Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 06:32   #31
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Moze głupie pytanie ale po czym poznać że olej zjełczał oprócz przypuszczeń opartych na 2 faktach: że ma się go dlugo i nie zawsze był w lodówce co na to wskazuje? Chodzi konkretnie o olej z owoców leśnych - rzadszy mi się wydaje niż na początku

Olej z truskawki? Tylko gdzie truskawka ma olej? Czy moze to olej z pesteczek lub nasion?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-04-07 o 06:35
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 06:42   #32
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Moze głupie pytanie ale po czym poznać że olej zjełczał oprócz przypuszczeń opartych na 2 faktach: że ma się go dlugo i nie zawsze był w lodówce co na to wskazuje? Chodzi konkretnie o olej z owoców leśnych - rzadszy mi się wydaje niż na początku

Olej z truskawki? Tylko gdzie truskawka ma olej? Czy moze to olej z pesteczek lub nasion?
z nasion

a poznać po zapachu, jak wonieje z lekką nutka zgnilizny to jest nie ok
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 06:59   #33
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ja uzależniłam się od hydrolatu oczarowego...
no po prostu BOMBA
Wracając z pracy myślę tylko, żeby jak najszybciej dojechać, wparzyć do lodówki po to cudo i uraczyć nim skórę!
Mam skórę suchą, skłonną do podrażnień, a on super nawilża, koi, uspakaja... ŚWIETNY !!!

teraz czekam na przesyłkę, bo zamówiłam jeszcze hydrolat z drzewa herbacianego i mam nadzieję, że będę równie zadowolona
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 07:17   #34
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

POTWORY! Kilka dni mnie nie było a tu druga odsłona wątku Kiedy ja to przeczytam???

Jakich hydrolatów używacie do psikanek włosowych? Blondynki pewnie rumianku, ale ja nie blondynka. Lawenda? Coś mi dzwoni, że widziałam lawendowy w przepisach mazidłowych. Czy ma to znaczenie? Oprócz zapachowego rzecz jasna
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 08:16   #35
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Jakich hydrolatów używacie do psikanek włosowych? Blondynki pewnie rumianku, ale ja nie blondynka. Lawenda? Coś mi dzwoni, że widziałam lawendowy w przepisach mazidłowych. Czy ma to znaczenie? Oprócz zapachowego rzecz jasna
Zdecydowanie rozmaryn Na Mazidłach jest rzeczywiście w formulacjach do włosów lawendowy, bo zawiera on kwas rozmarynowy

A ten surowy olej truskawkowy będzie mi się śnił po nocach, bo już zwykła truskawka była dla mnie cudna, co dopiero to... Ciekawe, czy będzie drogi...
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-04-07 o 08:17
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 08:43   #36
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
z nasion

a poznać po zapachu, jak wonieje z lekką nutka zgnilizny to jest nie ok
Dzięuje

Zapach jest CHYBA ok, zreszta ciezko wyczuć, bo ten olej bardzo słabo pachnie (tzn delikatnie). A ten zapach zgnilizny to intensywny jest? Nie da sie go nie czuc? Nie miałam do czynienia z zjełczałym olejem wiec nie mam porówania
W moim oleju nie podoba mi sie konsystencja i to, ze "inaczej" zmieszał mi sie z hialuronem - inaczej niż wcześniej
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 09:22   #37
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
POTWORY! Kilka dni mnie nie było a tu druga odsłona wątku Kiedy ja to przeczytam???

Jakich hydrolatów używacie do psikanek włosowych? Blondynki pewnie rumianku, ale ja nie blondynka. Lawenda? Coś mi dzwoni, że widziałam lawendowy w przepisach mazidłowych. Czy ma to znaczenie? Oprócz zapachowego rzecz jasna
a może Ty mi podpowiesz jak zrobić psiukadło do włosów - hydrolat + jedwab hydro i co jeszcze? jakiś emulgator? a mam jeszcze olej brokułowy na wypróbowanie
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zdecydowanie rozmaryn Na Mazidłach jest rzeczywiście w formulacjach do włosów lawendowy, bo zawiera on kwas rozmarynowy

A ten surowy olej truskawkowy będzie mi się śnił po nocach, bo już zwykła truskawka była dla mnie cudna, co dopiero to... Ciekawe, czy będzie drogi...
chcesz trochę?
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dzięuje

