Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-16, 16:02   #2371
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanie: czy ktoś orientuje się ile kosztuje Aknenormin 20mg w opakowaniu po 90 kaps? Wiem, że już takie opakowania w hurtowniach są, ale w żadnej aptece nie dowiedziałam się ile może kosztować. Bo różnica w cenie pomiędzy 30 a 60 kaps jest spora.
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 16:19   #2372
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewelinka_00 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, dziewczyny, po jakim czasie zaczęła wam skóra wysychać?
usta od razu, a skóra stopniowo w trakcie brania nie jakoś drastycznie z dnia na dzień ja po przeczytaniu ulotki i prześledzeniu forum najbardziej bałam się zapalenia czerwieni wargowej i zaraz po kilku dniach brania mi się przytrafiła
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 16:35   #2373
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
usta od razu, a skóra stopniowo w trakcie brania nie jakoś drastycznie z dnia na dzień ja po przeczytaniu ulotki i prześledzeniu forum najbardziej bałam się zapalenia czerwieni wargowej i zaraz po kilku dniach brania mi się przytrafiła
Też się togo boję. Niby brałam tylko miesiąc ale jej nie miałam. Teraz muszę przejść całą kurację i kto wie?
To prawda, że to wina niedokładnej ochrony, czy to po prostu losowa przypadłość?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 17:17   #2374
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Też się togo boję. Niby brałam tylko miesiąc ale jej nie miałam. Teraz muszę przejść całą kurację i kto wie?
To prawda, że to wina niedokładnej ochrony, czy to po prostu losowa przypadłość?
u mnie zawiniło słoneczko październik był bardzo piękny w tym roku a ja się nie spodziewałam, że smarując usta pomadką z filtrem może mi się coś przytrafić...(pewnie była zbyt kiepska) potem zaczęłam chodzić z apaszką pod nos co musiało dziwnie wyglądać bo było naprawdę ciepło a wtedy miałam to już w nosie byle tylko moje usta były bezpieczne
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 13:51   #2375
charlize14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
GG do charlize14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a co z łączeniem Axotretu z suplementami diety typu SESJA?

podobno nie można ich łączyć z nagietkiem
charlize14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 14:04   #2376
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Też się togo boję. Niby brałam tylko miesiąc ale jej nie miałam. Teraz muszę przejść całą kurację i kto wie?
To prawda, że to wina niedokładnej ochrony, czy to po prostu losowa przypadłość?
Fuj, zapalenie było najgorszą rzeczą w całej kuracji. Usta smarowałam ciągle, przy sobie miałam zawsze dwie pomadki itp., a zapalenie dorwało mnie jakoś w styczniu/lutym - pamiętam, że mocno świeciło słonko, a ja chodziłam na spacery. Pewnie od tego słońca.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 14:09   #2377
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez charlize14 Pokaż wiadomość
a co z łączeniem Axotretu z suplementami diety typu SESJA?

podobno nie można ich łączyć z nagietkiem

chyba to nie ma związku ja np piję plusz active nawet w dość dużych ilościach ostatnio
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 10:42   #2378
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej,
ja również biorę izotek. Jestem w 3 miesiącu kuracji. Wielki zmian póki co nie widzę, ponieważ niestety dopadł mnie wysyp, aczkolwiek pomału już znika, zmiany się wysuszają. Włosy co prawda są lekko suche, ale uwielbiam je, bo mogę je myć co 4/5 dni. A przed kuracją byłam zmuszona myć codziennie.
Usta w te mroźne dni wyglądają fatalnie, przesuszone, pełno skórek, fuu. Mimo nawilżania.
Czytałam gdzieś, że carmex jest dobry?

Krew mam pobieraną co miesiąc, a to dlatego, że podwyższyły mi się trójglicerydy [do 400] i cholesterol. Musiałam zmniejszyć je w dwa tygodnie, żeby móc kontynuować kurację. Dostałam leki na receptę, stosowałam i nadal stosuję dietę.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.


