Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-22, 17:00   #301
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: likwidacja pieprzyków??

jak pisze Rzatin to jest już pytanie na medycyne estetyczna
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 17:11   #302
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Dobrze, to przeniosę.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 17:19   #303
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: likwidacja pieprzyków??

były już nieraz pytania o pieprzyki i ich usuwanie, poszukaj troche a napewno znajdziesz [w różnych działach]

sama miałam usuwanych kilka pieprzyków, byłam przed 18 rokiem życia i nie płaciłam nic,

a poza tym, jak zawsze, uparcie będę powtarzała: z pieprzykami lepiej wybrać się do onkologa niż dermatologa!




kilka wątków z wyszukiwarki:
"pieprzyk na policzku"
"rozjaśnianie pieprzyków" rozmowa zeszła tez na temat usuwania ich, więc warto poczytać
"chciałabym usunąć! ale czy powinnam?"
"pieprzyki i myszki"
"jak ukryć pieprzyk przed słońcem" i tutaj również znajdziesz informacje o usuwaniu pieprzyków

od siebie dodam jeszcze, że jeśli nie jest to konieczne - lepiej zostawić pieprzyki i wszelkie znamiona w spokoju, polubić, pokochać, przerobić w podświadomości na zaletę, an to co sprawia ze jestes jedyna [jesli jeszcze tak tego nie odbierasz ]

a kiedy konieczne, albo raczej zalecane, przez niektórych lekarzy, jest usuwanie pieprzyków?
kiedy piprzyk/znamię zmieniło kształt, kolor, jest nierówne, chropowate, jego granice są nierówne, chodzi mi o kształt- kiedy nie jest regularny, typu owal, czy kółko, kiedy znamię jest narażone na podraznienia typu: zadrapania, naderwania, zacięcia czy zwykłe codzienne dotykanie [takie mocniejsze] poprzez np zapięcie stanika
najbardziej właśnie trzeba uważąć aby nie podrażnić pieprzyka, dlatego wielu lekarzy odradza usuwanie zniamon dopóki nie dizeje się z nimi nic, bo ZAWSZE jest ryzyko podrażnienia takiego znamienia
każdy lekarz powinien też wysłąć wycięte znamię wraz z otaczającym go usuniętym wycinkiem skóry do badania, aby sprawdzić,a raczej upewnić się, czy znamię nie było złośliwe

i poprzez cytat dodam co juz nieraz pisałam:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=12
Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
Cytat:
Napisane przez sloncee
Słuchajcie dziewczyny! Już od dawna szukam w internecie, książkach itp. przepisy na rozjaśnianie pieprzyków. Zimą np. na twarz kładłam sobie plasterki pomidorów. Nic mi nie pomagało więc zrezygnowałam.
Kilka razy zdarzyło mi się, że brałam igłę i rozdrapałam sobie pieprzyka (na ręcę). Jak się zagoiło to był trochę jaśniejszy.
Ale nie w taki sposób chcę je usunąć! Gdybym miała zdecydować się na usuwanie laserem - myślę, że to nie dla mnie, bo drogie, a ja mam sporo pieprzyków na ciele.
Jestem typem urody LATO. Przeczytałam już wiele wątków na temat usuwania znamion. Po tym jak 1 wizażanka napisała, że jej pomógł preparat Brodacid, chciałam go kupić. Miałam szczęście, że przeczytałam o innej wizażance, której ten środek zaszkodził. Zrobiła jej się ranka, z której leciała ropa. Fujj.
Później przeczytałam posta, że pieprzyki da się wybielić za pomocą soku z cytryny. Pomyślałam, że to nie głupi pomysł. Więc dziś spróbowałam. Nasączyłam wacik tym sokiem i miałam zamiar 3mać go na pieprzyku około 2 godzin. Po 10 minutach zaczęło mnie strasznie piec i zrobiła się mała ranka.
Mam pytanie. Znacie może jakieś maści, kremy czy jakiekolwiek preparaty na rozjaśnianie pieprzyków? Błagam, piszcie, jeśli macie ten sam problem. Lato się zbliża (choć za oknem śnieg ) a ja okropnie się czuję z tymi pieprzykami! Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie Was pozdrawiam!
więc tak:
1) jak już dziewczyny powiedziały: ze wszelkimi znamionami typu pieprzyki powinno się obchodzić jak z jajkiem, nie majstrować, uważać aby nei rozdrapać itp,

to co opisałas o rzdrapywaniu igłą - przeraziłam się, naprawdę, zaczęłam się o ciebie bać - bo to było balansowaniem na granicy, przez taką "zabawę" mogłaś się nabawić raka, naprawdę uważaj na pieprzyki

