LICÓWKI - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 07:33   #151
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez virtualia Pokaż wiadomość
Jaki macie kolor licówek??? Mi stomatolog wybrala A1 ale nie bardzo mi sie podobaja
Ja chyba też te właśnie mam i szczerze mówiąc nie do końca mi się podoba odcień ale licówki muszą pasować do reszty zębów. No chyba, że się wymienia wszystkie - wtedy można wybierać w odcieniach
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 22:34   #152
virtualia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 49
GG do virtualia
Dot.: LICÓWKI

no dobra mam juz te swoje licowki kilka dni. Wydalam na nie kupe kasy bo az 10 tys i nie podobaja mi sie wogole!!! ani ksztalt ani kolor poprostu sa beznadziejne.
virtualia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:38   #153
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez virtualia Pokaż wiadomość
no dobra mam juz te swoje licowki kilka dni. Wydalam na nie kupe kasy bo az 10 tys i nie podobaja mi sie wogole!!! ani ksztalt ani kolor poprostu sa beznadziejne.
Ja też byłam na początku strasznie niezadowolona. Nie taki kształt, odcień, połysk, do tego obumarcie nerwów, problemy z dziąsłami i utrzymaniem higieny oraz jakaś psychiczna blokada.
Chyba dopiero po 3 latach zaakceptowałam moje nowe zęby.
Teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. Do ideału im daleko ale jest o niebo lepiej niż było.
Faktem jest, że miałam koszmarne zęby i chciałam, żeby wyglądały normalnie. Po zrobieniu licówek moje oczekiwania wzrosły i zaczęłam porównywać się z hollywoodzkimi gwiazdami na retuszowanych zdjęciach a takie porównania nigdy nie nastrajają optymistycznie.

Tak więc nie załamuj się. Na pewno nie jest tak źle jak Ci się teraz wydaje.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 21:21   #154
tommy25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Talking Dot.: LICÓWKI

Witam wszystkich ..... Dołaczam sie do postu gdyz mam podobny problem nie wiem co mam wybrac chce sobie zafundowac piekny usmiech ....mam juz wszystkie zabki wyleczone tylko ze gorne jak i dolne nie sa rowne a do tego mam krzywy zgryz gdyz dolna szczeka wysuwa sie przed gorna ....dentystka poleciła mi licowki na 9 zebow no i pozniej wybielanie ... nie jestem przekonany po przeczytaniu tylu opinii...., Co proponujecie????
tommy25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 16:51   #155
Lluvy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: LICÓWKI

Urodziłam się z rozczepem wargi (ale tylko wargi, bez podniebienia) przez co moje ząbki ucierpiały i są bardzo krzywe. Okropnie się z tym czuję. Mam blokady przed śmianiem się z otwartą buzią, nawet jak mówię, to podświadomie nie chcę otwierać zbyt szeroko ust, co z kolei odbija się czasem na jakoś wypowiedzi. Najgorzej jest, jak widzę swoje zęby na zdjęciach. Ot, taki straszny kompleks. Od dłuższego czasu biorę pod uwagę jakis zabieg kosmetyczny (licówki, koronki, itd.), ale słyszałam, że opinie są bardzo podzielone. Ktoś oświadczony jest mi w stanie coś doradzić? Co lepsze, czy się opłaca i czy w moim przypadku można w ogóle o czymś takim myśleć? To samo pytanie do osób, które już otrzymały swoje wymarzone ząbki - jak odczucia? Niby nie wygląd najważniejszy, ale źle czuje się ze swoimi zębami, co niestety często wpływa negatywnie na moją pewność siebie i swobodne zachowanie.
Lluvy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:46   #156
paddymylove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: LICÓWKI

