Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-01, 10:41   #3361
wendy00
Przyczajenie
 
Avatar wendy00
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Mam problem z Sesą. Jestem po 4 użyciu i ogółem podoba mi się jej wpływ na włosy - gładkie, sypkie i łatwo się rozczesują. Ale po 3 użyciu pojawił mi się jakby zalążek łupieżu. Po 4 było już tego mniej, ale przed używaniem jej nie miałam z tym problemu. I teraz nie wiem czy zostawać przy niej czy nie. No i dodatkowo przeraziło mnie to jak przy ostatnim użyciu poleciało praktycznie 70 włosów (wiem, że przy olejowaniu może być ok 100-150 dziennie), ale mam prześwity i boję się czy się nie powiekszą od takiego wypadania przy używaniu.
Po czym można poznać, że dany olejek nie służy?
Czy to normalnie, że podczas olejowania czuję jakby mrowienie i takie dziwne uczucie jakby coś się działo z cebulkami? Wiem, że kokos tak nie działa jak Sesa, ale przy nim nie wypadało mi chyba tyle i nie mialam takiego dziwnego uczucia.
wendy00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 12:33   #3362
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez wendy00 Pokaż wiadomość
Mam problem z Sesą. Jestem po 4 użyciu i ogółem podoba mi się jej wpływ na włosy - gładkie, sypkie i łatwo się rozczesują. Ale po 3 użyciu pojawił mi się jakby zalążek łupieżu. Po 4 było już tego mniej, ale przed używaniem jej nie miałam z tym problemu. I teraz nie wiem czy zostawać przy niej czy nie. No i dodatkowo przeraziło mnie to jak przy ostatnim użyciu poleciało praktycznie 70 włosów (wiem, że przy olejowaniu może być ok 100-150 dziennie), ale mam prześwity i boję się czy się nie powiekszą od takiego wypadania przy używaniu.
Po czym można poznać, że dany olejek nie służy?
Czy to normalnie, że podczas olejowania czuję jakby mrowienie i takie dziwne uczucie jakby coś się działo z cebulkami? Wiem, że kokos tak nie działa jak Sesa, ale przy nim nie wypadało mi chyba tyle i nie mialam takiego dziwnego uczucia.
Może spróbuj olejowac na maskę? Jeśli nadal będziesz miała łupież to nie ma sensu dalej wysuszac skóry głowy. Sesa ma w składzie zioła, może to one Ci nie służą.

Są różne objawy, po których można stwierdzic, że coś jest nie tak, nadmierne wymuszenie skóry głowy jest na pewno jednym z nich. Jeśli nie ma niczego innego, co mogło Ci zaszkodzić to pewnie olej.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 15:35   #3363
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Witam,
chciałabym znacząc przygodę z olejowaniem włosów, przeczytałam podpiete informacje na pierwszej stronie, ale mam pytania:

1. mam włosy przetłuszczające się (jak spinam gumką, to przetłuszczony mam tylko skalp), więc zastanawiam się, czy może powinnam olejowanie zacząć tylko na długość włosów? Bo jak zacznę również góre olejować, to moge sobie włosy jeszzcze bardziej zacząc przetłuszczać.

2. W 'poradniku' Narek: '
Olejowanie, czyli jak, gdzie, ile i po co?"

nie znalazłam informacji, która przewijała się na innych portalach/blogach/artykułach, a mianowicie nakładanie czepka i/lub ręcznika. Czy to jest konieczne, czy mogę po prostu naolejowac włosy i je zostawić? Nie mam czepka, czy można go czymś zastąpić?


