Moja MAMA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-14, 04:29   #1
VIOLETA777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1

Moja MAMA


Tyle się czyta, o problemach rodziców, którzy nie radzą sobie z wychowaniem pociech. Zwłaszcza w okresie dojrzewania. Co, jeśli będąc młodą kobietą, nie radze sobie z sytuacją, która ma miejsce u mnie w domu? Już wyjaśniam, i szczerze liczę na pomoc z waszej strony. Moi rodzice rozstali się jeszcze kiedy chodziłam do szkoły podstawowej. Mój tata ułożył sobie życie z inną kobietą, ktora jest od niego młodsza. Po wszystkich wzlotach i upadkach, związanych z moim tatą, stałam się nastolatką pozbawioną poczucia bezpieczeństwa, i wzoru prawdziwej rodziny. Kryzys przeżywała również moja mama. Sama z dwójką dzieci, które przecież trzeba wykształcić, a jej kariera zawodowa była w tamtym czasie u progów startu. Mój pierwszy chłopak i pierwsze problemy, automatyczna blokada przed stworzeniem relacji z drugą osobą. W miarę upływu czasu, zdążyłam pogodzić sie z tym, że tata ma już inną rodzinę. Jego kobieta była w porządku, zakochałam się w moim przyrodnim rodzeństwie (chociaż na początku było ciężko). I kiedy wszystko zaczęło się układać, moja mama poznała mężczyzne. Byłam trochę zaskoczona, ale właściwie postanowiłam szybko zaakceptować tą sytuacje, każdy ma prawo do szczęścia, szczegolnie jezeli jest się skrzywdzoną przez byłego męża kobietą. I w tym momencie zaczyna sie cała historia. Ledwie go poznałam, a już w nocy mogłam usłyszeć skrzypiące łóżko, w tamtej chwili miałam ochotę zwrócić jedzenie z całego tygodnia, kolokwialnie-myślałam że się pożygam. Facet był u mnie skreślony, na mame nie mogłam patrzeć. Po kilku dniach unikania jej, postanowiła ze mną porozmawiać. W bardzo mało kulturalny sposób powiedziałam jej co myślę o tej sytuacji. Co spowodowało kolejne ciche dni. Za każdym razem kiedy przychodził, nie moglam spać, wciąż czułam że zaczną uprawiać seks, czułam sie okropnie. Nie miałam pojęcia jak się zachować, bo moja rodzina została rozbita. Nie wiedziałam czy tego typu sprawy są normalne-jak twierdziła moja mama. Czy rażące i obrzydliwe-tak jak ja to widzialam. W kazdym razie sprawa ucichła, on nadal przychodził, ale nie słyszałam nic niepokojącego. Wracałam do domu najpóźniej jak tylko mogłam. W miarę upływu czasu stwierdziłam że ten początkowy epizot był czymś, o czym trzeba zapomnieć. Wspolny wyjazd, zauważyłam że on bardzo pomaga mamie. Polubilam go, miał te cechy, których zawsze mi brakowało. I dziś znów ta sama sytuacja, nie mam ochoty nawet się do nich zbliżyć. Najpierw ojciec zdradzajacy matke, pozniej matka przeżywająca drugą młodość. Mam 20 lat i bardzo dużo żalu do rodziców, z ktorym sobie zwyczajnie nie radze. Poza tym, uważam że nie dam rady stworzyć stałego związku z mężczyzną. Chciałabym iść już na studia, gdzie bede mogła odizolować sie od tego wszystkiego. Im bardziej patrze na to życie, tym mniej widze wartosci i wszystko wydaje mi sie jedną wielką masakrą. Nie chce tak żyć jak moi rodzice. Byc może ktoś miał podobny problem, i ma do zaoferowania jakaś złotą rade, byłabym wdzięczna
VIOLETA777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 05:53   #2
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Moja MAMA

Masz żal do matki o to, że ułozyła sobie zycie i jest szczęśliwa. Wolałabyś by była samotna i udręczona? To wszystko siedzi w Twojej głowie. Normalne jest to, że samotni ludzie uprawiają seks, nawet gdy nie sa małżeństwem, jeśli facet jest w porządku co stoi na przeszkodzie by się spotykali? musisz zrozumiec, że uprawianie seksu nie jest czymś złym, brudnym. Jeśli masz taką mozliwość to zamień swój pokój na inny, lub przestaw łóżko by nie dochodziły do Ciebie niepotrzebne odgłosy.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 08:33   #3
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Moja MAMA