Hej, może mi ktoś pomoże? za 3 tygodnie mam studniówkę, a moim problemem jest krzywy górny kieł, ostatnio bardzo jestem przeczulona na jego punkcie, wydaje mi się, że wszyscy na niego patrzą, a jak się śmieję to na prawdę pełną gębą reszta zębów jest prosta, tylko on jeden wybija się z szeregu i to dość znacznie...do studniówki chciałabym go 'wyprostować'. Myślałam o licówce..może mi coś ktoś doradzi? tylko nie jakieś opcje za 1000 zł., bo tyle niestety przy wydatkach studniówkowych od rodziców nie zdołam wyciągnąć
paddymylove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:01   #157
Dominika04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: LICÓWKI

Witajcie wizażystki! Tez rozważam założenie licówek - rok temu tak niefortunnie sie potknęłam że ubiłam sobie obie górne 1 - dentystka załozyła mi taka ala plombe nie wyglada to tragicznie ale mimo wszystko chcialabym cos z tym zrobić. Czy wiecie może gdzie na śląsku (najlepiej okolice tych i katowic) mogłabym to zrobic? Kogoś rzetelnego kogo możecie polecić? Zęby to ważna sprawa i chcialabym je oddać w dobre ręce..
Dominika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 18:34   #158
cynthiaaaa
Raczkowanie
 
Avatar cynthiaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 156
Dot.: LICÓWKI

hej dziewczyny Ja mam licówki na górnych dwojkach od ok 8 lat ze zwykłego światłoutwarzalnego materiału (jak je zakładałam bylam dzieciakiem i stomatolog stwierdził ze będą takie'na razie' a jak dorosne wstawię sobie porcelanowe.) Miałam dwójki mniejsze od pozostałych zebow dlatego takie rozwiazanie od tych 8 lat nic sie z nimi nie dzieje, nie dbam o nie jakoś szczególnie, wszytsko jest ok i uwazam ze są dobrym rozwiązaniem jezeli ktos nie chce wydawac fortuny (koszt około 150 zł za jedna)

Jedyne co mnie martwi to to że mam pozostałe zęby bardziej żółte od tych sztucznych i chciałabym je wybielic paskami whitestrips. Nie wiem tylko czy żel w nich zawarty nie wpłynie jakoś negatywnie na licówki...Orientuje się któraś z was w tym temacie ?
cynthiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:37   #159
Anja9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: LICÓWKI

Witam!
W wieku 14 lat (obecnie mam 19)nie wiedzieć czemu zostałam poddana leczeniu kanałowemu górnej jedynki. Oczywiscie zaczeła ona ciemnieć. Rok temu poddałam sie jej wybielaniu. Efekt był marny i jest źle nadal. Pomijając reszte moich problemów z uzębieniem, które da sie w mniejszy lub wiekszy sposób załatwić nie wiem co z tą jedynką. Wysyłam zdjęcie. prosze sie nie wystraszyć. Od zawsze miałam/mam problem z zębami . Prosze o porady co powinnam zrobic.
czy licówki się w tym przypadku sprawdzą? Co z reszta zębów...i wypełnieniami. Wszytsko do wymiany?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg beztytuuwal.jpg (13,8 KB, 505 załadowań)
Anja9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 17:12   #160
Dominika04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: LICÓWKI

Ja mam własnie "tymczasowo" nałożone na jedynki licówki z materiału światłoutwardzalnego - wybielałam zęby paskami whitestrips i wydaje mi sie ze te jedynki też sie wybieliły choć to niemożliwe :P widocznie zeszly przebarwienia po kawie. Śmiało cynthiaaaa wybielaj napewno negatywnie nie wpłynie na jedyneczki
Dominika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:09   #161
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: LICÓWKI

Widzę że wątek zamarł. Jestem na etapie rozważań nad licówkami i koronkami. To znaczy decyzja jest już podjęta. Szukam tylko odpowiedniego specjalisty - bo jak widać ma to ogromne znaczenie. Szukam stomatologa z Poznania lub województwa lubuskiego. Czy któraś z Was mogłaby mi polecić porządnego stomatologa estetycznego?
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 20:40   #162
slim261
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: LICÓWKI