Zapach jest CHYBA ok, zreszta ciezko wyczuć, bo ten olej bardzo słabo pachnie (tzn delikatnie). A ten zapach zgnilizny to intensywny jest? Nie da sie go nie czuc? Nie miałam do czynienia z zjełczałym olejem wiec nie mam porówania
W moim oleju nie podoba mi sie konsystencja i to, ze "inaczej" zmieszał mi sie z hialuronem - inaczej niż wcześniej
kiedy miałam ostatnio do czynienia ze zjełczałym olejem nie pamiętam
wstrząśnij go dobrze, posmaruj łapkę i obwąchaj - jak nic Ci nie będzie przeszkadzać to ok

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

aha, doszła marchewka - KKZJ
mam tyle do powiedzenia: o matko i córko
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 09:27   #38
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję za odp Po powrocie z pracy sprawdze
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 09:32   #39
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny a ta truskawa to jakie właściwości ma (tak z doświadczenia a nie opisu)
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 13:29   #40
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
aha, doszła marchewka - KKZJ
mam tyle do powiedzenia: o matko i córko
aha...... no właśnie..... odważyłaś się już gdzieś to wciapnąć?
bardzo proszę - polecam się

czy tajemniczy olej z ZSK to ta nierafinowana porzeczka, która właśnie pojawiła się w sklepie???

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-04-07 o 13:31
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 13:36   #41
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
aha...... no właśnie..... odważyłaś się już gdzieś to wciapnąć?
bardzo proszę - polecam się

czy tajemniczy olej z ZSK to ta nierafinowana porzeczka, która właśnie pojawiła się w sklepie???
jeszcze nie,

olej to tłoczona na surowo, niefiltrowana truskawka
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 13:59   #42
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Rany, porzeczka na ZSK I to "surowa", cokolwiek to znaczy

Ilu, no pewnie, że chciałabym... Chociaż będzie teraz trudno o wymiankę, bo najpierw święta, a natychmiast po świętach wyjeżdżam... Więc może spróbuję wytrzymać do końca kwietnia, dzielnie zużywając zapasy, co? A potem to już pewnie olej pojawi się w sklepie

A z czym się Wam, dziewczyny (Ilu, KKZJ), kojarzy zapach marchewki?

Mirrero, truskawka ślicznie się wchłania, nie tłuści, ma mnóstwo antyoksydantów i buzia po niej jest taka gładka i promienna... No i ten zapach
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-02 o 12:18 Powód: Przesunięcie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 18:42   #43
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzis doczekałam sie pierwszego w życiu olejowego zamówienia siedze oglądam, wącham, smaruje cieszę się jak dziecko

Mam jojobe, makadamie, sezam, rycyne, słodki migdał, masło kokosowe, kakaowe i shea

OD DZIŚ WIELKIE TESTOWANIE
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:26   #44
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

truskawka ślicznie się wchłania, nie tłuści, ma mnóstwo antyoksydantów i buzia po niej jest taka gładka i promienna... No i ten zapach


Boże ,one dopiero teraz chwalą truskawke , jak złożyłam zamówienie na ZSK. A miałam takiego pecha nie było olejku z róży piżmowej ,już sama nazwa mnie urzekła , a porzeczka pojawiła się dopiero rano
Licze na gratisy , bo nic innego mi już nie zostało

A na poważnie dziewczyny , ta chwalona przez Was Róża piżmowa
i olejek z czarnej porzeczki ,to z Mazideł były , czy ze ZSK ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:29   #45
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Dzis doczekałam sie pierwszego w życiu olejowego zamówienia siedze oglądam, wącham, smaruje cieszę się jak dziecko

Mam jojobe, makadamie, sezam, rycyne, słodki migdał, masło kokosowe, kakaowe i shea

OD DZIŚ WIELKIE TESTOWANIE
sss7 zamawialas do Espania? juz coraz smutniej mi sie robi, bo tylko ja nic nie mam.....
Widzialam w aptece tutejszej nierafinowany jojoba, 30 ml za 19.60 euro...waz zasyczal i wyszlam.....