Tak jak wyżej i jeśli samej nie uda Ci się poukładać tego w głowie to psycholog na pewno pomoże.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:01   #4
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Moja MAMA

Myślę, że to bardzo dobrze, że Twoja mama układa sobie na nowo życie. Niestety musisz to zaakceptować i się z tym pogodzić. Ja również byłam strasznie zażenowana, gdy mając 12-13 lat pierwszy raz usłyszałam przez ścianę swoich rodziców (tak, wiem, że to co innego, gdy Twoja mama była w łóżku z facetem, który był Ci praktycznie obcy, ale jednak), ale to są normalne, ludzkie sprawy. To, że Twoja mama czuje się z nim szczęśliwa, może tylko pozytywnie wpłynąć na Wasze relacje. Trudno żyć pod jednym dachem z bliską nam osobą, która jest nieustannie smutna i zgorzkniała.
Poza tym uważam, że mimo wszystko odrobinę demonizujesz swoją sytuację. W Twojej rodzinie nie można się doszukać jakiejś patologii, która byłaby obrzydliwa i nie do zniesienia. Jest to bardzo przykre - zwłaszcza dla młodszych dzieci - gdy ich rodzice się rozstają, ale niestety tak się zdarza i trzeba z tym żyć. Jak widać, udało Ci się pogodzić z nową sytuacją rodzinną Twojego ojca, polubiłaś przyrodnie rodzeństwo - to zdrowa sytuacja. Twoja mama ma takie samo prawo do szczęścia u boku innego człowieka. jak Twój ojciec. Masz już 20 lat i chyba zdajesz sobie sprawę, że seks jest ważnym elementem związku dwojga dorosłych ludzi. A widać, że Twoja mama ma w sobie sporo empatii, bo chyba zareagowała spokojnie na Twoje zarzuty? Poza tym zadbała o to, abyś ich nie słyszała. To, że czasem Ci się zdarzy słyszeć skrzypiące łóżko, nie jest chyba niczym strasznym. Trudno, żeby wynajmowali sobie pokój w hotelu
Myślę, że z czasem się przyzwyczaisz do tego, że Twoja mama jest z innym mężczyzną. A kiedy nocuje u Was, po prostu włącz sobie film albo słuchaj muzyki na słuchawkach, zapewne nie będą się kochać całą noc
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 14:05   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moja MAMA

Powiedz mamie, że słyszysz wszystko i ciebie to krępuje. Matka tez powinna o tym pomysleć wcześniej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 23:50   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Moja MAMA

Ehe ale sama kiedy seks uprawiasz? Wcale? Czy jak mama wyjedzie?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 09:46   #7
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja MAMA

Podobno są dwie najtrudniejsze chwile w życiu człowieka: gdy się zorientuje, że jego rodzice to robią i gdy się zorientuje, że jego dzieci to robią...tylko to pierwsze bywa szokiem w dzieciństwie, a ty wszak, przynajmniej metrykalnie jesteś dorosła. Obwiniasz mamę, że uprawia seks? A czemu miałaby tego nie robić? Jest w związku, sfera seksualna też do związku należy, nikogo nie zdradza. Kocha się ze swoim facetem, to normalne. Dla ciebie to obrzydliwe? Bo to mama, a mamy seksu nie uprawiają? Tak? Dorośnij dziewczyno i przestań psuć związek mamy swoją zazdrością o jej życie. Ułóż sobie swoje, poznaj faceta i zastanów się wtedy, czy chciałabyś, by twoja mama miała do tego taki stosunek, jak ty do niej teraz.
Co jest masakrą? Mężczyzna, który wspiera twoją mamę, pomaga, pewnie kocha?
Masakrą jest twoje podejście do tego, bo mama ma prawo ulożyć sobie życie i być szczęśliwa w nowym związku, a ty zachowujesz się jak parolatka, próbując udawać, że seks nie ma prawa istnieć w jej życiu.

