Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesuj± siê kultur±, sztuk±, filmem, literatur±, polityk± itd. Zapraszamy do dyskusji.

Poka¿ wyniki sondy: Czy lubisz twórczo¶æ AMJ?
Tak 34 85,00%
Nie 6 15,00%
Nie znam 0 0%
G³osuj±cy: 40. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-12-05, 23:39   #31
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pó³noc-Po³udnie ;)
Wiadomo¶ci: 1 120
GG do guia
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Cytat:
Napisane przez lalaith Poka¿ wiadomo¶æ
guia mam wra¿enie ¿e mówimy o innej osobie. P³aski sposób ¶piewania? Nie bawi siê g³osem? Nie u¿ywa vibrato? Nie wiem sk±d co¶ takiego wytrzasnê³a¶. Przecie¿ to nie jest prawda i wystarczy pos³uchaæ jednej p³yty ¿eby siê o tym przekonaæ. Anna Maria ma niesamowicie g³êboki i pe³en seksapilu g³os, którym czêsto siê bawi, szczególnie na koncertach przy fantastycznych jazzowych improwizacjach. Bardzo czêsto w swoich piosenkach siêga do inspiracji muzyk± etniczn±, plemienn±, ludow±. A¿ dziw ¿e w takiej drobnej, eterycznej blondynce jest tyle si³y i potrafi wydobyæ z p³uc taki g³os. Czasami ¶piewa na jednym oddechu kilka minut a g³os nie s³abnie ani trochê (ja bym siê zapowietrzy³a).
Aha i co rozumiesz pod pojeciem "zmanierowana", bo chyba mamy zupe³nie inne rozumienie tego s³owa? Zmanierowana to mo¿e byæ Górniaczka, Steczkowska, ale nigdy Jopek! Nigdy o niej nie przeczytasz na plotkarskim portalu czy w brukowej gazecie, ca³kowicie nie podlega jakiejkolwiek komercji, jest niesamowicie skromna.. Gdzie tu wed³ug Ciebie miejsce na manieryzm?
Hm. Znam kilka osób, które siê znaj± na muzyce i Jopkow± bardzo lubi±. Mówi±, ¿e ma g³os, ¿e potrafi z nim du¿o zrobiæ. Ja nie przeczê- ma i potrafi. Jednak wg mnie to jest tylko kilka wypracowanych sztuczek. Mo¿e i niez³ych, ale u¿ywa tylko ich. Nuda. Wiêc ¼le siê z tym nie bawieniem wyrazi³am- bawi siê, ale dla mnie to nie to, ten g³os i ten ¶piew mnie nie krêc± i ju¿.
Acha, wibrato ma zerowe i to jest w³a¶nie jedna z tych sztuczek Naprawdê trudno jest wypracowaæ taki sposób ¶piewania, tak¿e tu nale¿y jej siê uznanie, ale mnie siê to po prostu nie podoba.
Zwiewna, zalotna, eteryczna- ok, jest. Dla mnie dodatkowo md³a. Znam o wiele potê¿niejsze, niesamowite kobiece g³osy, które ukszta³towa³y mój gust muzyczny, wiêc s± dla mnie punktem odniesienia. I najpiêkniejszy polski g³os nale¿y, wed³ug mnie, do kogo¶ innego.
Proszê siê nie oburzaæ- przecie¿ mam prawo jej nie lubiæ

