Bolący jajnik i czasami pachwina. Help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 14:11   #1
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27

Bolący jajnik i czasami pachwina. Help


Witam,
jestem prawie tydzień po owulce (cykl ok. 29/30 dni), ale wciąż bolą mnie jajniki (nie non stop i nie jakoś dotkliwie, raczej co jakiś czas je odczuwam i przez to boję się schylać, szczególnie lewy i pachwinę).
W poniedziałek byłam u ginekologa. NA USG jajników lekarz nie stwierdził żadnych zmian. Powiedział jedynie, że ból może być objawem rozkładającego się ciałka żółtego. Na pewno nie jestem zatem w ciąży, ale denerwuję się, bo szczególnie wieczorami przed snem lub gdy leżę zaczyna mnie kuć ten jajnik. Czy któraś z Was miała taki objaw? Co to może znaczyć? Pytam, gdyż boję się, że może to być zaczątkiem "czegoś" poważniejszego...
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:20   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Mnie też tak czasem pobolewa, nic poważnego się nie dzieje. Skoro USG nic nie wykazało nie masz się czym martwić.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:24   #3
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Witam,
jestem prawie tydzień po owulce (cykl ok. 29/30 dni), ale wciąż bolą mnie jajniki (nie non stop i nie jakoś dotkliwie, raczej co jakiś czas je odczuwam i przez to boję się schylać, szczególnie lewy i pachwinę).
W poniedziałek byłam u ginekologa. NA USG jajników lekarz nie stwierdził żadnych zmian. Powiedział jedynie, że ból może być objawem rozkładającego się ciałka żółtego. Na pewno nie jestem zatem w ciąży, ale denerwuję się, bo szczególnie wieczorami przed snem lub gdy leżę zaczyna mnie kuć ten jajnik. Czy któraś z Was miała taki objaw? Co to może znaczyć? Pytam, gdyż boję się, że może to być zaczątkiem "czegoś" poważniejszego...

ja jak jajeczkuje z lewego jajnika to mam takie bóle przeszywające czasem że się zwijam wpół.
jestem po dwóch cc, i kiedyś myślałam ze coś mi w srodku pękło.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:29   #4
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Ponieważ lekarz nie stwierdził nic niepokojącego to staram się nie panikować. Oczywiście koleżanki w pracy straszyły mnie najstraszniejszymi chorobami, więc od razy pognałam do lekarza Jednak mam tak pierwszy raz w życiu, żeby od razu po owulce czuć jajniki. Mam nadzieję, że nie przechodzę jakiejś wcześniejszej menopauzy (co prawda mam 29 lat, ale i o tym czytałam )
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:28   #5
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Ponieważ lekarz nie stwierdził nic niepokojącego to staram się nie panikować. Oczywiście koleżanki w pracy straszyły mnie najstraszniejszymi chorobami, więc od razy pognałam do lekarza Jednak mam tak pierwszy raz w życiu, żeby od razu po owulce czuć jajniki. Mam nadzieję, że nie przechodzę jakiejś wcześniejszej menopauzy (co prawda mam 29 lat, ale i o tym czytałam )

Gdyby coś było to z pewnością by powiedział.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:33   #6
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Być może okres wcześniej dostaniesz i dlatego
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:06   #7
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Być może okres wcześniej dostaniesz i dlatego
Oby tak było, bo jestem panikarą. W dzień jest w porządku, bo mam pracę siedzącą. Ale wieczorami, gdy czuję kłucie lub delikatne skurcze to nie mogę się skupić...
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 16:07   #8
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Oby tak było, bo jestem panikarą. W dzień jest w porządku, bo mam pracę siedzącą. Ale wieczorami, gdy czuję kłucie lub delikatne skurcze to nie mogę się skupić...
no to weź no spę albo coś przeciwbólowego
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 17:07   #9
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Ale choć jestem po OWU to wcale nie mam dni "suchych". Wręcz przeciwnie. TO może to jakaś bakteria
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 23:43   #10
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