Edytowane przez effciaa16
Czas edycji: 2011-01-18 o 10:44
effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 14:05   #2379
hai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziewczyny, jeszcze mam takie jedno pytanie.. kiedy znika świecenie?
hai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 16:28   #2380
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hai Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jeszcze mam takie jedno pytanie.. kiedy znika świecenie?
u mnie znikło jakoś zaraz po pierwszych kilku dniach
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:22   #2381
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

bardzo Was prosze o informację, bo słyszałam sprzeczne opinie, aod tego uzależniam leczenie Ro-Accutane: czy po zakończeniu kuracji nie można zachodzić w ciaże przez 1 miesiące, 6 miesiecy czy 12 miesięcy od zakończenia kuracji?
bardzo dziękuję za pomoc ::
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 18:20   #2382
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Pacjentka nie może być w ciąży; konieczne jest stosowanie skutecznej antykoncepcji od czwartego tygodnia przed planowanym rozpoczęciem kuracji, w trakcie jej trwania oraz przynajmniej przez cztery tygodnie od chwili zakończenia.
czyli minimum miesiąc po zakończeniu nie powinno się zajść w ciążę, ja osobiście odczekałabym jak najdłużej.
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 18:23   #2383
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
bardzo Was prosze o informację, bo słyszałam sprzeczne opinie, aod tego uzależniam leczenie Ro-Accutane: czy po zakończeniu kuracji nie można zachodzić w ciaże przez 1 miesiące, 6 miesiecy czy 12 miesięcy od zakończenia kuracji?
bardzo dziękuję za pomoc ::
I tu pewnie też "usłyszysz" sprzeczne opinie. Bo każdy dermatolog mówi inaczej. Ten, do którego ja teraz chodzę mówi, że miesiąc. Zdania pozostałych pewnie nie chciałabyś słyszeć
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 18:56   #2384
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
u mnie znikło jakoś zaraz po pierwszych kilku dniach
tak samo
dawka 20 mg dziennie.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 14:49   #2385
sylwia166
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a jeśli mam mieszaną cerę z rozszerzonymi porami, to czy przy stosowaniu acnenormin, zwężą mi się pory? bo skoro wysusza, to zastanawiam się czy w tej kwestii też coś pomaga..?
sylwia166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 17:13   #2386
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez sylwia166 Pokaż wiadomość
a jeśli mam mieszaną cerę z rozszerzonymi porami, to czy przy stosowaniu acnenormin, zwężą mi się pory? bo skoro wysusza, to zastanawiam się czy w tej kwestii też coś pomaga..?

ale pytasz o to czy po czy w trakcie kuracji? bo w trakcie skóra owszem jest sucha ale pory robią się naprawdę ogroooomne bynajmniej u mnie takie są
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 19:17   #2387
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez sylwia166 Pokaż wiadomość
a jeśli mam mieszaną cerę z rozszerzonymi porami, to czy przy stosowaniu acnenormin, zwężą mi się pory? bo skoro wysusza, to zastanawiam się czy w tej kwestii też coś pomaga..?
Mnie po dwu tygodniach zaczęły wychodzić wągry - nie zostawała po nich żadna dziurka - skóra w tym miejscu była gładka - pory zmniejszone.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 20:44   #2388
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

zazdroszczę ja mam ogromne pory na nosie, przy nosie i na czole
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 22:05   #2389
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
zazdroszczę ja mam ogromne pory na nosie, przy nosie i na czole
Zobaczymy co tym razem będzie, mam nadzieję,że tak samo
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 13:32   #2390
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-01-20 o 13:33
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 13:47   #2391
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

