Polipy - proszę o wiadomość !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-23, 12:26   #1
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Unhappy

Polipy - proszę o wiadomość !!!


Bardzo proszę o wszelkie informacje na temat polipów szyjki macicy. Wczoraj byłam u lekarza gin. i po badaniu okazało się, że to polip i do usunięcia. Została pobrana próbka na cytologię. I teraz czekanie 2 tyg. Niestety.
Czytam wszystko co się da na ten temat ale na razie jestem przerażona bo zawsze byłam zdrowa jak ryba a tu taki problem ... Poszłam do lekarza bo krwawiłam po stosunku z narzeczonym. A taka byłam szczęśliwa gdy się zaręczyliśmy.
Poradźcie czy to może być duży problem?
M.M.
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 12:56   #2
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Polipy - proszę o wiadomość !!!

Nieduży. Sama miałam usuwane już dwa razy. Zabieg w szpitalu trwa kilka minut tego samego dnia idzie się do domu. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Potem około dwóch tygodni czeka się na badanie histopatologiczne. Po zabiegu nie odczuwa się bólu. Dostaje się zwolnienie na ok 3 dni.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 13:20   #3
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Dot.: Polipy - proszę o wiadomość !!!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Nieduży. Sama miałam usuwane już dwa razy. Zabieg w szpitalu trwa kilka minut tego samego dnia idzie się do domu. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Potem około dwóch tygodni czeka się na badanie histopatologiczne. Po zabiegu nie odczuwa się bólu. Dostaje się zwolnienie na ok 3 dni.
[COLOR="Navy"]Aniu!
O ile tak masz na imię. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Najgorsze jest chyba to czekanie na wyniki... I tak się denerwuję bo taką mam naturę ale wielkie dzięki za wiadomość. Trochę się uspokoiłam.
M.M.
[/COLOR]
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 13:28   #4
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Polipy - proszę o wiadomość !!!

Nie ma co się przejmować. Podobno niektóre kobiety mają już taką urodę że mają skłonności do polipów. One lubią się odnawiać. Trzeba chodzić regularnie do lekarza. Polipy nie są z reguły złośliwe ani nie mają wpływu na ciąże w przyszłości. Tak mi powiedział lekarz. Ze mną na oddziale leżało kilka pań z polipami także to dosyć częsty problem u kobiet.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 13:43   #5
0810Ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do 0810Ma
Dot.: Polipy - proszę o wiadomość !!!

Wielkie dzięki!
To dobra wiadomość bo właśnie planujemy w niedługiej przyszłości dzidziusia. Czekam teraz w miarę spokojnie na wyniki. Potrzebowałam takiej wiadomości.
Ucałowania i życze dużo zdrowia!
M.M.
0810Ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:38   #6
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Polipy - proszę o wiadomość !!!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Nieduży. Sama miałam usuwane już dwa razy. Zabieg w szpitalu trwa kilka minut tego samego dnia idzie się do domu. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Potem około dwóch tygodni czeka się na badanie histopatologiczne. Po zabiegu nie odczuwa się bólu. Dostaje się zwolnienie na ok 3 dni.
Ja miałam usuwanego polipa. Był malutki, bo wielkości większej główki od szpilki. Nie miałam znieczulenia ogólnego... Normalnie lekarz robił mi w gabinecie. Coś mi tam wstrzyknął, ale nie wiem co.
Oczywiście po zabiegu zemdlałam Bo ogólnie jestem wrażliwa na takie "szpitalne" rzeczy.
W sumie sama się zdziwiłam, że miałam polipka, bo nigdy wcześniej nic nie miałam; wcześniej miałam robioną cytologię i wyszła bardzo dobra.
Mam nadzieję, że mi nie odrośnie, ani w tym samym miejscu, ani w innym.
Teraz czekam na wyniki histopatologiczne.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.