Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 19:15   #541
Magda_Sco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o analizę składu.
Colbert md
Nutrify & Protect day

INGREDIENTS: AQUA, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, UREA, C20-40 PARETH-3, PEG-23 GLYCERYL DISTEARATE 4, SILICA, OENOTHERA BIENNIS OIL, STEARETH-2, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, CAPRYLYL GLYCOL, PHENOXYETHANOL, HEXYLENE GLYCOL, PEG-12 GLYCERYL DIMYRISTATE, CETYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, STEARIC ACID, BETAINE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE/ ACRYLAMIDE, COPOLYMER, ISOHEXADECANE, POLYSORBATE 80, LECITHIN, STEARETH-21, CARBOMER, PANTHENOL, LINOLEIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, PHYTOSTERYL CANOLA GLYCERIDES, POTASSIUM SORBATE, PALMITIC ACID, OLEIC ACID, TREMELLA FUCIFORMIS SPOROCARP EXTRACT, UBIQUINONE, TRIOLEIN, GLYCYRRHETINIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, SOY ISOFLAVONES, THIOCTIC ACID, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT, CITRAL, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOL
Magda_Sco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 12:29   #542
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Serdecznie proszę o analizę składu Parure Gold , jest drogi i zastanawiam się cY przekłada się to na przyzwoitość składu. Wygląda u mnie pięknie ale mam skórę b.skłonną do przesuszenia i zapychania!

Proszę o pomoc ))) pozdrawiam serdecznie.

Parure Gold spf 15 pa +++podkład w płynie.

Skład: Active Ingredients: Octinoxate (Ethylhexyl Methoxycinnamate) 4,0%, Titanium Dioxyde 2,5%; Other Ingredients: Aqua, Cyclopentasiloxane, Alcohol, Peg-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Acrylates Copolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate, Mica, Silica, Sorbitan Sesquioleate, Phenoxyethanol, Tribehenin, Stearic Acid, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Parfum, Alumina, Aluminum Hydroxide, Butylene Glycol, Centella Asiatica Leaf Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Propylene Carbonate, Terrasodium Edta, Ceramide 2, Peg-10 Rapedeed Sterol, Butylphenyl Methylpropional, Linalcool, Citronellol, Lactic Acid, Dimethicone, Alpha-Isomethyl Ionone, Methyl Paraben, Benzyl Benzoate, Geraniol, BHT, Limonene, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Butylparaben, Ethylparaben, Citral, Isobutylparaben, Propylparaben, Palmitoyl Oligopeptide, [+/-CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499 (Iron Oxides)] (17.02.2010)

Kolejny podkład to Parure de Lumiere także od Guerlain . Nieco tańszy. Oba używam zamiennie od kilku tyg.i widzę znaczną poprawę stanu cery. Chcę wiedzieć czy wynika to z faktu że odstawiłam wcześniejszy szkodzący mi podkład czy dlatego że te są tak fajne. Ja się nie znam zupełnie.

Guerlain parure de Lumiere spf 25 pa +++

Wklejam zdjęcie ponieważ na pudełku b.trudno się doczytać.



Oba podklady są nawilżające....chce wiedzieć czy choćby nie przesuszą. Mam skórę normalną ale bywa że przesuszoną zwłaszcza że na miesiąc radykalnie zmienię klimat.

Lingerie de Pau


Aqua (Water), Methyltrimethicone, Dimethicone, Alcohol, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Pentylene Glycol, Mica, Phenyltrimethicone, Silica, Acrylates Dimethicone Copolymer, Acrylates Copolymer, Aluminum Hydroxide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Phenoxyethanol, Alumina, Sodium Myristoyl Glutamate, Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Tetrasodium EDTA, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Sericin, Hydroxycitronellal, BHT, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydrolyzed Linseed Extract, Sorbic Acid, [+/- CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides)].


Który jest najdelikatniejszy?
Poczytałam trochę o tym Parure Gold i trochę się boje tego otxinotace.. Z 2 str jest we wszystkich drogich podkładach typu la mer , la prieri. No i w filtrach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (77,0 KB, 6 załadowań)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-07-06 o 14:07
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:08   #543
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, co to oligosource? tak własnymi słowami wiem jakie ma właściwości, działanie ale tak po polsku nie mogę znaleźć odpowiednika tej nazwy, to coś z morza?
__________________

'Ironia kiedy płacząc przez niego,
tylko do Niego chciałabym się przytulić...'

`Nawet w snach na Jego widok mam motylki w brzuchu.
Co On takiego w sobie ma, że poszłabym za Nim na koniec świata?`
27.12.10 <3
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 10:14   #544
xmdln
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 617
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, czy ten produkt jest cokolwiek wart?