A masz powiększenie w pachwinie? Może być to wtedy przepuklina.
Ja myslałam, że to jajniki przed okresem mnie pobolewają, okazało się, że to najprawdopodobniej przepuklina.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:17   #11
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cóż, autorka zapomniała dodać, że współżyła bez zabezpieczenia, więc to takie "nie jestem na pewno w ciąży" trochę na wyrost
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 23:03   #12
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Drogie Panie,
dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Czuję jednak, że to był fałszywy alarm Do okresu mam 6 dni i tak jak zwykle zaczęły boleć mnie piersi. Kłucie jajników natomiast ustąpiło. Mam jeszcze trochę upławy, ale to może być normalne przed @
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 07:17   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Drogie Panie,
dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Czuję jednak, że to był fałszywy alarm Do okresu mam 6 dni i tak jak zwykle zaczęły boleć mnie piersi. Kłucie jajników natomiast ustąpiło. Mam jeszcze trochę upławy, ale to może być normalne przed @
O ile nie są one koloru żółtego/nie mają przykrego zapachu to to normalne
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:23   #14
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Nie, nie mają na szczęście. Tak to już bym chyba znpwu do lekarza pobiegła. Są przezroczyste i lepkie, ale też bez przesady. Nie ma ich dużo
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 15:39   #15
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Kobitki pomóżcie, robiłam dziś test ciążowy i druga kreska wyszła dosłownie pod światło widoczna... Interpretuję ją jako brak ciąży, bo jest naprawdę prawie niewidoczna... Do okresu jednak jeszcze prawie 3 dni...
Czy któraś z Was tak miała? Jakie były konsekwencje?
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 19:27   #16
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Wszędzie mówią, że jak wychodzi druga, nawet blada kreska to jest ciąża. Tym bardziej, że masz 3 dni do okresu. Idź na betę albo powtórz test. Robiłaś go z porannego moczu? Nie zabezpieczałaś się, także ciąża możliwa
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 08:01   #17
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Czesc dziewczyny to moze i mi cos pomozecie podpowiecie otoz moje cykle trwaja przewaznie 27dni to srednia z roku. Ostatnio kochalam sie bez zabezpieczenia w 11dniu cyklu. Od 15dnia cyklu odczuwam bole jajnika takie jak przy owulacji ale trwaja od srody czyli dzis jest juz 5dzien. Najpierw myslalam ze to owulacja chociaz myslalam ze mialam ja w niedziele ale w srode te jajniki zaczely tak bolec jak by bylq owulacja wiec ok ale dnia nastepnego kolejnego i tak do dzis jest to samo mam tak 1raz w zyciu i nie wiem o co chodzi:/ okres powinnam dostac 1lipca wiec jeszcze pare dni. Jak nie dostane zrobie test i pewnie pojde do lekarza bo nie wiem co to moze oznaczac
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:14   #18
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Ja nie pomogę, bo nigdy nie byłam w ciąży. Mnie samej spóźnia się okres 1 dzień. Wcześniej wykonane aż 3 testy pokazały bladą (prawie prześwit) kreskę. Zrobię jednak jutro kolejny i zobaczymy.
Powiem Ci tylko, że mnie też tak dziwnie bolały jajniki...
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:54   #19
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez chuda90 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny to moze i mi cos pomozecie podpowiecie otoz moje cykle trwaja przewaznie 27dni to srednia z roku. Ostatnio kochalam sie bez zabezpieczenia w 11dniu cyklu. Od 15dnia cyklu odczuwam bole jajnika takie jak przy owulacji ale trwaja od srody czyli dzis jest juz 5dzien. Najpierw myslalam ze to owulacja chociaz myslalam ze mialam ja w niedziele ale w srode te jajniki zaczely tak bolec jak by bylq owulacja wiec ok ale dnia nastepnego kolejnego i tak do dzis jest to samo mam tak 1raz w zyciu i nie wiem o co chodzi:/ okres powinnam dostac 1lipca wiec jeszcze pare dni. Jak nie dostane zrobie test i pewnie pojde do lekarza bo nie wiem co to moze oznaczac
Jak najbardziej możesz być w ciąży. Zrób test w dniu spodziewanej miesiączki Może to być też torbiel na jajniku, zbliżający się okres itp.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 19:10   #20
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz być w ciąży. Zrób test w dniu spodziewanej miesiączki Może to być też torbiel na jajniku, zbliżający się okres itp.
No wlasnie pierwszy raz tak mam.. a taki bol miewalam przewaznie podczas owulacji i trwal max 1dzien.. przy zblizajacym sie okresie to pare dni przed to inaczej brzucho mnie boli a poki co nic tylko te jajniki i to dosyc uciazliwe bo caly czas je czuje przy kazdym ruchu:/ zobaczymy jak to bedzie.. mam nadzieje ze to nie torbiel zadna:/poczekam do okresu a jak nie minie to do lekarza..
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 05:43   #21
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Ja nie pomogę, bo nigdy nie byłam w ciąży. Mnie samej spóźnia się okres 1 dzień. Wcześniej wykonane aż 3 testy pokazały bladą (prawie prześwit) kreskę. Zrobię jednak jutro kolejny i zobaczymy.
