naczynka, laser - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-22, 05:56   #1
kfiatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23

naczynka, laser


Poddałam sie zabiegowi laserowego zamykania naczynek. Czy to normalne, że po zabiegu są one bardziej widoczne? Kosmetyczka zapewnia, że tak ma być, że to się "wchłania", ale czy mam Jej ufać? Po tygodniu, dwóch mam mieć przeprowadzony drugi zabieg, no ale jak te naczynka zamiast stać się niewidoczne, zrobią się jeszcze bardziej widoczne? Mam też wrażenie, że pod wpływem tego zabiegu naczynka porozszerzały mi się tam gdzie wcześniej ich nie było. Proszę o pomoc.
kfiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 15:26   #2
kfiatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Re: naczynka, laser

Ech... podciagam...
kfiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 17:55   #3
majan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: naczynka, laser

Ja tez mialam zamykane teraz na pocztku maja naczynka(laserem). To byl moj drugi zabieg.I po zsdnym nie mialam wyzej wymienionych objawów.Mialam po prostu sińce,krwiaki(duzo tych naczynej mialam,cale policzki i nos), wszystko znikneło w przeciagu 2 tyg.Niektóre,te co od razu sie zamkneły,np na nosie, przyciemniały i moze faktycznie moze sie to tak wydawac,ze sa one bardziej widoczne,ale te akurat najszybciej znikaja.Hmmm....a jak oceniacie efekty?Ja szczerze powiedziawszy myslalam,ze za takie pieniadze problem naprawde zniknie,a to sie okazało,ze zawsze zostaja jakies"poletka" niedorkniete laserem.W kazdym razie nie ulega watpliwosci,ze wygladam ogolnie duzo lepiej.Wreszcze chodze bezn obowiazkowego podkladu.Przeraza mnie tylko jak te naczynka latwo pekaja...
majan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 18:20   #4
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: naczynka, laser

a mogłabyś mi powiedzieć ile kosztuje taki zabieg i czy bardzo są widoczne w okresie tych pierwszysch 2 tyg. oznaki tego zabiegu?

Będę wdzięczna za info.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 00:41   #5
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135
Re: naczynka, laser

Czesc! Ja tez jestem bardzo zainteresowana ta informacją. Chce sobie usunąc kilka naczynek z twarzy i zastanawiam się jak będzie wyglądał "okres przejściowy".. Czy przez 2 tyg wygląda się jak ofiara pobicia? No i druga sprawa: słyszałam, że takich zabiegów nie powinno się wykonywać latem, gdyż usunięte naczynka wystawione na słońce moga powodować powstanie blizn.. I sie waham, czy wykonać ten zabieg teraz, czy może poczekac do jesieni?
Miałam usuwane kiedys naczynka z ud, aczkolwiek nie laserem, tylko zastrzykami, i powiem szczerze, że jeżeli moja twarz po tym zabiegu będzie tak samo posiniaczona to dziękuje
Ale właśnie podczas tamtego zabiegu miałam podobne spostrzeżenia co kfiatek: niektóre naczynka stały się bardziej widoczne i porobiło się kilka nowych malutkich, ale po 3-cim takim zabiegu było juz ok. Nie ma sie co łudzić, że wszystko pięknie zejdzie za 1 razem.. No i niestety nie da się usunąć 100% wszystkich naczynek, zawsze zostaną jakieś malutkie, których sie nie dalo "wychwycić". Aczkolwiek warto się ich pozbywać, moje nożki w końcu wyglądają fadnie, bez czerwonych żyłek, których się nabawiłam pracując w liceum jako hostessa i stojąc po 8h dziennie w hipermarketach reklamując szampony do włosów
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 10:10   #6
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: naczynka, laser- ktoś miał ten zabieg?

..siuuup do góry
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 18:39   #7
majan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: naczynka, laser

Jasne.Zabieg kosztuje ok.600 zl.Jeden!A minimum dwa niezbedne.Dlaczego?Poniew az polega on na strzalach laserem o nakladce prostokąta.A sasiadujace miejsca ostrzeliwania nie moga sie stykac.Czyli po pierwszym zabiegu masz paski na policzkach(i nadal musisz stosowac podklad).Przez piersze cztery dni wygladasz na tyle strasznie,ze nie ma mozy o wyjsciu gdziekolwiek.Buzia napuchnieta,krwiaki.Buzi tak napuchnieta,ze wygladalam jak zupelnie ktos inny.Mialam robione pod oczami i tak mi pod oczami napuchło,ze mialam ograniczone pole widzeniaAle po tych 4 dniach jak opchlizna schodzi zostaja tylko ciemne plamy na policzkach.Smarowalam je kremen z wit K Erisa z serii Pharmaceris N.Po 4 dniach mozesz te plamy dopeiro przykrywac.Ale co z tego jak tego nie da sie przykryc....Uzywalam korektora plynnego zielonego La Roche Posay i na to podklad.Bylo znacznie lepiej ale nie ma co liczyc na pelny efekt kryjacy.To lato różni sie od poprzedniego tym,ze nie stosuje juz zadnych podkladów na codzien.Warto bylo
Pozdrawiam.
majan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-09, 18:56   #8
majan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: naczynka, laser