2) wszelkie rozjaśnianie, typu cytryną, nie będą dawały skutku po ok 10 min, to trzeba robić systematycznie i naprawdę długo

3) brodacit jest na wszelkie inne brodawki, typu kurzajki, itp

4) ja bardziej od wizyty u dermatologa polecałam onkologa,
wkońcu on zajmuje się nowotworami

dermatolog nie zawsze może skutecznie ocenić ryzyko [choć i onkolog po samym obejrzeniu tez zbyt wiele nie może stwierdzić, ale napwno więcej niż dermatolog, poza tym trafić na dobrego dermatologa to jak trafić 6 w lotka ]

jeśli pieprzyk będzie się kwalifikował do usunięcia i onkolog podejmie się tego ryzyka - możesz usunąć pieprzyki
ale zazwyczaj usuwa się tylko te "odstające" od skóry, umieszczone w miejscach ryzykownych, typu : pod zapięciem od stanika, pod ramiączkiem, gdzieś, gdzie co chwilę niechcący zachaczasz o niego, poprostu w miejscach, gdzie pieprzyk może być podrażniany [a każde takie podrazneinie zwiększa ryzyko zmiany nowotworu łagodnego, czyli m.in. pieprzyka, w nowotwór złośliwy], oraz pieprzyki zmieniające kolor, kształt i wielkość, o nierównych bokach, o różnym kolorycie,
tak więc jeśli masz pieprzyki, które spełniają wyżej wymienione kryteria [wymieniłam tylko kilka] zazwyczaj lekarz poleca je usunąć, bo zawsze to "bezpieczniej" [bo o całkowitym bezpieczeństwie nie ma tutaj mowy] usunąć go niż co chwilę podrażniać

lekarz pod znieczuleniem miejscowym wycina pieprzyk wraz z kilkumilimetrową skórą otaczającą go, później najczęściej pieprzyki wysyła się do najbliżego miejsca, gdzie można je zbadać i stwierdzić czy były złośliwe [to tak dla pewności]
po usunięciu takiego pieprzyka pozostaje delikatna blizna



ZAWSZE POWINNO SIĘ OBSERWOWAĆ WSZELKIE ZMAINY NA SKÓRZE I NIGDY ICH NIE PODRAŻNIAĆ, NIE ROZDRAPYWAĆ, NAJLEPIEJ JAK NAJMNIEJ PRZY NICH KĄBINOWAĆ. I przynajmniej raz SKONTROLOWAĆ U LEKARZA. Bo lepiej latać do lekarza z małym pieprzykiem, niż później z rakiem [tfu tfu]


naprawdę balansowałaś na granicy "bawiąc się" pieprzykami. ech mozesz powiedziec, ze zaznałaś życia

ja sie zawzse boję że coś się może stać nawet gdy delikatnie podrapię się koło pieprzyka, a co dopiero nakłówac go igłą


wybierz się do lekarza, może akurat uda ci się je usunąć bez żadnych opłat [finansowane z kasy chorych]



i naprawdę jeszcze raz proszę Cię nie majstruj nic przy pieprzykach, to dla twojego zdrowia

niektórzy lekarze nawet nie chcą ich wycinać z obawy o podrażnienei nowotworu, więc wszelkie domowe sposoby na rozjaśnienei nie są dobrym pomysłem

a w lecie: używaj wysokich blokerów na pieprzyki,
podobnie w solarium, najlepiej zaklejaj plasterkami

aha, gdybyś chciała usunąć pieprzyki lepiej zrobić to teraz, bo po usunięciu nei można przez jakiś czas tych miejsc wystawiać na mocne promienie słoneczne.