Niezamienna dzieki, myslalam ze tutaj trendow niet, czarno to widze......, znow bede ofiara.....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:40   #46
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
A na poważnie dziewczyny , ta chwalona przez Was Róża piżmowa
i olejek z czarnej porzeczki ,to z Mazideł były , czy ze ZSK ?
Moje były z Mazideł - na ZSK nie było jak dotąd czarnej porzeczki, a róży stamtąd nie miałam.

Cansado, trochę żartowałam z tymi trendami - w olejomaniactwie trendy wytyczamy my same , oczywiście mocno inspirowane przez właścicieli sklepów, którzy co i rusz kuszą nas nowościami.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 19:52   #47
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Musze sie pochwalic jaki sobie miodzio balsam umerdalam przepis mniej wiecej taki:
2 Lyzki babydream mit Calendula
1 lyzeczka oleju dyniowego
kilka kropel oleju z rozy
4 krople jedwabiu
maly glut ha + maloczasteczkowy
2 kropelki o. ekstraktu z rozmarynu
i troche ekstraktu z kasztanowca

ciekawa jestem ile cos takiego moze postac w lodowce, sam krem jest wazny do 2011
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-04-07 o 19:53
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 20:56   #48
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Casando jam narazie w Polsce
Nie smutuj, przyjedziesz tutaj, odbierzesz paczke to jest dopiero satysfakcja

A 30 ml jojoba za 19 euro toż to grzech !!!
Wytrzymasz na pewno, lepiej ciesz się Teneryfą , bo ja teraz już do Espanii nie wracam do Uk musze jechac i siedzieć w tym deszczu, ale tam to ja już sie z tymi sklepiekami biochemicznymi rozprawie...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
sss7 zamawialas do Espania? juz coraz smutniej mi sie robi, bo tylko ja nic nie mam.....
Widzialam w aptece tutejszej nierafinowany jojoba, 30 ml za 19.60 euro...waz zasyczal i wyszlam.....

Niezamienna dzieki, myslalam ze tutaj trendow niet, czarno to widze......, znow bede ofiara.....
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-04-07 o 20:57
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 07:53   #49
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny litości na Miłość Boską!!!
co dopiero wczoraj odebrałam kolejną paczusię z naturalnego piękna, a Wy już mi tu już tralalala o truskaweczce...
Co do wczorajszej, to dostałam:
- olej neem
- olej ze słodkich migdałów
- jojobę
- hydrolat z drzewa herbacianego
- puderek z pereł
- proszek jedwabny
- mother of pearl
- i ekstrakt z lukrecji
- krem z jedwabiem i kolagenem
w ramach gratisikowyc próbek dostałam:
- glinkę białą
- glinkę żółtą
- masło shea z ylang ylang
- masło pomarańczowe


jak narazie wypróbowałam hydrolat, krem i masło shea
no cudeńka kochane
myślałam że hydrolat ściągnie mi skórę, bo ma strasznie suchą (doprowadzoną do super stanu przez oczar ), ale nic takiego ...
efekt po hydrolacie - fajnie oczyszczona, delikatnie rozjaśniona, milusia skóra, bez żadnego ściągania, efektu przesuszenia czy jakiegokolwiek dyskomfortu innego. No SUPER!
Krem też FAJOWIUTEŃKI
treściwy, ale delikatny, super nawilżył i zmiękczył skórę,
masło shea - zastosowane do rąk - smrodek, bo smrodek, ale skuteczny!
Rączki na prawde gładziutkie i takie mięcietkie pozostawił
NO DZIEWCZYNY CUDEŃKA

zastanawiam się tylko ...
co z tą truskaweczką...
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 08:01   #50
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a może Ty mi podpowiesz jak zrobić psiukadło do włosów - hydrolat + jedwab hydro i co jeszcze? jakiś emulgator? a mam jeszcze olej brokułowy na wypróbowanie
Na dzienne psiukadło - hydrolat + keratyna albo seasilk albo b5, honeyquat, może być na pewno owies, jedwab (ale tych nie używałam). Psikam na mokre włosy, jak odżywkę. To się samo miesza, nie trzeba emulgatora.
A na noc robię albo olejówkę, czyli kokos + rycyna, albo w mleczku owsianym rozpuszczam pokrzywę, skrzyp, czy co tam mam z ekstraktów i nakladam na skórę, dodaję też olejku rozmarynowego.
No i eclipta lub amla ale to osobna bajka. Bardzo mi dobrze robią tylko są dość męczące w używaniu...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 09:59   #51
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam serdecznie
pięknie się wątek rozrasta

dobrze że od 2 miesięcy siedzę na zwolnieniu dzięki temu miałąm czas na przeczytanie całości (połowy informacji i tak już nie pamiętam )

Szykuje się do uzupełnienia zapasów olejowych i wyczytałam że bardzo chwalicie oleje z oleofarmu. Czy oprócz róży i sezamu ktoś jeszcze używał innych olejów i mógłby się wypowiedzieć. Byłabym wdzięczna. Nie ukrywam że cena kusi .

