Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-15, 07:40   #4111
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Widzę, że tu jakieś niemiłe przypychanki miały miejsce, a ja przychodzę z pewnym pytaniem.

Czy zwracalyscie uwage, z czego są wykonane Wasze soczewki? Ja używałam przez długi czas miesięcznych Ciba Vision, jednodniowych aquavie oasis i jeszcze innych marek ale komfort użytkowania był kiepski. Ostatnio spotkałam kogoś, kto używa soczewek silikonowo-hydrozelowych i mówi że różnica w porównaniu do tych, które nosiłam (nawet jednodniowych!) Jest ogromna.
Zależy jakie soczewki Ciba Vision używałaś (teraz ta firma nazywa sie Alcon)? Acuvue Oasys to są soczewki silikonowo-hydrożelowe, nowej generacji. Czasami nawet materiał nowej generacji nie odpowiada pacjentom, a ten starej jak najbardziej. Jeżeli zatem Twojemu znajomemy pasują soczewki X nie oznacza to, że dla Ciebie będą także odpowiednie - tak w skrócie

Nie ma reguły i soczewki najlepiej dobierać w gabinecie, gdzie jest możliwość wypróbowania soczewek próbnych, kontroli i wtedy dopasowania odpowiednich soczewek dla danej osoby.

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
zmieniając temat: jakie szkła polecacie do suchych oczu? najlepiej czuję się w jednodniowych i szukam czegoś "długoterminowego" o podobnym komforcie..
wiem, że konieczny jest profesjonalny dobór, ale chciałabym się wybrać do okulisty z konkretnymi modelami
Nie ma sensu iść do specjalisty z wybranymi modelami, bo to specjalista jest właśnie od tego, żeby dobrać najlepsze soczewki dla Ciebie.

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

Polecicie jakieś z tańszych jednodniówek (rozglądam się za kolorowymi także) ?
Trudno coś polecić on-line, ale może spojrzysz na nowe jednodniowe, nie do końca kolorowe, ale akcentujące - Acuvue Define. Poza tym jednodniowe kolorowe to np. Freshlook Colors OneDay.

Z tańszych sferycznych "niekolorowych" polecam EyeLove Comfort lub EyeLove Exclusive (silikonowo-hydrożelowe najnowszej generacji).

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość

W zwiazku z tym zastanawiam sie nad soczewkami jednodniowymi. Mozecie mi napisac jakie sa roznice w noszeniu soczewek jednodniowych i dlugoterminowych?
Czy poprawiony jest wyraznie komfort noszenia?
I czy jezeli soczewke jednodniowa zaloze tylko na kilka godzin, to moge ja spakowac do pudeleczka i zalozyc jeszcze raz nastepnego dnia?
Komfort na pewno jest inny. Codziennie zakładasz nową, świeżą i nawilżoną soczewkę. Poza tym jednodniowe bardziej opłaca się zakupić, gdy nie nosisz soczewek codziennie (bo miesięczna soczewki są ważne przez 30 dni kalendarzowych od otwarcia, a nie przez 30 "założeń soczewek"; jednodniowe otwierasz kiedy jest taka potrzeba).

Generalnie soczewki jednodniowe są przeznaczone do noszenia w ciągu jednego dnia. A to dlatego, że te soczewki są bardzo delikatne i nie są przystosowane do czyszczenia czy przechowywania w pojemnikach na kolejny dzień. Dlatego są to soczewki JEDNOdniowe, bo powinno się je nosić tylko jeden dzień, a na koniec dnia wyrzucać. Nie można zatem ich zapakować i zakładać na kolejny dzień. Nawet jak soczewka była na oczach przez godzinę tylko.

Data przydatności to po prostu data ważności, do której należy zużyć wszystkie soczewki z opakowania, a nie termin do którego jednodniowa soczewka będzie bezpieczna (że można ją nosić kilka dni - NIE).

Edytowane przez Optometrystka_Monika
Czas edycji: 2017-05-15 o 07:45
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 15:35   #4112
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
W zwiazku z tym zastanawiam sie nad soczewkami jednodniowymi. Mozecie mi napisac jakie sa roznice w noszeniu soczewek jednodniowych i dlugoterminowych?
Czy poprawiony jest wyraznie komfort noszenia?
I czy jezeli soczewke jednodniowa zaloze tylko na kilka godzin, to moge ja spakowac do pudeleczka i zalozyc jeszcze raz nastepnego dnia?
Korzystam z dwutygodniowych i jednodniowych. Do pracy nie biorę dwutygodniowych, bo wysychają mi oczy. Nosząc jednodniowe często zapominam, że mam je na oczach Są bardziej komfortowe i delikatniejsze. Ze względów finansowych nie noszę ich na co dzień.