3. mam ochotę zacząć od dzisiaj, więc mam w domu tylko oleje, które używam do paznokcie: Alterrę Migdał i papaja oraz Bania Agafii http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Bani...gorecznik/1272 , wiem Altery mi szkodza na włosy, bo mi sie kończy wolę zostawić na paznokcie, czy ta druga mieszanka też się sprawdzi, czy lepiej kupić sobie coś lepszego, a ten zostawić na coś innego. Nie pytam o działanie, bo wiadomo, ze może być rożne, ale bardziej o to, czy jak już się olejuje włosy, to lepiej czymś 'konkretnym'. A może, któraś go ma i stosowała?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 17:31   #3364
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ogulnie jestem zadowolona, oczywiście jeśli chodzi o końce to musiałam podczas suszenia potraktować je olejem arganowym, bo było by sianko, ale włosy super, puszyste, a zarazem dociążone, błyszczące. Jestem mega zadowolona.
Ja najwyraźniej nie rozumiem znaczenia słowa "odrobina" bo zawsze kiedy chcę potraktować końcowki olejem to kończy się przetluszczem Olej kokosowy spróbuję używać solo może za rok, po tym czasie mam nadzieję, że włosy będą w lepszej kondycji.
Wczoraj zalaminowalam sobie włosy żelatyną po raz drugi i wyglądały mega Za pierwszym razem miałam puch, a teraz super wygładzone. Dziś na noc leci amla na odżywkę. Tak w ogóle to zapach amli mega mi się podoba
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 17:47   #3365
Dynaa
Zadomowienie
 
Avatar Dynaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 040
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja używam oleju kokosowego około 2 lata i go uwielbiam. Na przemian stosowałam z migdałowym bądź Amlą. Uważam, że najlepiej sprawdza się na końcówki niż na skórę głowy chociaż czasem smaruję nim również całe włosy.
Dynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 18:05   #3366
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez lila_lou Pokaż wiadomość
Ja najwyraźniej nie rozumiem znaczenia słowa "odrobina" bo zawsze kiedy chcę potraktować końcowki olejem to kończy się przetluszczem Olej kokosowy spróbuję używać solo może za rok, po tym czasie mam nadzieję, że włosy będą w lepszej kondycji.
Wczoraj zalaminowalam sobie włosy żelatyną po raz drugi i wyglądały mega Za pierwszym razem miałam puch, a teraz super wygładzone. Dziś na noc leci amla na odżywkę. Tak w ogóle to zapach amli mega mi się podoba
Może spróbuj kroplomierzem? Alverde ma też oleje z dozownikiem, też dobrze się do tego nadają. Możesz spróbować dodać olej do serum na końcówki np. CHI (przy wylewaniu serum na dłoń można dodać kroplę oleju, lepiej nie dolewać do butelki z serum, bo można skrócić ważność produktu).
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 20:28   #3367
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Może spróbuj kroplomierzem? Alverde ma też oleje z dozownikiem, też dobrze się do tego nadają. Możesz spróbować dodać olej do serum na końcówki np. CHI (przy wylewaniu serum na dłoń można dodać kroplę oleju, lepiej nie dolewać do butelki z serum, bo można skrócić ważność produktu).
O, może spróbuję tym kroplomierzem Dzięki za podpowiedź
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 20:35   #3368
ppyska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12
Jaki skład olejku dobry na włosy

Witam serdecznie

Zwracam się do was z prośbą, żebyście doradziły mi czy olejek który posiadam nadaje się do pielęgnacji włosów. Chodzi mi o to, czy skład tego olejku nie będzie szkodliwy dla moich włosów.. jest to olejek do ciała i do masażu. W jego skład wchodzi kilka różnych olejków, głównie z nasion konopii indyjskich. Składniki o których nie mam pojęcia to: tocopherol, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, coumarin, linalool, alphe-isomenthyl ionone, citral.

Czy taki skład jest bezpieczny dla moich włosów? Chciałabym używać tego olejku na włosy, bo są bardzo suche i zniszczone, a skład ma same najlepsze olejki.. takie jak arganowy, awokado, winogronoey.. no i przede wszystkim ten z konopii.

Chciałabym go nanosić troszeczke na suche umyte włosy i nie spłukiwaç.. głównie na końcówki.. myślicie że to dobry pomysł?

