Praca na pierwszym roku studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-16, 09:55   #1
3Natalia3
Raczkowanie
 
Avatar 3Natalia3
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 107

Praca na pierwszym roku studiów


Witajcie. W tym roku wybieram się na studia do Wrocławia (finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym). Chciałabym pracować od pierwszego roku. Zastanawiam się, czy wybrać studia zaoczne weekendowe czy wieczorowe. Bardziej przychylam się do wieczorowych -może ciężko byłoby to pogodzić z pracą, ale wolałabym przemęczyć się w tygodniu (rano praca po południu szkoła) a weekendy mieć wolne. Zajęcia zaoczne z tego co patrzyłam na stronie zaczynają się o 16 więc myślę, że da się to jakoś pogodzić. Wiadomo, że jest teraz ciężko jeśli chodzi o pracę, ale chciałabym zapytać o kilka rzeczy. Czy jest szansa dostać od razu bez całkowitego doświadczenia na pierwszym roku jakąś pracę w dziedzinie finansów(choćby jakieś praktyki, cokolwiek żeby rozwijać się już w tej sferze)? Czy konieczna na pierwszym roku jest praca w barach, klubach, sklepach... No i chciałabym pracować na pełen etat. Nie mam takiego obeznania dlatego pytam.
__________________

3Natalia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:02   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Prawdę mówiąc dużo zależy od szczęścia
Pracę związana z finansami myślę, że możesz znaleźć. Mnie udało sie znaleźć pracę jako informatyk tuż przed rozpoczęciem studiów informatycznych i pracuję tam do tej pory.
Btw. jesteś pewna, ze wieczorowe, a nie zaoczne? W większości uczelni zaoczne to co drugi weekend - czyli nie każdy. A przecież studia to nie tylko chodzenie na wykłady i ćwiczenia, ale także praca i nauka w domu - więc i tak na nią będziesz poświęcała weekendy - W tygodniu nie będziesz miała raczej na to czasu przy studiach wieczorowych

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:04
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:00   #3
addictedtofashion
Raczkowanie
 
Avatar addictedtofashion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 98
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

wielu studentów studiów dziennych pracuje w call center, bo podobno nieźle płacą, no i najważniejsze-są elastyczne godziny pracy. radzę zastanowić się nad tą opcją
__________________
"I don't mind living in a man's world as long as I can be a woman in it"
Marilyn Monroe
addictedtofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 11:49   #4
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Cytat:
Napisane przez 3Natalia3 Pokaż wiadomość
Witajcie. W tym roku wybieram się na studia do Wrocławia (finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym). Chciałabym pracować od pierwszego roku. Zastanawiam się, czy wybrać studia zaoczne weekendowe czy wieczorowe. Bardziej przychylam się do wieczorowych -może ciężko byłoby to pogodzić z pracą, ale wolałabym przemęczyć się w tygodniu (rano praca po południu szkoła) a weekendy mieć wolne. Zajęcia zaoczne z tego co patrzyłam na stronie zaczynają się o 16 więc myślę, że da się to jakoś pogodzić. Wiadomo, że jest teraz ciężko jeśli chodzi o pracę, ale chciałabym zapytać o kilka rzeczy. Czy jest szansa dostać od razu bez całkowitego doświadczenia na pierwszym roku jakąś pracę w dziedzinie finansów(choćby jakieś praktyki, cokolwiek żeby rozwijać się już w tej sferze)? Czy konieczna na pierwszym roku jest praca w barach, klubach, sklepach... No i chciałabym pracować na pełen etat. Nie mam takiego obeznania dlatego pytam.
dzienne albo zaoczne! wieczorowe to ściema bo bardzo często zajęcia i tak masz rano lub w południe - musisz płacić a po co jak możesz być na dziennych za darmo a masz to samo?
Jeśli chcesz pracować to zaoczne, jeśli dorabiać to dzienne większość studentów dziennych gdzieś pracuje i dorabia jakieś 300-500 zł, bardzo ładne dziewczyny na promocjach podejrzewam, że więcej nawet call center, promocje, fast food, sklepy, inwetaryzacje, wykładanie towaru... we Wrocku najdłużej pracy szukałam 3 dni jeśli chcesz pracować na pełny etat to tylko studia zaoczne.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Z dziedziny finansów- jasne, ale często to nieciekawe oferty np. doradca finansowy i musisz swoja działalność założyć a pensja prowizyjna , ale jako pomoc biurowa, sekretarka możesz coś znaleźć ale studia zaoczne!
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 14:16   #5
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
dzienne albo zaoczne! wieczorowe to ściema bo bardzo często zajęcia i tak masz rano lub w południe - musisz płacić a po co jak możesz być na dziennych za darmo a masz to samo?
U mnie na uczelni [studiuje właśnie na uniwerku o której mowa] wieczorowi mają zajęcia przeważnie w godzinach 16-21. Dzienni zaczynają często 8-9, więc jednak jest jakaś różnica.