Jednodniowa oznacza jednorazowa, czyli po wyjęciu musi zostać wyrzucona.
W awaryjnej sytuacji można ją chwilę potrzymać w płynie, ale wiadomo, awarie to awarie, jak jesteś w pracy i nie masz ze sobą okularów, to musisz sobie jakoś radzić. Tylko że posiadacze jednodniówek nie kupują płynów, a jak kupują, to nie noszą zawsze przy sobie, awaryjnie więc lepiej mieć przy sobie okulary i świeżą parę soczewek.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy zwracalyscie uwage, z czego są wykonane Wasze soczewki? Ja używałam przez długi czas miesięcznych Ciba Vision, jednodniowych aquavie oasis i jeszcze innych marek ale komfort użytkowania był kiepski. Ostatnio spotkałam kogoś, kto używa soczewek silikonowo-hydrozelowych i mówi że różnica w porównaniu do tych, które nosiłam (nawet jednodniowych!) Jest ogromna.
Oasys są dwutygodniowe, nie jednodniowe. Marka Acuvue ma różne jednodniówki. Noszę silikonowo-hydrożelowe TruEye firmy J&J i bardzo sobie chwalę.

Noszę nowoczesne produkty, więc oczywiście zwracam uwagę na materiał. Nie ma co się przywiązywać do samej nazwy, bo każda wiodąca marka ma swój własny. Zwracam uwagę na parametr przepuszczalności tlenu - szczerze mówiąc, nie kupowałabym już soczewek hydrożelowych, zbyt wielu mam znajomych z powrastanymi naczynkami w rogówkę. Ważne jest dla mnie wykończenie brzegów, asferyczność, a mój wybór weryfikują moje oczy jako nie zawsze słuszny
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy Wy zauwazylyscie różnice między hydrozelowymi a silikonowo-hydrozelowymi? Chodzi mi przede wszystkim o dyskomfort, suche oczy, piekące, dyskomfort przy pracy przy komputerze. To właśnie mam przy tych normalnych (podobno starszej generacji) soczewkach.
Hydrożelowe miesięczne są dla mnie wygodniejsze niż silikonowo-hydrożelowe miesięczne, mniej wysychały mi oczy. Najwygodniejsze są dla mnie jednodniówki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 07:08   #4113
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Oasys są dwutygodniowe, nie jednodniowe.
Są też jednodniowe Acuvue Oasys 1-Day - już dostępne w Polsce.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 08:26   #4114
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dzięki Monika, nie wiedziałam, a ostatnio robiłam zapas i przeglądałam oferty sklepów!

Ciekawe, czy by pasowały na ciasnorogówkową...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 08:41   #4115
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Są też jednodniowe Acuvue Oasys 1-Day - już dostępne w Polsce.


Świetne są, ale cena wysoka niestety..
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 07:11   #4116
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Dzięki Monika, nie wiedziałam, a ostatnio robiłam zapas i przeglądałam oferty sklepów!

Ciekawe, czy by pasowały na ciasnorogówkową...
Z tego co kojarzę mają parametry takie jak np. Trueye czy Moist. BC na pewno jest 8,50 (ale 9,0 chyba też są możliwe do zamówienia).
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 09:34   #4117
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mają trochę większą średnicę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-17, 13:24   #4118
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 07:04   #4119
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zasada zakładania soczewek rano jest taka, że nie powinno się ich zakładać tuż po przebudzeniu, bo oko jest jeszcze "spuchnięte" po nocy i soczewki mogą powodować podrażnienia. Dlatego zaleca się właśnie odczekać co najmniej 30 minut.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 09:12   #4120
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 07:07   #4121
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez 4d88b8945be75952c39c61b9b 17b2a8019c982be_5fd16501d e8d4 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Albo spróbuj zakładać soczewki na koniec szykowania się do pracy (uważając na makijaż)
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 11:44   #4122
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 13:07   #4123
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zastanawia mnie jak krótkowidz jest w stanie pomalować się w soczewkach. Ja z bliska nie widziałam dostatecznie po ich założeniu.
effcia82 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 14:35   #4124
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kinia - też nie znam innego pomysłu niż niezakładanie soczewek tuż po przebudzeniu / po pomalowaniu się / na miejscu w pracy. Ja zakładam po prysznicu, umyciu twarzy i zębów, a nawet po nałożeniu podkładu i pudru. To już daje jakiś zapas czasowy

