gdzie pracujecie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-18, 00:45   #121
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez nineczka
a swoja droga to ciekawe, ze np na Zrob to sama, dziewczyny czesto daja linki do swoich stron, z ktorych mozna kupic ich rzeczy i jakos nikt tego nie usuwa.. A moje obrazki przeciez nikt z Polski nie bedzie kupowal.

Elfiku- to oczywiscie nie do Ciebie, ja rozumiem Twoja uwage i wiem, jak to na wiazu jest z tymi sprawami. Wiec prosze nie czuj, ze ja to do Ciebie pisze.. To tylko tak do calego swiata
No w sumie prawda-nie pomyslalaam o tym przeciez nikt z Polski nie bedzie kupowal.To zmienia postac rzeczy

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 00:53   #122
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

A co do pracy-od dluzszego czasu zastanawiam sie czy nie zaczac sprzedawac na polskim allegro-tylko niewiem czy oplacaloby mi sie to-spory zachod z przesylkami(szczegolnie chodzi mi o ubezpieczenia).
Jestem powaznie uzalezniona od internetu hihi i taka praca (nawet dodatkowa) byla by mi na reke.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 01:07   #123
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: gdzie pracujecie?

nineczka ale mi nabralas ochote na te swoje obrazy.sliczne.wlasnie z TZ urzadzamy mieszkanie i tak sie zastanawialam nad kupieniem jakiegos malowidla na sciane.jak duze sa te twoje obrazy??????? czy malowalas je farba olejna?????
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 04:12   #124
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: gdzie pracujecie?

maluje acrylami.. rozmiary sa podane na stronie.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 04:31   #125
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
A co do pracy-od dluzszego czasu zastanawiam sie czy nie zaczac sprzedawac na polskim allegro-tylko niewiem czy oplacaloby mi sie to-spory zachod z przesylkami(szczegolnie chodzi mi o ubezpieczenia).
Jestem powaznie uzalezniona od internetu hihi i taka praca (nawet dodatkowa) byla by mi na reke.

oj Elfiku wydaje mi sie ze nie warto.No chyba,ze masz dojscia u dystrybutora jakichs kosmetykow.Do tego dochodza koszty przesylki.Nie wiem czy znalazlabys chetnych zeby placili 20-30 zeta za sama przesylke.No i problem przelewu kasy.W Polsce ludzie jakos nie chca otworzyc sie na PayPal,a wiekszosc nawet nie wie co to jest.Kiedys chcialam kupic cos na polskim e-bayu i jak zapytalam faceta o PayPal to zrobil wieeeelkie oczy.A za przelew z tutejszego konta na polskie placi sie prowizje.Z kolei na przelew kasy z polskiego na inne walutowe,trzeba miec zgode NBP (ale to trzeba sprawdzic,wiem ze kilka lat temu tak bylo,moglo sie zmienic).Takze wydaje mi sie,ze dopiero jak Polacy zapoznaja sie z PayPal mozesz zaczac cos kombinowac,ale tez szczerze watpie w zarobek,bez posiadania znajomosci u dystrybutorow tutaj.No ale liczy sie chec kombinowania
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 04:42   #126
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez sunapee
oj Elfiku wydaje mi sie ze nie warto.No chyba,ze masz dojscia u dystrybutora jakichs kosmetykow.Do tego dochodza koszty przesylki.Nie wiem czy znalazlabys chetnych zeby placili 20-30 zeta za sama przesylke.No i problem przelewu kasy.W Polsce ludzie jakos nie chca otworzyc sie na PayPal,a wiekszosc nawet nie wie co to jest.Kiedys chcialam kupic cos na polskim e-bayu i jak zapytalam faceta o PayPal to zrobil wieeeelkie oczy.A za przelew z tutejszego konta na polskie placi sie prowizje.Z kolei na przelew kasy z polskiego na inne walutowe,trzeba miec zgode NBP (ale to trzeba sprawdzic,wiem ze kilka lat temu tak bylo,moglo sie zmienic).Takze wydaje mi sie,ze dopiero jak Polacy zapoznaja sie z PayPal mozesz zaczac cos kombinowac,ale tez szczerze watpie w zarobek,bez posiadania znajomosci u dystrybutorow tutaj.No ale liczy sie chec kombinowania
Sunapee no wlasnie te konta i przelewy o ktorych mowisz to wlasnie najwiekszy problem-z przesylka moze nie bylo by tak zle gdyby brac pod uwage bardzo lekkie rzeczy.
Chyba sobie odpuszcze jednak na razie-za duzo przeszkod.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 05:33   #127
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: gdzie pracujecie?