A co do zmanierowania- tak, chyba rzeczywi¶cie inaczej to s³owo rozumiemy. Ja np. nie widzê zwi±zku zmanierowania z tym czy pisz± o kim¶ na plotkarskich portalach. Czyli wszystkie osoby, o których mo¿emy tam przeczytaæ s± zmanierowane?
Poza tym- plotki ¿yj± w³asnym ¿yciem. Jest naprawdê wielu polskich i ¶wiatowych artystów, których spokojnie znajdzie siê na Pudelku Przecie¿ to nie do koñca jest zale¿ne od nich.
Na s³owo komercja tylko siê u¶miechnê³am Komercja jest czym¶ naturalnym, ka¿dy jej podlega. I nic w tym z³ego czy dziwnego. Przecie¿ zarabia na swojej muzyce, prawda?
Sprzedajno¶æ- chyba o to Ci chodzi³o?
Jopek jest niszowa, nie popkulturowa i nie usi³uje sprzedaæ siê jak najwiêkszej liczbie osób, ale dla mnie to nic nie znaczy. Ka¿dy znaj±cy swoj± warto¶æ i szanuj±cy siê artysta taki jest.
Co do skromno¶ci- nie uwa¿am jej za skromn±, ale znowu¿ nic w tym z³ego (bo nie mówiê, ¿e jest pyszna)- ona w³a¶nie zna swoj± warto¶æ. I jest ¶wiadoma, ¿e wyró¿nia siê na polskim rynku.
A teraz w koñcu do rzeczy. Maniery s± ró¿ne przecie¿. To nie tylko egzaltacja, infantylno¶æ Górniaczki, które mo¿emy zaobserwowaæ w jej wypowiedziach i zachowaniu. Zreszt±, tego te¿ bym nie nazwa³a zmanierowaniem, bo dla okre¶lenia tej pani istniej± inne s³owa, których w³a¶nie u¿y³am. Maniera to co¶, czego nie mo¿emy zdefiniowaæ jednym s³owem i ja tego terminu u¿ywam tylko w odniesieniu do zachowañ scenicznych i samego wokalu- u Edyty Górniak jest to wciskanie gdzie siê tylko da ozdobników, jej piosenki (g³ównie te ostatnie, chocia¿ nie znam jej twórczo¶ci za bardzo) s± nimi po prostu nafaszerowane. Jakby koniecznie chcia³a w ka¿dej jednej piosence udowodniæ, ¿e jest najlepsza i najwiêcej potrafi. I te jej gesty..
U Anny Marii Jopek to jest w³a¶nie zachowanie na scenie w ogóle- sposób, w jaki siê porusza (tudzie¿ nie porusza ), mimika i te wszystkie inne. Mo¿e dla kogo¶ jest to naturalne. Dla mnie nie.

Edytowane przez guia
Czas edycji: 2008-12-06 o 12:38
guia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-06, 01:00   #32
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 12 697
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Ceniê i lubiê muzykê AMJ. Bywaj± momenty gdy s³ucham jej na okr±g³o, bywaj± czasy gdy nie s³ucham jej wcale. Jej p³yty stoj± dumnie w¶ród reszty zawarto¶ci mej p³ytoteki. To jedyna polska piosenkarka, która mnie nie irytuje. Ceniê zarówno jej p³yty studyjne jak równie¿ nagrania koncertowe. Zawsze z przyjemno¶ci± siêgam po jej utwory, które wybieram w zale¿no¶ci od rodzaju "g³odu muzycznego" jak zwyk³am to okre¶laæ.

Utwory AMJ wymagaj± odpowiedniej wra¿liwo¶ci muzycznej i lirycznej s³uchacza, pokusi³abym siê nawet o stwierdzenie, i¿ wymagaj± równie¿ dobrego s³uchu. Jednak¿e, jak wiadomo cz³owiek jest istot± skomplikowan± i jego upodobania muzyczne w zale¿no¶ci od preferencji jednostki bywaj± ró¿norodne. ¯adne dyskusje ani spory i wzajemne przekonywanie siê do s³uszno¶ci swoich racji nie zmieni± czyich¶ upodobañ muzycznych. Pozwólmy innym s³uchaæ tego na co maj± ochotê.

