Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-21, 18:38   #1
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Unhappy

Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]


Z góry przepraszam, że nie w tym dziale umieściłem ten post (jeśli rzeczywiście doszło do wspomnianej pomyłki). Mam od dłuższego czasu pewien problem... tak długiego, że nawet nie pamiętam od kiedy on jest (kilka lat), ale teraz jest już nie do wytrzymania....

Otóż non stop mi ścieka jakiś "glut" z nosa do gardła (przepraszam za słownictwo, ale to oddaje w pełni to jak się z tym czuję). Nie muszę chyba pisać, jak niekomfortowo się czuję w towarzystwie kiedy mam coś w gardle i nie ma możliwości żeby splunąć... Czuję czasami taki nieprzyjemny posmak tego i mam wrażenie że i też posaida ta plwocina nieprzyjemny zapach...
Oprócz tego dość często mam zapchany nos. A dokładniej rzecz ujmując, to gdy jedna przegroda jest drożna to druga nie, i odwrotnie... Nie jest to wydzielina, którą mógłbym "wydmuchać" tylko to COŚ siedzi sobie głębiej.
Dodatkowo pobolewa mnie głowa (co prawda rzadko ale jednak się do zdarza)

Chciałbym się dowiedzieć co to jest i co jest tego przyczyną.
Byłem z tym u laryngologa, który przepisał mi jakieś lekarstwa (oczywiście nie przyniosły one żadnych skutków) i skierowanie do alergologa na badanie uczuleniowe czy coś takiego, lecz tam się już nie zjawiłem z powodu braku czasu.
Dodam jeszcze, że od laryngologa dowiedziałęm się, iż posiadam krzywą przegrodę nosową. Może mieć to coś z tym wspólnego?

Mam także problemy natury gastrycznej - często mi się odbija i czuję pokarm, którym posilałem się kilka godzin wcześniej; a także mam dość często wzdęcia ... Wspomniałem o tym w razie "wu", gdyby miało to jakiś związek wcześniej wspomnianymi objawami....

Proszę o jak najszybszą i treściwą odpowiedź

Pozdrawiam
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:47   #2
moonlight88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 167
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

A może zatoki ??
moonlight88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 04:12   #3
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

też mi się zdaje, że to mogą być zatoki. aczkolwiek lekarz mi przepisał lekarstwa na tą przypadłość, lecz nie pomogły. Choć domyślam się że lekarz nieprawidłowo przeprowadził kurację.
Dla pewności zadałem tutaj pytanie na forum, by uzyskać rzetelną odpowiedź specjalisty bądź od kogoś kto takową dolegliwość posiadał.
Jak narazie mam słabe mniemanie o tym forum bo sensownej odpowiedzi nie uzyskałem :/ mam nadzieję że w końcu odpowiedź będzie rzetelna w możliwie jak najszybszym terminie
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 07:44   #4
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Miałam podobne objawy i były to zatoki. Może akurat lek, który przepisał Ci tamten lekarz nie poskutkował i trzeba spróbować innego? Bo jak wiesz różnie to bywa, i na wszystkich każdy lek zazwyczaj działa inaczej. Ale co do tego odbijania się i czucia treści żołądka to z tego co wiem to może być Reflux, który również może powodować zatoki. Nie jestem lekarzem, ale jedno wydaje mi się ma skutek w drugim. Może zmień lekarza i powiedz mu o tych wszystkich objawach. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i w końcu udanej diagnozy
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 08:03   #5
Pamela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Wydaję mi się z tego co piszesz, że masz prawdopodobnie 2 choroby. Zarówno chorobę zatok , jak i refluks. Poza laryngologiem wybrałabym się też do gastrologa.
Pozdrawiam
Pamela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 14:35   #6
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Gastrologa też odwiedziłem, miałem nawet wykonaną gastroskopię. Zanim jeszcze poszedłem do laryngologa
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 14:18   #7
jannet21
Raczkowanie
 
Avatar jannet21
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 355
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

