Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-09, 16:58   #3391
magdalenka2
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 980
GG do magdalenka2
Dot.: Odp: Oleje i olejki do włosów część VII

hej
dostałam olej z orzechów włoskich, taki spożywczy i niestety pisze na nim, że jest rafinowany, nada się do włosów czy sobie odpuścić?
magdalenka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 17:00   #3392
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
A jak ma się nakładanie czepka do olejowania calonocnego? Nie wyobrażam sobie spać w konstrukcji z folii i czepka: no i skóra głowy nie za bardzo ma jak oddychać, nie wiem czy to byloby takie super. A co do Twojego pytania odnośnie brzydkich włosów po khadi to nie wiem co doradzić. Ja pewnie nalozylabym maske zmieszana z gliceryna i jakims olejem i na to...czepek A swoje włosy po nieudanych olejowych próbach ujarzmiam odżywka hegron nakladana na suche kudly. W ogóle mam z nimi ostatnio na pienku, wygladaja paskudnieala: mam ochotę walnąć się na łyso i skończyć tę gehenne:
Przy calonocnym olejowaniu w czepku robi się idealną pożywkę dla bakterii, wiec też bym nie polecala
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki

Edytowane przez Jigoku
Czas edycji: 2015-01-09 o 17:03
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:10   #3393
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A jaki masz rodzaj wlosow? Z tego co czytalam w wiekszosci przypadkow olej lniany zazwyczaj sie sprawdzal, wiec moze zacznij od niego? Ja swoj w Netto kupilam za 12 albo 15 zl , ale jeszcze nie uzylam ani razu
Nie wiem jaki Wiem tylko, że strasznie się przetłuszczają, eh.
Nie chce na razie żadnego nowego oleju kupować, chciałabym zużyć ten olejek, który miałam do paznokci, ale jakoś mi nie odpowiada. Spróbuję jeszcze z oliwą i chyba będę na zmianę nakładać 2x w tyg

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Mam na głowie oliwę z oliwek, jednorazowke z Tesco i ręcznik. Długo pewnie nie wytrzymam w tym turbanie, bo zawsze mam uczucie ciężkiej głowy i mnie potem zaczyna boleć
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:35   #3394
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Odp: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez magdalenka2 Pokaż wiadomość
hej
dostałam olej z orzechów włoskich, taki spożywczy i niestety pisze na nim, że jest rafinowany, nada się do włosów czy sobie odpuścić?
Pewnie, że się nada
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 20:21   #3395
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez lila_lou Pokaż wiadomość

A jak ma się nakładanie czepka do olejowania calonocnego? Nie wyobrażam sobie spać w konstrukcji z folii i czepka no i skóra głowy nie za bardzo ma jak oddychać, nie wiem czy to byloby takie super. A co do Twojego pytania odnośnie brzydkich włosów po khadi to nie wiem co doradzić. Ja pewnie nalozylabym maske zmieszana z gliceryna i jakims olejem i na to...czepek A swoje włosy po nieudanych olejowych próbach ujarzmiam odżywka hegron nakladana na suche kudly. W ogóle mam z nimi ostatnio na pienku, wygladaja paskudnie mam ochotę walnąć się na łyso i skończyć tę gehenne
Ja tez bym sobie nie wyobrazala Ale ja mam wlosy wysokoporowate wiec olej nakladam na 2,5 godziny pod czepek przed myciem i nalozeniem odzywki. I u mnie super sie sprawdza. Jak kiedys zostawilam olej na cala noc, to w ogole wlosow po tym nie moglam ogarnac, nie wspominaja juz o tym ze mialam problemy z zasnieciem Ale wyczytalam na helfach, ze przy wlosach wysokoporowatych nie trzeba klasc oleju na cala noc i ja nie klade
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 20:26   #3396
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

A odżywkę na włosy codziennie stosujecie? Bo mam też takie, które niby pisze, żeby stosować 1-2 razy w tygodniu.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 00:56   #3397
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Tak