INCI: Aqua, Hydrated Silica, Glycerin, Polyethylene, Sodium Laureth Sulfate, Titanium Dioxide, Cellulose Gum, Panthenol, Illite, Propylene Glycol, Leptospermum Scoparium Leaf Extract, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Salicylate, Hyxyl Cinnamal, Limonene, Linalool.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg e4b9c0a84efc8d57dabf69fc3b104131.jpg (14,4 KB, 14 załadowań)
xmdln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 15:12   #545
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

chociaż w skrócie bym poprosiła o interpretację podkładu Yves Rocher Couleurs Nature, Teint serum repulpant

Czy ten podkład jest wart wydania około 40-50 zł? (powiedzmy, że utrafię promocję ) Mam cerę w miarę normalną, miejscami mocniej muszę nawilżać suchości, wypryski są jedynie przed menstruacją, generalnie problemem jest zazwyczaj tylko dobór koloru - muszę mieć typowe żółcienie...


Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Methylpropanediol, Corlyus Avellana Seed Oil, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Rosa Canina Fruit Oil, Trilaurin, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Lauroyl Lysine, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-2 Oleate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Candelilla Cera, Cera Alba, Rosa Centifolia Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Parfum, Tocopherol, Dimethicone Crosspolymer, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Cyclohexasiloxane, Citronellol, Geraniol, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Cinnamal, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol, Anise Alcohol [+/- (May Contain: Mica, CI77491 / CI77492 / CI77499 (Iron Oxides), CI77891 (Titanium Dioxide)]
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 22:31   #546
MegiLena
Rozeznanie
 
Avatar MegiLena
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 684
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ten krem mnie strasznie zapchał, proszę o analizę składu, co może w nim zapychać:

Organic Salvia Officinalis Extract, Anemone Ranunculoides Extract, Ribes Alba Seed Oil, Organic Thymus Vulgaris Extract, Organic Camellia Sinensis Extract; Cyclopentasiloxane, Glycerin, Poliglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Allantoin, Panthenol, Arctium Lappa Extract, Glycolic Acid, Zinc Pidolate, Sisymbrium Officiale, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid.
MegiLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 14:04   #547
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę składu tego produktu:

Koreański tonik o skóry z problemami

Yuri Pibu Parsley Herb Toner
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tonik skład.jpg (117,2 KB, 10 załadowań)
__________________

mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 09:48   #548
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy moge prosic o analize:

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry bardzo suchej (5% biolipidy)

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum (15.02.2007.)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 23:22   #549
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Up
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 12:02   #550
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

czy ktos tu zaglada? jesli tak to moglby ktos ocenic ten bb krem?
L'oreal, Nude Magique BB cream

Skład: Aqua/Water, Isododecane, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, PEGF-10 Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Dimethicone, Isoeicosane, Disteardimonium Hectorite, Boron Nitride, Phenoxyethanol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Sodium Chloride, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Isostearyl Neopentanoate, Capryl Glycol, Triethyl Citrate, Methylparaben, c9-15 Fluoroalcohol Phosphates/C9-15 Fluoroalcohol, Phosphate, Tocopherol, Panthenol
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 19:52   #551
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Nie ma nikogo(
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 13:41   #552
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Donoszę, że jest już dostępny ten krem Pellevita Acne w aptekach. Na dozie kosztuje 35 zł za 50ml i tak jak było mówione 10% kwasu azelainowego i 10% pantenolu ma Czyli nieźle wypada cenowo w porównaniu do Skinorenu czy Hascodermu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 15:14   #553
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

bardzo proszę o ocenę składy
Yasumi Peptid Filler
AQUA (WATER), VINYL DIMETHYICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, PENYTYLENE GLYCOL, SODIUM POLYSCRYLATE, GLYCERIN, GLYCERYN CAPRYLATE, SODIUM HYALURONATE, SUCROSE LAURATE, SORBITOL, SUCROSE DILAURATE, O-CYMEN-5-OL, PARFUM( FRAGRANCE), SUCROSE TRILAURATE, HYDROXYPROPYL CYCLODEXTRIN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-38.
Yasumi


i krem pod oczy Yasumi stem cells
AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, GLYCERIN, CETEARETH-20, CYCLOPENTASILOXANE, BORON NITRIDE, DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, CETEARETH-12, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, CHLORPHENESIN, ACRYLATES/ACRYLAMIDE COPOLYMER, PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), CAFFEINE, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, AESCULUS HIPPOCATANUM (HORSE CHESTNUT) SEED EXTRACT, HESPERIDIN METHYL CHALCONE, ISOMALT, STEARETH-20, POLYSORBATE 85, SODIUM CITRATE, CHLORHXIDINE DIGLUCONATE, PVP, DIPEPTIDE-2, POTASSIUM SORBATE, MALUS DOMESTICA FRUIT CELL CULTURE EXTRACT, CITRIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 19:55   #554
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Question skład kosmetyku (podklad)prosze o rozszyfrowanie :)