A czy jak się schylisz to czujesz takie "pyknięcie" w głowie (jakby się coś przetkało) i wtedy po wyprostowaniu śmierdząca wydzielina spływa do gardła? Bo jeśli tak to na 99% masz chore zatoki.
A ten glut, którego nie możesz odchrząknąc ani przełknąć tylko czujesz go w gardle to może być nie tyle sprawa refluksu i problemów gastrycznych, a problemów nerwicowych.
jannet21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 20:59   #8
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Spróbowałem i rzeczywiście coś mi strzyknie jak się pochylę... Nawet poczułem jakby coś mi się w nosie poniżej oczodołów przelało...
Zapomniałem chyba jeszcze wspomnieć, że miałem wykonane prześwietlenie zatok. i niby nic nie wykazało. Jest możliwe żeby przy oględzinach zdjęcia nie byłoby można zauważyć jakichkolwiek zmian chorobowych w obrębie zatok?
i czy jest jakiś środek, który bym mógł zastosować bez ryzyka z wyłączeniem konsultacji z lekarzem?
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 16:17   #9
krysiaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 24
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Chyba mam takie same objawy:/ też mi coś ścieka do gardła, bardzo gęste i drapie gardło. Nie mogę tego po prostu wypluć, lecz muszę się nieżle namęczyć, żeby to jakoś wykrztusić. Konsultowałam się w związku z tą dolegliwością z laryngologiem, przepisał mi jakieś lekarstwa, ale nie pomogły.
Inz_Igor co Tobie przepisal lekarz? Jestem bardzo ciekawa, co to jest...
krysiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:37   #10
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Szczerze powiem, że to już dawno byłem u laryngologa.. parę miesięcy temu. Ale znalazłęm rozpiskę lekarstw lecz może to być od wcześniejszej wizyty u lekarza rodzinnego. Nie potrafię przeczytać co tam piszę... tak Ci lekarze bazgrolą że szkoda gadać ;P... jest lanzul, coś na S (sim...sin...), wit c 1000, Def...coś tam... i jeszcze coś... Sfe...Hen.. czy jakoś tak....
Ale pamiętam że laryngolog przepisał mi taki spray do nosa z takim zielonym zamknięciem, skówką, zatykatkiem czy jak ktoś to tam nazywa...
Teraz planuję się niedługo wybrać do tego alergologa,.... mam nadzieję, że nie jestem na nic uczulony...
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 16:25   #11
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

"Medycyna estetyczna Pytania do lekarzy - specjalistów IQ MEDICA.
Na tym forum odpowiedzi udziela dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda przez okres dwóch tygodni po publikacji artykułu.
Zapraszamy do zadawania pytań!"

Czy któraś z powyższych odpowiedzi była autorstwa dr'a?
Wydaje mi się, że nie... a już dawno minęły 2 tygodnie...

Jeśli ktoś miał takie objawy jak ja i je zwalczył to prosiłbym o informacje co do sposobu ich eliminacji
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 14:52   #12
jefk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

Dobrze, że wspomniałeś o tym w razie "wu", bo z tego wynika, że może to być candida albicans (grzybica), którą lekarze przeważnie omijają przy stawianiu diagnozy. Często bywa, że człowiek ma wiele objawów na pierwszy rzut oka nie powiązanych ze sobą. Ja trafiłam do szpitala i tam w wymazie z gardła okazało się że mam candide, ale nikt wtedy o tym nie wspomniał i nie polecił leczenia. U mnie objawia się właśnie m.in. żółtym, gęstym i śmierdzącym śluzem z gardła, wzdęciami, przelewaniami w jelitach, ciągłym zmęczeniem i rozdrażnieniem. Najgorzej jest kiedy nie ma objawów skórnych, bo wtedy lekarz się tym nawet nie zainteresuje. Dostawałam skierowania na wszystkie możliwe badania i teoretycznie wszystko jest w porządku. A ja wiem, że nie jest.
jefk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 08:56   #13
inz_Igor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem ze zdrowiem [Nos - nieprzyjemne objawy]

A wyleczyłaś to czy jeszcze nie? jeśli tak to w jaki sposób?
inz_Igor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.