Assantea i jak zdecydowałas sie? Ja mam aktualnie do wtorku szyne oslonowa, we wtorek odebranie licowek, bardzo sie boje, bo jestem dość pechowa jeśli chodzi o zeby. Wczoraj miałam wizytę poprawkowa, zaś miałam szlifowane zeby, tym razem szlifowal mi technik, bo stomatolog nie czail o co chodzi technikowi, tak bardzo naruszyli mi te zeby, ze w domu wylam z bólu i oczywiście zalowalam decyzji, ale dzisiaj jest juz lepiej. Napisz czy zdecydowałas sie na licowki, jeśli masz to juz za sobą to napisz jak wrażenia. Pozdrawiam.
slim261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:14   #163
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez slim261 Pokaż wiadomość
Assantea i jak zdecydowałas sie? Ja mam aktualnie do wtorku szyne oslonowa, we wtorek odebranie licowek, bardzo sie boje, bo jestem dość pechowa jeśli chodzi o zeby. Wczoraj miałam wizytę poprawkowa, zaś miałam szlifowane zeby, tym razem szlifowal mi technik, bo stomatolog nie czail o co chodzi technikowi, tak bardzo naruszyli mi te zeby, ze w domu wylam z bólu i oczywiście zalowalam decyzji, ale dzisiaj jest juz lepiej. Napisz czy zdecydowałas sie na licowki, jeśli masz to juz za sobą to napisz jak wrażenia. Pozdrawiam.
Tak, zdecydowałam się. U mnie cały proces trwa trochę dłużej. Okazało sie że na jedynkach będę miała koronki a na dwójkach licówki. Tyle tylko ze moje licówki będą bez szlifowania zębów (może odrobinę zostana skrócone) Już za dwa-trzy tygodnie powinnam je mieć załozone. Doczekać sie nie mogę
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 22:18   #164
kokarda28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: LICÓWKI

hej hej jest ktoś w trakcie zakładania licówek?
kokarda28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:59   #165
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

ja jestem trzy lata po zalozeniu licówek i mam problem z dziąslami :/ wieczne zapalenie :/
miala ktora z was moze podobny problem ??
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 07:26   #166
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kingaiaga Pokaż wiadomość
ja jestem trzy lata po zalozeniu licówek i mam problem z dziąslami :/ wieczne zapalenie :/
miala ktora z was moze podobny problem ??
Też mam ten problem a licówki mam już około 6 lat. Nie wiem tylko czy jest to związane z samymi licówkami czy tym, że po ich założeniu nerwy obumarły. Ponoć przy martwych zębach dziąsła ciemnieją, sinieją. Moje właśnie takie są. Krwawią na szczęście rzadko.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 11:28   #167
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Też mam ten problem a licówki mam już około 6 lat. Nie wiem tylko czy jest to związane z samymi licówkami czy tym, że po ich założeniu nerwy obumarły. Ponoć przy martwych zębach dziąsła ciemnieją, sinieją. Moje właśnie takie są. Krwawią na szczęście rzadko.
Dlatego ja w zyciu nie zdecydowałabym sie na licówki przy których musiałabym mieć szlifowane własne, zdrowe zęby. Jedynie te bez preparacji wchodziły w grę.
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 12:56   #168
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez assantea Pokaż wiadomość
Dlatego ja w zyciu nie zdecydowałabym sie na licówki przy których musiałabym mieć szlifowane własne, zdrowe zęby. Jedynie te bez preparacji wchodziły w grę.
Ja zrobiłam ze względu na chęć całkowitej zmiany kształtu i wielkości zębów więc szlifowane były dość mocno. Teraz trochę żałuję. Estetytka estetyką ale zdrowie ważniejsze.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:58   #169
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam ze względu na chęć całkowitej zmiany kształtu i wielkości zębów więc szlifowane były dość mocno. Teraz trochę żałuję. Estetytka estetyką ale zdrowie ważniejsze.
jest to moja sraszna zmora :/ z checia ym sie ich pozbyła :/ tylko jak ? heh
stosowalyscie moze jakies sposoby na te zapalenia ?
u mnie skonczy sie chyba na tym ze pojde je po prostu wymienic, tylko obawiam sie ze i to nie pomoze :/
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 08:24   #170
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kingaiaga Pokaż wiadomość
jest to moja sraszna zmora :/ z checia ym sie ich pozbyła :/ tylko jak ? heh
stosowalyscie moze jakies sposoby na te zapalenia ?
u mnie skonczy sie chyba na tym ze pojde je po prostu wymienic, tylko obawiam sie ze i to nie pomoze :/
Trzeba dokładnie myć ruchem wymiatającym, najlepiej zwykłą pastą (te lecznicze na choroby dziąseł są słabo ścierne i jak by nie szorować bardzo odkłada się kamień). Polecam szczoteczkę aquafresh, taką z dłuższymi włóknami działającymi jak nić dentystyczna - najlepiej domywa przestrzenie międzyzębowe ze wszystkich jakie miałam. Raz na jakiś czas, np raz na tydzień płukać profilaktycznie eludrilem, jak dla mnie jedyna płukanka która nie zostawia kapcia w ustach.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 21:01   #171
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Trzeba dokładnie myć ruchem wymiatającym, najlepiej zwykłą pastą (te lecznicze na choroby dziąseł są słabo ścierne i jak by nie szorować bardzo odkłada się kamień). Polecam szczoteczkę aquafresh, taką z dłuższymi włóknami działającymi jak nić dentystyczna - najlepiej domywa przestrzenie międzyzębowe ze wszystkich jakie miałam. Raz na jakiś czas, np raz na tydzień płukać profilaktycznie eludrilem, jak dla mnie jedyna płukanka która nie zostawia kapcia w ustach.
dziekuje Ci bardzo
postaram zastosowac Twoje rady i zobaczymy jaki bedzie tego efekt.
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:33   #172
Karolin_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: LICÓWKI