Dodam, że na buteleczce pisze że olejek jest 100% naturalny.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ��

Edytowane przez ppyska
Czas edycji: 2015-01-03 o 20:36
ppyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:38   #3369
Dynaa
Zadomowienie
 
Avatar Dynaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 040
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja bym go nie używała ale może dlatego, że mam fioła na punkcie olei indyjskich, które są naturalne.
Dynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:06   #3370
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki skład olejku dobry na włosy

Ppyska jak nie znasz się na składach kosmetyków to je wygoogluj, możesz też skorzystać z kosmopedii. Ogólnie nie tak trudno jest zidentyfikować te substacje w necie Olejek jest spoko o ile oleje są na kilku pierwszych miejscach w składzie (a pewnie są), reszta to wit. E i substancje zapachowe. Ja osobiście bym go używała. Oleje indyjscie też mają perfumy i je z powodzeiem stosuje. Co do zapewnień producentów, że coś jes bio, natural itp. pochodzę z dystansem dopóki nie oblukam składu
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:19   #3371
fiolka208
Rozeznanie
 
Avatar fiolka208
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 587
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym znacząc przygodę z olejowaniem włosów, przeczytałam podpiete informacje na pierwszej stronie, ale mam pytania:

1. mam włosy przetłuszczające się (jak spinam gumką, to przetłuszczony mam tylko skalp), więc zastanawiam się, czy może powinnam olejowanie zacząć tylko na długość włosów? Bo jak zacznę również góre olejować, to moge sobie włosy jeszzcze bardziej zacząc przetłuszczać.

2. W 'poradniku' Narek: '
Olejowanie, czyli jak, gdzie, ile i po co?"

nie znalazłam informacji, która przewijała się na innych portalach/blogach/artykułach, a mianowicie nakładanie czepka i/lub ręcznika. Czy to jest konieczne, czy mogę po prostu naolejowac włosy i je zostawić? Nie mam czepka, czy można go czymś zastąpić?


3. mam ochotę zacząć od dzisiaj, więc mam w domu tylko oleje, które używam do paznokcie: Alterrę Migdał i papaja oraz Bania Agafii http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Bani...gorecznik/1272 , wiem Altery mi szkodza na włosy, bo mi sie kończy wolę zostawić na paznokcie, czy ta druga mieszanka też się sprawdzi, czy lepiej kupić sobie coś lepszego, a ten zostawić na coś innego. Nie pytam o działanie, bo wiadomo, ze może być rożne, ale bardziej o to, czy jak już się olejuje włosy, to lepiej czymś 'konkretnym'. A może, któraś go ma i stosowała?
1.Śmiało kładz i na skórę głowy, jeśli dany olejek może być tam nakładany- patrz co pisze na etykiecie. Niektóre olejki zapobiegają przetłuszczaniu.

2.Możesz je zostawić lub nałożyć foliową reklamóweczkę i na to czapkę.

3.Alterra jest super na długość włosów. Polecam szczególnie właśnie tą z migdałem. O drugim lejku się nie wypowiem, bo nie chcę wprowadzić w błąd.
__________________
http://www.niewyparzonapudernica .pl/
fiolka208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 14:59   #3372
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez fiolka208 Pokaż wiadomość
1.Śmiało kładz i na skórę głowy, jeśli dany olejek może być tam nakładany- patrz co pisze na etykiecie. Niektóre olejki zapobiegają przetłuszczaniu.

2.Możesz je zostawić lub nałożyć foliową reklamóweczkę i na to czapkę.

3.Alterra jest super na długość włosów. Polecam szczególnie właśnie tą z migdałem. O drugim lejku się nie wypowiem, bo nie chcę wprowadzić w błąd.
Dziękuję
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 12:12   #3373
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Hej,

nie znam się na olejowaniu zupełnie, a dostałam taki kosmetyk w prezencie:
http://m5.paperblog.com/i/81/818828/...-L-HT70To.jpeg


Będe wdzięczna za wyjaśnienie mi, czym to konkretnie jest, jak to stosować, jak często, do jakich włosów sie nadaje itp.
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 14:43   #3374
AnetteKZ
Raczkowanie
 
