Problemy w związku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 08:50   #1
karoC
Przyczajenie
 
Avatar karoC
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3

Problemy w związku


Cześc, mam problem i od dłuższego czasu chciałabym się nim z kimś podzielic. Z moim chłopakiem jestesmy razem od 3 lat. Mieszkamy ze sobą już prawie dwa. Oboje jesteśmy młodzi, chwilami myślę,że jednak źle zrobilismy mieszkając ze sobą, bo boje się,że właśnie to jest naszym problemem. Jak na początku każdego związku byliśmy szczęśliwi, pisaliśmy do siebie gorące smsy, szaleliśmy na swoim punkcie, gdy tylko sie spotykalismy to szlismy ze sobą do łóżka i było wspaniale. W końcu zamieszkalismy razem, cieszyliśmy się, bo wizja wspólnego mieszkania była wspaniała. Mogliśmy budzic sie przy sobie codziennie, codziennie seks, rozmowy, spędzanie ze sobą czasu..i na początku tak było. W końcu przyszła rzeczywistosc...zaczęłam zauważac,że on traktuje mnie jak koleżanke, a nie jak kobiete, której się pożąda. Gdy wraca z pracy to wita sie szybko i idzie do laptopa..fakt, gadamy dużo..ale nie ma juz w naszym życiu tej namiętności..Jeżeli chodzi o seks to czasem musze sie go prosic o niego, a jak juz z nim rozmawiam o tym, to on mówi,że to moja wina, bo to zawsze ON zaczynał..Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz..kiedys uwielbiał mnie calowac, teraz jak chce mu dac buziaka, gorącego buziaka to nastawia polik...jak z nim o tym mówię to on mówi,że lubi jak go całuję w policzek..nic tego nie rozumiem, ciągle mi mówi,że mu zależy, że mnie kocha..zaczęłam płakac prawie co noc, mam juz tego wszystkiego dosc, mysle ciągle o nas i sie boje, ze to sie skonczy, po tylu latach nie wyobrazam sobie zycia z kims innym. Mamy juz wspól,ne rachunki, juz zaczęliśmy kupowac wspólne rzeczy do domu..Chciałabym po prostu żeby było jak dawniej, żeby znów sie zaczął o mnie starac. Proszę, powiedzcie mi co ja mogę zmienic, lub co mogę zrobic.
Pozdrawiam.

Edytowane przez karoC
Czas edycji: 2015-02-12 o 08:53
karoC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 09:22   #2
Paulinka181994
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka181994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Hemel Hempstead
Wiadomości: 160
Dot.: Problemy w związku

I to jest właśnie ta szara rzeczywistość, która dopada większość związków.
Póki się nie zamieszka ze sobą to ładnie pięknie, cacy bo to randeczki, parę godzin spotkania i tyle.
Teraz jesteście ze sobą non stop 24/dobę.
Trzeba postarać się by ten żar co był na początku nie zgasł.
Przygotuj od czasu do czasu jakąś kolację, ubierz się bardziej elegancko, inaczej uczesz czy pomaluj. albo wyjdźcie gdzieś, zróbcie sobie wycieczkę na całą sobotę czy niedzielę. Chodzi o to by zaskakiwać partnera, by on na nowo Cię odkrywał i zakochiwał się. Może macie jakieś wspólne pasje, hobby? To zawsze łączy.
Paulinka181994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 09:23   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Problemy w związku

Na miłosne szaleństwo ten Wasz związek istotnie nie wygląda. Może to już bardziej przyzwyczajenie? Ale jednak jesteście jeszcze ze sobą zbyt krótko, aby miało miejsce już takie wypalenie. Mnie byłoby przykro gdybym była tak traktowana. Porozmawiaj z nim, jeżeli to oleje to argument, że "nie wyobrażasz sobie życia bez niego" zamień na "czy ja naprawdę z kimś takim mam się męczyć całe życie?".
Może na Walentynki spróbuj go uwieść? Tak, oklepany pomysł, ale lepszej okazji jak ten dzień przecież nie ma. Powodzenia
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 09:28   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy w związku