Elfiku,myslalam o tym samym. Tylko to rodzi wiele problemow. typu
- czy przesylka dojdzie (tutaj nie ma z tym problemu, ale sama wiesz jak to wyglada z Polska)
- cena przesylki
- no i zaplata.. jak?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 05:39   #128
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: gdzie pracujecie?

no i trzeba pamietac, ze tak naprawde na poczatku trzeba wlozyc dosc duzo pieniedzy w takie strony.. przynajmniej w ebay. Ludzie nie chca kupowac od osob, ktore maja 5, 10 czy 15 pozytywnych recenzji.. a kupuja od tych co maja ponad 100 i wyzej.. a zeby dojsc do 100 i wyzej trzeba ciezko sie naprawcowac i wydac sporo kasy, bo kazde wystawienie rzeczy kosztuje.. i czasami dosc sporo.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 05:42   #129
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez nineczka
Elfiku,myslalam o tym samym. Tylko to rodzi wiele problemow. typu
- czy przesylka dojdzie (tutaj nie ma z tym problemu, ale sama wiesz jak to wyglada z Polska)
- cena przesylki
- no i zaplata.. jak?
ehhh no wlasnie-troche skomplikowane to jest.

Lece teraz do Polski to moze sie dowiem jak to jest-byc moze moglabym zalozyc konto w Polsce na siostre czy jakos tak to wykombinowac-niewiem.

czy przesylka dojdzie-to juz musialby kupujacy wybierac opcje ubezpieczenie albo nie -a ta opcja nie dziala jezeli sie wysyla lekkie rzeczy(przynajmniej u mnie na poczcie) ehhh

-cena przesylki-no wlasnie tu tez problemy ale moze nie byloby tak zle

Niewiem -korci mnie troche-fajnie by bylo jakby wypalilo-no ale na razie szanse marne

no ale zauwazylam ze kilka osob z usa sprzedaje na Allegro to widocznie jakis sposob jest Tylko trzeba by sie dowiedziec.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 05:46   #130
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez nineczka
no i trzeba pamietac, ze tak naprawde na poczatku trzeba wlozyc dosc duzo pieniedzy w takie strony.. przynajmniej w ebay. Ludzie nie chca kupowac od osob, ktore maja 5, 10 czy 15 pozytywnych recenzji.. a kupuja od tych co maja ponad 100 i wyzej.. a zeby dojsc do 100 i wyzej trzeba ciezko sie naprawcowac i wydac sporo kasy, bo kazde wystawienie rzeczy kosztuje.. i czasami dosc sporo.
No prowizje sobie liczaNo i oprocz tego za kazda ******lke typu zdjecia itp.
Ja to myslalam o wystawieniu rzeczy lekko uzywanych na poczatek- czyli koszt bylby nizszy bo nie kupowalabym ich.No niewiem kusi mnie kusi
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 06:44   #131
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: gdzie pracujecie?

zgadzam sie z Toba, ze kusi. Najtrudniej jest sie wyprowmowac.. widzisz nawet tuataj nie za bardzo mozna pokazac swoje strony, bo nie mozna, bo reklama.. A na takich allegro czy ebay to liczy sie przede wszystkim reputacja. Owszem, mozna ubezpieczyc paczke co nie zmienia faktu, ze ktos bedzie zawiedziony i mimo zwrotu pieniedzy moze wystawic negatywna opinie. Ja zauwazylam, ze na ebay wszyscy najpierw czekaja jak ja im wystawie opinie.. bo ja mam niska liczbe, bo tylko 14 wiec nie moge sobie pozwolic na to zeby komus wystawic negatwyna (choc oczywiscie nie mialam jeszcze takiego powodu), bo ktos moze zrewanozwac sie taka sama.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 16:04   #132
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: gdzie pracujecie?

