to stwierdziły, że (cytat "Nie będą robić za najniższą krajową", a przecież od czegoś trzeba zacząć.
Praktycznie mało jest teraz przyszłościowych kierunków, taka prawda. Wielu z nas skończy coś, co potem i tak nie będzie miało przyszłości. Dlatego też ja zrezygnowałam ze studiów na dietetyce (na praktykach w szpitalu, na dzień dobry mówią od razu: "ale pracy i tak nie będzie, bo ten etat bierze sobie kucharka, albo zamawiamy catering", w sanatoriach to już w ogóle, a w przedszkolach powiedzieli, że mają "swoich").
Kumpela zrobiła licencjat z fizjoterapii i na tym też skończyła, bo na praktykach powiedzieli jej, że ten etat biorą sobie lekarze na po godzinach...
olusssiAA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 15:49   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez olusssiAA28 Pokaż wiadomość
Nam tłumaczyli w szkole, że wszystko zależy od wyboru szkoły. Natknęłam się na kilka ogłoszeń pracy (własnie dla techników farmaceutycznych), gdzie napisane było z jakich szkół/uczelni życzyliby sobie pracowników. Prawda jest też taka, jak ktoś szuka to znajdzie. Moja znajoma znalazła i sobie chwali, zaś jej koleżanki niby szukały, ale jak już coś miały to stwierdziły, że (cytat "Nie będą robić za najniższą krajową", a przecież od czegoś trzeba zacząć.
Praktycznie mało jest teraz przyszłościowych kierunków, taka prawda. Wielu z nas skończy coś, co potem i tak nie będzie miało przyszłości. Dlatego też ja zrezygnowałam ze studiów na dietetyce (na praktykach w szpitalu, na dzień dobry mówią od razu: "ale pracy i tak nie będzie, bo ten etat bierze sobie kucharka, albo zamawiamy catering", w sanatoriach to już w ogóle, a w przedszkolach powiedzieli, że mają "swoich").
Kumpela zrobiła licencjat z fizjoterapii i na tym też skończyła, bo na praktykach powiedzieli jej, że ten etat biorą sobie lekarze na po godzinach...
wiesz najniższa krajowa to i tak nie jest tragedia jak na początek. są ludzie, którzy pracują za 700 zł także ja uważam, że nie powinni ludzie tak mówić a powinni się cieszyć, że jakąś pracę znajdują bez doświadczenia i zaraz po szkole.

no właśnie trzeba się liczyć przy wyborze kierunku, że może być ktoś nad nami, kto ma te same kwalifikacje a po za nimi jeszcze coś wyżej, jakieś kursy itp. i to on dostanie pracę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 19:26   #12
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
wiesz najniższa krajowa to i tak nie jest tragedia jak na początek. są ludzie, którzy pracują za 700 zł także ja uważam, że nie powinni ludzie tak mówić a powinni się cieszyć, że jakąś pracę znajdują bez doświadczenia i zaraz po szkole.
Otóż to .
Teraz człowiek świeżo po studiach chciałby zarabiać 3 tysiące .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:33   #13
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Otóż to .
Teraz człowiek świeżo po studiach chciałby zarabiać 3 tysiące .
ja się ucieszyłam, że zarobię tyle ile na styk potrzebuję na mieszkanie i jedzenie a i jeszcze 100-150 miesięcznie sobie odłożę na nowy aparat a niektórzy by chcieli od razu taaaaaką kasęęęę!
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:42   #14
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja się ucieszyłam, że zarobię tyle ile na styk potrzebuję na mieszkanie i jedzenie a i jeszcze 100-150 miesięcznie sobie odłożę na nowy aparat a niektórzy by chcieli od razu taaaaaką kasęęęę!
Ja bym się cieszyła jakbym załapała jakąkolwiek pracę. Szukam już jakiś czas wakacyjnej; wysłałam kilkadziesiąt CV, z kilkunastoma pracodawcami rozmawiałam przez telefon, byłam na 3 rozmowach i nic .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 19:44   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ja bym się cieszyła jakbym załapała jakąkolwiek pracę. Szukam już jakiś czas wakacyjnej; wysłałam kilkadziesiąt CV, z kilkunastoma pracodawcami rozmawiałam przez telefon, byłam na 3 rozmowach i nic .
wakacyjną bardzo ciężko znaleźć bo nie wszystkim opłaca się zatrudniać na 2-3 miesiące.
ja po maturze łapałam takie tymczasówki np. jakieś degustacje, prace po nocach przy liczeniu towaru, takie rzeczy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:00   #16
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
wakacyjną bardzo ciężko znaleźć bo nie wszystkim opłaca się zatrudniać na 2-3 miesiące.
ja po maturze łapałam takie tymczasówki np. jakieś degustacje, prace po nocach przy liczeniu towaru, takie rzeczy.
Wszystkie oferty dla hostessy jakie przeglądam mają wymagane minimum 170cm wzrostu, a ja mam 152 . Masz rację, pracodawcy wolą zatrudniać na dłużej tym bardziej, jeśli dana osoba nie ma jeszcze doświadczenia.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 20:02   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Wszystkie oferty dla hostessy jakie przeglądam mają wymagane minimum 170cm wzrostu, a ja mam 152 . Masz rację, pracodawcy wolą zatrudniać na dłużej tym bardziej, jeśli dana osoba nie ma jeszcze doświadczenia.
no te wymagania to jest komedia.
rok temu chciałam jechać na całe wakacje nad morze sprzedawać biżuterię ale brakło mi 5 cm wzrostu
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 17:09   #18
olusssiAA28
Raczkowanie
 
