Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 11:42   #1
Exceptionnel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 7

Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!


Nie jestem w 100% pewna, ale mam nadzieje, że nie było podobnego wątku, w razie gdyby jednak był, z góry przepraszam.

Zostałam dzisiaj w domu - przymusowa wizyta u lekarza - i ubierając się, spojrzałam po sobie... w tej jednej chwili poczułam się tka, jakby po kolei wszystko w środku sie waliło... po raz kolejny nie potrafiłam na siebie spojrzeć.. Ale przyszedł mi do głowy pewnie pomysł, a co jeżeli zrobię zdjęcie?
Więc wzięłam aparat i zrobiłam kilka, wygląda na nich, że jest lepiej ale... nie potrafie tego pojąć, z jednej strony widzę, że cos jest naprawdę nie tak, z drugiej zdjęcia mówią że jednak jest troche inaczej... dosłownie walka z samą sobą, próbuje walczyc z tym od dobrych 3 lat, myslałam że jest lepiej ale teraz to..
Dlatego proszę Was o opinię {wiem, że to desperackie, ale chyba tylko to mi zostaje, bo same wiecie, że pytanie znajomych czy rodziny nie wchodzi w grę...}

Mam 166cm wzrostu, byłabym bardzo wdzięczna gdybyście napisały co myslicie i +/- ile kg byście mi dały, z góry dziękuję Serdecznie za wszystkie odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040621.jpg (27,1 KB, 491 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040623.jpg (22,5 KB, 282 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040630.jpg (27,2 KB, 193 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040632.jpg (34,8 KB, 235 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040634.jpg (24,0 KB, 290 załadowań)
Exceptionnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 11:58   #2
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Dałabym Ci 55/56 kg. Jest dobrze, ale wiadomo może być lepiej . Zdrowa dieta plus ćwiczenia, które pomogłyby Ci troszkę wysmuklić uda i 'spłaszczyć' brzuch. To tyle, ale wiadomo są gusta i guściki .
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 12:10   #3
Exceptionnel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 7
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

wiem właśnie, że moim największym problemem są szerokie biodra, a prxzez to również niezbyt ładne uda.. ale staram się nad tym pracować {łyżwy niedawno, a za niedługo rolki}, na brzuch ćwiczę po godzince raz w tygodniu, ale to tylko z braku czasu, jak bedzie więcej wolnego to chcę 2-3 razy w tygodniu. : )
Dziekuję za szczerą opinię
Exceptionnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:20   #4
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Ja myślę że ważysz 52-54 kg. Ogólnie figurę masz bardzo ładną; zazdroszczę ci bioder (ja bym wolała mieć twoje biodra bo akurat mimo wąskiej talii mam tak wąskie biodra że wszystkie ciuchy beznadziejnie na mnie leżą i ciężko mi dobrać dobry rozmiar spodni). Figura ładna ale brakuje ci chyba sportu .
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:20   #5
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

a ile ważysz? mam podobny wzrost i budowę. ważę 56 i zastanawiam się jak bym wyglądała stojąc koło Ciebie... Chyba jestem większa...
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 15:12   #6
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Tak ok. 53kg, ale masz śliczne wcięcie w talii Myślę, że wystarczy Ci aktywność fizyczna i zwykłe zdrowe odżywianie, nie baw się w jakieś diety, bo w Twoim przypadku nie warto.
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 15:19   #7
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Masz piękną figurę

Ja popracowałabym nad zarysowaniem mięśni - i na pewno nie planowałbym zrzucenia wagi.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 18:52   #8
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

pięękne wcięcie w talii, biodra ile bym dała za takie kształty.. masz świetną figurę, na twoim miejscu nie stosowałabym żadnych diet, wystarczy sport i będzie super piękne obojczyki - ale to chyba uwarunkowane genetycznie, dużo bym za takie drobne kości dała
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 19:50   #9
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Myślę, że najpiękniejsza jesteś, gdy tak się czujesz w swoich oczach - wtedy każdy wokół Ciebie zobaczy to samo Szukaj pozytywnych opinii także w sobie. Takie codzienne "Lubie to" dla siebie samej patrząc w lustro
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:34   #10
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Myślę, że najpiękniejsza jesteś, gdy tak się czujesz w swoich oczach - wtedy każdy wokół Ciebie zobaczy to samo Szukaj pozytywnych opinii także w sobie. Takie codzienne "Lubie to" dla siebie samej patrząc w lustro
pieknie napisane
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:56   #11
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Exceptionnel Pokaż wiadomość
Nie jestem w 100% pewna, ale mam nadzieje, że nie było podobnego wątku, w razie gdyby jednak był, z góry przepraszam.