Avatar AnetteKZ
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 48
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez sygnaturka Pokaż wiadomość
Hej,

nie znam się na olejowaniu zupełnie, a dostałam taki kosmetyk w prezencie:
http://m5.paperblog.com/i/81/818828/...-L-HT70To.jpeg


Będe wdzięczna za wyjaśnienie mi, czym to konkretnie jest, jak to stosować, jak często, do jakich włosów sie nadaje itp.
tego produktu nie znam i nie wiem czy jest to olej arganowy czy ma go w składzie na przed ostatnim miejscu , ale ogólnie olej arganowy jest jednym z lepszych i droższych olejków dlatego najczęściej wykorzystuje się go poprostu do zabezpieczenia końcówek. Można nakładać go samemu, ale trzeba uważać przy włosach przetłuszczających się szybko bo nie jest specialnie lekki i może ci zrobić oklapniętą, ulizaną fryzurę. Dlatego nakładaj go z umiarem. Po nim włosy nabierają pieknego połysku. A jak często to zalezy tylko i wyłącznie od twoich włosów możesz przed każdym myciem albo raz w tygodniu
__________________
Wewnętrzne piękno jest okey ale piękne włosy to nic złego
http://kosmetycznyzaulek.blogspot.com

**
Włosy po przymusowym cięciu zniszczonych końcówek :28 cm .. ;(
cel:60 cm
**
Skrzypokrzywa od :15.10.2014
AnetteKZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 15:55   #3375
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Konkretnie ma go w składzie na trzecim miejscu Skład:

Cyclopentasiloxane , Dimethiconol , Argania Spinosa Kernel Oil (Argan Oil) , Keratin Amino Acids (Keratin Protein) , Simmondsia Chinensis (Jojoba), Tocopherol (Vitamin E) , Iodopropynyl Butylcarbamate , Benzophenone-3 , Fragrance/Parfum.

Czy to się nakłada na suche włosy czy na mokre? Jeśli na mokre, to czy sie splukuje? Jeśli na suche włosy, to czy daje efekt tłustych włosów czy coś takiego? Na końcówki, na cała długość czy przy skórze? Sorry za tyle pytań, ale po prostu się nie znam na tym
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 17:24   #3376
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez sygnaturka Pokaż wiadomość
Konkretnie ma go w składzie na trzecim miejscu Skład:

Cyclopentasiloxane , Dimethiconol , Argania Spinosa Kernel Oil (Argan Oil) , Keratin Amino Acids (Keratin Protein) , Simmondsia Chinensis (Jojoba), Tocopherol (Vitamin E) , Iodopropynyl Butylcarbamate , Benzophenone-3 , Fragrance/Parfum.

Czy to się nakłada na suche włosy czy na mokre? Jeśli na mokre, to czy sie splukuje? Jeśli na suche włosy, to czy daje efekt tłustych włosów czy coś takiego? Na końcówki, na cała długość czy przy skórze? Sorry za tyle pytań, ale po prostu się nie znam na tym
Na moje oko toto nadaje się do zabezpieczania końcówek Na początku silikon cykliczny, który odparowuje z włosa, potem lekki i dopiero argan. Nakladaj na suche lub mokre końce, nie trzeba splukiwac. Jeśli nie przesadzisz z ilością to nie będą tłuste, wystarczy dosłownie kropelka Mi niestety ta sztuka nie wychodzi, zawsze kończę z przetluszczem, ale wiele dziewczyn stosuje w ten sposob i sa zadowolone
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 17:34   #3377
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Super, dzięki wielkie! Czyli mogę np nałożyć sobie na popołudnie albo wieczór, tak w razie jakbym przesadziła z ilością Jak siedzę w domu, nikt nie musi mnie oglądać :P a rano i tak myje włosy.
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 19:45   #3378
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez sygnaturka Pokaż wiadomość
Super, dzięki wielkie! Czyli mogę np nałożyć sobie na popołudnie albo wieczór, tak w razie jakbym przesadziła z ilością Jak siedzę w domu, nikt nie musi mnie oglądać :P a rano i tak myje włosy.
Pewnie, że tak Nowe rzeczy najlepiej stosować kiedy mamy czas na naprawę ewentualnej masakry
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 13:03   #3379
AnetteKZ
Raczkowanie
 
