Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 10:14   #121
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Problem w tym, że oni tego nie wybierają, homoseksualizm nie jest ich decyzją, wyborem.
To, że akurat oni nie mają nadziei na adopcję jest wg mnie po prostu niesprawiedliwe

witamy w prawdziwym zyciu,niesprawiedliwym ,nie mozna miec wszytskiego.

ja tez nie mam prawa do adopcji ,pomimo iz jestem kobietą ,zyje z facetem ,nie jestem dewiantem (mam nadzieje)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:17   #122
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
odpowiadasz jako osoba bezdzietna.a to jak dla mnie roznica
niestety, tylko z takiej pozycji moge odpowiedziec.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:30   #123
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

najważniejsze dla dziecka - być kochanym, akceptowanym, czuć się bezpiecznie
ale ważne jest też - nie być innym, nie wyróżniać się - bo to często wiąże się z wyzwiskami, wykluczaniem dziecka z grupy, a na śmieszność może narazić dziecko i to że ma dwie mamusie i to że dziwne nazwisko czy rude włosy,
w kwestii tego kto jest lepszym rodzicem nie wypowiem się - bo to zależy od człowieka, jego charakteru a nie orientacji, ale nie da się ukryc, że na pustynii nie żyjemy - ważne jest otoczenie, to jak nas postzrega, to co o nas mówi - trochę to okrutne, ale tak jest
i oczywiście kwestia wzorców, dziecko uczy się przez naśladowanie, modelowanie, nie chodzi mi o to, że też będzie homoseksualistą - tylko o podział ról, wzorzec ojca matki, niewiele czytałam na ten temat, zbyt mało by się wypowiedzieć jednoznacznie, homoseksualizm choć istnieje od zawsze - to rzadko bywa przedmiotem rzetelnych, długotrwałych badań
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:36   #124
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee
to co napisałam nie jest stwierdzeniem, czy wyrażeniem mojej opini na ten temat, a przypuszczeniami i moimi obserwacjami. A co dla Ciebie jest podstawową wiedza?? Definicja homoseksualimu, czy znajmomość badań, które są prowadzone nad homoseksualizmem. mi nie o to chodziło, żeby oceniać skąd się bierze homoseksualizm, od tego są psycholodzy, psychiatrzy itp bardziej mnie interesuję społeczne podejście do nich jak do ludzi, normalnych ludzi, a nie jak do jakichś odmieńców.
Ok. sorry, moze za ostro napisałam. Ale cisnienie mi się podnosi, gdy ktos próbuje mnie przekonac, ze "to" się da wyleczyc, że mógł nie "wybierać" "pedalstwa". A jak wybrał to jego sprawa i niech teraz ponosi konsekwencje.
Pzdr
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:20   #125
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
po pierwsze mowimy o polsce
Niezauwazylam zeby wczesniej ktos ograniczyl w ten sposoob temat, nie zmienia to faktu, ze problem nie rozni sie czy rozwazamy na przykladzie Polski, innego kraju czy ogolnie. Powiedz, czy Twoje stanowisko jest inne w tym temacie na przykladzie innego kraju?

Cytat:
Napisane przez paula78
po drugi mowimy o panu kowalskim i panu nowaku a nie bradzie picie i robercie de niro ktorzy chca wspolnie adoptowac dzieci.

na przykladzie Angeliny bardziej jest widoczna idea adopcji. na przykladzie kowalskiego i nowaka nie ma ani slowa o wychowaniu o zapewnianiu potrzeb chocby materialnych bo oni sa gejami i koniec, siedza w sypialni i z niej nie wychodza.


Cytat:
Napisane przez paula78
po 4 za pieniazki mozna wszytsko kupic i tu konczy sie temat.

Mysle, ze pieniazki sa warunkiem w dacyzjach o adopcje.