Cytat:
Napisane przez karoC Pokaż wiadomość
Cześc, mam problem i od dłuższego czasu chciałabym się nim z kimś podzielic. Z moim chłopakiem jestesmy razem od 3 lat. Mieszkamy ze sobą już prawie dwa. Oboje jesteśmy młodzi, chwilami myślę,że jednak źle zrobilismy mieszkając ze sobą, bo boje się,że właśnie to jest naszym problemem. Jak na początku każdego związku byliśmy szczęśliwi, pisaliśmy do siebie gorące smsy, szaleliśmy na swoim punkcie, gdy tylko sie spotykalismy to szlismy ze sobą do łóżka i było wspaniale. W końcu zamieszkalismy razem, cieszyliśmy się, bo wizja wspólnego mieszkania była wspaniała. Mogliśmy budzic sie przy sobie codziennie, codziennie seks, rozmowy, spędzanie ze sobą czasu..i na początku tak było. W końcu przyszła rzeczywistosc...zaczęłam zauważac,że on traktuje mnie jak koleżanke, a nie jak kobiete, której się pożąda. Gdy wraca z pracy to wita sie szybko i idzie do laptopa..fakt, gadamy dużo..ale nie ma juz w naszym życiu tej namiętności..Jeżeli chodzi o seks to czasem musze sie go prosic o niego, a jak juz z nim rozmawiam o tym, to on mówi,że to moja wina, bo to zawsze ON zaczynał..Wkurza mnie jeszcze jedna rzecz..kiedys uwielbiał mnie calowac, teraz jak chce mu dac buziaka, gorącego buziaka to nastawia polik...jak z nim o tym mówię to on mówi,że lubi jak go całuję w policzek..nic tego nie rozumiem, ciągle mi mówi,że mu zależy, że mnie kocha..zaczęłam płakac prawie co noc, mam juz tego wszystkiego dosc, mysle ciągle o nas i sie boje, ze to sie skonczy, po tylu latach nie wyobrazam sobie zycia z kims innym. Mamy juz wspól,ne rachunki, juz zaczęliśmy kupowac wspólne rzeczy do domu..Chciałabym po prostu żeby było jak dawniej, żeby znów sie zaczął o mnie starac. Proszę, powiedzcie mi co ja mogę zmienic, lub co mogę zrobic.
Pozdrawiam.
Zacznę od banalnego: czy próbowałaś z nim o tym na spokojnie, bez żali, bez "bo Ty zawsze / bo Ty nigdy", porozmawiać? Podając przykład, że było tak i było fajnie, a teraz jest tak i w sumie nie wiesz dlaczego coś się zmieniło w Twoim odczuciu na gorsze? Że chciałabyś, abyście bardziej pracowali (WSPÓLNIE) nad związkiem, codzienną intymnością (nie mylić z seksem)? Umawiacie się na randki? Kiedy byliście na jakiejś ostatnio?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 09:37   #5
karoC
Przyczajenie
 
Avatar karoC
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy w związku

szczerze? To nie bardzo. Gdy chce z nim porozmawiac to dopada mnie strach, brakuje mi słów i tyle z rozmowy. Czasem delikatnie wyjawiam mu co mi nie pasuje a on najczęściej odpowiada ' oj kochanie, nie przesadzaj' albo ' no dobrze, cos z tym zrobimy' a i tak nie ma żadnych zmian. Ja na prawdę się staram, widzę,że tylko ja ciągle sie do niego przytulam, mówię mu miłe słówka, ubierałam się seksowniej, to pomogło, na chwilę, tylko na tamtą chwilę. Nie wiem czy jestem aż tak zdesperowana by zrobic tak jak piszą w internecie? By zacząc go olewac zeby zaczął sie mną interesowac? Gdzie wychodzimy? Najczęściej do restauracji na pizze i to wszystko. Jeżeli chodzi o romantyczne kolacje lub chwile to zawsze one były z mojej strony, on nigdy by o czyms takim nie pomyslal. Jak go kiedys poprosilam o spacer to mówi,że jest zmęczony po pracy.
karoC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 09:38   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy w związku