Edytowane przez Karolin_a
Czas edycji: 2013-10-14 o 17:47
Karolin_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 19:59   #173
Dominika04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Licowki Porcelanowe!

Jesli chodzi o śląsk polecam BS Dental - Tadeusz Bem (katowice) - wykonywal mi korony na obie górne jedynki. Absolutnie najlepszy specjalista na śląsku!
Dominika04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:28   #174
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez Karolin_a Pokaż wiadomość
Podnoszę temat licówek. Otóż, jeżeli ktoś tu czasem zagląda może odpowie na moje pytanie

Więc chodzi o to, że górna jedynka nachodzi mi na drugą jedynkę, obie były już leczone, dobra kanałowo, a wystająca, nachodząca na drugą normalnie. W grę wchodzi aparat ortodontyczny albo licówka. Szczerze mówiąc, wolałabym licówkę, szybko, trochę bólu i ładny uśmiech, ale mam obawy po tym co przeczytałam o licówkach w internecie Co byście mi poleciły? Ogólnie mam bardzo słabe zęby, mam 16 lat i chyba 10 zębów już było naprawianych, ehh Aparat czy licówka? Powiedzcie mi, czy na pewno po założeniu licówki ta wada byłaby skorygowana.

ja nie doradze, najlepiej wybrac sie do jakiegos dobrego specjalisty. Co do licowek to ja odradzam :/ mam przykre doswiadczenia, mecze sie z zapaleniem dziąseł :/ gdybym miala teraz podejmowac decyzje nie zdecywoalabym sie na licowki, zalozylabym aprat.
tylko cy ta jedynka leczona kanalowo nie bedzie ciemniec z czasem ? :/
ja mam tak ejdnego zeba leczonego i pociemnial mi strasznie, rozwazam jego usuniecie, i zalozenie aparatu.
U Ciebie usuniecie nie wchodzi w gre to moze lepsza bylaby licowka ?:/ tylko zebys nie miala takiego problemu z dziaslami jak ja :/