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 10:32   #3398
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A odżywkę na włosy codziennie stosujecie? Bo mam też takie, które niby pisze, żeby stosować 1-2 razy w tygodniu.
Ja myję co 2-3 dni, więc... nie, nie codziennie, co 2-3 dni, a na końce coś z silikonami
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:19   #3399
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Jak widać, co głowa to obyczaj
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:01   #3400
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja nakładam na chwilę po myciu (niezależnie czy wcześniej zmyłam maskę czy olej), pięknie się wtedy rozczesują... i jeszcze nierzadko na to odżywka w spray'u . Ale moje dziwaczne włosy tak lubią.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 12:52   #3401
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Jak codziennie myję włosy to zawsze nakładam odżywke/maske i do tego jakiś olejek/jedwab/serum do zabezpieczenia no i nabłyszczecz w spreyu . Godzinke temu miałam kuriera z olejjkiem odżywczym Babuszki Agafi ,i już mam go na włosach, niedługo zmywam.

Co do oleju lnianego to cudeńko od wewnątrz i zewnątrz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 13:14   #3402
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja niestety męczę się z włosami (jak i cerą), bo mam teraz mieszane. Połowa to naturalki, średnioporowate w stronę niskiej, gładkie, zdrowe, lśniące, super szybko sie przetłuszczają, lubią kokos (a raczej reagują ok, choć szału nie ma) oraz inne oleje dla średnioporowatych, a reszta włosów pamięta czasy rozjaśniania, więc są splątane, suche, szorstkie, muszę po każdym myciu używać odżywki bez spłukiwania (myję na odżywkę również), a po wysuszeniu na końce silikony (choć po obcięciu końce są miękkie, ale dmucham na zimno)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 13:37   #3403
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Jak codziennie myję włosy to zawsze nakładam odżywke/maske i do tego jakiś olejek/jedwab/serum do zabezpieczenia no i nabłyszczecz w spreyu . Godzinke temu miałam kuriera z olejjkiem odżywczym Babuszki Agafi ,i już mam go na włosach, niedługo zmywam.

Co do oleju lnianego to cudeńko od wewnątrz i zewnątrz
Ooo a moglabys cos napisac o tym olejku Agafii jak juz Ci wyschna wlosy? Bardzo lubie kosmetyki tej firmy, ale z olejkiem sie nie spotkalam, wiec jestem ciekawa

Co do lnianego to moglabys opisac efekt po jego uzyciu? I jaki masz rodzaj wlosow? Niskoporowate, wysokoporowate? Bo ja wlasnie mam zamiar otworzyc swoja butelke.

Ja miedzyczasie kilka razy przetestowalam olej Macadamia z Nacomi i olej ze slodkich migdalow tej samej firmy. I na moich srednioporowatych wlosach sprawdzily sie idealnie, a macadamia to juz w ogole ideal. Wlosy sa ujrzamione, wygladzone , nawilzone i dociazone. Podobnie na moje wlosy dziala tez olej z awokado.

Natomiast aktualnie czekam na przesylke z ZSK a w niej olej moringa i powrot po dwoch latach do oleju kokosowego
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-01-13 o 13:39
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 21:13   #3404
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Skład Bania Agafii-olej odżywczy do włosów :
Arctium Lappa Seed Oil (olej łopianowy) Organic Pinus Sibirica Seed Oil (organiczny olej cedrowy), Capsicum Annumm Seed (papryczka chili), Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil (olej kopru włoskiego), Silybum Marianum Seed (ostropest plamisty), ☠Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Organic Hippophae Rhamnoides Fruit Oil (organiczny olej z rokitnika), Organic Beeswax (organiczny pszczeli wosk), Tocopherol, Organic Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil (organiczny olej rozmarynu), Salvia Officinalis (Sage) Oil (olej szałwii leśnej), Mentha Piperita (Peppermint) Oil (olej mięty pieprzowej), Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Oil (olej anyżu), Betula Alba Bud Oil (olej kotków brzozowych) , Urtica Dioica (Nettle) Oil (olej pokrzywy), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil (olej lnu syberyjskiego), Abies Sibirica Oil (olej pichtowy)

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Włosy po umyciu są fajne, dociążone,ale puszyste, lejące i jakby gęstsze, trzymałam 'tylko' godzinke na włosach.