Cytat:
Napisane przez karoC Pokaż wiadomość
szczerze? To nie bardzo. Gdy chce z nim porozmawiac to dopada mnie strach, brakuje mi słów i tyle z rozmowy. Czasem delikatnie wyjawiam mu co mi nie pasuje a on najczęściej odpowiada ' oj kochanie, nie przesadzaj' albo ' no dobrze, cos z tym zrobimy' a i tak nie ma żadnych zmian. Ja na prawdę się staram, widzę,że tylko ja ciągle sie do niego przytulam, mówię mu miłe słówka, ubierałam się seksowniej, to pomogło, na chwilę, tylko na tamtą chwilę. Nie wiem czy jestem aż tak zdesperowana by zrobic tak jak piszą w internecie? By zacząc go olewac zeby zaczął sie mną interesowac? Gdzie wychodzimy? Najczęściej do restauracji na pizze i to wszystko. Jeżeli chodzi o romantyczne kolacje lub chwile to zawsze one były z mojej strony, on nigdy by o czyms takim nie pomyslal. Jak go kiedys poprosilam o spacer to mówi,że jest zmęczony po pracy.
No to jak Ty (Wy) chcesz mieć dobry związek? Z powietrza? Musisz faceta wziąć na porządną rozmowę, serio, bo za jakiś czas już całkiem nie będzie czego ratować.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-02-12 o 09:41
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 09:44   #7
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Problemy w związku

Cytat:
Napisane przez karoC Pokaż wiadomość
szczerze? To nie bardzo. Gdy chce z nim porozmawiac to dopada mnie strach, brakuje mi słów i tyle z rozmowy.
Ale czego się boisz?? Rozmawiać trzeba, inaczej tego się nie da rozwiązać.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 10:07   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Problemy w związku

Cytat:
Napisane przez karoC Pokaż wiadomość
szczerze? To nie bardzo. Gdy chce z nim porozmawiac to dopada mnie strach, brakuje mi słów i tyle z rozmowy.
Rozmowa jest w związku kluczowa. Jeśli już teraz czujesz, że jest z tym problem, że boisz się mówić o pewnych rzeczach najbliższej Ci osobie, to zastanów się, czy to naprawdę TA osoba. Jeśli tak, pracuj nad komunikacją.

Możesz spróbować najpierw napisać na kartce to, co chcesz powiedzieć, a dopiero potem powiedzieć to partnerowi. Ale próbuj. Bo nie da się dogadać w żadnej sprawie, jeśli nawet się nie gada

Cytat:
Nie wiem czy jestem aż tak zdesperowana by zrobic tak jak piszą w internecie? By zacząc go olewac zeby zaczął sie mną interesowac?
Ta rada jest bzdurna i wręcz szkodliwa. W związku partnerom powinno na sobie zależeć, a sam związek powinien być oparty na szczerości i autentycznym zainteresowaniu drugą osobą. Olewanie partnera, żeby on wykazał zainteresowanie to trochę jak toczenie wojny, żeby osiągnąć pokój.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:10   #9
karoC
Przyczajenie
 
Avatar karoC
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy w związku

Spróbuję dzisiaj z tą kartką i spróbuję z rozmową. Mam nadzieję,że ona coś pomoże.. jeżeli nie, to nie wiem co mam już robic. Dziękuję za wszystkie rady.
karoC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 21:51   #10
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Problemy w związku

Tak, zacznij olewać. Przestań wszystko inicjować. Jeżeli robisz ciągle te same rzeczy to będą ciągle te same efekty, zaczniesz działać w inny sposób - będzie inna reakcja. Zajmij się sobą, nie przytulaj się itp. Niech sam zatęskni, daj mu poczuć Twój brak.
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 23:51   #11
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Problemy w związku

Hmm...u mnie było podobnie. Spróbuj porozmawiać, ale raz, a porządnie, a nie kilka postękań i tyle. Do facetów tak trzeba, a ciągłe jęki i stęki tylko pogarszają sprawę. Nie zwalaj w tym całej winy na niego podczas rozmowy, zapytaj, czy może on ma jakieś oczekiwania wobec Ciebie konkretne, czy coś chciałby zmienić, powiedz, co Ty proponujesz. Zaznacz, że nadal bardzo Ci zależy na nimi przykro jest Ci, gdy widzisz, że jest nijak, skoro się kochacie.

Jak chcesz coś zdziałać, skoro boisz się rozmawiać?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 21:24   #12
21432a89447395501aa35b619d5848c8f54d290e_5fefb79556790
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 149
Dot.: Problemy w związku

czesc mam taka sama sytuacje;( tez nie wiem co mam zrobic
21432a89447395501aa35b619d5848c8f54d290e_5fefb79556790 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-15 22:24:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.