Hmm...mowisz o kilku naczynkach wiec nie widze kompletnie zednego problemu.Tam gdzie bylo ich kilka(dalsze czesci policzków) nic niemalze nie bylo widac sladów zabiegu.Moj problem polegal na tym,ze ja mialam cale policzki w naczynkach i jeszcze nosTakze nie matrw sie,nie bedziesz wygladala zapwene tak jak ja.Bo ja naprawde wygladalam tak,ze rodzina nie mogla na mnie patrzec,bo jej przykro bylo.Moja siostra nic nie wiedziala ze to robilam i sie poplakala jak mnie zobaczyla.Bo naprawde wyglada sie strasznie!!!!Kupilam sobie pare gazet i tak siedzialam w domu,ewentualnie wychodzac po zmrokuNazywalam sie Quasimodo.Najsmieszniejsz e jest to ze wieczorem w dniu zabiegu wyglada sie z godziny na godzine gorzej a nastepnego dnia.....tak zle,ze az tak zle to sie nie spodziawalam!!!
Jesli chodzi o pytanie o slonce to generalnie zasada jest taka,ze skora nie moze byc OPALONA!!!!Grozi to nie zadnymi bliznami tylko zwyklymi przebarwieniami.Aczkolwie k ciemniejsze plamy w :tych: miejscach schodza do 3 miesiecy, takze nie nalezy wpadac w panike gdy mimo stosowania kremu z wysokim filtrem sa wlasnie te ciemne plamy.Przed zabiegiem przez miesiac po nim nie wolno sie opalac.Ja zaczelam w lutym i ostatni mialam w maju.Ci w klinikach mowia,ze mozna robic caly rok,jesli bedziesz chronila sie przed sloncem.Jesli to tylko kilka naczynek to bym na Twoim miejscu zrobila ten zabieg,jesli tak jak ja na calej twarzy to...tez bym zrobila,bo mi bardzo zalezalo i bym sie niecierpliwilaI tak od zabiegu stosuje filtr 30 ,juz chyba na zawsze,bo slonce dla naczynek jest niekorzystne.Ja dobieralam termin zabiegu tak,zeby miec wtedy chwilke czasu wolnego ( ze wzgledu na wyglad dla otoczenia, bo bolec to to nic nie boli,oprocz kieszeni...).POzdrawiam.
majan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 21:56   #9
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: naczynka, laser

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Gratuluje wytrwałości i dzielności ale chyba rzeczywiście warto było skoro nie musisz używać podkładu, zasdroszcze Ci tego bo jest to moim wielkim marzeniem - obecnie nie ruszam się z domu bez La Rocha albo Dermacolu nie tylko przez naczynka ale i pare przebarwien po tradziku.( jakieś kwasiki też planuje, chyba pójde z torbami

Chciałabym Cię również spytać, czy nie orientujesz się czasem co to był za laser,(diodowy, argonowy, neodymowo-coś tam ?) bo to dość istotna informacja. Ja mieszkam we Wrocławiu i postaram się znaleść tu ten sam co Ty miałaś.

Pozdrawiam serdecznie.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 22:08   #10
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: naczynka, laser

Maniaa a bylas u kaniowskiej? z tego co wiem to ona ma najwiekszy chyba "asortyment leserow" we wrocku .
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 02:10   #11
kfiatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Re: naczynka, laser

To ciekawe majan co piszesz o tych krwiakach po laserze. Ja mam mnóstwo malutkich naczynek na dekoldzie. Doprowadzają mnie one do szału - no bo jak tu ubrać coś z fajnym wycięciem?
Aktualnie jestem po trzecim zabiegu. Po dwóch zauważam minimalną poprawę (parę naczynek trochę bledszych). Zobaczymy jak będzie po trzecim. Kosmetyczka zapewnia mnie, że takie zmiany na dekoldzie wchłaniają się ok. 6 tygodni. No a ja drugi zabieg powtórzyłam po tygodniu, a trzeci po dwóch od drugiego... No to czekam, mam jeszcze szansę
No ale żadnych krwiaków i siniaków na szczęście nie mam. Czasami (po pierwszym i już widzę że po trzecim zabiegu) w miejscu strzału lasera jest taki malutki obrzęk, ale tak minimalny, że trzeba sie przyglądnąć. Nie wiem może wszystko zależy od rodzaju, a może i od siły lasera. Pozdrawiam wszystkich walczacych z pająkami...
kfiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-10, 16:56   #12
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: naczynka, laser