Koñczê swe wywody, gdy¿ wkraczam na ¶cie¿kê opisywania ma¶lanego smaku mas³a.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-06, 09:54   #33
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 6 831
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

guia ja siê nie oburzam, wyrazi³am tylko swoj± opiniê, rozumiem ¿e ka¿dy lubi co¶ innego.
Mog³aby¶ w takim razie napisaæ nieco wiêcej o tym kto w³a¶ciwie ukszta³towa³ Twój gust muzyczny, do kogo wed³ug Ciebie nale¿y najpiêkniejszy polski g³os i o jakich to polskich i ¶wiatowych artystach mogê sobie poczytaæ na pudelku, bo jak widzê Twoim zdaniem AMJ artystk± nie jest? A Twoja poprzednia wypowied¼ jest bardzo tajemnicza i brzmi niesamowicie konspiracyjnie

Czyli manieryzm odnosisz tylko do jej wokalu i zachowania na scenie (o jakim braku ruchu mówisz, bo nie do koñca rozumiem, o tym ¿e nie robi uk³adów tanecznych a la Mandaryna?)? W takim razie jeszcze bardziej Ciê nie rozumiem, co ona takiego na tej scenie robi, co Ciê tak zniesmacza? Bo ¿e g³os Ci siê po prostu nie podoba ok, rzecz gustu, ale zachowanie?

A swoj± drog± artyku³y na plotkarskich portalach i w brukowcach ¶wiadcz± wg mnie o braku szacunku opinii publicznej do osób tam opisywanych, bo czy¿ nie jest to dziwne ¿e np o AMJ czy Nosowskiej nigdy na czym¶ takim nie przeczytamy, a o Górniak, Dodzie, czy Steczkowskiej czytamy bez przerwy? Moim zdaniem ¶wiadczy to o klasie osoby, ¿e nikt nie jest w stanie jej w ten sposób ruszaæ.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2008-12-06 o 09:55
lalaith jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-06, 13:25   #34
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pó³noc-Po³udnie ;)
Wiadomo¶ci: 1 120
GG do guia
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Cytat:
Napisane przez lalaith Poka¿ wiadomo¶æ
guia ja siê nie oburzam, wyrazi³am tylko swoj± opiniê, rozumiem ¿e ka¿dy lubi co¶ innego.
Mog³aby¶ w takim razie napisaæ nieco wiêcej o tym kto w³a¶ciwie ukszta³towa³ Twój gust muzyczny, do kogo wed³ug Ciebie nale¿y najpiêkniejszy polski g³os i o jakich to polskich i ¶wiatowych artystach mogê sobie poczytaæ na pudelku, bo jak widzê Twoim zdaniem AMJ artystk± nie jest? A Twoja poprzednia wypowied¼ jest bardzo tajemnicza i brzmi niesamowicie konspiracyjnie

Czyli manieryzm odnosisz tylko do jej wokalu i zachowania na scenie (o jakim braku ruchu mówisz, bo nie do koñca rozumiem, o tym ¿e nie robi uk³adów tanecznych a la Mandaryna?)? W takim razie jeszcze bardziej Ciê nie rozumiem, co ona takiego na tej scenie robi, co Ciê tak zniesmacza? Bo ¿e g³os Ci siê po prostu nie podoba ok, rzecz gustu, ale zachowanie?

A swoj± drog± artyku³y na plotkarskich portalach i w brukowcach ¶wiadcz± wg mnie o braku szacunku opinii publicznej do osób tam opisywanych, bo czy¿ nie jest to dziwne ¿e np o AMJ czy Nosowskiej nigdy na czym¶ takim nie przeczytamy, a o Górniak, Dodzie, czy Steczkowskiej czytamy bez przerwy? Moim zdaniem ¶wiadczy to o klasie osoby, ¿e nikt nie jest w stanie jej w ten sposób ruszaæ.
Kurcze, zjad³o mi kawa³ek wczorajszego posta Nic to.

Mog³abym. Edyta Geppert. To jest dla mnie najpiêkniejszy polski g³os.
(Chcia³am wkleiæ linka do ¶wietnego nagrania z Opola '97, ale usunêli z YT )
A z nie naszych- Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Anita O'Day. To by chyba by³ ten top topów
Co do Pudelka- nie jestem w stanie wymieniæ Ci ca³ego t³umu ludzi, bo zwyczajnie na pudelku nie przesiadujê. Ale ostatnio dosta³am na maila ich reklamê. Patrzê i oczom nie wierzê- Janda. Tak, tak. I Janda ma swoje miejsce na Pudelku. Zreszt± na Nosowsk± te¿ uda³o mi siê trafiæ.
Co jak co, ale Janda dla mnie klasê ma. I ¿adne Pudelki tego nie zmieni±.

