Mały tonik/żel do mycia twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 18:23   #1
Kaarolekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 35

Mały tonik/żel do mycia twarzy


Cześć.

Szukam jakiegoś toniku lub żelu do mycia twarzy(skóra trądzikowa szybko się natłuszczająca) w MAŁEJ buteleczce, żeby mógł ją zmieścić do kieszeni w kurtce.

3 dni siedziałem w domu, smarowałem maścią z tlenkiem cynku, ładnie podgoiło wypryski z czerwonych na takie bardziej wysuszone. Dzisiaj poszedłem na uczelnię, wracam i prawie lustro pękło.. Znowu masa czerwonych wyprysków, więc postanowiłem jak najczęściej przemywać twarz, nawet podczas zajęć.

Coś poradzicie może na wytarcie łoju z twarzy i potem nałożenie jakieś warstwy ochronnej? Do tej pory używałem Cetaphilu do cery trądzikowej, ale po tym święcę się jak psu... oczy w nocy, więc chciałbym tego uniknąć. Chcę na maksa wyeliminować mycie twarzy wodą z kranu.

Proszę o pomoc...

Edytowane przez Kaarolekk
Czas edycji: 2015-03-02 o 18:25
Kaarolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 19:15   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Konkretnego produktu nie polecę, mogę Ci jednak poradzić kupienie w Rossmannie plastikowej małej butelki (mają takie 100 mililitrowe) i przelanie do niej toniku/płynu micelarnego.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 19:46   #3
Kaarolekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 35
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Dzięki bardzo

Także, nie musi już być koniecznie mała buteleczka, teraz chodzi o skuteczność dla cery przetłuszczającej się.
Kaarolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 09:44   #4
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez Kaarolekk Pokaż wiadomość
Cześć.

Szukam jakiegoś toniku lub żelu do mycia twarzy(skóra trądzikowa szybko się natłuszczająca) w MAŁEJ buteleczce, żeby mógł ją zmieścić do kieszeni w kurtce.

3 dni siedziałem w domu, smarowałem maścią z tlenkiem cynku, ładnie podgoiło wypryski z czerwonych na takie bardziej wysuszone. Dzisiaj poszedłem na uczelnię, wracam i prawie lustro pękło.. Znowu masa czerwonych wyprysków, więc postanowiłem jak najczęściej przemywać twarz, nawet podczas zajęć.

Coś poradzicie może na wytarcie łoju z twarzy i potem nałożenie jakieś warstwy ochronnej? Do tej pory używałem Cetaphilu do cery trądzikowej, ale po tym święcę się jak psu... oczy w nocy, więc chciałbym tego uniknąć. Chcę na maksa wyeliminować mycie twarzy wodą z kranu.

Proszę o pomoc...
Nie powinieneś myć twarzy często. W ten sposób ją wysuszasz bardziej i pozbawiasz naturalnej warstwy ochronnej. Zmywaj czymś delikatnym rano i wieczorem i nawilżaj lekkim kremem. Im częściej będziesz mył tym bardziej cera zgłupieje i będzie produkować więcej sebum. Lepiej zaopatrz się w bibułki matujące albo chusteczki i w ciągu dnia delikatnie zbieraj nadmiar łoju z twarzy. Mini wersje kosmetyków są np. w Rossmanie i Super-Pharm. NP. Tołpa i Bioderma.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 11:48   #5
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Skoro skóra się bardzo przetłuszcza i świeci, to pewnie jest... bardzo przesuszona. Powinieneś ją porządnie nawilżać, bo w sumie to na przesuszonej wypryski pojawiają się częściej. Czy próbowałeś metody OCM jeżeli chodzi o oczyszczanie twarzy? Poczytaj o tym.
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:52   #6
Kaarolekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 35
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Czyli mam stosować kremy do cery przetłuszczającej się czy do cery suchej?
Szczerze mówiąc to zbaraniałem trochę..
Kaarolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 08:04   #7
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez Kaarolekk Pokaż wiadomość
Czyli mam stosować kremy do cery przetłuszczającej się czy do cery suchej?
Szczerze mówiąc to zbaraniałem trochę..
Lekkie nawilżające ale nie natłuszczające. Byle nie typowo do cery trądzikowej bo te wysuszają. Lepiej iść w nawilżające kremy do cery tłustej.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 14:46   #8
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Mały tonik/żel do mycia twarzy

Zgadzam się (nawet z własnego doświadczenia) - skóra przetłuszczona to skóra przesuszona. Nawilż od srodka (pij wodę), myj max. 2 razy dziennie czymś delikatnym + krem nawilżający (ale nie na noc). U mnie sie polepszyło gdy w dni wolne chodzilam z olejem lnianym na twarzy. Zainwestuj w bibułki matujące, zanim kupisz to ewentualnie czystą chusteczkę higieniczną przyłóż do twarzy, ale nie trzyj
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-07 15:46:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.