Nineczka - Jakie piekne obrazy!
Najbardziej spodobal mi sie "Poppies" Nie moge oderwac oczu
Gratuluje talentu
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 16:10   #133
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez nineczka
a swoja droga to ciekawe, ze np na Zrob to sama, dziewczyny czesto daja linki do swoich stron, z ktorych mozna kupic ich rzeczy i jakos nikt tego nie usuwa.. A moje obrazki przeciez nikt z Polski nie bedzie kupowal.

Elfiku- to oczywiscie nie do Ciebie, ja rozumiem Twoja uwage i wiem, jak to na wiazu jest z tymi sprawami. Wiec prosze nie czuj, ze ja to do Ciebie pisze.. To tylko tak do calego swiata
takie linki tez byly usuwane, byly takie sprawy, pamietam moze nie do wszystkich dotarto?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 22:33   #134
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez nineczka
a swoja droga to ciekawe, ze np na Zrob to sama, dziewczyny czesto daja linki do swoich stron, z ktorych mozna kupic ich rzeczy i jakos nikt tego nie usuwa.. A moje obrazki przeciez nikt z Polski nie bedzie kupowal.

Elfiku- to oczywiscie nie do Ciebie, ja rozumiem Twoja uwage i wiem, jak to na wiazu jest z tymi sprawami. Wiec prosze nie czuj, ze ja to do Ciebie pisze.. To tylko tak do calego swiata
Jeśli widzisz takie posty, zgłoś je do Sarenki lub do mnie - zajmiemy się nimi.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 09:23   #135
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez nineczka
a swoja droga to ciekawe, ze np na Zrob to sama, dziewczyny czesto daja linki do swoich stron, z ktorych mozna kupic ich rzeczy i jakos nikt tego nie usuwa..
Usuwa, usuwa.

Tyle, że praktycznie kilka razy dziennie pojawia się problem kryptoreklamy w różnych wątkach i nie ukrywam, że nie zawsze od razu wszystko udaje mi się wychwycić (bardzo pomagają mi zgłoszenia innych użytkowniczek).

Pozdrawiam, sarenka.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 03:43   #136
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: gdzie pracujecie?

Wzielo mnie dzis na odpowiadanie na wszystkie interesujace mnie watki emigrantek dzisaj, wiec pisze.....choc me posty z lekka spoznione...ale to nic.
Ja tez uwazam ze trzeba miec duzo szczescia, a determinacja na pewno pomaga, ale to nie wszystko. Pamietam jak bylam pierwszy rok we Francji, bez papierow, pracy, szkoly....koszmar. Znalam jezyk, ale co z tego.....utrzymywal mnie maz (wtedy chlopak jeszcze) i czualm sie z tym strasznie. Teraz to co innego. Mam papiery, bo wzielismy slub, wiec i pracowac moge. Oboje mamy szczescie, bo pracujemy oboje w swoim zawodzie. Ale nie zapomne jak bylo pierszy rok we Francji.....
Dziewcyny, glowa do gory ! Jestem z wami !
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 12:56   #137
Anioleczek555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: gdzie pracujecie?