Edytowane przez kalincia
Czas edycji: 2014-08-16 o 09:48
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 10:12   #8
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
Dot.: Moja MAMA

Myślę, że przesadzasz. Twoja mama prawdopodobnie znów staje się szczęśliwą, kochaną osobą, a jest dokładnie tak jak napisałaś - każdy ma prawo do szczęścia. Pozwól jej na to i nie blokuj tego. Czujesz wstręt do tego faceta tylko dlatego, że uprawia seks z Twoją mamą? Masz 20 lat, więc powinnaś doskonale wiedzieć, że takie zbliżenie to normalna rzecz w związku. Ba, to stwarza między kochającymi się osobami cudowną więź. To nic dziwnego, że Twoja mama uprawia seks, i wcale nie oznacza, że przeżywa drugą młodość.
Postaraj się ją zrozumieć, spójrz na tą sytuację z innej perspektywy. Zamiast robić jej wyrzuty, że kocha się ze swoim facetem, okaż jej wsparcie i troskę. Ona ma prawo ułożyć sobie życie na nowo.
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:18   #9
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja MAMA

Cytat:
Napisane przez LastTime Pokaż wiadomość
Myślę, że przesadzasz. Twoja mama prawdopodobnie znów staje się szczęśliwą, kochaną osobą, a jest dokładnie tak jak napisałaś - każdy ma prawo do szczęścia. Pozwól jej na to i nie blokuj tego. Czujesz wstręt do tego faceta tylko dlatego, że uprawia seks z Twoją mamą? Masz 20 lat, więc powinnaś doskonale wiedzieć, że takie zbliżenie to normalna rzecz w związku. Ba, to stwarza między kochającymi się osobami cudowną więź. To nic dziwnego, że Twoja mama uprawia seks, i wcale nie oznacza, że przeżywa drugą młodość.
Postaraj się ją zrozumieć, spójrz na tą sytuację z innej perspektywy. Zamiast robić jej wyrzuty, że kocha się ze swoim facetem, okaż jej wsparcie i troskę. Ona ma prawo ułożyć sobie życie na nowo.
Dzieci z natury są egoistami i nie potrafią spojrzeć z innej niż własna perspektywy. A autorka mimo swych 20 lat poziomem dojrzałości najwyraźniej jeszcze się do tej grupy zalicza.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 10:32   #10
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
Dot.: Moja MAMA

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Dzieci z natury są egoistami i nie potrafią spojrzeć z innej niż własna perspektywy. A autorka mimo swych 20 lat poziomem dojrzałości najwyraźniej jeszcze się do tej grupy zalicza.
No tak, naprawdę nie rozumiem takiego toku myślenia. Nie ma nic złego w tym, że dorosłe osoby uprawiają seks. Autorce pozostaje to tylko zaakceptować, bo akurat w tej kwestii "nie ma nic do gadania".
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:30   #11
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Moja MAMA

Twoja sytuacja rodzinna nie jest idealna (mówię tu o odejściu Twojego taty), ale Ty opisujesz to tak jakbyś żyła w totalnej patologii. To zupełnie normalne i naturalne, że Twoja mam poznała nowego mężczyznę. Równie normalne i naturalne jest to, że uprawiają seks. Ok, zgadzam się z kwestią, że można poczuć się nieswojo i niekomfortowo słysząc co dzieje się za ścianą, ale....mieć o to żal?? Piszesz jakby Twoja mam popełniała przestępstwo. Moim zdaniem jesteś jeszcze troszkę niedojrzała. Przemyśl to sobie, bo masz już 20 lat a stroisz fochy i nie odzywasz się do pewnie bardzo zdezorientowanej matki przez rzecz tak prozaiczną. Facet okazał się OK, Twoja mama jest szczęśliwa więc czego chcesz więcej? Niektórzy ludzie słyszą jak za ścianą rodzice się kłócą albo biją co gorsza, a ty usłyszałaś coś totalnie odwrotnego i masz żal...Dorośnij, to jedyna złota rada jaką ktokolwiek może Ci tu dać.
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 14:18   #12
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja MAMA

Autorko, co myślisz? Odniesiesz się jakoś do tego, co ci tu napisano? Czy też uznasz:"ikt mnie nie rozumie" i całkiem się na świat wraz z mamą i wizażankami obrazisz?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-17 15:18:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.