Zupy. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-15, 19:35   #181
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Zupy..Zupy..

Odświeżę trochę wątek, a co tam
Ta czosnkowa wygląda suuuper! zrobię ją następnym razem, bo jestem czochowym potworem
Mogę podać też mój ulubiony przepis ('Dania wegetariańskie', wyd. AWM):

Zupa czosnkowa z Anatolii
10 ząbków czosnku
sól, 3 łyżki masła
50 g drobno startego selera
1 l bulionu z proszku
4 kromki pieczywa tostowego
4 surowe jajka
1 pęczek natki
Czosnek posiekać, utrzec z sola. jedna lyzke masła rozgrzać, krótko podsmażyć czosnek, dodac seler, krótko poddusic, zalac odrobina bulionu i gotowac jeszcze 5 min, dolac reszte bulionu i gotowac na malym ogniu.
w tym czasie pokroic tosty w kostke i podsmazyc pieczywo
Jajka rozkłócić trzepaczką do piany, wlewac do zupy mieszajac, chwilke jeszcze pogotowac mieszajac. Podawac z natka i toscikami

Ja dodaje duzo wiecej selera, ale jak kto woli, po zupie nie śmierdzi się czosnkiem, bo jest on ugotowany. Zupka jest bardzo aromatyczna i baaardzo prosta! wszyscy ją uwielbiaja, a patent z jajkami jest bardzo efektowny takze polecam

Zupa z soczewicy ('Przepisy wegetariańskie', wyd. FundaCJA Życia)
1 cebula
2 ząbki czosnku
1 i 1/2 szkl. soczewicy
4 szkl. wody
2 szkl. soku pomidorowego
2 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki ziarna kopru
1 liść laurowy
Udusić cebulę z czosnkiem, dodać wodę i soczewicę. Gotować 40 minut. Dodać reszte przypraw i gotowac kolejne 20 min.

To tez dobry pomysl, tylko trzeba nieco zmodyfikowac, tzn wiecej czosnku jak sie domyslacie i zamiast ziaren po prostu koperek.
smacznego
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 20:17   #182
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Zupy..Zupy..

Cytat:
Napisane przez nafie Pokaż wiadomość
ale sie ciesze ze tyle maniaczek czosnku poznalam
Ja kolejna maniaczka czosnku
Ostatnio popełniłam zupkę brokułową
Część różyczek ugotowanych zostawiłam część c zmiksowałam z łyżką jogurtu naturalnego z czosnkiem oczywiście-pycha!!(w zupce było także sporo cebuli i 2 ziemniaczki dla konsystencji)

A dzisiaj..botwinka!!!
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 13:53   #183
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Zupy..Zupy..

W tym roku już się zabotwinkowałam i więcej już nie dam rady
Narnijkar,
a jak ty ją robisz? tak dusisz na masełku, plus ew. śmietana czy masz jakiś inny sposób? Bo tej zwykłej już nie przełknę!
Jeszcze robię z botwinki chłodnik, ale to chyba jasne
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:50   #184
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Zupy..Zupy..

gotuję normalnie w garze z ziemniaczkami w kostkę i marchewka, nie smażę botwinki, bez śmietany , dodaje ugotowane na twardo jajo.
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 09:20   #185
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Zupy..Zupy..

dudkaaa - dzięki za odświeżenie wątku

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Ja kolejna maniaczka czosnku
(...)
A dzisiaj..botwinka!!!
Ja też jestem maniaczką czosnku i wczoraj zrobiłam zupkę czosnkową mieszając dwa przepisy i dodajac trochę swojej inwencji
Zupka była bardzo dobra, sycąca i mimo, że czosnkiem pachniało w całym domu ode mnie nie było nic czuć

Robiłam ją tak:
ugotowałam rosołek (ok 1,5-2 l: z kostki drobiowej i wołowej), jak się zagotowało dosypałam do tego wywaru starte na grubej tarce ziemniaki (dla zagęszczenia). Jak ziemniaczki się rozgotowywały, podsmażyłam na duzej ilości masła czosnek (główkę - rozgniecioną wyciskarką do czosnku; należy dobrze posolić, żeby uwydatnić smak czosnku) i potem dodałam startego selera i to wszystko trochę poddusiłam na masełku a później dolałam trochę wywaru i dusiłam/gotowałam dalej. Przelałam czosnek z patelni do wywaru i pozwoliłam żeby się zagotowało [przed dodaniem czosnku odlałam troche wywaru i rozrobiłam go z siemieniem lnianym drobno mielonym (1 łyżeczka) - zagęszcza, jest zdrowsze niż zasmażka z mąki i tworzy taką fajną "galaretkę"] i wtedy mieszając dolałam rozmącone jajka (4 szt.) ... pogotowałam jeszcze chwilkę żeby się jajko ścieło i gotowe
Zrobiłam jeszcze do tego grzanki, i posypałam wszystko (na talerzu) obficie szczypiorkiem.
Do przyprawiania uzywłam: vegety (zeby nie dodatawać juz soli), pieprzu i odrobiny chili.