Powiem szczerze, że zawiodłam się na Kaniowskiej. Kiedyś walcząc z trądzikiem (jakieś 4 lata temu) udałam się do niej, zaproponowała mi serię kwasem chyba glikolowym + EasyPeel. W ogóle powiedziała, że będę miała "nową cerę", że na naczynka też to dobrze wpłynie. Wydałam sporo kasy( sporo ponad 1 tys.zł)przemęczyłam się z tymi kwasami (łuszczenie, strupki i generalnie kiepsko)- no ale myslałam, że czasem trzeba przegrać bitwe, żeby wygrać wojne, a tu efekt był mizerny, żeby nie powiedzieć rozczarowujący. I tak robiły mi się nowe pryszcze, które zostawiały ślady, bo nie było to wsparte też żadną kuracją doustną, ani przed ani po zabiegach, a wydaje mi się że coś takiego by się przydało.

Dlatego też nie wiem czy zdecydować się na nią ponownie, mam pewne obiekcje, a poza tym ona jest już taką doktor-maszynką, ma dużo pacjentów, przez co kontakt z nią przebiega, mam wrażenie, w dość nerwowej atmsferze, no i ta "baba" z recepcji,której nie lubie... ale pewnie będę zmuszona, żeby wybrać się do niej ponownie.
Pozdrawiam.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 17:43   #13
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: naczynka, laser

z ta doktor maszynka to dobre hehehe.... niestety to prawda .... ale drugie niestety to to ze nie ma u nas zbyt wielu lekarzy tej specjalizacji... a w dodatku z takim wyposazeniem jakie ona posiada w swoim gabinecie... ona niestety to wykorzystuje...
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-11, 18:28   #14
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: naczynka, laser

podciągam...

halo majan?!
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-20, 18:34   #15
majan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: naczynka, laser

Ja usuwalam w klinice Epi-Centrum w Warszawie bo ta klinika jako pierwsza przeprowadzala tego typu zabiegi w Warszawie,wiec liczylam na doswiadczenie.Wiedzialam, ze kolejki sa tam niesaamowite,wiec ludzie sa chyba zadowoleni.Wejdz na strone www.epi-centrum.pl.Nie jest to laser najnowszy,jest jeszcze tzw.IPL i pewnie na to bym sie zdecydowala,gdyby nie to ze jakims cudem bedac 3 lata temu w mijej klinice na konsultacjach,znichecona wtedy cena ,trafilam na 30% znizki...Piszesz,ze uzywasz podkladu La Roscha,hmm, mialam jego probke i jest jakis za gesty i za ciezki,nie przypadl mi do gustu.A ten drugi????Co to takiego?
Pozdrawiam.
majan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-20, 18:38   #16
majan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: naczynka, laser

Czy Lysanel Active mozna stosowac przy naczynkowej cerze.Mowilam cos o kwasach wiec pytam.Mam watpliwosci i raczej mi sie wydaje,ze nie,ale moze ktos wie lepiej.
majan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-20, 18:44   #17
majan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 8
Re: naczynka, laser

Tygodniowe odstepy miedzy zabiegami????To dziwne.U mnie w klince kazali conajmniej miesiac.Przeciez to nie widac nawet co sie po tygodniu zamknelo a co nie...?Mysle obcenosc krwiakow moze byc uzalezniona glownie np. miejscem wystepowania naczynek.Ale byc moze i rodzaj lasery jak rowniez aspekty indywidualne, tzn liczebnosc naczynek,wrazliwosc na strzal lasera itd.Ja od razu mowie,ze mialam cale policzki ale naczynka drobne.
majan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 12:43   #18
millaa111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 31
Dot.: Re: naczynka, laser

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
z ta doktor maszynka to dobre hehehe.... niestety to prawda .... ale drugie niestety to to ze nie ma u nas zbyt wielu lekarzy tej specjalizacji... a w dodatku z takim wyposazeniem jakie ona posiada w swoim gabinecie... ona niestety to wykorzystuje...
dokłądnie! ja jestem bardzo rozczarowana. Pani Kaniowska bazuje na dobrej opinii, zaleca niepotrzebne, drogie zabiegi i sporo (nie wiem, czy nie wszystkich) pacjentow mierzy jedną miarką. Koszmarna kobieta! Ale gabinet ma wypasiony, nie da się ukryć. Trzeba tylko dobrze wiedzieć, czego się cche, żeby nie dac się naciagnąć na niepotrzebne zabiegi.
millaa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 17:37   #19
corney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 61
Dot.: naczynka, laser

Ja właśnie wybieram się na zamykanie naczynek:płatki nosa i broda-liczę na poprawę bo jak na razie mam czerwony nos i brodę-koszmar,a podkład nie ukryje mi tego cały dzień znacie może dobrego specjalistę w Krakowie???jest tyle klinik i nie wiem, która tak na prawdę jest dobra,wolałabym nie ryzykować.
corney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.