Edytowane przez KasiaKatarzynka
Czas edycji: 2006-09-22 o 17:41 Powód: dodane linki
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 18:16   #304
1990girl
Przyczajenie
 
Avatar 1990girl
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26
Dot.: likwidacja pieprzyków??

dzieki za odpowiedzi, nawet sie nie spodziewałam;-) Nie lubie swoich pieprzyków, bo jest ich po prostu za dużo..chyba wybiore sie do tego dermatologa i pogadam z nim o tym. Mam tylko nadzieje, ze nie bede musiala za to placic, bo wyszlo by sporo kasy.
1990girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 18:29   #305
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: likwidacja pieprzyków??

jeszcze raz powtórzę:
lepiej wybrać onkologa

onkolog ; dermatolog - jest różnica
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:01   #306
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Ja mam kilka na twarzy, najwięcej to na rękach i nogach, ale i tak ich za bardzo nie widac, na plecach nie mama ani jednego, mam za to jeden na brzuchu i na peirsi czy taki z piersi też można usunąć? ;]
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:07   #307
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Exclamation Likwidacja znamienia z włosami tzw "myszki"

Był pytania o pieprzyki, teraz o znamie z włosami...
Otóż od urodzenia mam na ręcę "myszkę" czyli takie znamię jak pieprzyk, tylko ze duzo większe i z włosami... Moja myszka ma wielkość ok. 1,5 cm i jest okrągła... Niby mi to nie przeszkadza, zdążyłam się przyzwyczaić przez 16 lat ;] Ale jestem ciekawa czy da się to usunąć... i czy zostaje duza blizna?

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2006-11-15 o 15:12
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-14, 12:05   #308
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
Ja mam kilka na twarzy, najwięcej to na rękach i nogach, ale i tak ich za bardzo nie widac, na plecach nie mama ani jednego, mam za to jeden na brzuchu i na peirsi czy taki z piersi też można usunąć? ;]

z każdego miejsca na ciele można usuwać pieprzyki o ile jest taka potrzeba. wszystko zależy jak one wyglądają. jeśli są małe i płaskie to każdy doświadczony i kompetentny lekarz odradzi Ci ich usuwanie metodą laserową, gdyż mogłoby to podrażnić zmianę, co byłby bardzo niebezpieczne. jeśli chodzi natomiast o wypukłe, rówznież owłosione - takie znamiona lekarze bez problemu usuwają metodami niechirurgicznymi

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 14:42   #309
kosmetyczka21
Raczkowanie
 
Avatar kosmetyczka21
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 54
Unhappy Duze znamie

od urodzenie blisko prawego ucha mam znamie..... chciała je usunac ale operacji sie boja a wydaje mi sie ze na laser jest zbyt duze... czy któras z was przechodziła cos takiego pomocy
kosmetyczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 17:23   #310
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: Duze znamie

a jak wyglada te znamie? jest wypukle? jaki ma kolor?
moze laser poradzilby sobie z tym, jak rubinowy czy Co2.. zalezy jaki ma kolor..moze zapytaj dermatologa czy jest to do usuniecia? Pozdrawiam
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 16:46   #311
kosmetyczka21
Raczkowanie
 
Avatar kosmetyczka21
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 54
Unhappy Dot.: usuwanie znamion

Ja tez wacham sie nad tym czy usunąć nie pieprzyk tylko duze znamie które mam przy prawym uchu.... boje sie to usunąc bo jest to twarz a znamiono jest naprawde duze.... czy któras z Was miała takie??
kosmetyczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 17:24   #312
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Exclamation Duży problem z mała myszką...

Od dziecka moje kolano szpeci mała lecz ciemna i widoczna myszka.!
Bardzo sie tego wstydzę nie mogę chodzić w krótkich spodenkach i spódniczkach, bo gdy założe coś krótkiego wszyscy się gapia na moją myszke i mam wtrażenie ze mnie obgadują.! Chę się jej pozbyć.! Jak.? Gdzie.? Ile to bedzie kosztować.? I w jakim wieku moge sie tego podjąć.? Ile się będzie goić.? Czy zostanie blizna.? Prosze o odp.!
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 21:17   #313
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Duży problem z mała myszką...

