Polska nauczycielka w Anglii-możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-07, 12:36   #1
LadyDay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9

Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?


Cześć, za pół roku wybywam do Anglii i mam zamiar się przekwalifikować i od zera zacząć karierę nauczycielską w Anglii. Wiem dokładnie co muszę zrobić ale jedna rzecz mi nie daje spokoju, a mianowicie język. Na dzień dzisiejszy uważam, że jest on średniozaawansowany. Dogadam się bez większych problemów, ale robię bardzo dużo błędów.
Jestem zdeterminowana by się rozwijać w tym kierunku i daje sobie kilka lat na polepszenie języka no ale coś czuję, że nigdy nie będzie idealny, zawszę będą jakieś drobne błędy.

Tu pytanie do was, czy wasze dzieci mają w swoich szkołach nauczycieli imigrantów i wspominały coś o ich błędach językowych? Czy uważacie, że nauczyciel, który nie mówi idealnie poprawnie nie powinien uczyć czy ważniejsze jest podejście i sposób przekazania wiedzy? Nie wiem czy jest sens zaczynania tej całej ścieżki jeżeli gdzieś po drodze dowiem się, że noo z takim językiem to niestety, ale pani uczyć nie może. Dzięki bardzo za odpowiedzi ; )
LadyDay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 13:48   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

To moze zapisz sie na specjalny kurs skoro masz taka świadomość, obawy?
Moja znajoma jest nauczycielka w podstawówce.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 18:02   #3
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

A czego chcesz uczyć? Jeżeli byłby to niemiecki/francuski/chiński/wf to spoko. Ale trudno by było raczej, tłumaczyć Ci chemię czy fizykę skoro nie znasz języka perfekcyjnie.
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 18:32   #4
LadyDay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Matematyka. Same zagadnienia matematycznie nie są trudne do wytłumaczenia. Chodzi mi raczej o takie błędy nie mające wpływu na przekazywaną przeze mnie treść. Na przykład mówiąc coś niezwiązanego z tym przedmiotem pomyliłabym gdzieś czasy (present perfect z simple czy coś), gdzieś zamieniłabym in z on. Generalnie chodzi mi o to, że nie będę nigdy mówić jak Angielka, zawsze jakieś błędy będą się wkradać.
LadyDay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 19:06   #5
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Sa polki-nauczycielki, zazwyczaj w podstawowkach, wiec tak jest to mozliwe. Ale raczej trzeba jezyk znac biegle, co nie znaczy na tym samym poziomie co anglicy.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 19:12   #6
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

ja jak bym byyla dyrektorem szkoly to nie chciala bym zatrudnic nauczyciela, ktory nie zna jezyka.
U mnie w szkole nawet na sprawdzianacch z biologii czy chemi nauczycielki poprawialy nam bledy ortograficzne bo to jednak szkola gdzie dzieci/mlodziez maja sie uczyc.
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 12:12   #7
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Nie sadze, zebys zaraz mogla wskoczyc na stanowisko nauczyciela bez doswiadczenia w angielskiej szkole. Pewnie bedziesz musiala zaczynac od tzw. teaching assistant. To by bylo nawet dobre, bo bys w miedzyczasie jezyk poprawila i zobaczyla jak te lekcje w Anglii wygladaja. Poza tym, juz teraz bym sie starala o QTS. No i tez nie wiem jak z nauczycielami innych przedmiotow (ja ukonczylam anglistyke), ale przynajmniej mi powiedziano, ze, zeby zaczac uczyc w Anglii, to musze wrocic na rok na studia i zrobic tutaj w UK tzw. PGCE.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2015-06-08 o 14:53
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 20:40   #8
201703061049
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 247
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Zgadzam się, że prawdopodobnie będziesz musiała zaczynać jako teaching assistant. I koniecznie po przyjeździe zaraz sobie wyślij dokumenty na QTS. Nie jest łatwo wskoczyć od razu na stanowisko nauczyciela, czeka cię sporo udowadniania że nie jesteś gorsza. Ale da się! Poza tym jak posłuchasz sobie jak mówią rodowici, to się zaraz dowartościujesz
201703061049 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 06:33   #9
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Ja pracuje w UK jako nursery nurse w prywatnym przedszkolu, w placowce jest jeszcze inna polka i jedna kolumbijka. Obie dziewczyny pelnia funkcje room leader, czyli najbardziej odpowiedzialna, poza menagerem oczywiscie. Wiem, ze to troche co innego szkola i prywatne przedszkole, ale uwazam, ze mozna znalezc prace jako nauczyciel. Musisz tylko zaczac jako teaching assistant i pokazac, ze chcesz sie uczyc. Sama chce w przyszlosci pracowac w szkole w UK. Do odwaznych swiat nalezy!
heziola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 14:19   #10
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 765
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Wybrałaś już miejsca do których będziesz składać cv ?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 11:40   #11
Cobia
Raczkowanie
 
Avatar Cobia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Polska nauczycielka w Anglii-możliwe?

Myślę, że jeśli będziesz się starać to nowa ścieżka zawodowa będzie otwarta na Ciebie. Spodziewaj się przeszkód - nic nie przychodzi łatwo, ale w UK doceniają starania pracownika i jego rozwój. Pokaż co potrafisz, a będzie dobrze! Będę Ci kibicować!
Cobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 12:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.