moglby mi ktos rozszyfrowac sklad tego podkladu ,chcialabym sobie zakupic ten podklad bo mam duze przebarwienia i tradzik i chcialabym cos nie zapychajacego (niekomedogennego) inni mowia ze to zapycha inni ze jest on nie zapychajcy. wiem ze ma szeroki sklad i na pewno jest cos co zapycha ale chodzi o to czy nie jest az tak szkodliwy .
jest to podklad estee lauder double wear maximum cover ,niektorzy mowia ze jest lżejszy niz standardowy estee lauder double wear,który lepszy?
tu na dole dołączam zdj sklady maximum cover
p.s prosze nie pisac zebym nie nakladala podkladu ze to pogorszy stan mojej cery ,bo nie zrezygnuje z podkladu nie wyjde tak na ulice.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (40,4 KB, 16 załadowań)
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 21:46   #555
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: skład kosmetyku (podklad)prosze o rozszyfrowanie :)

http://cosdna.com/

Możesz sobie wklepać lub przekopiować skądś tutaj, dostaniesz opis każdego składnika (czym jest) i ocenę jego szkodliwości
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 09:30   #556
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: skład kosmetyku (podklad)prosze o rozszyfrowanie :)

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
http://cosdna.com/

Możesz sobie wklepać lub przekopiować skądś tutaj, dostaniesz opis każdego składnika (czym jest) i ocenę jego szkodliwości
probowałam ale chyba to nie tlumaczy skladów..
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 09:40   #557
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: skład kosmetyku (podklad)prosze o rozszyfrowanie :)

Cytat:
Napisane przez kankanatancze Pokaż wiadomość
probowałam ale chyba to nie tlumaczy skladów..

Nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bb.jpg (80,0 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-08-26 o 09:42
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 10:34   #558
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: skład kosmetyku (podklad)prosze o rozszyfrowanie :)

ale super strona
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:01   #559
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Fajna jest jeszcze ta

http://kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow.html
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 06:23   #560
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Świetna strona))
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 23:40   #561
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej Dziewczyny, mam prośbę o porównanie tych dwóch serii AA dla atopowców.
Na kolorowo te same składniki, seria Help Cera Atopowa opakowania 50 ml cena 15 zł, seria Therapy Atopia 40 ml cena 24 zł. Czy widzicie tu składniki aktywne albo brak jakichś kiepskich składników uzasadniający taką różnice w cenie. Jestem laikiem, chemii kosmetycznej nie skończyłam, więc może jest tu jakiś haczyk, którego moje oko samouka nie wyłapuje.
Pisałam do AA z pytaniem czym te serie się różnią, ale Pani skopiowała mi tylko ulotkę tych serii, napisałam więc jeszcze raz i jestem ciekawa co mi Pani odpisze.
Z góry dzięki za odpowiedzi

Oceanic, AA Therapy Atopia, Krem kojąco - regenerujący do skóry bardzo suchej i atopowej
Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Pentylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Squalane, Cera Microcristallina, Panthenol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Borago Officinalis Seed Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Cucurbita Pepo Seed Extract, Hydrogenated Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Myristate, Allantoin, Magnesium Sulfate.
Oceanic, AA Help Cera Atopowa, Krem nawilżający 0%
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Myristyl Myristate, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Squalane, Borago Officinalis Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate/ Copolymer, Isohexadecane, Behenyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Arachidyl Glucoside, Allantoin, Caprylyl Glycol, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 80

Oceanic, AA Therapy Atopia, Krem ochronny do skóry bardzo suchej i atopowej
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Borago Officinalis Seed Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Petrolatum, Cetearyl Ethylhexanoate, Squlane, Dicaprylyl Ether, Panthenol, Cera Microcristallina, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cucurbita Pepo Seed Extract, Hydrogenated Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Myristate, Allantoin.
Oceanic, AA Help Cera Atopowa, Krem półtlusty bezzapachowy

Skład: Aqua, Pentylene Glycol, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Paraffinum Liquidum, Hexyldecanol and Hexyldecyl Laurate, Cetearyl Ethylhexanoate and Isopropyl Myristate, Squalane, Dicaprylyl Ether, Polyglyceryl-4 Isostearate, Panthenol, Cera Microcristallina, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Hydrogeneted Castor Oil, Magnesium Sulphate Heptahydrate, Tocopheryl Acetate, Allantoin.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 12:07   #562
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Prosze o analize odzywki Loreala

zdjecie w zalaczniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10155804_726732094040657_5111391683719719004_n.jpg (191,8 KB, 3 załadowań)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 19:06   #563
jvon
Przyczajenie
 
Avatar jvon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Czy szampon Renee Blanche ma sól ?