Avatar AnetteKZ
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 48
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dokładnie z takim składem również nakładała bym go tylko do zabezpieczania końców... możesz dodać również kilka kropel do swojej maski/odżywki
__________________
Wewnętrzne piękno jest okey ale piękne włosy to nic złego
http://kosmetycznyzaulek.blogspot.com

**
Włosy po przymusowym cięciu zniszczonych końcówek :28 cm .. ;(
cel:60 cm
**
Skrzypokrzywa od :15.10.2014
AnetteKZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 07:48   #3380
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dziękuję!
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 10:15   #3381
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Wczoraj kilka godzin z łopianiowym z papryczką chili, włosy sypkie, odbite u nasady, zero strączkowania. Mam tłuste u nasady (w sumie do połowy długości) i suche, rozjaśniane na końcach. To jest olej uniwersalny!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 22:15   #3382
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

No proszę... A u mnie on żadnego efektu nie daje.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 23:29   #3383
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wczoraj kilka godzin z łopianiowym z papryczką chili, włosy sypkie, odbite u nasady, zero strączkowania. Mam tłuste u nasady (w sumie do połowy długości) i suche, rozjaśniane na końcach. To jest olej uniwersalny!

To jest właśnie mój kwc, ten błysk po nim
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 08:08   #3384
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

U mnie sprawdzał się nawet gdy miałam całe rozjaśniane tak samo jak lniany.
Za to na naturalkach lubię kokos (na farbowanych broń boże!)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:40   #3385
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Chodzi o ten olej z GP?
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 09:55   #3386
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez wendy00 Pokaż wiadomość
Mam problem z Sesą. Jestem po 4 użyciu i ogółem podoba mi się jej wpływ na włosy - gładkie, sypkie i łatwo się rozczesują. Ale po 3 użyciu pojawił mi się jakby zalążek łupieżu. Po 4 było już tego mniej, ale przed używaniem jej nie miałam z tym problemu. I teraz nie wiem czy zostawać przy niej czy nie. No i dodatkowo przeraziło mnie to jak przy ostatnim użyciu poleciało praktycznie 70 włosów (wiem, że przy olejowaniu może być ok 100-150 dziennie), ale mam prześwity i boję się czy się nie powiekszą od takiego wypadania przy używaniu.
Po czym można poznać, że dany olejek nie służy?
Czy to normalnie, że podczas olejowania czuję jakby mrowienie i takie dziwne uczucie jakby coś się działo z cebulkami? Wiem, że kokos tak nie działa jak Sesa, ale przy nim nie wypadało mi chyba tyle i nie mialam takiego dziwnego uczucia.
Ja po sesie niestety tez dostalam lupiezu i wrocil mi swiad skory glowy :/ A ze czesto mam tego typu problemu to po prostu przestalam sese wcierac w skalp i klade ja jedynie na dlugosc. U Ciebie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo Tobie zalezy na zahamowaniu wypadania, wiec bez wcierania w skalp sie nie da.

Co do uczucia mrowienia i rozgrzania po nalozeniu sesy na skore glowy to ja mam dokladnie to samo, wiec nie sadze aby to byl jakis zly prognostyk

Dziewczyny mam pytanie macie jakis pomysl na zniwelowanie przesuszu po uzyciu olejku z ziolami? Wczoraj w koncu otowrzylam swoje opakowanie z Amla Khadi, kiedys ten olejek dzialal na moje wlosy znacznie lepiej - dociazal je i nie mialam takiego przesuszu. Po wczorajszym olejowaniu AMla Khadi wlosy sa troche suche, tepe , matowe, przez co odstaja od skory glowy i ogolnie nieciekawie to wyglada, bo nie moge serum ich ujarzmic, a nie chce na sile pozbywac sie tego olejku. wiec szukam sposobow na zniwelowanie suchosci

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym znacząc przygodę z olejowaniem włosów, przeczytałam podpiete informacje na pierwszej stronie, ale mam pytania:

1. mam włosy przetłuszczające się (jak spinam gumką, to przetłuszczony mam tylko skalp), więc zastanawiam się, czy może powinnam olejowanie zacząć tylko na długość włosów? Bo jak zacznę również góre olejować, to moge sobie włosy jeszzcze bardziej zacząc przetłuszczać.