Cytat:
Napisane przez paula78
oddawanie dzieci homo,dewiantom,itp zboczencom jest wybieraniem mniejszego zła dla dzieci ,ok , ale czy o to chodzi ?by dac im "byle co" bo nie moga miec normalnych domów?
Nie wiem jak to ujac... adopcja jest procesem rozlozonym w czasie aby wyeliminowac "byle co". I teraz calkiem teoretycznie jesli mamy kilka rodzin chetnych zaadoptowac 1 dziecko, zdecydowanie powinnabyc to rodzina hetero, jednak w sytuacji kiedy mamy kilka dzieci a chetnych na adopcje brak jakas alternatywa moglaby byc adopcja przez pare homo.

Cytat:
Napisane przez paula78
pomijam fakt iz prawo w polsce woli odbierac dzieci i utrzymywac je w domach dziecka za nasze pieniadze niz pomagac rodzinom ,dac prace,godne warunki,dostep do edukacji,lekarzy.
W tym temacie mam podobne zdanie, czesto ogladam program "kochaj mnie" o losach dzieci z domu dziecka emitowany na 1 albo 2 w poniedzialki ok 21. Natomiast "prawo w polsce"... szkoda slow
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:49   #126
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
a masz moze jakies zrodla dla poparcia tych "faktow"?
Oczywiście, wydaję mi się , że tak jak Ty pisałm, że wypowiedzi swoje opieram na literaturze, będącej poważaną na moim kierunku studiów
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:56   #127
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Nadin
Oczywiście, wydaję mi się , że tak jak Ty pisałm, że wypowiedzi swoje opieram na literaturze, będącej poważaną na moim kierunku studiów
prosilam o jakies konkretne tytuly, nazwiska. ja podalam cala liste eksperymentow i artykul zatwierdzony przez APA, chetnie poczytam argumenty drugiej strony
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 14:12   #128
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Thumbs down Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez paula78
oddawanie dzieci homo,dewiantom,itp zboczencom
paula nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale w tym momencie siejesz tresci RASISTOWSKIE

homoseksualizm NIE JEST zboczeniem
homoseksualizmu NIE MOZNA porównywac do zboczen i dewiacji.

radze nabrac troche dystansu i zastanowic sie,co piszesz.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:31   #129
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez awia
paula nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale w tym momencie siejesz tresci RASISTOWSKIE

homoseksualizm NIE JEST zboczeniem
homoseksualizmu NIE MOZNA porównywac do zboczen i dewiacji.

radze nabrac troche dystansu i zastanowic sie,co piszesz.
jesli mnie cytujesz to cytuj w calosci i nie wyrywaj kilku wyrazów z kontekstu.
gdzie napisałam iż homo to zboczency i dewianci?
napisał :"oddawanie dzieci homo,dewiantom,itp zboczencom jest wybieraniem mniejszego zła dla dzieci ,ok , ale czy o to chodzi ?by dac im "byle co" bo nie moga miec normalnych domów?"

czyli wyliczylam komu nie nalezy wdg mnie oddawac dzieci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:37   #130
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez videll
Niezauwazylam zeby wczesniej ktos ograniczyl w ten sposoob temat, nie zmienia to faktu, ze problem nie rozni sie czy rozwazamy na przykladzie Polski, innego kraju czy ogolnie. Powiedz, czy Twoje stanowisko jest inne w tym temacie na przykladzie innego kraju?

wiesz sa rozne kraje i rozne polityki ,w innych krajach jest albo znacznie dobrze w kwestii pomagania rodzinie i nie ma problemu z "zaleganiem" dzieci w domach dziecka albo znacznie gorzej.




Cytat:
Napisane przez videll
na przykladzie Angeliny bardziej jest widoczna idea adopcji. na przykladzie kowalskiego i nowaka nie ma ani slowa o wychowaniu o zapewnianiu potrzeb chocby materialnych bo oni sa gejami i koniec, siedza w sypialni i z niej nie wychodza.
na jej przykladzie jest widoczna sila pieniądza,slawy i roznorodnosc w prawie.