Avatar olusssiAA28
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 272
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
wiesz najniższa krajowa to i tak nie jest tragedia jak na początek. są ludzie, którzy pracują za 700 zł także ja uważam, że nie powinni ludzie tak mówić a powinni się cieszyć, że jakąś pracę znajdują bez doświadczenia i zaraz po szkole.

no właśnie trzeba się liczyć przy wyborze kierunku, że może być ktoś nad nami, kto ma te same kwalifikacje a po za nimi jeszcze coś wyżej, jakieś kursy itp. i to on dostanie pracę.
zgadzam się w 100 %
olusssiAA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 18:42   #19
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

No tak, te wymagania są naprawdę śmieszne.
Ja miałam pół roku wolnego czasu, szukałam, ale bez doświadczenia nie chcieli. A skad brać to doświadczenie?
Raz mi sie udało na akcję promocyjną... a i tak byłam tylko dlatego, że ktos zrezygnował. Jak bym dostała pracę w ogóle, za którą mogę przeżyć, to bd sie cieszyć.

A co do policealnych... nie ma co brać przypadkowego kierunku. Jak czegos nie lubisz, to po co sie męczyć. Mój facet jak zrobił sobie przerwę to poszedł do szkoły ochroniarskiej - moze spróbuj ?

rachunkowość? hmm... mam wrażenie, że pracodawcy woleliby kogoś z wyzszym wyksztalceniem na stanowisko tej dziedziny, niż technika. No i te cyferki trzeba lubić.

A moze jakaś florystka, prace biurowe czy coś w podobie?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 20:29   #20
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Mój facet jak zrobił sobie przerwę to poszedł do szkoły ochroniarskiej - moze spróbuj ?
Idealny zawód dla kobiety
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:46   #21
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Idealny zawód dla kobiety
Haha, no a nie? jakieś wątpliwosci ? :P
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 00:45   #22
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Autorko, lepiej idź na to co Ciebie bardziej interesuje, albo wybierz kierunek który będzie dodatkowym atutem do Twoich studiów kiedy je skończysz i będziesz szukać pracy.

Uważam, że szkoły policealne są przydatne jeżeli wybiera się kierunek na który jest zapotrzebowanie na rynku pracy, albo jeżeli sami wiemy, że nauka czegoś nam się przyda. Nie każdego stać na porządne studia więc szkoła policealna jest ciekawą alternatywą
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:29   #23
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Nie rozumiem tego zachwytu masażystami i fizjoterapią. Że niby tyle pracy? a g... prawda. znam wielu ludzi, którzy studiują tudzież pokończyli fizjoterapię i tyrają całkiem w nie swoim zawodzie. Mogę przykłady mnożyć, i jeśli kogoś to nie pasjonuje, a chce iść na fizjo czy masażystę "bo tak" to odradzam. Mieszkam kilkanaście km od wielkiego uzdrowiska, gdzie masażystom płaci się 2 zł za masaż. Nikt nie chce prywatnych masaży. Jeden mgr fizjoterapii ma kwiaciarnię. Moja siostra - po studium kosmetologicznym i na 3 roku fizjoterapii (licencjat w wakacje) sprzedaje bilety na PKS. Mój były - ochroniarz, licencjat z fizjoterapii. Odradzam to, odradzam. ale jeśli ktoś rzeczywiście, musowo, chce to proszę bardzo.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:58   #24
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

2zł za masaż? Uu ostro, może 50gr Proszę Cię, tylko bez aż takich ściem.

Fizjoterapia to zupełnie inna bajka niż np. studium i tytuł technika masażysty, to raz.
Studenci i absolwenci często przychodzą do studium masażu albo robią dodatkowe kursy masażu bo na fizjoterapii jest go bardzo mało.
Mam znajomych właśnie po studium masażu i zdecydowana większość pracuje w zawodzie, może nie zarabiają kokosów, ale pieniądze są przyzwoite.
Nie zgodzę się też co do awersji w stosunku do prywatnych gabinetów. Osobiście widzę, że klienci w takich gabinetach są i to jest ich całkiem sporo.