Nigdzie nie napisa³am, ¿e AMJ nie jest artystk± Ma³o tego- napisa³am, ¿e dla wielu osób jest, a w¶ród nich s± osoby z wykszta³ceniem muzycznym, które mog± muzykê lepiej rozumieæ.

Która poprzednia wypowied¼ brzmi konspiracyjnie i dlaczego? Postaram siê j± zdekonspirowaæ

Tak, manieryzm odnoszê do jej zachowania na scenie.
Mam wra¿enie, ¿e uwa¿asz mnie za kogo¶ o niskim gu¶cie tylko dlatego, ¿e jej nie lubiê. Przytaczasz Górniak, Steczkowsk±, Mandarynê, jakby równoznaczne by³o to, ¿e je¿eli nie podoba mi siê AMJ, to na pewno podobaj± siê te pierwsze. Otó¿ nie.
Brak ruchu- chodzi³o mi o hoker, na którym lubi przesiadywaæ podczas koncertów (nie wszystkich zapewne)
O zniesmaczeniu te¿ nigdzie nie pisa³am Nie wk³adaj mi pod klawiaturê nie moich s³ów.
guia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-06, 18:02   #35
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomo¶ci: 53 233
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Po to za³o¿y³am w±tek, by nie tylko fani siê wypowiadali, inaczej inny tytu³ bym u³o¿y³a i inn± sondê.

G³osu Edyty Geppert nie lubiê. Ma ¶wietn± technikê, ale nie podoba mi siê barwa, taka wynios³a. S³ucha³am jej jeszcze jako dziecko na winylach.

Fitzgerald, Franklin - uwielbiam, ale to zupe³nie inna historia, inny styl.

Mój styl kszta³towa³ i Mozart, i Metallica
__________________
- Rób swoje, wied¼minie. Reszt± siê nie turbuj.
Geralt solennie obieca³ sobie nie turbowaæ siê.
Malla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-08, 17:06   #36
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 6 831
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Cytat:
Napisane przez guia Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze, zjad³o mi kawa³ek wczorajszego posta Nic to.

Mog³abym. Edyta Geppert. To jest dla mnie najpiêkniejszy polski g³os.
(Chcia³am wkleiæ linka do ¶wietnego nagrania z Opola '97, ale usunêli z YT )
A z nie naszych- Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Anita O'Day. To by chyba by³ ten top topów
Co do Pudelka- nie jestem w stanie wymieniæ Ci ca³ego t³umu ludzi, bo zwyczajnie na pudelku nie przesiadujê. Ale ostatnio dosta³am na maila ich reklamê. Patrzê i oczom nie wierzê- Janda. Tak, tak. I Janda ma swoje miejsce na Pudelku. Zreszt± na Nosowsk± te¿ uda³o mi siê trafiæ.
Co jak co, ale Janda dla mnie klasê ma. I ¿adne Pudelki tego nie zmieni±.

Nigdzie nie napisa³am, ¿e AMJ nie jest artystk± Ma³o tego- napisa³am, ¿e dla wielu osób jest, a w¶ród nich s± osoby z wykszta³ceniem muzycznym, które mog± muzykê lepiej rozumieæ.

