Rak.? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 14:49   #1
madlenowaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2

Rak.?


Em, Witam *,* więęc mam taki problem. Od kilku miesięcy kłuje mnie pod prawą piersią. Jeszcze wcześniej kuło mnie coś w środku, ale przestało. Byłam z tym u lekarza, ale nic w środku nie wykrył. Ostatnio zauważyłam też, że skóra wokół sutków jest pomarszczona i w środku niego jest czarny nalot. Na początku myślałam, że to brud, ale teraz zwątpiłam w to czytając o objawach raka piersi. W ten piątek ide ponownie do lekarza, ale zakur*iście się boję, więc najpierw przyszłam tu. ;x Dodam też, że moja matka, babka ani ojciec raka nie mieli, a ja sama mam dopiero 13 lat (rocznikowo 14) i wydaje mi się, że to wyklucza raka. Cycki mi urosły strasznie rok temu, bo przed tym z reguły miałam małe , a tarez mam na nich nawet rozstępy. Czytałam też, że w moim wieku było kilka przyopadków raka, bo były powodem np. raka w rodzinie, stresów czy nadwafgi. Ja nadwagę mam, ale dopiero od tego roku, bo zawsze byłam szczupła w miare. Z nerwami podobnie. W tym roku miałam dosyć ciężko ze szkołą i strasznie sie wkur#iałam. Ciągle chodziłam w nerwach , aż od tego mam straszne zadyszki. Raz nawet usiałam wzywać pogotowie, bo nie mogłam oddychać w napadzie wściekłości. Bardzo proszę o pomoc, bo prawie całymi nocami nie śpie, bo sie denerwuje czy to coś groźnego. ;_;
madlenowaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 15:04   #2
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Rak.?

Przdde wszystkim - rozumiem Twoje obawy, lae troche kultury nie zaszkodzi. Rzeczywiście dziwne to oc isę dzieje, alem oże to efekt dojrzewania, dziwny ale moze jednak... dobrze, ze idizesz do lekarza, choć raka piersi obawiać się raczej nie powinnaś. Rozstępy są na pewno efektem ich zbyt szybkiego powiększenia się. ja w Twoim wiueku tak szybko urosłąm ,ze mialam problemy z kręgosłupem i znacznie pogorszył mi się wzrok więc moze to ma z tym coś wspólnego.
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 10:28   #3
madlenowaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Rak.?

Em, no więc byłam u lekarza, ale nie chciał mi już macać tej piersi 2 raz, więc mówiłam mu, co się dzieję. Lekarz do mnie, że mogą być to nerwobóle, a jak powiedziałam mu o tych marszczeniach wokół sutków, to mówiła, że to rozstępy. Troche zawiechy złapałam, jak to powiedziała, bo ja chyba raczej wiem, jak one wyglądają i to na pewno nie to, a jak wpisałam moje objawy w google, to wychodziło pełno stron z rakami. Nie wiem już co robić, bo to co dzisiaj usłyszałam niezbyt mnie przekonało. ^^
madlenowaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 11:41   #4
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: Rak.?

w takim razie zostaje Ci iść do innego lekarza
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:46   #5
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Rak.?

Najlepszym rozwiązaniem jest pójście na USG piersi - wykrywa nawet wczesne zmiany widoczne tylko w węzłach chłonnych. Myślę że nie powinnaś sie tak stresować - to może byc i nerwoból, a zmiany widoczne na piersiach to na 99% zmiany wynikające z dojrzewania. Raka nie widać na wylot z zewnątrz, więc udaj się na USG i wyluzuj, bo od tego wszystko sie nakręcasz.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 14:16   #6
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Rak.?

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Najlepszym rozwiązaniem jest pójście na USG piersi - wykrywa nawet wczesne zmiany widoczne tylko w węzłach chłonnych. Myślę że nie powinnaś sie tak stresować - to może byc i nerwoból, a zmiany widoczne na piersiach to na 99% zmiany wynikające z dojrzewania. Raka nie widać na wylot z zewnątrz, więc udaj się na USG i wyluzuj, bo od tego wszystko sie nakręcasz.
Dokładnie
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.