Zostałam dzisiaj w domu - przymusowa wizyta u lekarza - i ubierając się, spojrzałam po sobie... w tej jednej chwili poczułam się tka, jakby po kolei wszystko w środku sie waliło... po raz kolejny nie potrafiłam na siebie spojrzeć.. Ale przyszedł mi do głowy pewnie pomysł, a co jeżeli zrobię zdjęcie?
Więc wzięłam aparat i zrobiłam kilka, wygląda na nich, że jest lepiej ale... nie potrafie tego pojąć, z jednej strony widzę, że cos jest naprawdę nie tak, z drugiej zdjęcia mówią że jednak jest troche inaczej... dosłownie walka z samą sobą, próbuje walczyc z tym od dobrych 3 lat, myslałam że jest lepiej ale teraz to..
Dlatego proszę Was o opinię {wiem, że to desperackie, ale chyba tylko to mi zostaje, bo same wiecie, że pytanie znajomych czy rodziny nie wchodzi w grę...}

Mam 166cm wzrostu, byłabym bardzo wdzięczna gdybyście napisały co myslicie i +/- ile kg byście mi dały, z góry dziękuję Serdecznie za wszystkie odpowiedzi
ja przy niemal identycznym wzroście mam niemal identyczną figurę, może trochę bardziej wystaje mi brzuch i bardziej widac celulit. Ja mam ok 54kg i tyle też dałabym tobie, +/-1kg
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 17:56   #12
insanitee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Masz fantastyczną figurę i jesteś szczupła, ale nie wychudzona. I w ten sposób właśnie powinnaś siebie widzieć i nie bać się tego!

I NIE PATRZEĆ NA GŁUPIE KILOGRAMY! To nie jest żadna wykładnia ani wyznacznik piękna!

Edytowane przez insanitee
Czas edycji: 2012-03-07 o 17:58
insanitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 19:12   #13
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Cytat:
Napisane przez insanitee Pokaż wiadomość
I NIE PATRZEĆ NA GŁUPIE KILOGRAMY! To nie jest żadna wykładnia ani wyznacznik piękna!
o to, to !
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 17:28   #14
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Ja bym Ci dała 58. Nie odchudzaj się, wystarczy że popracujesz tylko trochę nad rzeźbą i będzie pięknie
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 09:36   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Masz piękną sylwetkę, normalnie ideał (nie tylko dla kobiet, na pewno dla mężczyzn również). Zdrowa skóra, ładny koloryt, idealne proporcje. Mam tylko pytanie - ile masz lat? bo może od tego zalezy, czy akceptujesz czy nie swoją kobiecą sylwetkę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 12:59   #16
ciastko z arszenikiem
Raczkowanie
 
Avatar ciastko z arszenikiem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 224
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Masz piękną, kobiecą sylwetkę z ładnym wcięciem w talii ABSOLUTNIE NIE POWINNAŚ MIEĆ KOMPLEKSÓW. Oczywiście jeśli chcesz, to polecam ci sport, ćwiczenia
ciastko z arszenikiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:18   #17
insomnia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Masz figurę w kształcie klepsydry, cytując Trinny i Susannah -najbardziej pożądane kształty na świecie. Z pewnością wiele kobiet chciałoby mieć taką talię jak Ty.
Co jest cechą charakterystyczną klepsydr- dość szerokie biodra, kości miednicy to Ty sobie nie zmniejszysz, zresztą to jest atut. I nie myśl sobie np : jak będę miała idealnie płaski brzuch to wtedy będzie dobrze i na pewno będe akceptować swoją figurę, bo raz, że samo słowo "idealnie" jest do wyrzucenia- idealne to są tylko modelki w czasopismach, maksymalnie wyretuszowane, normalne kobiety wyglądają jak realni ludzie. Po drugie nawet jakbyś uporała się z jednym, to wkręciłabyś sobie że nie pasuje Ci inna część ciała i byłoby błędne koło. Wiemy, że media propagują kult idealnego wyglądu, dlatego już nawet małe dziewczynki często mówią, że są za grube i muszą się odchudzać. W tej chwili dobrym uczynkiem człowieka dla ludzkości jest zaakceptowanie samego siebie i nie dołączanie do tego chorego wyścigu po doskonałość.
insomnia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 12:11   #18
Phoenix2
Raczkowanie
 
Avatar Phoenix2
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 139
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Cytat:
Napisane przez insomnia_ Pokaż wiadomość
Masz figurę w kształcie klepsydry, cytując Trinny i Susannah -najbardziej pożądane kształty na świecie. Z pewnością wiele kobiet chciałoby mieć taką talię jak Ty.
Co jest cechą charakterystyczną klepsydr- dość szerokie biodra, kości miednicy to Ty sobie nie zmniejszysz, zresztą to jest atut. I nie myśl sobie np : jak będę miała idealnie płaski brzuch to wtedy będzie dobrze i na pewno będe akceptować swoją figurę, bo raz, że samo słowo "idealnie" jest do wyrzucenia- idealne to są tylko modelki w czasopismach, maksymalnie wyretuszowane, normalne kobiety wyglądają jak realni ludzie. Po drugie nawet jakbyś uporała się z jednym, to wkręciłabyś sobie że nie pasuje Ci inna część ciała i byłoby błędne koło. Wiemy, że media propagują kult idealnego wyglądu, dlatego już nawet małe dziewczynki często mówią, że są za grube i muszą się odchudzać. W tej chwili dobrym uczynkiem człowieka dla ludzkości jest zaakceptowanie samego siebie i nie dołączanie do tego chorego wyścigu po doskonałość.