Cytat:
Napisane przez kosmetyczka21
od urodzenie blisko prawego ucha mam znamie..... chciała je usunac ale operacji sie boja a wydaje mi sie ze na laser jest zbyt duze... czy któras z was przechodziła cos takiego pomocy

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
Od dziecka moje kolano szpeci mała lecz ciemna i widoczna myszka.!
Bardzo sie tego wstydzę nie mogę chodzić w krótkich spodenkach i spódniczkach, bo gdy założe coś krótkiego wszyscy się gapia na moją myszke i mam wtrażenie ze mnie obgadują.! Chę się jej pozbyć.! Jak.? Gdzie.? Ile to bedzie kosztować.? I w jakim wieku moge sie tego podjąć.? Ile się będzie goić.? Czy zostanie blizna.? Prosze o odp.!

myślę że najpierw powinnyście wybrać się do lekarza onkologa aby obejrzał znamię ponieważ nie każde znamie, myszkę można usunąć. Jeżeli lekarz stwierdzi że nie ma przeciwskazań do usuniecia bądź wypalenia to wtedy skieruje do konkretnej placówki gdzie można wykonać taki zabieg.

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-02-27 o 13:17
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 10:41   #314
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
pieprzyk

jakies kilka mscy temu na piersi pojawil mi sie pieprzyk,malutki ciemno brazowy jak cala reszta moich pieprzykow,od tego czasu utosl troszke i wyglada jakby byl zlozony z wielu malych brazowych kropek,jedna przy drugiej...jutro wybieram sie do dermatologa i zastanawiam sie czy moze od razu przy okazji mam pokazac to znamie. Nie wiem czy mam sie bac...
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 11:12   #315
talk-a
Raczkowanie
 
Avatar talk-a
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
GG do talk-a
Dot.: pieprzyk

Oczywiście, że pokaż.

Napewno rozwieje to wszelkie wątpliwości.
__________________
To co proste w oczach dziecka,
Zawiłe stało się. . .
talk-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:58   #316
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: pieprzyk

Cytat:
Napisane przez talk-a Pokaż wiadomość
Oczywiście, że pokaż.

Napewno rozwieje to wszelkie wątpliwości.
pokazalam wszystko ok,zadnych zmian nowotworowych
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 16:47   #317
madzialki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
Dot.: Usuwanie znamion

Witam!
Po dziadku odziedziczyłam nieładne znamię, które umiejscowione jest na nosie. Jako dziecko odwiedziłam kilku dermatologów. Zdania były podzielone, jedni radzili usunięcie i badanie histopatologiczne inni mówili, że lepiej nie ruszać. Teraz, jako osoba dorosła, noszę się z zamiarem usunięcia tego znamienia, również ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z obawy, że rozwinie się z tego nowotwór. Wybieram się do dermatologa po skierowanie do chirurga-onkologa, ale problem w tym, że nie wiem gdzie szukać takich specjalistów. Nie chcę znowu usłyszeć "lepiej nie ruszać", tylko uzyskać fachową pomoc. Jeśli ktoś wie gdzie w Warszawie znajdę dobrego chirurga, to proszę o namiary. Mam nadzieję, że kolejki oczekujących z NFZ nie są dłuuugie .
Z góry dziękuję za wszelkie informacje!
__________________
Pozdrawiam
madzialki
madzialki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 10:02   #318
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Usuwanie znamion

madziałki, tego nie musi usuwać chirurg-onkolog, mi usuwał ch. plastyk. proponuję zadzwoń do szpitala i zapytaj czy możesz przyjść na wizytę do szpitala, kiedy przyjmuje, od kogo potrzebne skierowanie, jak długie są kolejki.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 11:02   #319
madzialki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
Dot.: Usuwanie znamion

Ela dzięki za odpowiedź! Tak zrobię, tylko zastanawiam się, który szpital wybrać. Ale to musi trochę poczekać, bo teraz nowa praca
__________________
Pozdrawiam
madzialki
madzialki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-01, 16:53   #320
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Usuwanie znamion

hej dziewczyny
łącze się z wami w cierpieniu
ja jestem calutka zsypana pieprzykami nogi wyglądają tak paskudnie, że wcale ich nie odkrywam.... spodnie rulesss strasznie mi to przeszkadza, krępuje, mam z tego powodu mnóstwo kompleksów, a najgorsze że mimo iż unikam słońca, nie opalam się to ciągle pojawiają sie nowe
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:13   #321
Erata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Usuwanie znamion