Oprócz tego mam chrapkę na czarną porzeczkę malinkę z mazideł tylko nie wiem czarną czy czerwoną.

P.S. poproszę o jakiś skuteczny przepis na czerwone i opuchnięte oczy ... od komputera
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 10:15   #52
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Szykuje się do uzupełnienia zapasów olejowych i wyczytałam że bardzo chwalicie oleje z oleofarmu. Czy oprócz róży i sezamu ktoś jeszcze używał innych olejów i mógłby się wypowiedzieć. Byłabym wdzięczna. Nie ukrywam że cena kusi .
Używam obecnie konopnego i jestem w nim bezgranicznie zakochana Jest zielony, leciutki, pachnący przyjemnie (aż mi żal olejku eterycznego dodawać, chociaż powinnam, ale strasznie lubie zapach samego konopnego). Jak chlupnę z butelki taką kałużę o średnicy centymetra to po kilku minutach skóra juz ma tylko taki zdrowy poblask. Na noc chlupie większą kałużę (bo lubie) i rano jest bajka. Tylko, zdaje się, nie jest zbyt trwały. Mam jeszcze 3/4 butli a termin ważności mija w kwietniu ;(

Mialam jeszcze krokoszowy - też rewelka ale do ciała, po prysznicu. Jakby faktycznie wolniej włoski rosną... ale może to tylko wrażenie. Skóra przyjemnie aksamitna po nim była, z taką miłą warstewką.

Mam jeszcze oleofarmową lniankę ale nie jestem do niej przekonana. Pewnie nie dla mnie.
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 10:46   #53
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dzięuje

Zapach jest CHYBA ok, zreszta ciezko wyczuć, bo ten olej bardzo słabo pachnie (tzn delikatnie). A ten zapach zgnilizny to intensywny jest? Nie da sie go nie czuc? Nie miałam do czynienia z zjełczałym olejem wiec nie mam porówania
W moim oleju nie podoba mi sie konsystencja i to, ze "inaczej" zmieszał mi sie z hialuronem - inaczej niż wcześniej
Zapach nie jest bardzo intensywny, ale nie da sie go nie wyczuć. Niuchasz na łapce, coś ci nie pasuje tzn. że niestety olej sie popsuł.
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 10:56   #54
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję za porady odnośnie sprawdzenia czy olej jest zjełczały

Zapach ok, ale dla własnego spokoju wylałam - był zdecydowanie rzadszy niż na początku i nie podobało mi się jak sie miesza z hialuronem i jaki daje efekt na skórze. Był zdecydowanie inny niż wczesniej.

Co do oleju konopnego to mi sie bardzo podoba jego zapach - łuskany słonecznik I działanie tez ok

Myślę nad zrobieniem z niego olejku do mycia twarzy, dodając jeszcze olej z orzechów włoskich, tylko nie wiem jak taka mieszanka będzie pachnieć (oleju z orzechów juz nie mam żeby sprawdzić ) - obecnie mam olejek do mycia z olejem z amarantusa i komosy i zapach średni raczej
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 13:29   #55
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Myślę nad zrobieniem z niego olejku do mycia twarzy, dodając jeszcze olej z orzechów włoskich, tylko nie wiem jak taka mieszanka będzie pachnieć (oleju z orzechów juz nie mam żeby sprawdzić ) - obecnie mam olejek do mycia z olejem z amarantusa i komosy i zapach średni raczej
Hosenko, zawsze możesz do oleju myjącego chlupnąć olejku eterycznego. tylko uważaj, bo nie każdy dobrze współpracuje z emulgatorem. Ale np. pomarańczowy, rozmarynowy, cytrynowy, drzewko różane... te są ok.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 13:39   #56
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Na dzienne psiukadło - hydrolat + keratyna albo seasilk albo b5, honeyquat, może być na pewno owies, jedwab (ale tych nie używałam). Psikam na mokre włosy, jak odżywkę. To się samo miesza, nie trzeba emulgatora.
A na noc robię albo olejówkę, czyli kokos + rycyna, albo w mleczku owsianym rozpuszczam pokrzywę, skrzyp, czy co tam mam z ekstraktów i nakladam na skórę, dodaję też olejku rozmarynowego.
No i eclipta lub amla ale to osobna bajka. Bardzo mi dobrze robią tylko są dość męczące w używaniu...
muszę pomyśleć
Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
pięknie się wątek rozrasta