Nie wiem czy mój opis się komuś do czegoś przyda ... ale mam nadzieję, ze tak
Smacznego


Narnijkar - napiszesz jak gotujesz botwinke?
Ja z niej tylko chłodnik ostatnio robiłam.

Edit: ups ... troche już napisałas jak robisz - doczytałam - wcześniej miałam jakieś zaćmienie, ale możecie napisać dokładniej jak która robi bo chętnie bym sobie taką zupkę ugotowała (to tak samo jak barszczyk tylko z botwinką?)
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 09:41   #186
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Zupy..Zupy..

Kolejna czochomaniaczka?
super twój pomysł, treściwa ta twoja zupka muszę spróbować z ziemniaczkami
Jeśli idzie o botwinkę, to moja jest mało skomplikowana i szybka
Pęczek botwinki kroję od końca, czyli najpierw buraczki, grubsza część łodyg, na koniec łodygi z liśćmi, i po kolei każdą część duszę na masełku żeby zmiękło, tzn nie osobno, tylko dodając stopniowo, bo liście by się rozciapały inaczej. Teraz bulion, chwilka gotowania i już. Jak mam to dolewam trochę koncentratu buraczanego. Tu można dodać: czosnek, śmietanę, jajko itd, lub zjeść z ziemniakami, ale ja wolę taką gołą
Najnikar następna będzie twoja z marchewką
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 09:54   #187
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Zupy..Zupy..

Dzięki za botwinkowy przepis ... teraz czekam na drugi

Jutro kupię botwinkę i wypróbuję, bo dziś to chyba z pózno w domu bede, żeby jeszcze gotowac zupkę.

co do zupki czosnkowej to zniknąła tak szybko jak jeszcze żadna inna zupa. Mój narzeczony za zupami nie przepada (dla niego to nie jedzenie, którym można sie najeść ), wiec jak ona sam sobie podgrzał i zjadł (nie zostawiając dla mnie ) to wynika z tego, że zupka jest naprawdę pyszna.

jeszcze raz dziękuje za inspirację
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 13:34   #188
Surimi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z pogranicza warmi i mazur:)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Zupy..Zupy..

babeczki podaje wam niebanalny przepis na zupe włoska-otorz zupke gotujemy tak jak rosól tylko na kostkach ze wszystkim co lubicie smazymy bardzo cieniutki nalesniki i zwijamy je bardzo ciasno potem tniemy na male slimaki kladziemy na talerzyk,posypujemy orzechami wloskimi(trzeba pokruszyc)i zalewamy rosolemuwielbiam te zupe i wcale nie jest czasochlonna
__________________
mów mi Suri..

Zgniję czy nie zgniję..oto jest pytanie

nie pyskuj stary (czyt. mężu)
bo zrobię Ci z d.. surimimimidu

Surimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 14:22   #189
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Zupy..Zupy..

Cytat:
Napisane przez madziczek Pokaż wiadomość
Dzięki za botwinkowy przepis ... teraz czekam na drugi

Jutro kupię botwinkę i wypróbuję, bo dziś to chyba z pózno w domu bede, żeby jeszcze gotowac zupkę.

co do zupki czosnkowej to zniknąła tak szybko jak jeszcze żadna inna zupa. Mój narzeczony za zupami nie przepada (dla niego to nie jedzenie, którym można sie najeść ), wiec jak ona sam sobie podgrzał i zjadł (nie zostawiając dla mnie ) to wynika z tego, że zupka jest naprawdę pyszna.

jeszcze raz dziękuje za inspirację
To w takim razie ja też musze spróbować bo mój mąż też twierdzi że zupa to nie jedzenie, a ja je uwielbiam, więc mam podwójną robotę bo muszę mu i tak gotować coś "konkretnego".

Moi faworyci to oczywiście pomidorowa i grochowa oraz wszelkiego rodzaju zupy kremy z grzankami: brokułowa, pieczarkowa, kalafiorowa itp. a już najbardziej polecam ze świeżych ogórków gruntowych - pychotka.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 10:42   #190
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Zupy..Zupy..

Jeśli chodzi o pomidorową to moja mama czasem robi taką dość wykwintną (?) wersję, nadaje się na przyjęcia i eleganckie obiady:

Wykwintna pomidorowa:
esencjonalny bulion z tego co lubimy (podobno najlepszy wołowy, ja jednak lubię warzywny)
spory słoik koncentratu
puszka dobrej kukurydzy
ew. świeża kolendra/koperek/pietruszka/

Zupa ma być mocno pomidorowa, nie brzmi to może jakoś wybitnie, ale to połączenie zawsze robi wrażenie, no i nie jest napychająca, więc wszyscy goście zmieszczą jeszcze drugie danie i deserek

Precious, robisz zupe ze swiezych ogorkow na cieplo????
ja tylko chlodnik taki jadlam, zamieść tu przepis na to cudo

Surimi, zupę z naleśnikiem jadłam, ale rosołku z orzechami jeszcze nie, nie wiem czy sie odwaze ;-)
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 12:36   #191
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Zupy..Zupy..

