szampon ziołowy czy profesjonalny fryzjerski? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 18:32   #1
Madzia_19
Raczkowanie
 
Avatar Madzia_19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53

szampon ziołowy czy profesjonalny fryzjerski?


Dziewczyny słuchajcie, zaczęłam pożądnie dbac o włosy, piję pokrzywę, używam Wax-u, kapsułki Alfaparf i chcę zakupic szampon. Mam włosy długie farbowane, przetłuszczające się a na dole troche przesuszone ale używam jedwabiu. Wiem ,że każde włosy są inne ale ze swoich doświadczeń to co mi polecicie? Niewiem czy kupic zwykły ziołowy w aptece czy w sklepie fryzjerskim jakis Kerastase czy coś podobnego. Jak myślicie? mam nadzieje ,że podzielicie sie doświadczeniami
Madzia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 19:00   #2
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

To zależy od wielu rzeczy

przede wszystkim - jak Twoje włosy tolerują silikony? Jeśli dobrze, to spokojnie możesz kupić jakiś szampon profesjonalny. Jeśli nie - to zdecydowanie ziołowy.

Po drugie - na czym Ci zalezy? Na chwilowym, dobrym wyglądzie włosów (wtedy fryzjerskie) czy na ich wzmocnieniu, zmniejszeniu przetłuszczania? ( w tym wypadku ziołowe).

Ja już od dłuższego czasu stosuję najtańsze szampony ziołowe o jak najprostszym składzie (teraz familijny ). Jestem z nich bardzo zadowolona - włosy nie wypadają, wzmocniły się, szybciej rosną, są pełne życia po wypłukaniu silikonów. Jednak trzeba uważać, bo potrafia przesuszyć końcówki. Ja jednak stosuję sposób polecany przez którąś z dziewczyn ty na wizażu - moczę włosy, w końce wcieram odżywkę (jakąś zwykłą, sklepową z silikonami), potem nakładam szampon i myję tylko skórę głowy. Piana spływając zmyka odżywkę. Potem nakładam odżywkę jeszcze raz, tym razem na całe włosy i taką bez silikonów.

Odkąd tak robię moje włosy poprawiły się znacznie i są w sumie nie do poznania - gęstsze, mocniejsze i bardzo zdrowe.
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 22:48   #3
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Ja z kolei używam dwóch naprzemiennie. Na codzień profesjonalnego, ponieważ moje włosy są dość wymagające i ziołowy szampon by je maksymalnie wysuszył. Co kilka dni z kolei oczyszczam włosy z silikonów szamponem ziołowym bez SLS, teraz akurat Barwą tatarowo - chmielową.
W moim przypadku taka kombinacja spisuje się bardzo dobrze
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 23:10   #4
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Ja z kolei używam dwóch naprzemiennie. Na codzień profesjonalnego, ponieważ moje włosy są dość wymagające i ziołowy szampon by je maksymalnie wysuszył. Co kilka dni z kolei oczyszczam włosy z silikonów szamponem ziołowym bez SLS, teraz akurat Barwą tatarowo - chmielową.
W moim przypadku taka kombinacja spisuje się bardzo dobrze
U mnie również
Z tym że myję tak pół na pół, dwa-trzy dni tak, dwa-trzy dni tak.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 07:23   #5
NeynA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 50
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Ja czytałam kiedyś w jakiejś gazecie (bodajże "urodzie"), że szampon ma tylko myć włosy i nic więcej, dlatego nie ma co kupować szamponu za więcej niż 15-20zł. Od odżywiania są maski i odżywki.
NeynA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:20   #6
Madzia_19
Raczkowanie
 
Avatar Madzia_19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Dzieki wszystkim za odpowiedz zapuszczam włosy a mam już dosc długie za łopatki, i zależy mi na długotrwałym efekcie. Trudno stwierdzic jak moje włosy reaguja na sylikon, jak mam to sprawdzic? Czyli lepiej kupic ziołowy w aptece? a jaki mi polecacie?
Madzia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 21:48   #7
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Ja z kolei używam dwóch naprzemiennie. Na codzień profesjonalnego, ponieważ moje włosy są dość wymagające i ziołowy szampon by je maksymalnie wysuszył. Co kilka dni z kolei oczyszczam włosy z silikonów szamponem ziołowym bez SLS, teraz akurat Barwą tatarowo - chmielową.
W moim przypadku taka kombinacja spisuje się bardzo dobrze
to już zwariowałam to szampon, by dobrze oczyścić nie powinien własnie zawierać tego SLSu ?
czy szampony dla dzieciaków moga podchodzić pod oczyszczające?
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 12:51   #8
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
to już zwariowałam to szampon, by dobrze oczyścić nie powinien własnie zawierać tego SLSu ?
czy szampony dla dzieciaków moga podchodzić pod oczyszczające?
Po 1: najlepiej (z silikonów) oczyszczają te z sls, ale ziołowe (również te bez slsów) też się do tego znakomicie nadają

Natomiast te dziecięce są za słabe, żeby oczyścić włos.
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 21:26   #9
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Cytat:
Napisane przez NeynA Pokaż wiadomość
Ja czytałam kiedyś w jakiejś gazecie (bodajże "urodzie"), że szampon ma tylko myć włosy i nic więcej, dlatego nie ma co kupować szamponu za więcej niż 15-20zł. Od odżywiania są maski i odżywki.
No w to to nie uwiezeczyli nie zalezy jakiego szmopnu używasz?? No wiesz...ja próbowałam juz róznych i jak wytłumaczyc fakt,ze jak umyje włosy np matrixem sleek lookiem to wlosy sa błyszczace odzywione, a jak gliss kurem to siano??? A z maskami?? Hmmm mozna sie bawic raz , dwa razy w tyg ale ja na częstszą zabawe nie mam czasu. Szampon jest chlernie ważny !!
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 22:57   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: ziołowy czy proesjonalny fryzjerki

Cytat:
Napisane przez sylweczka Pokaż wiadomość
No w to to nie uwiezeczyli nie zalezy jakiego szmopnu używasz?? No wiesz...ja próbowałam juz róznych i jak wytłumaczyc fakt,ze jak umyje włosy np matrixem sleek lookiem to wlosy sa błyszczace odzywione, a jak gliss kurem to siano??? A z maskami?? Hmmm mozna sie bawic raz , dwa razy w tyg ale ja na częstszą zabawe nie mam czasu. Szampon jest chlernie ważny !!
Dokładnie. Jesli mam kiepski szampon, to żadna odżywka czy maska nie jest w stanie zadbac o moje wlosy. Z drugiej stronie przy świetnym szamponie nie muszę nawet stosowac odzywki.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:59   #11
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: szampon ziołowy czy profesjonalny fryzjerski?

Chodzi o to, że szampon, faktycznie, ma przede wszystki oczyszczać włosy, bo to jego podstawowe zadanie. To, jakie inne zadania ma on spełniać, zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz od faktycznego stanu i rodzaju naszych włosów.

Moje typy z szamponów profesjonalnych: szampon do włosów farbowanych Matrix, szampon do włosów delikatnych Farmavita, szampony z Farouka oraz Ce - Ce. Ce -Ce jest dostępne w Superpharmie i obecnie jest na nie promocja, kosztują kilkanaście złotych

Z ziełowych polecam Farmonę Radical i Barwę Tatarowo - Chmielową, ale ona może wyszuszać bardzo suche włoski, trzeba je potem dobrze nawilżyć, niemniej świetnie oczyszcza z silikonów, no i jest bez SLS
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.