Co do lnianego to był mój ulubieniec razem z łopianowym,stosowałam go do włosów każdej porowatości : od głowy po środek niskoporowate, od środka po końce średioporowate i końce dość porowate(mam włosy za łopatki)
Dzisiaj przyszedł mi olej lniany 500ml tłoczony na zimno z termunem jakoś do kwietnia, będe zatem stosować go na włosy i wewnętrznie po 2 łyżki dziennie, można podawać go dzieciom od 3 roku życia-łyżeczkę, a w razie natchnienia zrobie z niego paste dr Budwig. Szkoda żeby się zmarnował.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 21:33   #3405
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Skład Bania Agafii-olej odżywczy do włosów :
Arctium Lappa Seed Oil (olej łopianowy) Organic Pinus Sibirica Seed Oil (organiczny olej cedrowy), Capsicum Annumm Seed (papryczka chili), Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil (olej kopru włoskiego), Silybum Marianum Seed (ostropest plamisty), ☠Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Organic Hippophae Rhamnoides Fruit Oil (organiczny olej z rokitnika), Organic Beeswax (organiczny pszczeli wosk), Tocopherol, Organic Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil (organiczny olej rozmarynu), Salvia Officinalis (Sage) Oil (olej szałwii leśnej), Mentha Piperita (Peppermint) Oil (olej mięty pieprzowej), Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Oil (olej anyżu), Betula Alba Bud Oil (olej kotków brzozowych) , Urtica Dioica (Nettle) Oil (olej pokrzywy), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil (olej lnu syberyjskiego), Abies Sibirica Oil (olej pichtowy)

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Włosy po umyciu są fajne, dociążone,ale puszyste, lejące i jakby gęstsze, trzymałam 'tylko' godzinke na włosach.

Co do lnianego to był mój ulubieniec razem z łopianowym,stosowałam go do włosów każdej porowatości : od głowy po środek niskoporowate, od środka po końce średioporowate i końce dość porowate(mam włosy za łopatki)
Dzisiaj przyszedł mi olej lniany 500ml tłoczony na zimno z termunem jakoś do kwietnia, będe zatem stosować go na włosy i wewnętrznie po 2 łyżki dziennie, można podawać go dzieciom od 3 roku życia-łyżeczkę, a w razie natchnienia zrobie z niego paste dr Budwig. Szkoda żeby się zmarnował.
Ojej, alez ten olejek Agafii ma sklad! Dzieki za opinie

Co do lnianego to wlasnie w nim mnie najbardzej zniecheca - ze trzeba go szybko zuzyc , dlatego moja butla wciaz czeka
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 17:36   #3406
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Musze sobie ten Agafii koniecznie kupić! Ile kosztuje?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:09   #3407
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Musze sobie ten Agafii koniecznie kupić! Ile kosztuje?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Jakieś 23zł



http://kalina-sklep.pl/kalina/SKLEP1...d_product=1034
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:11   #3408
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dzięki, Kochana! A stacjonarnie pewnie nie da się, co?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 22:24   #3409
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Czy stacjonarnie? nie mam pojęcia.


Jutro będe farbować włosy na olej kokosowy(pierwszy raz tak), już naolejowałam włosy. Mam nadzieję, że farba dobrze złapie.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 18:33   #3410
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
BD fur mama. O rany, dawno nie stosowałam i już zapomniałam jaki efekt daje
Ooo też go lubię
Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
mi przypadł do gustu GP z papryczką, migdałowy i kokosowy
do wyprówania mam jeszcze amlę i sesę
Jak tam te oleje ;>
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
W moim przypadku lniany lekko puszy i mam po nim zbyt miękkie i takie dzieciaczkowe włoski
Moje lniany lubią, ale od pewnego czasu właśnie włosy są po nim takie hmm za bardzo miękkie :/
Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Jak codziennie myję włosy to zawsze nakładam odżywke/maske i do tego jakiś olejek/jedwab/serum do zabezpieczenia no i nabłyszczecz w spreyu . Godzinke temu miałam kuriera z olejjkiem odżywczym Babuszki Agafi ,i już mam go na włosach, niedługo zmywam.