Witam.

Kilka dni temu zrobiłam sobie prostowanie keratynowe włosów i koniecznie potrzebuję widzieć, czy wyżej wymieniony szampon ma sól
Konkretnie jest to szampon na bazie miodu H Zone ..

Za pierwszym razem, gdy miałam zabieg prostowania, to fryzjerka mi go poleciła i kazała koniecznie kupić. Natomiast mi się wydaję, że mógł moim włosom zaszkodzić i w efekcie skrócić ten ''efekt''

skład :
Aqua, Sodium cocoamphoacetate, Cocoamidopropylbetaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium Laureth Solfosuccinate, Cocamide Dea, Styrene Acrylates Copolymer, Poliquaternium -10, Mel, Peg-12, Dimethicone, Imidazolidinyl Urea, Methyichloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CitricAcid, parfum, Hexyl Cinnamal.


Gdyby ten szampon aż tyle nie kosztował, to może sprawę bym zignorowała ..

Z góry dziękuję
jvon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 20:22   #564
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy szampon Renee Blanche ma sól ?

Cytat:
Napisane przez jvon Pokaż wiadomość
Witam.

Kilka dni temu zrobiłam sobie prostowanie keratynowe włosów i koniecznie potrzebuję widzieć, czy wyżej wymieniony szampon ma sól
Konkretnie jest to szampon na bazie miodu H Zone ..

Za pierwszym razem, gdy miałam zabieg prostowania, to fryzjerka mi go poleciła i kazała koniecznie kupić. Natomiast mi się wydaję, że mógł moim włosom zaszkodzić i w efekcie skrócić ten ''efekt''

skład :
Aqua, Sodium cocoamphoacetate, Cocoamidopropylbetaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium Laureth Solfosuccinate, Cocamide Dea, Styrene Acrylates Copolymer, Poliquaternium -10, Mel, Peg-12, Dimethicone, Imidazolidinyl Urea, Methyichloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CitricAcid, parfum, Hexyl Cinnamal.


Gdyby ten szampon aż tyle nie kosztował, to może sprawę bym zignorowała ..

Z góry dziękuję
Sól to Sodium Chloride. Tu, jak widać, jej nie ma.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 21:02   #565
jvon
Przyczajenie
 
Avatar jvon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Czy szampon Renee Blanche ma sól ?

Dzięki wielkie
jvon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 09:35   #566
mimi0290
Zadomowienie
 
Avatar mimi0290
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 906
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam

Mam pytanie na temat nowej odżywki Syossa:

Syoss - conditioner FULL HAIR 5 - DENSITY & VOLUME BOOSTER

dokładniej, czy Quaternium-87 przed innymi ważnymi składnikami będzie tłumiło ich efekty:

Skład:

Aqua, Cetearyl Alkohol, Quaternium-87, Caffeine, Hydrolyzed Keratin, Armeniaca Kernel Oil, Panthenol, Isopropyl Myristate, Citrid Acid, Distaerolethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Parfum, Sodium Methyl paraben, Polyquaternium-37, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Linalool, Geraniol, Butylphenyl Methylproprional, Benzyl Alkohol, Lauryl Glucoside, Hexyl Cinnamal , Benzyl Salicylate, Cl 60730, Cl 17200


Proszę też o analizę skladu
__________________
Odchudzanie z 85 na 63kg w 2011

2013: 75-72,1(10.03)...71,4(29.03) ...70,6...70............69.........67. .........65....... .