Ja raczej stawialabym na "gruszke", drobna gora a szeroki dol i dosc mocne uda, glebokie wciecie w talii.
Klepsydrę wyróżnia dobra proporcja między linią bioder a ramion oraz wyraźnie zaznaczona talia. Czyli szerokosc barkow rowna sie praktycznie szerokosci bioder, szkielet jest bardziej rozlozysty.
Wlasnie przez taki typ figury przez lata wpedzalam sie w kompleksy, bo szerokie biodra, bo szerokie bary i ta talia, gdy tymczasem moje kolezanki byly praktycznie bez zaokraglen. Dlugo zwracano mi uwage na te proporcje mimo iz przy wzroscie 168cm wazylam 50kg, na dodatek trafialam na facetow co woleli kobiety drobniejsze w budowie.
Obecnie daze do odzyskania dawnej figury (dieta i cwiczenia) i z duma chce reprezentowac swoje kobiece ksztalty .



Edytowane przez Phoenix2
Czas edycji: 2012-03-10 o 12:13
Phoenix2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 13:31   #19
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Piszecie, piszecie - a sama zainteresowana milczy. Może w ogóle nie przegląda już tego tematu ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 17:11   #20
iza5954
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 24
GG do iza5954
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

uwielbiam twoje biodra
iza5954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 18:14   #21
gokiwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 5
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

O losie. Jak dla mnie to wyglądasz dobrze. Ja też walczę ze swoimi udami ( codziennie na rowerku stacjonarnym +basen raz w tygodniu)

Ja się sobie nie podobam gdy jestem za mało wysportowana. Może masz tak samo?
Tak naprawdę nie chodzi o wagę, tylko o smukłe kształty?
gokiwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:20   #22
Exceptionnel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 7
Dot.: Nie potrafię zobaczyć siebie, prosze o pomoc!

Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale całkowity brak czasu , mnóstwo nauki itd robi swoje...

tatiana 22
Tak.. ze sportem troszke sie opuściłam, ale chcę to naprawić najszybciej jak się da, mam mnóstwo motywacji więc mam nadzieję, że nie skończy się na chęciach : )

rnm
obecnie 55kg.. hmm.. możliwe że wyglądałybyśmy b. podobnie, ale to wszystko zależy od budowy kości, mięśni itd : )

SzaraLara
dziękuję.. talia to chyba jedno z niewielu 'części' z których jestem +/- zadowolona ^^

carolinascotties
dziękuję, tak jak w. chciałabym wrócić do sportu, ale troszkę się boję, że mięśnie sie wyrobią, ale tłuszcz zostanie.. - swoją drogą mam dosyć umięścnione ouda - co idealnie widac gdy chodze na obcasach, ale właśnie problemem jest ten nieszczęsny tłuszcz x.x

Bellamy
jejkuu... aż mi głupio, ale dziekuję

Ilta
hmm.. chyba powinnam zacząć to praktykować, bo z samooceną jest kiepsko..

insanitee
eh.. i u mnie właśnie jest ten problem, że siostra jest strasznie szczuplusieńka, pomimo tego że je WSZYSTKO, a waży naprawdę malutko +/- 10kg niedowagi , czasami wolałabym być duużo szczuplejsza, bo aż dziwnie się czuję kiedy razem gdzieś idziemy.. wiem, że to bez sensu ale czasami...

paollino
ehh.. ja mam problem typu : waga jest najważniejsza, a kiedy wypracuję mięśnie, to wiadomo, że ważą one więcej ... i tutaj zaczynają się schody... ale pracuję nad tym

kaguya
17 skończę w kwietniu wiesz.. ja miałam swego czasu pewnien problem ze sobą, na większą skalę.. nie mam niczego przeciwko biodrom czy talii, ale jednak gdyby było ich ciut mniej...

insomnia_
jestem perfekcjonistką i podejrzewam, że to właśnie jest moim głównym problemem, w sumie jakby nie było i tak coś będzie nie tak, chociazby mały drobiazg - tak jak mówisz, ale może z czasem uda mi się coś z tym zrobić

Phoenix2
heh i prawidłowo

iza5954


gokiwi
hmm.. myslę, że gdybym wyglądała troche smuklej, to na pewno byłoby ze mną lepiej pod względem psychicznym, ale popieram Cię - rowerek to jest to ^^


Dziekuję Wam strasznie za wszystkie odpowiedzi
Nie powiem, że nie czuję się podbudowana : )
Hmm.. z diety pewnie strasznie trudno będzie mi zrezygnować - aktualnie pracuję nad rozkręceniem metabolizmu bo troszeczke problemów sobie narobiłam juz jakiś czas temu, ale ćwiczenia jak najbardziej - myśle głównie o fitnessie, na nogi i brzuch (:
Exceptionnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.