Co do oleju lnianego to cudeńko od wewnątrz i zewnątrz
Też zawsze nakładam ale nie mam żadnego nabłyszczacza jaki polecasz?
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ooo a moglabys cos napisac o tym olejku Agafii jak juz Ci wyschna wlosy? Bardzo lubie kosmetyki tej firmy, ale z olejkiem sie nie spotkalam, wiec jestem ciekawa

Co do lnianego to moglabys opisac efekt po jego uzyciu? I jaki masz rodzaj wlosow? Niskoporowate, wysokoporowate? Bo ja wlasnie mam zamiar otworzyc swoja butelke.

Ja miedzyczasie kilka razy przetestowalam olej Macadamia z Nacomi i olej ze slodkich migdalow tej samej firmy. I na moich srednioporowatych wlosach sprawdzily sie idealnie, a macadamia to juz w ogole ideal. Wlosy sa ujrzamione, wygladzone , nawilzone i dociazone. Podobnie na moje wlosy dziala tez olej z awokado.

Natomiast aktualnie czekam na przesylke z ZSK a w niej olej moringa i powrot po dwoch latach do oleju kokosowego
Dobrze wiedzieć mam włosy wysopokorowate, ale mam wrażenie że już się zmniejszyła.Może akurat Macadamia się spisze ? chociaż swojego czasu stosowałam "macadamie" z Joanny i efekt był żaden-.- ale wiadom Joanna to nie prawdziwy olej.
Olej migdałowy mam firmy KTC jutro go spróbuje.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 23:08   #3411
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Najbardziej lubie nabłyszczacz firmy Kemon, ale jest drogi ok 60zł
Super jego odpowiednikiem jest z Avonu za ok 10zł i tego też ostatnio używam .
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 09:54   #3412
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

używa ktoś może oleju z pestek winogron?
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 10:19   #3413
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Najbardziej lubie nabłyszczacz firmy Kemon, ale jest drogi ok 60zł
Super jego odpowiednikiem jest z Avonu za ok 10zł i tego też ostatnio używam .
Który dokładnie
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 10:44   #3414
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
używa ktoś może oleju z pestek winogron?
Wyszukiwarka
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:24   #3415
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć mam włosy wysopokorowate, ale mam wrażenie że już się zmniejszyła.Może akurat Macadamia się spisze ? chociaż swojego czasu stosowałam "macadamie" z Joanny i efekt był żaden-.- ale wiadom Joanna to nie prawdziwy olej.
Olej migdałowy mam firmy KTC jutro go spróbuje.
A ja jednak odwracam swoja opinie odnosnosnie awokado - jako olejowanie przed maska kiepsko wypadl, za to duzo lepiej wypada gdy dodaje go odzywek, wtedy fajnie odzywia wlosy i je dociaza.

Natomiast olej macadamia jest naprawd esuer podobnie jak olej ze slodich migdalow - czuje nawilzenie i wygladzenie wlosow, ale dla mnie to priorytet w pielegnacji.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:16   #3416
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja jednak odwracam swoja opinie odnosnosnie awokado - jako olejowanie przed maska kiepsko wypadl, za to duzo lepiej wypada gdy dodaje go odzywek, wtedy fajnie odzywia wlosy i je dociaza.

Natomiast olej macadamia jest naprawd esuer podobnie jak olej ze slodich migdalow - czuje nawilzenie i wygladzenie wlosow, ale dla mnie to priorytet w pielegnacji.
Oleje nie nawilzaja i nie odżywiają

Macadamia jest fajnym olejem do ciała, choć na włosach tez mi się dobrze sprawdza
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:02   #3417
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Oleje nie nawilzaja i nie odżywiają

Macadamia jest fajnym olejem do ciała, choć na włosach tez mi się dobrze sprawdza
W sumie racja Ale poprzez to, ze maja dzialanie okluzyjne pomagaja utrzymac nawilzenie, wiec mozna uznac, ze posrednio nawilzaja

Ponadto takie oleje tez czesto maja w skladzie naturalnie wystepujace witaminy czy inne korzystne pierwiastki, wiec te moga z kolei odzywiac