Autorko, ja na Twoim miejscu poszłabym na studia dzienne i pracowała wieczorami. Nie dość, że darmowe, to wieczorowe dokładnie mają tyle samo godzin w tygodniu co dzienne (tylko kosztują 500 zł miesięcznie). Na pierwszym roku o pracę w zawodzie może być ciężko, ale bez problemów możesz łapać doświadczenie w finansowych kołach naukowych. U mnie często na trzecim roku dużo osób zmieniło tryb studiów bo znalazło fajną pracę
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 16:25   #6
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Z tego co wiem, to studenci wieczorowi często mają zajęcia w różnych godzinach. Choć z tego co pisała moja poprzedniczka wynika, że wieczorowi zawsze mają później. Proponuje poszukać planu zajęć i zobaczyć, jak to jest naprawdę

Co do pracy - oczywiście, że coś znajdziesz, tym bardziej, ze wybierasz się do większego miasta. Nie liczyłabym, że od razu dostaniesz prace w finansach - chyba, że będziesz po technikum z konkretnym zawodem. Na początku rozejrzałabym się po sklepach, call center. restauracjach.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 16:54   #7
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

u mnie na uczelni studia wieczorowe różnią się od dziennych tylko tym, że wieczorowe są płatne, a dzienne bezpłatne. plany zajęć układamy sobie dowolnie sami, więc często bywa tak, że wieczorowi chodzą na rano, bo ludzie z dziennych pozapisywali się na zajęcia na późniejsze godziny i zabrakło już na nich miejsc dla wieczorowych.
tak, więc polecam albo dzienne, albo zaoczne

jeśli chodzi o pracę na pierwszym roku związaną bezpośrednio z kierunkiem to może być ciężko, ale nie niemożliwe ja na pierwszym roku pracowałam trochę w jednej z firm związanej z doradztwem finansowym. siedziałam w call center na rozmowach przychodzących. klienci dzwonili z pytaniami o różne produkty finansowe, które firma miała w ofercie, a ja miałam za zadanie tłumaczyć im co i jak praca średnio powiązana z tym czego się uczyłam, do tego mało rozwijająca, ale lepsza taka niż żadna później robiłam praktyki w centrali jednego z banków, niestety bezpłatne. płatne praktyki są najczęściej oferowane studentom, którzy ukończyli 3 rok studiów.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 18:21   #8
3Natalia3
Raczkowanie
 
Avatar 3Natalia3
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 107
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Tak mnie odwodzicie od tych wieczorowych, że chyba rzeczywiście się przekonałam i rezygnuję z nich dziękuję za liczne odpowiedzi. Więc pracy w dziedzinie finansów poszukam raczej na późniejszych etapach studiów. Najpierw rozejrzę się za inną.
__________________

3Natalia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 23:32   #9
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Jeśli chcesz coś z księgowością, to lepiej zaoczne, bo jak gonią terminy rozliczeniowe, to nadgodziny murowane i wtedy nici z zajęć. Na dziennych znowuż można podłapać płatne praktyki w dużych firmach i korporacjach i przy okazji doświadczenie + wpis w cv.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 15:40   #10
trupiegi
Zadomowienie
 
Avatar trupiegi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z krzesła
Wiadomości: 1 404
Dot.: Praca na pierwszym roku studiów

Nie radzę sugerować się hasłami 'wieczorowe' czy 'dzienne', gdyż jestem na uniwersytecie na studiach dziennych, a często mam zajęcia nawet do 20.15...
__________________
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
trupiegi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.