effcia82 - mam ponad -5 D i daję radę. Makijaż nie wymaga takiej precyzji jak np. zapinanie nietypowego łańcuszka.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2017-05-19 o 14:36
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:50   #4125
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja się ostatnio zastanawiałam jak dalekowidz z wadą np. +2 jest w stanie założyć soczewki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 10:54   #4126
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

dzieki za odpowiedzi w takim razie zamowie sobie soczewki jednodniowe i wyprobuje. Mam problem z ciaglym gubieniem pojemmiczkow, wiec same plusy
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 10:14   #4127
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

W Fielmannie sprzedają takie soczewki jak wszędzie indziej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 07:44   #4128
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

hej mam pytanie, moze głupie od niedawna noszę soczewki toryczne pewnej firmy. Czy jeśli kupię innej firmy o tych samych parametrach, będzie ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 09:28   #4129
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nie.
Soczewki innej firmy mimo teoretycznie takich samych parametrów są inne.
Radzę przeczytać jedną czy dwie strony tego wątku, a znajdziesz podobne wypowiedzi.
A zrobić możesz co chcesz, twoje oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-05, 09:34   #4130
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie.
Soczewki innej firmy mimo teoretycznie takich samych parametrów są inne.
Radzę przeczytać jedną czy dwie strony tego wątku, a znajdziesz podobne wypowiedzi.
A zrobić możesz co chcesz, twoje oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dobrze, dziękuję za odpowiedz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 20:44   #4131
drzewko904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

hejka od pewnego czasu coraz bardziej myślę o soczewkach, bo gram w i piłkę ręczną i jestem bramkarzem i nie chcę wylądować w szpitalu ze szkłem w oku ( a raz już było blisko). I właśnie tutaj najbardziej się zastanawiam jakie soczewki będą lepsze: jednodniowe czy miesięczne? Będę je nosiła około 2-3 razy w tygodniu i z racji tego, że za soczewki będą płacili moi rodzice nie chcę ich narażać na koszty, więc czy mogłybyście mi polecieć jakieś tańsze firmy??
drzewko904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 09:46   #4132
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Najlepsze będą soczewki jednodniowe, koszty są porównywalne, a odpowiedni model i firmę powinien Ci dobrać optometrysta.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 07:43   #4133
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez drzewko904 Pokaż wiadomość
hejka od pewnego czasu coraz bardziej myślę o soczewkach, bo gram w i piłkę ręczną i jestem bramkarzem i nie chcę wylądować w szpitalu ze szkłem w oku ( a raz już było blisko). I właśnie tutaj najbardziej się zastanawiam jakie soczewki będą lepsze: jednodniowe czy miesięczne? Będę je nosiła około 2-3 razy w tygodniu i z racji tego, że za soczewki będą płacili moi rodzice nie chcę ich narażać na koszty, więc czy mogłybyście mi polecieć jakieś tańsze firmy??
Lepiej wybrać zdecydowanie jednodniowe. Cenowo zdecydowanie wychodzą drożej (w przeliczeniu na dzień noszenia), ale jednodniowe można otworzyć tylko wtedy, kiedy potrzeba, czyli np. tylko 2-3 razy w tygodniu, a miesięczne od momentu otwarcia blistra są ważne miesiąc kalendarzowy, niezależnie czy byłyby noszone codziennie czy co kilka dni. Jednodniowe po prostu się bardziej opłaca.

Jak poprzedniczka - soczewki powinien dobrać optometrysta w gabinecie - konkretne parametry i markę soczewek. Na własna rękę nie polecam. Nie wystarczy też pouczyć się zakładania z youtube, bo to nie działa. Specjalista w gabinecie lepiej to pokaże, nauczy jak zakładać, zdejmować, jak pielęgnować.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 10:56   #4134
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Lepiej wybrać zdecydowanie jednodniowe. Cenowo zdecydowanie wychodzą drożej (w przeliczeniu na dzień noszenia), ale jednodniowe można otworzyć tylko wtedy, kiedy potrzeba, czyli np. tylko 2-3 razy w tygodniu, a miesięczne od momentu otwarcia blistra są ważne miesiąc kalendarzowy, niezależnie czy byłyby noszone codziennie czy co kilka dni. Jednodniowe po prostu się bardziej opłaca.