Cytat:
Napisane przez videll
Nie wiem jak to ujac... adopcja jest procesem rozlozonym w czasie aby wyeliminowac "byle co". I teraz calkiem teoretycznie jesli mamy kilka rodzin chetnych zaadoptowac 1 dziecko, zdecydowanie powinnabyc to rodzina hetero, jednak w sytuacji kiedy mamy kilka dzieci a chetnych na adopcje brak jakas alternatywa moglaby byc adopcja przez pare homo.
zgadzam sie ciezko jest przejsc proces adopcji .gdyby jednak prawo bylo dobre ,sądy dzialaly szybko i sprawnie nie byloby szans na adopcje przez pary homo bo dzieic byłyby adoptowane szybko i sprawnie rpzez tysiace par hetero ktore tego chca ,stoja w kolejce, bylyby zakladane domy rodzinne,itp rozwiązania.



Cytat:
Napisane przez videll
W tym temacie mam podobne zdanie, czesto ogladam program "kochaj mnie" o losach dzieci z domu dziecka emitowany na 1 albo 2 w poniedzialki ok 21. Natomiast "prawo w polsce"... szkoda slow
nóż wkieszeni mi sie otwiera gdy to oglądam chwyciłabym wszytskie te głupie matki i pijanych brudnych ojców i głowa o mur,podobonie z sądami,opieką społeczna itp gdzie liczy sie wygodnictwo,zreszta wszystko zalezy do góry,panstwa .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:41   #131
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

dla mnie: "oddawanie dzieci homo,dewiantom,itp zboczencom" jest jednoznaczne
nie jest tez wyrwane z kontekstu.
z tego zdania wynika, ze homoseskualisci sa zboczencami.
przynajmniej w.g Ciebie.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 14:48   #132
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez awia
dla mnie: "oddawanie dzieci homo,dewiantom,itp zboczencom" jest jednoznaczne
nie jest tez wyrwane z kontekstu.
z tego zdania wynika, ze homoseskualisci sa zboczencami.
przynajmniej w.g Ciebie.
to twoja interpretacja a raczej nadinterpretacja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:49   #133
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
prosilam o jakies konkretne tytuly, nazwiska. ja podalam cala liste eksperymentow i artykul zatwierdzony przez APA, chetnie poczytam argumenty drugiej strony
Przyro mi ale nie znam na tyle języka angielskiego, aby zapoznać się dokładnie z podanymi przez Ciebie arykułami i niestety mi nic nie mówią
Oto literatura na której ja opieram swoje wnioski:
P. Carnes "Od nałogu do miłości"
INTEGRACJA SEKSUALNA. Przewodnik w poznawaniu i kształtowaniu własnej seksualności.
C. Korczak. "Anatomia i fizjologia dziecka w wieku przedszkolnym"
L. Starowicz. "Co się dzieje z moim ciałem"
K. Komosińska. "Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania"
M. Tyszkowa. Aktywność i działalność dzieci i młodzieży
G. Weber "Terapia systemowa Berta Hellingera"
http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/adopcja.html
I jest ich jeszcze bardzo wiele.
__________________


Edytowane przez Nadin
Czas edycji: 2006-01-12 o 15:53
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:00   #134
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

paula - nic nie poradze na to ze tak napisalas i tak to mozna odczytac.
tym bardziej biorac pod uwage Twoje zajadle dysputy z tymi, ktore nie sa przeciwne takim adpocjom.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:03   #135
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez awia
paula nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale w tym momencie siejesz tresci RASISTOWSKIE

homoseksualizm NIE JEST zboczeniem
homoseksualizmu NIE MOZNA porównywac do zboczen i dewiacji.