jeśli na prawdę masz duży trądzik to nawet się nie zastanawiaj
I nie sugeruj się też ulotką, o skutkach ubocznych muszą napisać ale nie u każdego muszą wystąpić. U mnie był tylko wysyp, który trwał do 2 miesiąca. A jeśli chodzi o włosy to akurat u mnie rosną szybciej, nie wypadają a myję ję raz w tygodniu Także nie przejmuj się od razu skutkami, bo w większości przypadków są to tylko suche usta. Z resztą jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała. Ja mam 26 lat i bardzo żałuję, że nie zdecydowałam się na retinoidy dużo wcześniej!!!!!
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 16:06   #2392
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A te tabletki bierzesz od roku bez żadnej przerwy? Bo to są tabletki antyandrogenowe z dużą dawką hormonów po pół roku brania takich tabletek trzeba zrobić dwa miesiące przerwy nie można ich brać cały czas. Ja mając 18 lat usłyszałam od mojej dermatolog że już wszystkie leki wypróbowała i po prostu nie miała za bardzo pomysłu co mi zaproponować i to ja zapytałam o hormony to wysłała mnie do ginekologa. Ten od ręki wypisał mi receptę na te tabletki tylko zastrzegł właśnie że tylko przez pół roku to zrobiłam te dwa miesiące przerwy i trądzik zaczął wracać to ja znowu po recepte potem znowu przerwa i za trzecim razem zanim poszłam po kolejną receptę postanowiłam na własną rękę zrobić sobie badania hormonalne bo żaden z lekarzy tego nie zaproponował
I jak się okazało wszystkie hormony mam prawidłowe i endokrynolog mi powiedziała że nigdy w życiu nie powinnam brać tych tabletek bo tylko sobie szkodziłam i odesłała z powrotem do dermatologa.......
Heh wtedy to się załamałam ale mając nadzieję że przez ten czas wymyślili jakieś inne leki i poszłam do dermy(tylko innej) i ta z marszu zaproponowała mi retinoidy

A Ty miałaś robione badania hormonalne czy też dostałaś tabletki tak z marszu?
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 16:13   #2393
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 16:52   #2394
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

To o zrobieniu przerwy po pół roku usłyszałam od dwóch ginekologów więc myślę że tą przerwę trzeba zrobić ale zanim ją zrobisz musisz się najpierw zastanowić co dalej. Ja proponowałabym wybrać się do endokrynologa i zbadać te hormony bo jeśli trądzik spowodowany jest zaburzeniem poziomów hormonów to retinoidy na stałe nie pomogą. Może najpierw się zorientuj ile czasu trzeba czekać na wizytę (ja byłam normalnie na ubezpieczenie) i zapisz się i dowiedz się ile czasu wcześniej musisz przestać brać leki żeby hormony całkowicie się wypłukały z organizmu i nie zafałszowały badań. Jeśli wyjdą prawidłowo to do dermatologa (jak nie ten to inny) i od września spokojnie możesz zacząć brać retinoidy i pożegnać się z trądzikiem
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 19:42   #2395
nanetti_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 49
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czytam to wszystko co piszecie i jestem trochę zdziwniona jakie Wy małe dawki bierzecie. 20mg? Mi pani dobktor przepisała 80 mg na dobe!
nanetti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 19:53   #2396
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

moim zdaniem z tymi hormonami to jest błędne koło.
Zazwyczaj na wskutek stresu cała gospodarka hormonalna rozregulowuje się. Ja miałam np.wysoką prolaktynę gdzie oczywiście podejrzewano że właśnie trądzik mam przez to, a zbić jej nie mogłam bo cały czas się denerwowałam swoją okropną twarzą i codziennie nowymi wykwitami a jak wiadomo prolaktyna rośnie na skutek stresu... także jedno było zależne od drugiego. Teraz w czasie kuracji retinoidami (już 4 miesiąc) prolaktynę mam ok, bo już się nie denerwuję że źle wyglądam, wręcz przeciwnie, po prostu nie mogę się nacieszyć, że mam już taka ładną skórę )

Z resztą endokrynolog powiedział mi, że oczywiście trądzik powodują androgeny których jest więcej u mężczyzn, czasami u kobiet też się pojawiają w większych ilościach i wtedy powodują trądzik. Ale on jako doświadczony endokrynolog powiedział, że absolutnie nie można w to ingerować bo wtedy dopiero sobie rozreguluje gospodarkę hormonalną.

A dermatolog potwierdziła to i powiedziała, że nie zależnie od przyczyny trądziku, na pewno jest to związane z hormonami i retinoidy sobie z tym poradzą, bo wysuszają gruczoły łojowe, a nie ingerują w hormony.