Ponadto okluzyjnosc okluzyjnoscia , ale co z olejami wnikajacymi? Przeciez one robia "cos wiecej".
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-01-19 o 23:05
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:47   #3418
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
W sumie racja Ale poprzez to, ze maja dzialanie okluzyjne pomagaja utrzymac nawilzenie, wiec mozna uznac, ze posrednio nawilzaja

Ponadto takie oleje tez czesto maja w skladzie naturalnie wystepujace witaminy czy inne korzystne pierwiastki, wiec te moga z kolei odzywiac

Ponadto okluzyjnosc okluzyjnoscia , ale co z olejami wnikajacymi? Przeciez one robia "cos wiecej".
Tylko to prowadzi do tego, ze wiele osób używa oleju jak odżywki lub maski i dziwi się, ze nie ma efektu takiego jak po nich Więc moim zdaniem warto dbać o precyzyjność, żeby nie było niedomówień

Nawilżanie to wiązanie wody w cząsteczce, oleje nie mają jak pełnić tej funkcji, jest to fizycznie i chemicznie niemożliwe. Jak to napisała kiedyś Czarownicująca olej kokosowy "wpycha się w uchylone drzwi"
Więc to tyle moim zdaniem jeśli chodzi o oleje wnikające (których jest notabene bardzo mało, bo tylko 3) - lepiej mogą "wyrównywać" powierzchnię włosa niż oleje niewnikające, które bardziej włos oklejają i tworzą film. Więc to jest różnica między wnika-wypełnia-oblepia.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 09:20   #3419
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja jednak odwracam swoja opinie odnosnosnie awokado - jako olejowanie przed maska kiepsko wypadl, za to duzo lepiej wypada gdy dodaje go odzywek, wtedy fajnie odzywia wlosy i je dociaza.

Natomiast olej macadamia jest naprawd esuer podobnie jak olej ze slodich migdalow - czuje nawilzenie i wygladzenie wlosow, ale dla mnie to priorytet w pielegnacji.
No no ja dziś kładę sezam.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 10:25   #3420
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Tylko to prowadzi do tego, ze wiele osób używa oleju jak odżywki lub maski i dziwi się, ze nie ma efektu takiego jak po nich Więc moim zdaniem warto dbać o precyzyjność, żeby nie było niedomówień

Nawilżanie to wiązanie wody w cząsteczce, oleje nie mają jak pełnić tej funkcji, jest to fizycznie i chemicznie niemożliwe. Jak to napisała kiedyś Czarownicująca olej kokosowy "wpycha się w uchylone drzwi"
Więc to tyle moim zdaniem jeśli chodzi o oleje wnikające (których jest notabene bardzo mało, bo tylko 3) - lepiej mogą "wyrównywać" powierzchnię włosa niż oleje niewnikające, które bardziej włos oklejają i tworzą film. Więc to jest różnica między wnika-wypełnia-oblepia.
Z jednej strony masz racje Rowniez jestem za uswiadamianiem (choc poslugiwanie sie skrotami myslowymi wcale o tym nie swiadczy ) wiec fajnie ze zwrocilas na to uwage , ale z drugiej strony moim zdaniem - dla laika , ktory ma znikoma wiedze w kwestii olejow nie bedzie mialo az takiego znaczenia czy efekt wizualny jaki uzyskal wynikal z ich okluzyjnego dzialania czy z tego , ze maja one posrednio dzialanie nawilzajace Przeciez nikt nie bedzie pisal : dzieki okluzyjnosci olejow nawilzenie moich wlosow sie utrzymalo , tylko ze sa bardziej nawilzone No, ale sumarycznie warto dbac o precyzyjnosc, bo pozniej zamieszanie jest tylko

Poza tym zastanawiam sie (biorac pod uwage glownie dzialanie okluzyjne olejow) - jak to mozliwe, ze stan wlosow podczas systematycznego olejowania az tak sie poprawia? To tylko przez to, ze pomaga utrzymywac nawilzenie we wlosie czy jednak przez to, ze ma jakies wlasciwosci odzywcze?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-01-20 o 12:41
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 23:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.