Czesc,
Ja za to wyjechalam do Irlandii ( jak ogromna ilosc ludzi). Jestem tu juz dluzej niz wiekszosc "nowego, pomajowego" naplywu. Poczatki na pewno nie byly uslane rozami, szwedalismy sie tu i tam, po 4 miesiacach pracy jako kelnerka dostalam w koncu "normalna" prace w banku. Pewnie, ze roznie rzeczy sie ukladaja, ale tak na prawde wiele zalezy od samego siebie, jesli na prawde sie szuka pracy, inwestuje w siebie (ja zrobilam rozne kursy) i nie poddaje sie to w koncu osiagnie sie cel, a nikt przeciez chyba nie sadzi, ze na emigracji jest pieknie i cudownie??? Jezeli tak to spora czesc sie rozczarowuje.... ja osobiscie tutaj spotkalam mnostwo Polakow (maskara) ktorzy uwarzaja, ze im sie "nalezy"... z jednej strony dobrze, ze tacy ludzie opuszczaja nasz kraj, ale z drugiej strony czasem mi za nich na prawde wstyd...Ja jestem zdania, ze mimo iz jest rownouprawnienie to i tak trzeba udowodnic, ze jest sie lepszym niz inni by dostac "ta" wymarzona prace. Praca w banku nie jest zdecydowanie moim celem zyciowym, ale to na razie dobry poczatek. A przeciez wiadomo, ze trzeba sie dalej rozwijac i cos robic ze soba - a zdecydowanie za jakis czas zmienic ten kraj ;-)
Anioleczek555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:43   #138
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: gdzie pracujecie?

Elfie kwestie przelewow mozesz rozwiazac zakladajac konto w polskim banku i potem kase mozesz sobie sama przelewac paypalem do Stanow.

Koszyt przesylki ze Stanow nie sa az tak wysokie zwlaszcza jak kosmetyk jest tani. Ja juz raz kupowalam od kobity z USA i zaplacilam 7 zeta wiec to nie jest tak duzo. Oczywiscie jest ryzyk fizyk czy przesylka nie zginie no ale to mozna zaznaczyc na aukcji ze jesli ktos chce ubezpieczenie to kosztuje wiecej.

Generalnie mi sie chce wyc jak widze ceny kosmetykow w walgreens (czy jak mu)...w PL placimy czasem 3x wiecej
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:46   #139
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: gdzie pracujecie?

A oby odpowiedzic na temat.

Ja jestem w Szwajcu juz 3 lata, znam jezyk, mam miedzynarodowy dyplom ...i kiszka. Nie dosane pracy bo nie mam pozwolenia. Oczywiscie mozna probwac na czarno ale tu jest zbyt wielu zyczliwych i moga mnie deportowac z zakazem wstepu na 5 lat.

A jesli chodzi o determinacje , ona pomaga ale do tego trzeba miec odpowiedni charakter a niestety nie wszyscy takowym dysponujemy.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-01, 17:58   #140
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez tanzanit
Elfie kwestie przelewow mozesz rozwiazac zakladajac konto w polskim banku i potem kase mozesz sobie sama przelewac paypalem do Stanow.

Koszyt przesylki ze Stanow nie sa az tak wysokie zwlaszcza jak kosmetyk jest tani. Ja juz raz kupowalam od kobity z USA i zaplacilam 7 zeta wiec to nie jest tak duzo. Oczywiscie jest ryzyk fizyk czy przesylka nie zginie no ale to mozna zaznaczyc na aukcji ze jesli ktos chce ubezpieczenie to kosztuje wiecej.

Generalnie mi sie chce wyc jak widze ceny kosmetykow w walgreens (czy jak mu)...w PL placimy czasem 3x wiecej
dzieki za odpowiedzPomysle nad tym czyli problem konta bylby rozwiazany-niestety pozostaje problem przesylek-te nieubezpieczone gina bardzo czesto(ostanio mi zaginely 3 z 7 wyslanych do Polski) a lekkich rzeczy albo nie chca albo nie oplaca sie ubezpieczac.
No ale troche mi rozjasnilas z tymi przelewami nie wiedzialam ze tak mozna robic
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 18:01   #141
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez tanzanit
A oby odpowiedzic na temat.

Ja jestem w Szwajcu juz 3 lata, znam jezyk, mam miedzynarodowy dyplom ...i kiszka. Nie dosane pracy bo nie mam pozwolenia. Oczywiscie mozna probwac na czarno ale tu jest zbyt wielu zyczliwych i moga mnie deportowac z zakazem wstepu na 5 lat.