radze nabrac troche dystansu i zastanowic sie,co piszesz.
Dla wyjaśnienia dewiant, a tylko tego określenia dopatrzyłam się w wypowiedzi pauli, jest to : "osoba zbaczajaca z drogi"(...)Przy czym mozan wyróżnić dewianta pozytywnego: podwyższa standardy zachowań, to może być np: jakiś rewolucjonista.Dewiant negatywny:stale i ststematycznie zbacza z drogii w większości ról społecznych np:alkoholik, bo zawala rolę ojca, pracownika, męża.
Jak już wiesz, dewiantem może być każdy, heteroseksualny czy homoseksualny człowiek.
Jeśli używasz określenia "zboczeniec", to warto wiedzieć, że F. Znaniecki nazywał zbocze cami dewiantów negatywnych, zboczeńcami, bo zboczyli z drogii w większości ról społ.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:11   #136
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez awia
paula - nic nie poradze na to ze tak napisalas i tak to mozna odczytac.
tym bardziej biorac pod uwage Twoje zajadle dysputy z tymi, ktore nie sa przeciwne takim adpocjom.
kazdy odczytuje wypowiedz innych na swoj sposob.

zajadlych dysput jeszcze nie widzialas w moim wykonaniu,zreszta nie trzeba tutaj ich prowadzic kazdy przedstawia swoje argumenty.

ja przedstawiam swoje zdanie z perspektywy mamy a ta rola wplywa na takie decyzje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:17   #137
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Mam małe pytanie w jaki sposób para rodziców składająca się z dwóch mężczyzn, zrealizuje konsensus matki i kobiety?
Lub jak para składajaca się z dwóch kobiet zrealizuje konsensus ojca męższczny?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:04   #138
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Nadin
Mam małe pytanie w jaki sposób para rodziców składająca się z dwóch mężczyzn, zrealizuje konsensus matki i kobiety?
Lub jak para składajaca się z dwóch kobiet zrealizuje konsensus ojca męższczny?
Przepraszam, o jakim KONSENSUSIE rozmawiamy?
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:08   #139
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa
Przepraszam, o jakim KONSENSUSIE rozmawiamy?
Matki i kobiety, ojca i męższczyzny
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 16:13   #140
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Dahlia
THomoseksualiści w ogóle nie mogą być rodzicami, bo fizycznie nie jest to możliwe. Rodzicem tak naprawdę może być tylko jedna z osób takiej pary. A ta druga osoba, to już nie jest żaden rodzic, chociażby nawet związek był zalegalizowany.
Ta druga osoba może być tak samo dobrym piekunem, jak np. meżczyzna, który opiekuje się dziećmi swojej żony, ale nie jest ich ojcem. Rodzicami zawsze mogą być 2 osoby, niezależnie od tego, czy to idz dziecko, czy nie. Ważne, że je kochają i wychowują, a nie czy je urodzili albo czy mają na papierku prawo do ich wychowywania.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:18   #141
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Nadin
Matki i kobiety, ojca i męższczyzny
Wg mnie to jest bez sensu
Wydawało mi się zawsze, że "konsensus" (jeżeli już tak pisany) oznacza zgodę, porozumienie, "wspólny mianownik"....
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:18   #142
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez kamuha
Uważam, że dzieci wychowywane przez homoseksualistów mogą mieć później w życiu problem. Tolerancja, tolerancją, ale przecież właśnie rodzice są naszymi pierwszymi autorytetami, to z domu wynosimy jakieś wzorce i typy zachowań, a dziecko w domu mając rodziców jednej płci, na ulicy widząc parę hetero może sie w tym wszystkim zagubić i zastanawiać czy to z nim ( u niego) jest coś nie tak czy z innymi (u innych). Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam o co mi chodzi, bo miewam z tym problem Krótko: chcą niech sobie żyją, ale bez dzieci.
To działa w dwie strony. Homoseksualista żyjący w domu z mamą i tatą, ma poważny problem, kiedy orientuje się, że odobają mu się osoby tej samej płci. Ale do tego nie da się nikogo zmusić, i nie można też samego siebie oszukac. Dziecko żyjące z dwiema kobietami, czy z dwoma mężczyznami, tak czy siak będzie heteroseksualne, jeśli taką ma naturę. To jest proste jak drut.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:19   #143
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