2. W 'poradniku' Narek: '
Olejowanie, czyli jak, gdzie, ile i po co?"

nie znalazłam informacji, która przewijała się na innych portalach/blogach/artykułach, a mianowicie nakładanie czepka i/lub ręcznika. Czy to jest konieczne, czy mogę po prostu naolejowac włosy i je zostawić? Nie mam czepka, czy można go czymś zastąpić?


3. mam ochotę zacząć od dzisiaj, więc mam w domu tylko oleje, które używam do paznokcie: Alterrę Migdał i papaja oraz Bania Agafii http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Bani...gorecznik/1272 , wiem Altery mi szkodza na włosy, bo mi sie kończy wolę zostawić na paznokcie, czy ta druga mieszanka też się sprawdzi, czy lepiej kupić sobie coś lepszego, a ten zostawić na coś innego. Nie pytam o działanie, bo wiadomo, ze może być rożne, ale bardziej o to, czy jak już się olejuje włosy, to lepiej czymś 'konkretnym'. A może, któraś go ma i stosowała?
2.Odnosnie punktu drugiego to z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nakladanie oleju bez czepka absolutnie mija sie z celem. Ja od jakiegos miesiaca przylozylam sie do olejowania :biore czepek ktory byl dolaczony do maski z Labiotica i na to klade recznik. Efekty sa znacnzie lepsze. Gdy nie nakladalam czepka i recznika to w sumie widzialam minimalna poprawe grnaiczaca z jej brakiem.

A jak nie masz czepka to naloz sobie foliowa, jednorazowa reklamowke i na to recznik

3. NA ktoryms z wlosowych blogow przeczytalam, ze najlepiej jest zaczac olejowanie od olejow, ktore sa dostepne w sklepach spozywczych WIec postaw na oliwe z oliwek, olej z pestek winogron , olej slonecznikowy czy olej lniany.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 10:01   #3387
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

2.Odnosnie punktu drugiego to z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nakladanie oleju bez czepka absolutnie mija sie z celem. Ja od jakiegos miesiaca przylozylam sie do olejowania :biore czepek ktory byl dolaczony do maski z Labiotica i na to klade recznik. Efekty sa znacnzie lepsze. Gdy nie nakladalam czepka i recznika to w sumie widzialam minimalna poprawe grnaiczaca z jej brakiem.

A jak nie masz czepka to naloz sobie foliowa, jednorazowa reklamowke i na to recznik

3. NA ktoryms z wlosowych blogow przeczytalam, ze najlepiej jest zaczac olejowanie od olejow, ktore sa dostepne w sklepach spozywczych WIec postaw na oliwe z oliwek, olej z pestek winogron , olej slonecznikowy czy olej lniany.
Dziękuję. Dzisiaj drugi raz naloze olej, to może spróbuję oliwy z oliwek tym razem i obwine głowę reklamówka z potem ręcznik, już widzę minę TZ, heh
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 12:34   #3388
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dziękuję. Dzisiaj drugi raz naloze olej, to może spróbuję oliwy z oliwek tym razem i obwine głowę reklamówka z potem ręcznik, już widzę minę TZ, heh
A jaki masz rodzaj wlosow? Z tego co czytalam w wiekszosci przypadkow olej lniany zazwyczaj sie sprawdzal, wiec moze zacznij od niego? Ja swoj w Netto kupilam za 12 albo 15 zl , ale jeszcze nie uzylam ani razu
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 16:12   #3389
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja po sesie niestety tez dostalam lupiezu i wrocil mi swiad skory glowy :/ A ze czesto mam tego typu problemu to po prostu przestalam sese wcierac w skalp i klade ja jedynie na dlugosc. U Ciebie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo Tobie zalezy na zahamowaniu wypadania, wiec bez wcierania w skalp sie nie da.