Ja mam takie pytanie... to wkoncu jaka jest najlepsza metoda na usuwanie pieprzykow? ile to kosztuje i czy gdzies w okolicach Katowic jest jakas klinika co wykonuje takie zabiegi?
Erata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 14:58   #322
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Usuwanie znamion

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
łącze się z wami w cierpieniu
ja jestem calutka zsypana pieprzykami nogi wyglądają tak paskudnie, że wcale ich nie odkrywam.... spodnie rulesss strasznie mi to przeszkadza, krępuje, mam z tego powodu mnóstwo kompleksów, a najgorsze że mimo iż unikam słońca, nie opalam się to ciągle pojawiają sie nowe
Mam niestety ten sam problem z tą różnicą, że kiedyś bardzo intensywnie się opalałam. teraz już prawie wcale i jak dotąd (odpukać) nowe się nie pojawiają tylko stare ciemnieją i nieznacznie się powiększają. ah gdybym ja kiedyś wiedziała że tak mnie zasypie....

pozdrawiam Cię serdecznie


Erata najlepszą metodą pod względem estetyki jest laser- zostawia najmniej widoczne blizny lub nie zostawia blizn wcale ale znamię musi spełnić wiele kryteriów aby zakwalifikować je do usunięcia tą metodą. najbezpieczniejszą metodą natomiast jest usuwanie chirurgiczne, czyli wycięcie pieprzyka z marginesem skóry
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 15:07   #323
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Usuwanie znamion

Ja też mam duzo pieprzyków różnego rodzaju- i takie płaskie, i takie odstające. Ale chyba nie sa one wynikiem opalania, bo nigdy za nadto na słońcu nie leżałam, a poza tym mam te znamiona odkąd pamiętam. Wiekszość z nich cały czas rośnie, i z plaskich przekształcaja się w takie odstające.

Specjalnie mnie one nie drażnią i śmaiło biegam w stroju kapielowym po plazy, po prostu są, i nie am na nie wyjścia, i nie wiem czy nie sa lepsze niz ewentualne blizny po nich.

Mi kilka lat temu usunięto dwa znamiona- ze skierowania od dermatologa. Jedno na plecach, które było naprawde ogromne i nie podobało sie moejej lekarce, że niby cos brzydkiego mogło się z tego w przyszłości zrobić. Drugie niewielkie i niegrożne, ale mocno odstające pod pacha, lekarka dała skierowanie na jego usunięcie, żebym go kiedys przypadkiem sama nie usunęła, bo przy każdym goleniu go nacinałam.
Robione to miałam w Tarnowskich Górach.

Na plecach pozostała brzydka blizna, ale jej nie widze , więc mam to gdzieś. A pod pachą jakos ładniej sie zagoiło.
Pewnie zupełnie inaczej wyglądałyby te blizny, gdyby m usuwała te znamiona prywatnie, a nie z kasy...
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 14:05   #324
angelene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Usuwanie znamion