Oczywiście możesz zrobić sobie hormony, pójść do endokrynologa bo nigdy nie wiadomo może rzeczywiście masz za dużo bądź za mało jakiegoś znaczącego hormonu, ale skoro bierzesz tabletki anty i mniejszy ale dalej masz trądzik to ja nie wiem czy jest sens czekać właściwie jeszcze tyle czasu żeby zacząć kurację izotekiem.
Z resztą w czasie kuracji i tak jest niby wymagane stosowanie tabletek antykoncepcyjnych...
A najlepiej idź do dobrego dermatologa. Na pewno wszystko Ci wyjaśni i pewnie zdecyduje bądź nie o prowadzeniu kuracji u Ciebie...
Życzę Ci żebyś cieszyła się już niedługo śliczną buźką
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 20:14   #2397
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jeszcze raz zapytam, bo jakos nikt wczesniej chyba mojego posta nie zauwazyl

Czy ktos stosowal retinoidy doustne wiecej niz 2 razy? Bo ja wlasnie rozwazam 3 kuracje (pierwsza 10, druga 6 lat temu), jako ze nie moge juz na siebie patrzec

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 13:35
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 20:50   #2398
zimna_herbata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Nawet się nie zastanawiaj, tylko zacznij brać retinoidy! Ja biorę niecałe 3 tygodnie, a już widzę poprawę. Jedna z rzeczy, które mi się naprawde podobają to to, że tak nie przetłuszcza mi się twarz, dzięki czemu nie świecę się tak mocno.
Kolejna sprawa, chociaż nie wiem czy to mi się wydaje, czy tak na prawdę jest, bo nie umiem tego ocenić, ale sądzę, że wszystko dużo szybciej mi się goi i znika. Jeżeli mi się pojawi coś nowego, a pojawia się dużo mniej niż przed rozpoczęciem kuracji to znika w szybkim tempie.

Jeżeli chodzi o skutki uboczne to naprawdę nie ma się czym przejmować. Ja mam póki co tylko wyschnięte usta, co 'naprawiam' pomadką. Skóra wokół ust, obok nosa i troszkę na nosie też mi się wysusza mocniej niż powinna, ale smaruje ją kremem, który poleciła mi dermatolog przez co jest odpowiednio nawilżona i nie widać tego.

Ojej, nie przejmuj się tak mocno pryszczami. Sam wiem jak to działa na psychikę, bo też zmagam się już z nimi długi czas, ale naprawde, nie ma co się przez całe życie smucić i marnować pięknych dni!(nie mam na myśli pogody) ; )

Inna kwestia, jak u Was jest z używkami podczas brania leku? Tylko nie mówcie, że 'lepiej oddstawić itp.', proszę, o jakąś rzetelną opinię.
Druga sprawa, ile trwa najkrócej skuteczna terapia Aknenormin'em, a ile trwa taka standardowa? Wiem, że jest to zależne od masy, ale nie wiem jak to się liczy. Przy dziennej dawce 20+10=30mg i wadze 65kg ile czasu będzie trwać kuracja?

Cytat:
Czy ktos stosowal retinoidy doustne wiecej niz 2 razy? Bo ja wlasnie rozwazam 3 kuracje (pierwsza 10, druga 6 lat temu), jako ze nie moge juz na siebie patrzec
po kuracji miałeś jakieś efekty i wróciły Ci pryszcze? Po jakim czasie?
zimna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 22:54   #2399
Mbrygida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej! chcę się spytać, czy wy też tak jak ja nie możecie skupić się ani na nauce i w ogóle na żadnej czynności??! można coś do mnie mówić 10 x a i tak nie rozumiem co się mówi.. :/
poza tym jest wszystko ok

Edytowane przez Mbrygida
Czas edycji: 2011-01-20 o 22:59
Mbrygida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 14:23   #2400
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez zimna_herbata Pokaż wiadomość
Przy dziennej dawce 20+10=30mg i wadze 65kg ile czasu będzie trwać kuracja?
Około 9miesięcy żeby przyjąć zalecane 120mg na kg.
dawka x ilość dni = suma łączna => 30mg x 30dni = 900mg
suma łączna : masa ciała = dawka przyjęta na 1kg masy ciała => 900mg : 65kg = 13,8mg/kg
dawka zaplanowana do przyjęcia : dawka przyjęta na miesiąc = czas kuracji => 120mg : 13,8mg = ~ 9tygodni
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.