caly czas mowimy tu o tym,ze dziecko nie powinno byc adoptowane przez "homo", bo dzieci i ludzie beda je wysmiewac. moim zdaniem takie stwierdzenie jest pojsciem na latwizne. skoro tak jest, to nalezy rozmawiac z ludzmi i uczyc ich tolerancji,a nie zalamywac rece. nalezy wlasnie malym dzieciom tlumaczyc, ze nie zawsze czlowiek ma wplyw na swoj los i ze powinno sie to uszanowac.
polska jest chyba jednym z "mniejszosci/niewielu" krajow, gdzie tak tepi sie innosc. i strasznie mnie to wkurza.

to tak samo jak z emancypacja kobiet, stylu ubierania itp. gdyby kiedys odwazne kobiety nie przeciwstawily sie opinii wiekszosci i nie staraly sie zmienic ich nastawienia do roznych spraw, to dzis siedzialybysmy w domach i chodzily w dlugis spodnicach i bluzkach pod szyje.

abstrachuje tu juz od adopcji. chcialam tylko zaznaczyc,ze tolerancja nastepnych pokolen zalezy rowniez od nas.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:24   #144
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Wg mnie to jest bez sensu
Wydawało mi się zawsze, że "konsensus" (jeżeli już tak pisany) oznacza zgodę, porozumienie, "wspólny mianownik"....
Ja widzę w tym sens
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:29   #145
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Nadin
Ja widzę w tym sens
..a możesz go przybliżyć...? Wytłumacz mi proszę swoje sformułowanie
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:35   #146
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

ten nie bardzo rozumiem,ale mysle,ze Nadin miala na mysli, jak np. jeden z tych dwoch facetow zastapi dziecku matke(ale moze chodzlo jej o cos innego)

nie chce nikogo urazic,ale z tymi "trudniejszymi" slowami nie mozna przesadzac i uzywac ich gdzie popadnie.(taka mala dygresja, naprawde o nastawieniu neutralnym)
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:52   #147
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
..a możesz go przybliżyć...? Wytłumacz mi proszę swoje sformułowanie
Wiesz, myślę że matka-kobieta, to zjawisko nie jest Ci obce?
Tak samo myślę o kwesti ojca-męższczyzny.
Pytam w jaki sposób para rodziców składająca się z dwóch mężczyzn, zrealizuje rolę matki i kobiety?
Lub jak para składajaca się z dwóch kobiet zrealizuje rolę ojca męższczny?
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:55   #148
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez noana
nie chce nikogo urazic,ale z tymi "trudniejszymi" slowami nie mozna przesadzac i uzywac ich gdzie popadnie.
No właśnie, bo:
"Im mądrzej, tym głupiej" - Witold Gombrowicz
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:59   #149
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Cytat:
Napisane przez Nadin
Mam małe pytanie w jaki sposób para rodziców składająca się z dwóch mężczyzn, zrealizuje konsensus matki i kobiety?
Lub jak para składajaca się z dwóch kobiet zrealizuje konsensus ojca męższczny?

Parze homo nie da sie przyporzadkowac roli matki lub ojca, ostatecznie ich rola moglaby sie sprowadzic do wychowawcy lub opiekuna.
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:02   #150
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Homosksualisci lepszymi rodzicami jak pary hetero.

Videll ma oczywiście rację - dziecko ma opiekunów i tyle, choć wydaje mi się, że może mieć - na przykład, 2 mamy.

Nadin - teraz rozumiem o co Ci chodziło, ale dalej nie rozumiem tamtego sformułowania - co miał do tego konsensus
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.