"Pieprze" na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-14, 17:56   #1
pati80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1

"Pieprze" na twarzy


Od urodzenia mam na twarzy kilka pieprzy, które wraz z wiekiem niestety nieco rosną. Mam ich już serdecznie dość, stąd moje pytania do Pana Doktora, bo jego wiedza cieszy się moim wielkim uznaniem i sądzę, że to błahostka dla tak znakomitego specjalisty.
Problem: na całym ciele mam sporo pieprzy, ale najbardziej dokucza mi 5 ciemnych plam na twarzy, umiejscowionych po jednej ok. 3 cm poniżej kącików ust po obu stronach, 1 na policzku przy prawym uchu i 2 na linii podbródka. Obecna wielkość kilku pieprzy jest dość spora: średnica niektórych dochodzi do 4 mm.
Pytania:
1. Czy da się usunąć te pieprze z twarzy nie pozostawiając blizn (kiedyś dermatolog poinformowała mnie o możliwości wycięcia pieprzy, ale stwierdziła, że zostaną blizny po szwach - tzw. "drabinka")
2. Czy da się usunąć wszystkie pieprze jednocześnie (albo chociaż kilka naraz?)
3. Jaka jest najlepsza metoda usunięcia [i ewentualnie pora roku na zabieg - klimat ma podobno pewien wpływ na gojenie się i zabliźnianie ran, jeżeli to absurdalne pytania, z góry przepraszam ]?
4. Ile czasu trwałoby gojenie?
4. Jak szacowałby Pan koszt takiego jednostkowego zabiegu?
5. Niestety do Poznania mam trochę daleko, w przeciwnym razie nie byłoby moich pytań Czy mógłby Pan polecić jakiś punkt w woj. małopolskim (a najlepiej w Krakowie)?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź i przesyłam gorące pozdrawienia z Krakowa, Pati
pati80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 21:30   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: "Pieprze" na twarzy

1. Obecnie nadal nie ma mozliwości gojenia się blizn po zabiegach lub urazach bez sladu. natomiast blizny nie muszą mięć cech tzw. drabinki.
2. Opisane znamiona na twarzy można usunąć jednocześnie.
3. Tylko wycięcie gwarantuje całkowite usunięcie znamienia, umożliwia również jego zbadanie histopatologiczne - w razie wątpliwości. Zaleca się unikanie (w przypadku twarzy) bardzo silnych upałów = nasłonecznienia oraz silnych mrozów.
4. Wstępne zagojenie 5-7 dni (usunięcie szwów lub opatrunków), zakończenie najsilniejszego zrostu po 21 dniach, ostateczne ukształtowanie się blizn do 12 miesięcy.
4". Koszt usunięcia 1 znamienia w obrębie twarzy wynosi 500 złotych. razem - mniej.
5. Kraków - Pan dr Artur Zawisz.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.