uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-15, 15:01   #1
Buraczek
Raczkowanie
 
Avatar Buraczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55

uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek


moim problemem jest escherichia coli, którą wykazał wymaz z szyjki macicy. najpierw na wyniku napisali, że generalnie bakteria jest średnio wrażliwa na antybiotyki, ale pójdzie na amoksycylinę/kwas klawulanowy. wzięłam amoksycylinę doustnie i w globulkach, zrobiłam badanie kontrolne... i bakteria jest dalej! a w dodatku zaatakowała też pęcherz... z tym że teraz mam tu napisane że idzie na wiele więcej antybiotyków, na amoksycylinę, biseptol, doksycyklinę i 3 inne. lekarka przepisała mi biseptol doustnie i dopochwowo doksycyklinę, zacznę je brać za jakies 3 dni jak mi sie skonczy okres. powiedziala jednak, że jeśli za pierwszym razem bakteria nie puściła, to może być z gatunku tych upierdliwych i nie chcących dać się usunąć. powiedziala że jeśli teraz lek nie pomoże, to najlepiej dać sobie spokój. mam wobec tego pytanie - co wtedy? czy mogą pojawić się jakieś komplikacje?> czym to grozi? i jeszcze oczywiście - co z seksem? czy nie zarażę partnera? no i ... co z seksem oralnym??
Buraczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:16   #2
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

droga buraczek! a czy w ogóle masz jakieś objawy? bo nic o tym nie napisałaś, a to chyba jest ważniejsze niż wynik badania. nie jestem specjalistką, ale chyba w pochwie zdarzają się bakterie?
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:34   #3
Buraczek
Raczkowanie
 
Avatar Buraczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

ale nie TA. ta jest, jakby tu powiedzieć, ciałem obcym. objawy dotyczą tylko pęcherza, tzn tak jak przy zapaleniu, co do pochwy to objawów nie ma, ale powiem szczerze, średnio cieszy mnie myśl że rezyduje sobie tam bakteria której być nie powinno.
Buraczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 19:04   #4
buleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 24
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

Moja siostra długo się borykała z podobnym problemem, w końcu lekarz przepisał jej szczepionkę uro-vaxom. Jest droga, bo kosztuje około 130 zł, ale w przeliczeniu ile się wydaje na antybioityki to i tak się opłaca. Ona z tej kuracji była bardzo zadowolona i od około dwóch lat bakteria nie powraca.
Proponuję Ci abyś zapytała swojego lekarza o tę szczepionkę, może warto spróbować.


Pozdrawiam
buleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 19:26   #5
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

gdy bakterie dostaną się do układu moczowego, powodują zakażenia układu moczowego. Są najczęstszą przyczyną tych zakażeń. więc jeżeli podejżewasz u siebie tego typu infekcję to bardzo prawdiopodobne że twoje przypuszczenia są trafne.

bakterie typu coli są bakteriami kałowymi. normalnie bytują one w jelicie grubym i są tam całkowicie pożądne ale winnych przypadkach nie. ponieważ wyjazują działanie chorobotwórcze.
w przypadku pochwy dostać się tam mogą międzyinnymi przez niewłaściwe podcieranie po większej potrzebie lub poprzez uprawianie seksu waginalnego po analnym.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 19:37   #6
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

bakterie typu coli są bakteriami kałowymi. normalnie bytują one w jelicie grubym i są tam całkowicie pożądne ale winnych przypadkach nie. ponieważ wyjazują działanie chorobotwórcze.
w przypadku pochwy dostać się tam mogą międzyinnymi przez niewłaściwe podcieranie po większej potrzebie lub poprzez uprawianie seksu waginalnego po analnym.[/QUOTE]

bardzo trafna odpowiedz

a Partner sie raczej nie zainfekuje zarówno podczas sexu "normalnego" jak i oralego
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 19:40   #7
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

staram się jak mogę pan dr
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 22:43   #8
Buraczek
Raczkowanie
 
Avatar Buraczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: uciążliwa bakteria - do Pana Doktora i Wizażanek

naanahanae - to wszystko to ja akurat wiedziałam ;p ale dzięki. dziękuję też Panu Doktorowi i buleczce, może faktycznie spróbuje szczepionki jak nic innego nie da rady...
Buraczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.