Która poprzednia wypowied¼ brzmi konspiracyjnie i dlaczego? Postaram siê j± zdekonspirowaæ

Tak, manieryzm odnoszê do jej zachowania na scenie.
Mam wra¿enie, ¿e uwa¿asz mnie za kogo¶ o niskim gu¶cie tylko dlatego, ¿e jej nie lubiê. Przytaczasz Górniak, Steczkowsk±, Mandarynê, jakby równoznaczne by³o to, ¿e je¿eli nie podoba mi siê AMJ, to na pewno podobaj± siê te pierwsze. Otó¿ nie.
Brak ruchu- chodzi³o mi o hoker, na którym lubi przesiadywaæ podczas koncertów (nie wszystkich zapewne)
O zniesmaczeniu te¿ nigdzie nie pisa³am Nie wk³adaj mi pod klawiaturê nie moich s³ów.
Nie musia³a¶ wpisaæ wprost o zniesmaczeniu, po prostu takie wra¿enie odnios³am z tonu Twojej wypowiedzi.
Konspiracyjne by³o w³a¶nie to ¿e pisa³a¶ o ró¿nych osobach nie podaj±c nazwisk, tak wiêc ju¿ to zdekonspirowa³a¶.
Nie uwa¿am Ciê za kogo¶ o niskim gu¶cie (widzisz te¿ tego nie pisa³am, a odnios³a¶ takie wra¿enie, wiêc co¶ jak ja o zniesmaczeniu) szczególnie jak ju¿ wymieni³a¶ o kogo Ci chodzi³o w poprzednim po¶cie. By³am na kilku koncertach Geppert i dla mnie równie¿ ma wspania³y g³os, tylko ¿e o wiele bardziej mi siê podobaj± piosenki AMJ oraz gra muzyków których ma w swoim zespole.
Co do pozosta³ych piosenkarek, owszem s± ¶wietne, ale ciê¿ko mi porównywaæ np niski, zachrypniêty g³os Stelli Fizgerald z delikatn±, ³agodn± barw± Ani. Poza tym to zupe³nie inna kultura muzyczna i uwa¿am ¿e s± nieporównywalne. Równie¿ bardzo je ceniê.
Nie by³am nigdy na koncercie AMJ gdzie by ca³y czas siedzia³a, zwykle raz siedzi, raz tañczy, raz miksuje i to wydaje mi siê jak najbardziej normalne i dziwi mnie ¿e mo¿na to nazwaæ manieryzmem.

PS Co do Jandy równie¿ siê z Tob± zgadzam, w³a¶nie wybieram siê na jej sztukê Shirley, mam nadziejê ¿e jeszcze dorwê jakie¶ bilety..
lalaith jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-12-09, 18:28   #37
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomo¶ci: 1 188
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Ja te¿ j± uwielbiam ma nieziemski g³os i oryginalne piosenki.
ostatnio szaleje za "a gdyby¶my nigdy siê nie spotkali."
pozdrawiam
__________________
coccinelle7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2020-11-10, 16:55   #38
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 518
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Cytat:
Napisane przez Malla Poka¿ wiadomo¶æ
Po to za³o¿y³am w±tek, by nie tylko fani siê wypowiadali, inaczej inny tytu³ bym u³o¿y³a i inn± sondê.

G³osu Edyty Geppert nie lubiê. Ma ¶wietn± technikê, ale nie podoba mi siê barwa, taka wynios³a. S³ucha³am jej jeszcze jako dziecko na winylach.

Fitzgerald, Franklin - uwielbiam, ale to zupe³nie inna historia, inny styl.

Mój styl kszta³towa³ i Mozart, i Metallica

widze, ze uwielbiasz Anie tak jak ja, dziele sie wiec ta smutna wiadomoscia, bo ja tez mam watpliwosci czy kiedykolwiek swat muzyki bedzie nzow normalny...
https://www.youtube.com/watch?v=FIHdTo3L0XA

i przy okazji odswiezam watek o subletnosci i kobiecosci w muzyce AMJ
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2024-02-29, 12:23   #39
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Anna Maria Jopek - subtelno¶æ, delikatno¶æ, kobieco¶æ

Choæ nie s³ucham jej zbyt czêsto (jak innych polskich wykonawców, zreszt±), to lubiê i ceniê. Np. "Joszko Broda", "Ja wysiadam", "Ale jestem" to ³adne piosenki.
teobromina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kultura(lnie)


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2024-02-29 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.