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Trzeba dokładnie myć ruchem wymiatającym, najlepiej zwykłą pastą (te lecznicze na choroby dziąseł są słabo ścierne i jak by nie szorować bardzo odkłada się kamień). Polecam szczoteczkę aquafresh, taką z dłuższymi włóknami działającymi jak nić dentystyczna - najlepiej domywa przestrzenie międzyzębowe ze wszystkich jakie miałam. Raz na jakiś czas, np raz na tydzień płukać profilaktycznie eludrilem, jak dla mnie jedyna płukanka która nie zostawia kapcia w ustach.
zasosowałąm sie do Twoich rad, tzn myje ruchem wymiatającym juz nie pasta do wrazliwych dziąseł (a taka myłam).
Jest lepiej, ale mysle ze moje dziasla juz nigdy nie odzyskaja stanu sprzed :/ sa odchylone i nie wiem co mam juz robic :/
ja juz myslalam o usunieciu dwojek, i zalozeniu aparatu tak by trojki spilowac na dwojki ;/ czy nie szkoda tych dwojek ? ale one i tak juz sa zniszczone :/
ale jak to by wygladalo z takimi szparami, musialabym chodzic dwa lata a nawet i dluzej
jestem załamana
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 08:43   #175
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kingaiaga Pokaż wiadomość
ja nie doradze, najlepiej wybrac sie do jakiegos dobrego specjalisty. Co do licowek to ja odradzam :/ mam przykre doswiadczenia, mecze sie z zapaleniem dziąseł :/ gdybym miala teraz podejmowac decyzje nie zdecywoalabym sie na licowki, zalozylabym aprat.
tylko cy ta jedynka leczona kanalowo nie bedzie ciemniec z czasem ? :/
ja mam tak ejdnego zeba leczonego i pociemnial mi strasznie, rozwazam jego usuniecie, i zalozenie aparatu.
U Ciebie usuniecie nie wchodzi w gre to moze lepsza bylaby licowka ?:/ tylko zebys nie miala takiego problemu z dziaslami jak ja :/

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------



zasosowałąm sie do Twoich rad, tzn myje ruchem wymiatającym juz nie pasta do wrazliwych dziąseł (a taka myłam).
Jest lepiej, ale mysle ze moje dziasla juz nigdy nie odzyskaja stanu sprzed :/ sa odchylone i nie wiem co mam juz robic :/
ja juz myslalam o usunieciu dwojek, i zalozeniu aparatu tak by trojki spilowac na dwojki ;/ czy nie szkoda tych dwojek ? ale one i tak juz sa zniszczone :/
ale jak to by wygladalo z takimi szparami, musialabym chodzic dwa lata a nawet i dluzej
jestem załamana
Moje dziąsła też nie są już takie jak dawniej - są podniesione i sinawe (nie wiem czy to wina licówek czy tego że zęby są martwe ale martwe są w wyniku założenia licówek więc w praktyce wychodzi na jedno), ale nie są już zaognione i prawie nie krwawią.

Może w Twoim przypadku coś by dało usunięcie dalszych zębów, np czwórek i założenie aparatu? Bo rozumiem, że zęby nie mieszcą Ci się w łuku, stąd pomysł wyrwania. Moim zdaniem dwójek szkoda, no i nie uzyskasz z trójek dwójek przez same spiłowanie - konieczne będą licówki lub korony.

Ja po swoich doświadczeniach odradzam zamienianie zdrowych zębów na licówki.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 21:23   #176
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Moje dziąsła też nie są już takie jak dawniej - są podniesione i sinawe (nie wiem czy to wina licówek czy tego że zęby są martwe ale martwe są w wyniku założenia licówek więc w praktyce wychodzi na jedno), ale nie są już zaognione i prawie nie krwawią.

Może w Twoim przypadku coś by dało usunięcie dalszych zębów, np czwórek i założenie aparatu? Bo rozumiem, że zęby nie mieszcą Ci się w łuku, stąd pomysł wyrwania. Moim zdaniem dwójek szkoda, no i nie uzyskasz z trójek dwójek przez same spiłowanie - konieczne będą licówki lub korony.

