co myślicie o calvadosie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 12:54   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

co myślicie o calvadosie?


wiem, że obecnie modny jest kolor wenge i taki kolor króluje na forach pokazujących wnetrza mieszkań. Jestem jednak ciekawa co myślicie o kolorze typu calvados, grusza polna, jabłoń? Czy uważacie, ze jest to "obciachowy" kolor, czy wręcz przeciwnie? Urządzając mieszkanie, nie chce slepo kierowac sie modą, bo moda przemija a meble zostają. Jednak chciałabym urządzić gustownie swoje mieszkanie a nie kiczowato. Co myślicie o tym kolorze?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 16:56   #2
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: co myślicie o calvadosie?

Zależy jaki calvados i jaka grusza... a raczej z jakiego sklepu czyli jaki kolor lakieru lub bejcy. Ogólnie nie uważam żeby meble w jakimkolwiek w miarę naturalnym kolorze było obciachowe, wszystko rzecz gustu lub stylu w jakim się chce urządzić wnętrze Moi rodzice mają klasyczne meble w kolorze jabłoni i całe wnętrze dość klasycznie urządzone, wygląda fajnie Ja natomiast preferuję nowoczesne, trochę minimalistyczne wnętrza i niestety zupełnie skrajne kolory, tzn. albo całkiem ciemne typu wenge, lub całkiem jasne np. buk ...... .
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 08:34   #3
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: co myślicie o calvadosie?

Witaj
Nie uważam aby inne kolory były gorsze.Sama też zauwazyłam,że nawet w sklepach króluje ciemny brąz na meble,nie są brzydkie ale są dla mnie już upatrzone,a właśnie remontuje łazienkę i jeszcze kiedyś kiedy były głownie białe meble do łazienek chciałam wtedy mieć brązowe a na chwilę obecną....wybrałam wypłowiałą zieleń drewnianych szafeczek do swojej łazienki
Zależy w jakim kolorze ktoś się dobrze czuje i czy ładnie on współgra z kaflami,ogólnie całym wystrojem łazienki.
Pozdarwiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 20:00   #4
lonirex
Raczkowanie
 
Avatar lonirex
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 75
Dot.: co myślicie o calvadosie?

Dla mnie to rzecz estetyki własnej i gustu. MNie kalwados nie przeszkadza, jest ciepły. Fajnie wygląda z żółtym, pomarańczowym. Wenge jest dla amatorów zdsecydowanych kontrastów i tyle...
lonirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 12:13   #5
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: co myślicie o calvadosie?

ja mam calvados w kuchni, pokojach (dużym i małym) natomiast przedpokój jest w kolorze olchy (meble)
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 22:15   #6
piotrw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
Dot.: co myślicie o calvadosie?

przyznam się że wolę wenge nie z racji mody ale naprawde podoba mi się ten kolor, jeśli chodzi o calvados i gruszę to raczej sa to ciepłe kolory do bardziej stonowanych wykończeń, więc też można wszystko kwestia gustu. Ważne jest żeby w mieszkaniu drewno pasowało do drewna metal do maetalu itd. żeby nie wprowadzić za dużo tego wszystkiego. Poza tym kolor kolorowi nie równy przykładow jełsi chodzi o drzwi w firmie Gratunik calvados wygląda tak samo jak w Porcie jabłoń czy w Sapeli grusza (jeszcze kwestia który laminat) a chcąc to zgrać z interdoorem mamy już zupełnie inny kolor. Proponowałbym zwrócić w tym przypadku na to uwagę w meblach tych kolorów jest dużó wiecej więc łatwiej je dopasować do drzwi niż na odwrót.

A kolor który proponujesz zobowiązuje nie to że jest nieładny, ale mniej uniwersalny niż biały czy bardzo ciemny.

Pozdrawiam
piotrw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.