dobrze że od 2 miesięcy siedzę na zwolnieniu dzięki temu miałąm czas na przeczytanie całości (połowy informacji i tak już nie pamiętam )

Szykuje się do uzupełnienia zapasów olejowych i wyczytałam że bardzo chwalicie oleje z oleofarmu. Czy oprócz róży i sezamu ktoś jeszcze używał innych olejów i mógłby się wypowiedzieć. Byłabym wdzięczna. Nie ukrywam że cena kusi .

Oprócz tego mam chrapkę na czarną porzeczkę malinkę z mazideł tylko nie wiem czarną czy czerwoną.

P.S. poproszę o jakiś skuteczny przepis na czerwone i opuchnięte oczy ... od komputera
ja Oleofarm głównie wewnętrznie
na opuchniete oczy kompres z bławatka ewentualnie z rumianku

na dworze cieplutko i słoneczko, i oczywiście przypomniałam sobie jak to się funkcjonuje naczynkowcom w taką pogodę
buraka wielkiego nie mam co prawda, bo na pysku filtr [już mnie derma oświeciła, że dla mnie obowiązkowo ] pod filtrem serum olejowe z wit. C ale czuję, że twarz mnie pali, o oczach nie wspomnę, masakra
oficjalnie jestem teraz na oddziale derm - robią mi wszystkie badania, zobaczymy co wyjdzie [pewne podejrzenia mam]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 13:51   #57
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Hosenko, zawsze możesz do oleju myjącego chlupnąć olejku eterycznego. tylko uważaj, bo nie każdy dobrze współpracuje z emulgatorem. Ale np. pomarańczowy, rozmarynowy, cytrynowy, drzewko różane... te są ok.
Dziękuję za radę
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 14:26   #58
Opersia
Raczkowanie
 
Avatar Opersia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 107
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Hosenko, zawsze możesz do oleju myjącego chlupnąć olejku eterycznego. tylko uważaj, bo nie każdy dobrze współpracuje z emulgatorem. Ale np. pomarańczowy, rozmarynowy, cytrynowy, drzewko różane... te są ok.
A czym się objawia to, że nie współpracuje dobrze z emulgatorem?
Opersia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 16:59   #59
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
buraka wielkiego nie mam co prawda, bo na pysku filtr [już mnie derma oświeciła, że dla mnie obowiązkowo ] pod filtrem serum olejowe z wit. C ale czuję, że twarz mnie pali, o oczach nie wspomnę, masakra
oficjalnie jestem teraz na oddziale derm - robią mi wszystkie badania, zobaczymy co wyjdzie [pewne podejrzenia mam]
Oj bidulko

Opersia, mogą np. osłabiać jego działanie emulgujące.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 20:07   #60
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Doczekałam się i ja dzisiaj kolejnej paczki z Mazideł. Zauroczył mnie zapachem hydrolat oczarowy - pachnie taką cudną kwiaciarnią w której jest mnóstwo kwiatów i taka zawiesista kwiatowa wilgoć w powietrzu. Olej kokosowy ma niesamowitą konsystencję, w buteleczce stały a w rękach topi się w ekspresowym tempie. Pachnie wiórkami kokosowymi, miałam ochotę oblizać ręce. Jak się toto na włosy kładzie? Tak wprost? Olej śliwkowy wcale nie pachnie marcepanem tylko pestką śliwki, tym sercem i niestety natychmiast przywodzi mi na myśl te wszystkie oszukane ciasteczka amaretti. Z kolei olej z konopii jak nic pachnie kiełkami, mam ochotę polać nim sałatkę. Resztakami silnej woli powstrzymam się i wciepnę go na twarz .
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.