Wydaję mi się że wielkość blizn zależy od tego w jaki sposób się wytnie znamiona. Doświadczony i dobry lekarz jest w stanie zrobić to perfekcyjnie. Ja sama jestem po kilku zabiegach, w sumie pozbyłam się już 8 pieprzyków wielkości od 0,3 do 1,00 cm i w planie mam pozbyć się jeszcze kilku. Blizny które pozostały mi po tych zabiegach są naprawdę nie wiele większe. Tych starszych już prawie nie widać. Najgorsza jest na brzuch ale tam był wycięty pieprzyk średnicy prawie centymetra. Na twarzy mam trzy blizny, jedna starsza ok. 8 miesięcy prawie już nie widoczna i dwie całkiem świeże ok. 2 miesięcy troszkę jeszcze zaczerwienione ale pod podkładem znikają prawie zupełnie.
Szwy z miejsc bardziej widocznych (twarz i dekolt) zdejmuje się po tygodniu co za tym idzie kropki są bardzo mało widoczne. Ranka goi się ok. 2 do 3 tygodni choć to zależy od skóry. Są maści które stosuje się na blizny, ja polecam Cepan. Do tego wszystkiego regularnie zażywałam tabletki na poprawienie kondycji skóry z kolagenem np. Bio Silica oraz Tran.
A jeśli chodzi o specjalistów to znam bardzo dobrego lekarza w Krakowie który zajmuje się głównie usuwaniem znamion. Szukałam i wypytywałam w różnych miejscach i u multum osób, w wielu przypadkach powtarzało się nazwisko dr Zeman. Faktycznie jest to jeden z lepszych specjalistów w tej dziedzinie i sama teraz mogę to potwierdzić . Koszt takiego zabiegu to 500 zł za jedno znamię ale gdy usuwa się ich więcej za jednym razem cena automatycznie się obniża. Ja za usuniecie 5 pieprzyków zapłaciłam 1200 zł a trzech 900 zł.
Jeśli pojawią się jeszcze jakieś pytanie proszę o maile na angelene@interia.pl Mogę przesłać również zdjęcie pozostałych blizn które na pewno nie mają 3 cm, są zdecydowanie mniejsze, a tym filmem w telewizji raczej bym się nie sugerowała.
Pozdrawiam
angelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 17:48   #325
dsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie znamion

Nie no ja jestem tak w**** , że szok
Jak widzę takich lekarzy co o niczym nie mają pojęcia to, aż mnie strzela.
Byłem u lekarza z mamą( nie jestem pełnoletni więc sam nie mogę tego zrobić )
i ten powiedział jej, że po usunięciu płaskiego znamienia barwnikowego mogę mieć przez to raka i teraz za wszelką cenę nie mogę przekonać mamy, że ten lekarz to debil . Teraz moja mama myśli, że jak to wytnę to chyba umrę i w ogóle.
Macie jakieś pomysły jak ją przekonać
dsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 09:08   #326
Erata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Usuwanie znamion

Slyszeliscie moze cos na temat kliniki w tarnowskich gorach? czy tam dobrez przeprowadzaja takie zabiegi?
Erata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 13:30   #327
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Usuwanie znamion

Cytat:
Napisane przez dsa Pokaż wiadomość
Nie no ja jestem tak w**** , że szok
Jak widzę takich lekarzy co o niczym nie mają pojęcia to, aż mnie strzela.
Byłem u lekarza z mamą( nie jestem pełnoletni więc sam nie mogę tego zrobić )
i ten powiedział jej, że po usunięciu płaskiego znamienia barwnikowego mogę mieć przez to raka i teraz za wszelką cenę nie mogę przekonać mamy, że ten lekarz to debil . Teraz moja mama myśli, że jak to wytnę to chyba umrę i w ogóle.
Macie jakieś pomysły jak ją przekonać

dsa - lekarz poniekąd ma rację (niestety) ponieważ znamion płaskich nie usuwa sie inna metodą niż poprzez wycięcie. natomiast jeśli mialeś na myśli chirurgiczne usunięcie pieprzyka- lekarz jest w błędzie ja nietety od kilku lekarzy dowiedziałam się, że płaskie znamiona można usuwać jedynie skalpelem
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 20:31   #328
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
poszukuje lekarza - usuniecue znamiona

Czy ktos moze mi poleciec SPRAWDZONEGO, dobrego dermatologa z Łodzi lub okolic (Wawka tez), ktory moze usunac 3 znamiona - pieprzyki. Chodzi o usuniecie chirurgiczne + zrobienie badan histopatologicznych. Sprawa jest dosc pilna.
Obczytalam watki na temat - poszukuje tylko odpowiedniej kliniki/lekarza.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 11:24   #329
Erata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Usuwanie znamion

Prosze o pomoc mnie juz naprawde denerwuja te wszystkie pieprzyki na moim ciele ;/ no ile mozna jesli wiece gdzie na slasku [katowice gliwice bytom tarnowskie gory tychy lub cos innego] mozna je usunac to byla bym wdzieczna. prosila bym tez o podanie nazwiska jakiegos sprawdzonego lekarza i kliniki Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC
Erata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:18   #330
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Usuwanie znamion

Ja też poproszę o namiary na dobrego chirurga plastyka w Warszawie. ma ktoś jakieś doświadczenia w stolicy ???
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.