A jesli chodzi o determinacje , ona pomaga ale do tego trzeba miec odpowiedni charakter a niestety nie wszyscy takowym dysponujemy.
o matko ale dziwne zasady w tym Szwajcu-ze nie masz pozwolenia.Nie da sie naprawde nic zrobic?
Ja pozwolenie mialam po kilku miesiacach ale nie pracuje z wlasnego wyboru tzn nie chce pracowac tylko zeby pracowac-chce robic to co lubie-w koncu w pracy spedza sie tyle czasu
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 21:59   #142
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez tanzanit
Koszyt przesylki ze Stanow nie sa az tak wysokie zwlaszcza jak kosmetyk jest tani. Ja juz raz kupowalam od kobity z USA i zaplacilam 7 zeta wiec to nie jest tak duzo.
tanzanit,jestes juz druga osoba,ktora kupila kosmetyk w Stanach i przesylka kosztowala tylko 7 zeta.Pamietasz moze czy to bylo wyslane poczta lotnicza czy zwykla i jak dlugo czekalas na przesylke??? Ja kurde zawsze,ale to zawsze jak wysylam dla dziewczyn kosmetyki to place 5 dolcow,tylko ze wysylam listem lotniczym,moze dlatego drozej....

tanzanit a mozna juz wysylas kase przez paypal z Polski? Ostatnio brat mi mowil,ze przelewy jeszcze nie dzialaja,tylko platnosc,fajnie by bylo gdyby juz dzialalo,w koncu nie trzeba bedzie kombinowac z bankami,a to bylo moja zmora za kazdym razem jak cos potrzebowalam z Polski i musialam za to zaplacic nienawidze przelewow bankowych...
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 13:34   #143
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: gdzie pracujecie?

Elfi e ja jeszcze nie mezatka dlatego pozwolenia niet Dostalabym gdybym byla specjalista komputerowym w poszukiwanej dziedzinie, lekarzem, pielegniarka. Poza tym mozna zapomniaec.

Przesylki gina. Niestety mi tez zginely kosmetyki za 50 dolcow grrr...

A ja placilam 7 zl ale w sumie paczka byla za 5 dolarow (priorytet) ale kobita na Allegro podzielila sie ze mna kosztem. Jej sie i tak oplacalo.

Paypalem placilam ze Szwajcu (zrobilam przelew na paypal - tego jeszcze w PL nie ma) i raz karta kredytowa przez paypal. Ta opcja jest mozliwa bez problemow rowniez w PL.
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 21:22   #144
malgo2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: gdzie pracujecie?

Co do determinacji to właśnie mam jej coraz więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o decyzję dołączenia do Waszego grona. Dostałłam pierwszą wypłatę w nowej pracy - tak mnie podliczyły że wyszło 600 zł. Mam dość tego chorego układu i zamierzam wyjechać (Anglia, Irlandia), żeby choć rochę odkuć się finansowo... Czy nie uważacie że to bez sensu oddawać prawie połowę tego, na co pracowało się przez cały miesiąc?!! (sorry to pytanie raczej nie tego wątku)

Pozdrawiam i wracam do szukania sensownych ofert pracy.
malgo2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 03:03   #145
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

A ja znalazlam w koncu prace-w sklepie z ciuchamiNie chcialm wczesniej nic pisac bo sie na poczatku strasznie stresowalam i balam ze pewnie mnie zwolnia bo sobie nie dam rady albo cos sknoce itp.Ale pracuje juz ponad miesiac i bardzo ale to bardzo mi sie podobaLudzie sa bardzo mili i managerowie tez.Na razie pracuje w przymierzalni i na sklepie-prawde mowiac to moglabym to robic caly czas bo to bardzo lubie.Nie chce isc na kase-unikam jak ognia-boje sie ze pewnie bym manka narobila albo zaakceptowala falszywy czek czy cos w tym stylu.Zreszta stanie na kasie wydaje mi sie b nudne-co innego na sklepie-ciuchy ukladac buty i torby -to jest to co lubie.
Pracuje na pol etatu 28 godzin w tygodniu-stawka najnizsza ale nie jest zle-w koncu kasa nie najwazniejsza tylko zadowolenie z pracy
No to sie pochwalilam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 04:56   #146
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: gdzie pracujecie?