Powiem Ci tylko, że mnie też tak dziwnie bolały jajniki...
I jak tam kolejny test? ale skoro 3byly pozytywne i okres Ci sie spoNia to i pewnie ten bedzie pozytywny
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:02   #22
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Nie wiem, nie robiłam. Byłam ten weekend poza domem i myślałam, że mój organizm może się rozregulował nad jeziorem. Ale dziś wróciłam i dalej nic... A Ty robiłaś może test?
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:24   #23
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie robiłam. Byłam ten weekend poza domem i myślałam, że mój organizm może się rozregulował nad jeziorem. Ale dziś wróciłam i dalej nic... A Ty robiłaś może test?
Ale na wszelki wypadek dbaj o siebie ja nie robilam mam jeszcze 8dni do okresu wiec watpie aby cos pokazalo nawet jakbym byla w ciazy poki co jajniki nadal mnie bola tak wiec czekam na@
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:30   #24
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez chuda90 Pokaż wiadomość
No wlasnie pierwszy raz tak mam.. a taki bol miewalam przewaznie podczas owulacji i trwal max 1dzien.. przy zblizajacym sie okresie to pare dni przed to inaczej brzucho mnie boli a poki co nic tylko te jajniki i to dosyc uciazliwe bo caly czas je czuje przy kazdym ruchu:/ zobaczymy jak to bedzie.. mam nadzieje ze to nie torbiel zadna:/poczekam do okresu a jak nie minie to do lekarza..
To nie pozostaje nic innego jak czekać
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:18   #25
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
To nie pozostaje nic innego jak czekać
Ale tak szczerze to watpie ze to ciaza. Po pierwsze raczej za wczesnie na objawy a po drugie to te objawy czyli bole jajnikow to chyba nie naleza do objawow ciazy.. pewnie skonczy sie na tym ze pojde do lekarza bo boje sie zeby serio to nie bylo cos z jajnikiem no ale moze to tak przed okresem..wiec poczekam do wtorku i zobacze
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 09:49   #26
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Ja zawsze mam ból lewego jajnika w środku cyklu, a że mam raczej krótkie (25-26-dniowe), to tydzień do okresu też mnie boli
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 10:30   #27
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam ból lewego jajnika w środku cyklu, a że mam raczej krótkie (25-26-dniowe), to tydzień do okresu też mnie boli
Tzn mnie zawsze boli podczas owulacji ale trwa to jeden dzien a nie juz prawie tydzien dlatego dla mnie to nowosc i boje sie aby to nie bylo nic powaznego.. ale poczekam do okresu i zobaczymy
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 16:57   #28
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez chuda90 Pokaż wiadomość
Tzn mnie zawsze boli podczas owulacji ale trwa to jeden dzien a nie juz prawie tydzien dlatego dla mnie to nowosc i boje sie aby to nie bylo nic powaznego.. ale poczekam do okresu i zobaczymy
Mnie też nigdy nie bolały dłużej jajniki. W trakcie tego cyklu jednak bolały i choć okres powinnam dostać już 4 dni temu to na razie nic się nie pojawia. Wykonane przed okresem testy pokazywały przezroczystą drugą kreskę. Poczekam jeszcze kilka dni. Jeżeli nie będę mieć miesiączki to wykonam kolejny test...
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 19:49   #29
chuda90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 31
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Mnie też nigdy nie bolały dłużej jajniki. W trakcie tego cyklu jednak bolały i choć okres powinnam dostać już 4 dni temu to na razie nic się nie pojawia. Wykonane przed okresem testy pokazywały przezroczystą drugą kreskę. Poczekam jeszcze kilka dni. Jeżeli nie będę mieć miesiączki to wykonam kolejny test...
A chcialabys aby te poprzednie testy ze slaba druga kreska byly oznaka ciazy? Bo niby mowi sie ze nawet slaba druga kreska oznacza ciaze jedynie hormon hcg jest jeszcze mniejszy dlatego jest mniwj widoczna.. ja Ci zycze tego czego pragniesz ujrzec. Ja czekam do wtorku chyba ze jakos wczesniej bede sie czula inaczej ale watpie
chuda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 08:07   #30
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Bolący jajnik i czasami pachwina. Help

Cytat:
Napisane przez chuda90 Pokaż wiadomość
A chcialabys aby te poprzednie testy ze slaba druga kreska byly oznaka ciazy? Bo niby mowi sie ze nawet slaba druga kreska oznacza ciaze jedynie hormon hcg jest jeszcze mniejszy dlatego jest mniwj widoczna.. ja Ci zycze tego czego pragniesz ujrzec. Ja czekam do wtorku chyba ze jakos wczesniej bede sie czula inaczej ale watpie
Tak szczerze to na początku nie do końca chciałam... a może inaczej - wystraszyłam się i spanikowałam. Teraz przemyślałam wszystko i w sumie za rok kończę 30 lat... Zawsze na pierwszym miejscu była, praca, ja. I teraz po tym tygodniu od zrobienia pierwszego testu czekam cichutko, że może to jednak dzidzia...
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 14:59:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.