Jak poprzedniczka - soczewki powinien dobrać optometrysta w gabinecie - konkretne parametry i markę soczewek. Na własna rękę nie polecam. Nie wystarczy też pouczyć się zakładania z youtube, bo to nie działa. Specjalista w gabinecie lepiej to pokaże, nauczy jak zakładać, zdejmować, jak pielęgnować.
Niestety nie zawsze jest tak idealnie i kolorowo. Mój mąż wg pani optometrystki nie uczył się wystarczająco szybko, więc został wypuszczony z gabinetu z komentarzem żeby "sam sobie w domu popróbował i się nauczył" Dlatego trzeba nie dać się zbyć.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 17:00   #4135
Scat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Question Soczewki toryczne

Cześć ,
Dzisiaj byłam u okulisty na badaniu i stwierdzono u mnie astygmatyzm w prawym oku -2,5 cylinder -0,5 i oś 25 stopni a w lewym oku -2,75 cylinder -0,25 oś 20 stopni. Chciałam się was zapytać czy mając te wszystkie dane dotyczące wady mogę zamówić sobie sama soczewki bez kontaktu z lekarzem(lekarka u której była nie przeprowadzała badań na soczewki). Dodam jeszcze, ze już nosiłam soczewki tylko były one sferyczne.
Scat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 22:07   #4136
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, czy soczewki kontaktowe są przeciwskazane w czasie kąpieli w słonym morzu? Myślałam, że jak ubiorę jednodniowe to problemu nie będzie, ale ostatnio optometrysta nastraszył mnie, że jak słona woda dostanie mi się do oczu to długo soczewek sobie nie ubiorę.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 23:36   #4137
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Niestety nie zawsze jest tak idealnie i kolorowo. Mój mąż wg pani optometrystki nie uczył się wystarczająco szybko, więc został wypuszczony z gabinetu z komentarzem żeby "sam sobie w domu popróbował i się nauczył" Dlatego trzeba nie dać się zbyć.
Mnie nauka schodziła bardzo długo, nie dałam rady w gabinecie, a wiedziałam, że pani ma innych klientów, wiec próbowałam po wizycie jeszcze przez 1,5 godziny w domu, to była makabra a teraz śmig, śmig i po krzyku
Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy soczewki kontaktowe są przeciwskazane w czasie kąpieli w słonym morzu? Myślałam, że jak ubiorę jednodniowe to problemu nie będzie, ale ostatnio optometrysta nastraszył mnie, że jak słona woda dostanie mi się do oczu to długo soczewek sobie nie ubiorę.
Jednodniowe są do tego stworzone
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 07:06   #4138
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez mes_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy soczewki kontaktowe są przeciwskazane w czasie kąpieli w słonym morzu? Myślałam, że jak ubiorę jednodniowe to problemu nie będzie, ale ostatnio optometrysta nastraszył mnie, że jak słona woda dostanie mi się do oczu to długo soczewek sobie nie ubiorę.
Generalnie soczewki nie powinny mieć styczności z wodą - jakakolwiek inną niż ta przeznaczona do soczewek.

Ale... właśnie jednodniowe są soczewkami, które można używać. A po kąpieli natychmiast trzeba je wyrzucić. W wodzie mogą być rożne bakterie, zabrudzenia, które chętnie przyklejają się do soczewki - dlatego też po kąpieli te dane soczewki należy wyrzucać.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 08:50   #4139
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy coś się zmieniło i jakiś salon sprzedaje soczewki jednodniowe na sztuki?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 13:48   #4140
Gosiakosia2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Jakie soczewki wybrać?

Cześć noszę soczewki air optix aqua już od około 2 lat. Bardzo je lubię bo są twardsze, mniej wiotkie i łatwo mi się je zakłada. W lato chciałam nosić jednodniowe bo wiadomo basen, plaża itp. Okazały się cieniutkie, "kładły" się na palcu i zakładałam je z godzinę. Czy znacie jakieś soczewki jednodniowe lub koloryzujące, bo też już jedne próbowałam dla mnie?
pozdrawiam
Gosiakosia2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.