Elfiku kochany, tak sie ciesze! Widzisz, nie bylo to takie trudne, w koncu cos sie znalazlo, gratuluje!! Najwazniejsze, ze masz satysfakcje z pracy, pewnie po jakims czasie zwieksza ci ilosc godzin, to i pieniazki beda wieksze. Nabierasz doswiadczenia, budujesz CV, nie siedzisz juz w domu no i masz troszke kasy dla siebie. A jaki to sklep, jesli mozesz zdradzic?
__________________
Never give up. Under any circumstances, never give up.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 05:48   #147
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez jenn
Elfiku kochany, tak sie ciesze! Widzisz, nie bylo to takie trudne, w koncu cos sie znalazlo, gratuluje!! Najwazniejsze, ze masz satysfakcje z pracy, pewnie po jakims czasie zwieksza ci ilosc godzin, to i pieniazki beda wieksze. Nabierasz doswiadczenia, budujesz CV, nie siedzisz juz w domu no i masz troszke kasy dla siebie. A jaki to sklep, jesli mozesz zdradzic?
Dzieki
W sumie na poczatku dawali mi prawie 40 godzin tygodniowo-a w umowie mam prace na pol etatu-40 godzin to bylo za duzo dla mnie-Tz narzekal ze sie nie widzimy-a pozatym psow nie moglam samych zostawiac na tak dlugo(po 8 godzin w klatkach)-takze na razie zmniejszylam sobie godziny-chociaz szefowa sie pytala czy nie chcialabym pracowac na caly etat-ja jednak nie zdecydowalam sie no bo wtedy to juz bym zyla tylko praca a mam jeszcze inne obowiazki-na kasie mi tak nie zalezy-moze byc mniej-zreszta mysle o pojsciu do szkoly moze wkrotce.
A sklep to Ross dress for less-moj ulubiony-czuje sie tam jak ryba w wodzie-na dodatek mam 20% upustu na ciuchy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 06:11   #148
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Thumbs up Dot.: gdzie pracujecie?

Gatuluje Elfie Najwazniejsze, ze lubisz swoja prace I fajny sklep (chyba cos w rodzaju Marshalls ) i jeszcze fajniejszy upust
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 18:34   #149
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez czarownicagosia
Gatuluje Elfie Najwazniejsze, ze lubisz swoja prace I fajny sklep (chyba cos w rodzaju Marshalls ) i jeszcze fajniejszy upust
Dzieki
O tak sklep fajny-Marshalls Tj maxx to siostrzane sklepy Ross.A upust sie przyda
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:30   #150
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: gdzie pracujecie?

Cytat:
Napisane przez malgo2008
Co do determinacji to właśnie mam jej coraz więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o decyzję dołączenia do Waszego grona. Dostałłam pierwszą wypłatę w nowej pracy - tak mnie podliczyły że wyszło 600 zł. Mam dość tego chorego układu i zamierzam wyjechać (Anglia, Irlandia), żeby choć rochę odkuć się finansowo... Czy nie uważacie że to bez sensu oddawać prawie połowę tego, na co pracowało się przez cały miesiąc?!! (sorry to pytanie raczej nie tego wątku)

Pozdrawiam i wracam do szukania sensownych ofert pracy.
Oj znam ten ból dlatego my z TŻ-em też zdecydowaliśmy się wyjechać i za rok robimy najazd na Norwegię Za rok ponieważ chcielibyśmy nauczyć się już troszkę w Polsce j.norweskiego (z samym angielskim to tak nie bardzo) i spróbować dowiedzieć się co zrobić z naszymi dyplomami by nam je w Norwegii uznano (a może któraś z Wizażanek wie jak się do tego mam zabrać? Jak dziewczyny wiecie to proszę,proszę,proszę powiedzcie mi jak przez to przejść lub przynajmniej od czego zacząć).No jednym słowem chcemy na tyle na ile się da urządzić przed wyjazdem
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.