Przeniesienie się po semestrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-06, 20:13   #1
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311

Przeniesienie się po semestrze


To już oklepany temat, ale jak najbardziej aktualny, szczególnie dla mnie. Więc mam pytanie Przeniesienie się z pewnością jest możliwe (anglistyka, z UKW na UWM) ale na jakich warunkach? I czy jeżeli otrzymuję stypendium socjalne na UKW to czy będę je otrzymywała po przeniesieniu? Czytałam, że uczelnia dostaje z ministerstwa pieniądze na studenta pomimo nawet przeniesienia więc może wypłacać (ale nie musi). Nie wiem nawet do kogo się zwrócić...
__________________
See I’ve spent twenty three years on the earth searching for answers
Til' one day I realized I had to come up with my own.
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 20:35   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

do dziekanatu jednej uczelni, później do dziekanatu drugiej uczelni. Nikt Ci nie wywróży.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 20:43   #3
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

To akurat wiem, po prostu zastanawiałam się czy ktoś był w podobnej sytuacji. Nie proszę o "wróżenie". Poza tym w dziekanacie czasami mniej wiedzą niż studenci, a koniec pierwszego semestru tuż tuż...
__________________
See I’ve spent twenty three years on the earth searching for answers
Til' one day I realized I had to come up with my own.
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 23:00   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

Cytat:
Napisane przez paulaxw Pokaż wiadomość
To akurat wiem, po prostu zastanawiałam się czy ktoś był w podobnej sytuacji. Nie proszę o "wróżenie". Poza tym w dziekanacie czasami mniej wiedzą niż studenci, a koniec pierwszego semestru tuż tuż...
Mogę włożyc palec pod budke i powiedzieć "byłam w podobnej sytuacji" i mogę opowiedzieć jak sprawa wygląda u mnie, a okaże się, że u Ciebie jest inaczej. I co wtedy jest najlepszym źródłem informacji, jak nie dziekanat?

Już był tu taki wątek, dziewczyna chciała pozbierać opinie jak to jest z przenoszeniem się, ale to coś w stylu pytania o to, jak smakuje pomidor osoby, która jadła ogórka
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-01-06 o 23:01
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 08:33   #5
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

Eh no okej... hmm, to może z innej strony? Czy uważacie że to ma sens? Wszyscy mi mówią "po roku przyzwyczaisz się do miasta/ludzi itd", ale co jeżeli po roku wciąż będę chciała się przenieść? Podobno lepiej wcześniej niż później, mniejsze różnice.
__________________
See I’ve spent twenty three years on the earth searching for answers
Til' one day I realized I had to come up with my own.
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 09:59   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

Cytat:
Napisane przez paulaxw Pokaż wiadomość
Eh no okej... hmm, to może z innej strony? Czy uważacie że to ma sens? Wszyscy mi mówią "po roku przyzwyczaisz się do miasta/ludzi itd", ale co jeżeli po roku wciąż będę chciała się przenieść? Podobno lepiej wcześniej niż później, mniejsze różnice.
A o tym już można podyskutować

Nikt nie potrafi przewidzieć przyszłości, zarówno zostanie na Twojej aktualnej uczelni jak przeniesienie na inną to "randka w ciemno". Nie wiesz co Ci się bardziej opłaci. Ale jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany - działaj, to Twoje życie i Twoje studia, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz Nie będziesz też wiedziała, czy coś stracisz opuszczając swoją uczelnię, bo jej nie skończysz, więc nie będziesz miała czego żałować

I też myślę, że im szybciej tym lepiej
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 10:46   #7
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A o tym już można podyskutować

Nikt nie potrafi przewidzieć przyszłości, zarówno zostanie na Twojej aktualnej uczelni jak przeniesienie na inną to "randka w ciemno". Nie wiesz co Ci się bardziej opłaci. Ale jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany - działaj, to Twoje życie i Twoje studia, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz Nie będziesz też wiedziała, czy coś stracisz opuszczając swoją uczelnię, bo jej nie skończysz, więc nie będziesz miała czego żałować

I też myślę, że im szybciej tym lepiej
Dzięki Ja mam taki problem, że poszłam na studia gdzie chciałam i na co chciałam, wbrew temu co mówiła mi moja mama i po miesiącu zmieniłam kierunek na taki, jaki sama mi mówiła, że byłby dla mnie lepszy (miała rację) i teraz marzy mi się przeniesienie na uczelnię, na którą też mnie namawiała. Dlatego tak mnie to boli - mogłam od początku słuchać, co ludzie do mnie mówią
__________________
See I’ve spent twenty three years on the earth searching for answers
Til' one day I realized I had to come up with my own.
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 13:26   #8
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

Muszę Cię chyba zmartwić, jako że chcę się przenieść z UWM byłam w dziekanacie SWOJEGO wydziału i pani stwierdziła że nie będę miała z tym problemow jeżeli uczelnia docelowa się zgodzi bo jak ona powiedziałaUWM nie przyjmuje po semestrze tylko po roku
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 17:04   #9
paulaxw
Raczkowanie
 
Avatar paulaxw
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 311
Dot.: Przeniesienie się po semestrze

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Muszę Cię chyba zmartwić, jako że chcę się przenieść z UWM byłam w dziekanacie SWOJEGO wydziału i pani stwierdziła że nie będę miała z tym problemow jeżeli uczelnia docelowa się zgodzi bo jak ona powiedziałaUWM nie przyjmuje po semestrze tylko po roku
Właśnie tego się obawiałam

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Naprawdę wielka szkoda... no ale cóż, w takim razie teraz już nie mam wyjścia i muszę czekać...
__________________
See I’ve spent twenty three years on the earth searching for answers
Til' one day I realized I had to come up with my own.
paulaxw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-07 18:04:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.