Ja po swoich doświadczeniach odradzam zamienianie zdrowych zębów na licówki.
niee, wszystko jest ok, zęby sa równiutkie.
moze to glupie ale pomyslalam ze gsdybym wlasnie usunela te dwojki z licowkami i zalozyla aparat,tak zeby trojki wskoczyly na miejsce dwojek, trojki spilowała na dwojki (kolezanka tak musiala zrobic po wybiciu dwojki i efekt ma bardzo łądny). Ja juz sama nie wiem:/ po prostu nie moge patrzec na te swoje dziąsła uniesione do gory, czerwone i lekko napuchniete :/

dolącze zdjecie
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1329560341
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (25,9 KB, 265 załadowań)

Edytowane przez kingaiaga
Czas edycji: 2012-02-18 o 10:20
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:20   #177
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kingaiaga Pokaż wiadomość
niee, wszystko jest ok, zęby sa równiutkie.
moze to glupie ale pomyslalam ze gsdybym wlasnie usunela te dwojki z licowkami i zalozyla aparat,tak zeby trojki wskoczyly na miejsce dwojek, trojki spilowała na dwojki (kolezanka tak musiala zrobic po wybiciu dwojki i efekt ma bardzo łądny). Ja juz sama nie wiem:/ po prostu nie moge patrzec na te swoje dziąsła uniesione do gory, czerwone i lekko napuchniete :/

dolącze zdjecie
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1329560341

Dziąsła nie wyglądają na uniesiesione ale faktycznie są zaognione. A od czego się tak stało? Wydaje mi się, że ni da się spiłować zębów i tak zostawić (tzn. bez licówki lub korony).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 14:56   #178
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dziąsła nie wyglądają na uniesiesione ale faktycznie są zaognione. A od czego się tak stało? Wydaje mi się, że ni da się spiłować zębów i tak zostawić (tzn. bez licówki lub korony).
wydaje mi sie ze w rzeczywistosci wyglada to gorzej :/
chodzilo mi o spilowanie trojek, tak aby nadać ksztalt dwojek
a od czego tak sie stało ?? hmmm a ktoz to wie :/
nie wiem moze na poczatku niewlasciwie o nie dbalam :/
ale wiem ze duzo osob ma z tym problemy :/
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 16:15   #179
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kingaiaga Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze w rzeczywistosci wyglada to gorzej :/
chodzilo mi o spilowanie trojek, tak aby nadać ksztalt dwojek
a od czego tak sie stało ?? hmmm a ktoz to wie :/
nie wiem moze na poczatku niewlasciwie o nie dbalam :/
ale wiem ze duzo osob ma z tym problemy :/
Jeżeli stan ten nie ma nieodwracalnej przyczyny typu martwy ząb lub źle wykonane licówki to myślę, że da się wyleczyć. Radzę się udać do stomatologa - periodontologa czyli specjalisty od chorób przyzębia.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:28   #180
Kyriellen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: LICÓWKI

Mam pytanie odnośnie licówek... Ze względu na pracę muszę poprawić kolor moich zębów. Niestety obie górne dwójki mam martwe i dentystka poleciła mi licówki. Mam skromne fundusze, a liczy się dla mnie czas, dlatego, chociaż wiem, że licówki porcelanowe są lepsze, to myślę o znacznie tańszych kompozytowych. Wiem, że są mniej trwałe, czytałam, że się przebarwiają po jakimś czasie i że mają trochę inne rozproszenie światła. Ktoś mi też kiedyś powiedział, że przy ugryzieniu czegoś twardszego mogą odpaść... Z pracą będzie mi się wiązał wyjazd na 2-3 miesiące za granicę, więc nie mogę sobie pozwolić na ryzyko odpadnięcia licówki... Za jakiś czas na pewno będę je zmieniać na porcelanowe, ale muszę najpierw na nie zarobić, więc te kompozytowe były by pewnie na jakiś rok. Co robić? Czy będzie to wyglądać dobrze, naturalnie?

Edytowane przez Kyriellen
Czas edycji: 2012-02-29 o 09:30
Kyriellen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-29 14:32:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.