Jak rozróżnić podkład na zimę od tego na lato? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-25, 22:12   #1
Silvia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 39

Jak rozróżnić podkład na zimę od tego na lato?


Witam serdecznie!Moje pytanie dotyczy fluidów i szczerze mówiąc nie wiem czy mnie nie wyśmiejecie.Ja nigdy jeszcze nie trafiłam na fluid odpowiadający potrzebom mojej cery,(albo kupiłam zły kolor,albo żle się rozprowadzał,albo za bardzo wysuszał).Miałam już ok.7szt. i nie mogę trafić na "swój".Chyba się po prostu nie znam na nich.I mam problem,bo muszę kupić kolejny i boję się ,że znowu będzie to samo.Czytam już kilka godzin w KWC o fluidach i czym dłużej czytam,tym mniej wiem.Wiem,że to indywidualna sprawa każdej cery,ale tylko parę pytań mam ,co może mi ułatwi wybór.Po pierwsze,najważniejsze:ja k rozróżnić fluidy na zimę i lato?Wiem,że te na lato są lżejsze,ale jak to sprawdzić?Po drugie:w jaki sposób dobrać idealny kolor?Mam jasną cerę,chyba typową dla Polek i zawsze za ciemny kolor kupuję.I ostanie pytanko:mam suchą cerę,a prawie wszystkie fluidy dla takich cer,z tego co czytałam,są raczej leciutkie,bardziej na lato,i co z tym zrobić?A może głupoty gadam?Ale to wynika z tego,że za długo czytałam i mam mętlik w głowie.Jeżeli znacie jakiś dobry podkład godny polecenia (cena z średniej półki),napiszcie proszę,lub jeżeli znacie odpowiedzi na moje pytania,będę bardzo wzięczna.Już wiele razy mi pomogłyście i liczę na Was!Pozdrawiam i dziękuję!
Silvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 06:08   #2
Silvia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 39
Re: Może wreszcie się uda............

Kochane wizażystki,poradzcie coś,proszę!
Silvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 07:16   #3
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: Może wreszcie się uda............

Witam porannie
Dobranie dobrego fluidu to rzeczywiście droga przez mękę
Dlatego jak już znajdziesz swój to trzymaj go mocno w łapkach
Odpowiadając jednak na Twoje pytanka:
1) jeżeli masz cerę suchą to szukaj prodktów mocno nawilżających (one wcale nie muszą mieć gęstej-kremowej konsystencji)
2) przy problemach z dobraniem odpowiedniego koloru może spróbuj kupić fluid tylko lekko kryjący (wtedy kolor nie jest intensywny, a więc w przypadku niezbyt dobrego dobrania nei będzie go bardzo widać ; jeśli próbujesz kolor to zawsze wybierz ten który wydaje Ci się za jasny, na pewno będzie dobry

Powodzenia
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 20:05   #4
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Może wreszcie się uda............

wiesz, Silvio - taka mala sugestia - a moze podklad w innej formie - kremowy albo kompakt - a nie plynny?

Ja tez mialam w moim zyciu kupe podkladow raczej z dolnych i srednich polek i zaden mi nie podpasowal na tyle bym chciala go zakupic ponownie. Ostatnio troche sie pozastanawialam, poczytalam Wizaz i doszlam do wnioskow nastepujacych:
1. bylam zbrzydzona konsystencja fluidow, nie znosze miec podkladu na palcach, a gabeczka nie wszystkie daja sie dobrze rozprowadzic - zdecydowalam sie wiec na podklad w kompakcie (nawilzajacy) i wyglada na to ze byl to dobry wybor, choc zobaczymy co powiem za miesiac
2. nie warto oszczedzac na podkladzie. To chyba nawet powinnam napisac na pierwszym miejscu. . Wiem ze brzmi to bardzo hm, snobistycznie, ale ... naprawde jestem osoba, ktora raczej nie kupuje sobie drogich kosmetykow, jesli moze kupic tansze - i to takze z doswiadczenia, wiekszosc nie rozni sie az tak bardzo jakoscia. Ale perfumy i podklady (te drugie od dokladnie wczoraj ) stanowia wyjatek od tej reguly. Takze dlatego ze podklady drozszych firm maja bogatsza palete kolorystyczna!

Wypisz sobie moze z Wiazzu te podklady ktore Cie interesuja i sa odpowiednie dla cery suchej i potuptaj z lista do perfumerii. I probuj ...

Powodzenia!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.