Trzeba też powiedzieć o obecnym stylu życia społeczeństwa, który sprzyja i będzie jeszcze bardziej sprzyjał rozwojowi branży masażu.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:19   #25
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez krzychu26 Pokaż wiadomość
2zł za masaż? Uu ostro, może 50gr Proszę Cię, tylko bez aż takich ściem.

Fizjoterapia to zupełnie inna bajka niż np. studium i tytuł technika masażysty, to raz.
Studenci i absolwenci często przychodzą do studium masażu albo robią dodatkowe kursy masażu bo na fizjoterapii jest go bardzo mało.
Mam znajomych właśnie po studium masażu i zdecydowana większość pracuje w zawodzie, może nie zarabiają kokosów, ale pieniądze są przyzwoite.
Nie zgodzę się też co do awersji w stosunku do prywatnych gabinetów. Osobiście widzę, że klienci w takich gabinetach są i to jest ich całkiem sporo.

Trzeba też powiedzieć o obecnym stylu życia społeczeństwa, który sprzyja i będzie jeszcze bardziej sprzyjał rozwojowi branży masażu.
Widzisz, zdecydowana większość twoich znajomych pracuje w zawodzie, a moich znajomych nie. I tak, moja siostra mieszkająca w Katowicach nie ma prywatnych pacjentów, w żadnych gabinetach nie chcą jej zatrudnić - albo na czarno, albo wcale. Z kosmetologią jest to samo - niby kierunek fajny, ale kosmetyczek multum, i salon na salonie.
Ba, nawet kiedy babcia była w tymże sanatorium, to masaże miała codziennie, i mówiła, że masażystów jest 2-3 na cały ośrodek.
W mieście obok mojego też pracowała, i serio, masażyści dostawali 2 zł za masaż.
Ja będę się jednak trzymać swojej wersji. Wybacz

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2013-06-10 o 13:21
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:31   #26
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

2zł za masaż. Masażysta robi max. 8 masaży dziennie (licząc masaż normalny czyli ok. 40 min). Dniówka na poziomie 16zł - podatek czyli około 13zł. Razy powiedzmy 25dni. Wychodzi 325zł . Albo masażyści tam pracujący to skończeni idioci albo siostra robi Cię w wałka, albo Ty nas robisz w wałka.

Prywatne masaże to kwestia strategii, rozreklamowania i umiejętności. Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić, że wszyscy Twoi znajomi kończący fizjo albo masaż są aż tak nierozgarnięci, ze nikt nie potrafi znaleźć sobie pracy w zawodzie.

No, ale mozesz zostać przy swoim. To Twoje prawo.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:14   #27
AniaMoty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Wracając do tematu założonego wątku, najlepiej kochana, jak się przejdziesz po szkołach i tam na pewno obsługa pomoże Ci wybrać kierunek odpowiadający Twoim zainteresowaniom i potrzebom rynku. Ja przynajmniej tak miałam, jak nie mogłam się zdecydowac i poszłam do OMEGI we Wrocławiu. Pani w sekretariacie doradziła mi kosmetyke, z której jestem bardzo zadowolona. Myślę, że powinnaś zrobić to samo. Przejsc sie po szkołach i popytać, bo nie zawsze wszystko jest na stronach internetowych. Zwłaszcza, że jest coraz szersza oferta kierunków darmowych
AniaMoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:14   #28
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
jeśli kogoś to nie pasjonuje, a chce iść na fizjo czy masażystę "bo tak" to odradzam.
Żeby zostać masażystą wcale nie trzeba kończyć fizjo, nie trzeba kończyć żadnych studiów.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mieszkam kilkanaście km od wielkiego uzdrowiska, gdzie masażystom płaci się 2 zł za masaż.
2zł za masaż w dużym uzdrowisku? Wątpię

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jeden mgr fizjoterapii ma kwiaciarnię. Moja siostra - po studium kosmetologicznym i na 3 roku fizjoterapii (licencjat w wakacje) sprzedaje bilety na PKS. Mój były - ochroniarz, licencjat z fizjoterapii.
Ja Ci powiem tak: niech oni się cieszą, że w ogóle mają robotę! Wiesz, jak teraz ciężko z pracą?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:21   #29
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Żeby zostać masażystą wcale nie trzeba kończyć fizjo, nie trzeba kończyć żadnych studiów.
Ale o wiele łatwiej wtedy o pracę. W ogłoszeniach o prace dla masażysty w SPA prawie zawsze widzę w wymaganiach ukonczoną fizjoterapię.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:13   #30
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Szkoła policealna - doradźcie co wybrać

Aczkolwiek fizjoterapeuta nie ma żadnego startu do technika jeśli chodzi o masaż.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 11:31:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.