Edytowane przez mimi0290
Czas edycji: 2014-10-11 o 13:10
mimi0290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 09:51   #567
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez mimi0290 Pokaż wiadomość
Witam

Mam pytanie na temat nowej odżywki Syossa:

Syoss - conditioner FULL HAIR 5 - DENSITY & VOLUME BOOSTER

dokładniej, czy Quaternium-87 przed innymi ważnymi składnikami będzie tłumiło ich efekty:

Skład:

Aqua, Cetearyl Alkohol, Quaternium-87, Caffeine, Hydrolyzed Keratin, Armeniaca Kernel Oil, Panthenol, Isopropyl Myristate, Citrid Acid, Distaerolethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Parfum, Sodium Methyl paraben, Polyquaternium-37, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Linalool, Geraniol, Butylphenyl Methylproprional, Benzyl Alkohol, Lauryl Glucoside, Hexyl Cinnamal , Benzyl Salicylate, Cl 60730, Cl 17200
Silikony i inne filmformery w żadnym kosmetyku nie "tłumią" działania innych składników, nie są do niego dodawane ze złośliwości czy z nieuctwa producenta tylko są tam po to, żeby spełnić jakieś konkretne zadania, których inne składniki nie spełniają.
A Quaternium-87 ma mocne działanie antystatyczne i jest rozpuszczalny w wodzie.
W tej odżywce dla moich włosów akurat bardziej "zabójcza" byłaby keratyna i pantenol.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 23:41   #568
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

To chyba właściwy wątek.
Zostały mi dwa żele chłodząco łagodzące. Jeden zużywam jako zwykły balsam, ale jest taki wydajny, że mam go już dość To Eveline i Ziaja. Zastanawiam się, czy mogę je stosować na twarz, lub włosy?
Skład: Aqua/Water. Panthenol, Mineral Oil, Glycine Soya Oil, Water / Butylene Glycol / Laminaria Hyperborea Extract, Glycerin, Propylene Glycol, Hyaluronic Acid, Betaine, Octyldodecanol, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Water / Propylene Glycol, Glycerin / Hydrolyzed Caesalpina Spinosa Gum / Caesalpina Spinosa Gum, Dicaprylyl Carbonate, Acrylates / C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Water / Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Allantoin, Glucose, Urea, Menthyl Lactate / PPG-26-Buteth-26 / PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Isobutylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Lilial, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal
Swoją drogą, dlaczego "aqua" jest zwykle tłumaczona na "water"? Naprawdę można się nie domyślić?
Drugi skład:

Jak jest z ultramaryną i jej użyciem w produktach do ust? Jakiego pochodzenia jest Lake Blue 2?

Czy żel hialuronowy mogę stosować samodzielnie? Nie "ucieknie" mi ze skóry?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 18:15   #569
Kitari
Raczkowanie
 
Avatar Kitari
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

To i ja poproszę o analizę składu. Kupiłam ostatnio podkład antybakteryjny FLOS LEK i wydaje mi się, że mimo miana "antybakteryjnego" ma w sobie chyba sporo zapychaczy pllus parabeny :/
Mam cerę mieszaną/tłustą z dużą skłonnością do trądziku i naprawdę nie wiem jaki powinnam wybrać krem nawilżający i co najważniejsze jaki podkład i peeling enzymatyczny. Szukam czegoś co mnie nie zapcha, a to jak widzę ciężki orzech do zgryzienia...

Aqua, Cyclomethicone, Talc, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearoxy Dimethicone, Propylene Glycol, Aluminium Oxyde, Sodium Chloride, Microcrystaline Wax, Hydrogenated Castor Oil, Niacinamide, Yeast Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Panthenol, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, BHT, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene.

Co Wy na to?

Edytowane przez Kitari
Czas edycji: 2014-11-08 o 19:21
Kitari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 12:38   #570
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Kitari Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o analizę składu. Kupiłam ostatnio podkład antybakteryjny FLOS LEK i wydaje mi się, że mimo miana "antybakteryjnego" ma w sobie chyba sporo zapychaczy pllus parabeny :/
Mam cerę mieszaną/tłustą z dużą skłonnością do trądziku i naprawdę nie wiem jaki powinnam wybrać krem nawilżający i co najważniejsze jaki podkład i peeling enzymatyczny. Szukam czegoś co mnie nie zapcha, a to jak widzę ciężki orzech do zgryzienia...

Aqua, Cyclomethicone, Talc, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearoxy Dimethicone, Propylene Glycol, Aluminium Oxyde, Sodium Chloride, Microcrystaline Wax, Hydrogenated Castor Oil, Niacinamide, Yeast Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Ammonium Glycyrrhizate, Panthenol, Zinc Gluconate, Caffeine, Biotin, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, BHT, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene.

Co Wy na to?
Z mojego ekologicznego punktu widzenia, to kompletny syf
Na dzień dobry zapychają silikony (cyclomethicone), do tego PEG, odkładający się w nerkach propylene glycol, wysoko parabeny i rakotwórczy DMDM Hydantoin - sporo firm już od niego odchodzi, jest bardziej toksyczny niż parabeny. Prawie nie ma tu nic naturalnego. Trudno - już kupiłaś, ale następnym razem wpisałabym ten produkt na czarną listę - czego na pewno nie kupować.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.