Co do uczucia mrowienia i rozgrzania po nalozeniu sesy na skore glowy to ja mam dokladnie to samo, wiec nie sadze aby to byl jakis zly prognostyk

Dziewczyny mam pytanie macie jakis pomysl na zniwelowanie przesuszu po uzyciu olejku z ziolami? Wczoraj w koncu otowrzylam swoje opakowanie z Amla Khadi, kiedys ten olejek dzialal na moje wlosy znacznie lepiej - dociazal je i nie mialam takiego przesuszu. Po wczorajszym olejowaniu AMla Khadi wlosy sa troche suche, tepe , matowe, przez co odstaja od skory glowy i ogolnie nieciekawie to wyglada, bo nie moge serum ich ujarzmic, a nie chce na sile pozbywac sie tego olejku. wiec szukam sposobow na zniwelowanie suchosci

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------



2.Odnosnie punktu drugiego to z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nakladanie oleju bez czepka absolutnie mija sie z celem. Ja od jakiegos miesiaca przylozylam sie do olejowania :biore czepek ktory byl dolaczony do maski z Labiotica i na to klade recznik. Efekty sa znacnzie lepsze. Gdy nie nakladalam czepka i recznika to w sumie widzialam minimalna poprawe grnaiczaca z jej brakiem.

A jak nie masz czepka to naloz sobie foliowa, jednorazowa reklamowke i na to recznik

3. NA ktoryms z wlosowych blogow przeczytalam, ze najlepiej jest zaczac olejowanie od olejow, ktore sa dostepne w sklepach spozywczych WIec postaw na oliwe z oliwek, olej z pestek winogron , olej slonecznikowy czy olej lniany.
Ja nie widziałam żadnej różnicy z czytelnikiem czy bez teoretycznie jeśli olej nie jest wynikający to różnica nie powinna być spektakularna
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A jaki masz rodzaj wlosow? Z tego co czytalam w wiekszosci przypadkow olej lniany zazwyczaj sie sprawdzal, wiec moze zacznij od niego? Ja swoj w Netto kupilam za 12 albo 15 zl , ale jeszcze nie uzylam ani razu
Lniany może wysuszac
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 16:51   #3390
lila_lou
Przyczajenie
 
Avatar lila_lou
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

2.Odnosnie punktu drugiego to z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nakladanie oleju bez czepka absolutnie mija sie z celem. Ja od jakiegos miesiaca przylozylam sie do olejowania :biore czepek ktory byl dolaczony do maski z Labiotica i na to klade recznik. Efekty sa znacnzie lepsze. Gdy nie nakladalam czepka i recznika to w sumie widzialam minimalna poprawe grnaiczaca z jej brakiem.

A jak nie masz czepka to naloz sobie foliowa, jednorazowa reklamowke i na to recznik

3. NA ktoryms z wlosowych blogow przeczytalam, ze najlepiej jest zaczac olejowanie od olejow, ktore sa dostepne w sklepach spozywczych WIec postaw na oliwe z oliwek, olej z pestek winogron , olej slonecznikowy czy olej lniany.[/QUOTE]

A jak ma się nakładanie czepka do olejowania calonocnego? Nie wyobrażam sobie spać w konstrukcji z folii i czepka no i skóra głowy nie za bardzo ma jak oddychać, nie wiem czy to byloby takie super. A co do Twojego pytania odnośnie brzydkich włosów po khadi to nie wiem co doradzić. Ja pewnie nalozylabym maske zmieszana z gliceryna i jakims olejem i na to...czepek A swoje włosy po nieudanych olejowych próbach ujarzmiam odżywka hegron nakladana na suche kudly. W ogóle mam z nimi ostatnio na pienku, wygladaja paskudnie mam ochotę walnąć się na łyso i skończyć tę gehenne
lila_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 23:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.