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pomidorową to moja mama czasem robi taką dość wykwintną (?) wersję, nadaje się na przyjęcia i eleganckie obiady:

Wykwintna pomidorowa:
esencjonalny bulion z tego co lubimy (podobno najlepszy wołowy, ja jednak lubię warzywny)
spory słoik koncentratu
puszka dobrej kukurydzy
ew. świeża kolendra/koperek/pietruszka/

Zupa ma być mocno pomidorowa, nie brzmi to może jakoś wybitnie, ale to połączenie zawsze robi wrażenie, no i nie jest napychająca, więc wszyscy goście zmieszczą jeszcze drugie danie i deserek

Precious, robisz zupe ze swiezych ogorkow na cieplo????
ja tylko chlodnik taki jadlam, zamieść tu przepis na to cudo

Surimi, zupę z naleśnikiem jadłam, ale rosołku z orzechami jeszcze nie, nie wiem czy sie odwaze ;-)
A z czym tą zupkę pomidorową Twoja mama podaje? Samą tzn. z kukurydzą zamiast ryżu czy makaronu?

Też jestem bardzo ciekawa tej zupy ogórkowej ze świezych ogórkow - szczgólnie jeżeli jest na ciepło
... wogóle napisałam się tu w piatek i niestety wszystko zostało unicestwione.

Zrobiłam botwinkę - bardzo dobra była, ale w zwiazku z tym, że wizaż nie działał to robiłam trochę z pamięci.

Ugotowałam rosołek na włoszczyźnie (mrożonej/pokrojonej w paseczki), dołozyłam do tego rosólku "buraczki" z botinki i łodyżki i gotowałam. (w miedzy czasie dorzuciłam pokrojone z kostke zimniaczki, które uwielbiam prawie tak samo jak czosnek!)
Na patalni - na masełko, wrzuciłam dwa ząbki czosnku (zciągnęłam z zupki czosnkowej ), chwilkę podsmazyłam i wrzuciałm pokrojone liski i "przyłodyżki" - dusiałam na masełku jakis czas (do zmięknięcia) i odrobinie wywaru. Na koniec dolałam do duszonych listków trochę śmietanki - wymieszałam i całość dołozyłam do wywaru ... chwilkę pogotowałam żeby się przegryzło i wyszła moja pierwsza zupka botwinkowa
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 10:52   #192
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Zupy..Zupy..

No żesz miałam już nie jeść botwinki,
a tu Madziczek kusi kusi

TA pomidorowa jest taka goła, z samą kukurydzą O to chodzi, żeby była taka lekka
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 15:19   #193
Hwarang
Raczkowanie
 
Avatar Hwarang
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
GG do Hwarang
Dot.: Zupy..Zupy..

Zupa z naleśnikiem jest przepyszna.

Swoją drogą, nienawidze chłodników "przedszkolnych" którymi mnie za młody karmiono, czyli kompot ze śmietaną i makaronem :/
__________________
http://www.glodomor.pl
Hwarang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 11:00   #194
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Zupy..Zupy..

Wczoraj gotowałam więc mi się przypomniało że miałam podać przepis
20 dkg świeżych ogórków
5 dkg serka topionego śmietankowego
1/4 cebuli
3 łyżeczki mączki ryżowej (ja po prostu mielę ryż na proszek)
2 kostki rosołowe
700 ml wody
sól, pieprz
- Wszystko rozdrabniamy na bardzo drobno (tak żeby nie było kawałków ogórka) - ja używam Termomixu, i gotujemy w 100 stopniach jakieś pół godzinki.

Następnie dodajemy
50 ml śmietany i chwileczkę miksujemy i na końcu dodajemy koperek.

Ja jem oczywiście z grzankami.

Jak dla mnie rewelacja zwłaszcza że mam już ogóreczki z działki

Edytowane przez precious_81
Czas edycji: 2008-07-01 o 16:41
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:47   #195
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Z palcem w zupie

Słuchajcie - potrzebuję pomocy w postaci 7 przepisów na zupki. Karmię piersią i lekarz kazał mi jesc zupe 2 razy dziennie. Umiem gotowac pomidorowa, barszcz i ziemniaczna. Rosołu nie lubie. Juz mi te moje zupki monotonią pachną. Szukam inspiracji. UWAGA. Gotuję zupy nie na kosci, tylko osobno mięsko a potem wrzucam do zupki. Proszę o przepisy z zachowaniem tej zasady (kobiety w mojej rodzinie nie rozumieja ze nienawidze zup na wywarze z kosci - ble)
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 22:02   #196
madzya
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 657
Dot.: Z palcem w zupie

zjedz śledziową. Żadnych kości i tłuszczu Ci nie potrzeba. Oprócz nazwy zupa jest wspaniala.
madzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 09:00   #197
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Zupy..Zupy..

połaczylam wątki o zupkach
Jak sie wrzuci w wyszukiwarke "zupa" wyskocza tez watki na rózne zupki i róznych smakach
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 10:47   #198
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Zupy..Zupy..

a moze krem z zielonego groszku z groszkiem ptysiowym lub płątkami migdałowymi (ugotować na bulionie ziemniaka, pod koniec gotowania dodać mrozony groszek, miękkie warzywa zmiksować, dodać/lub nie łżyżke śmietany i posypać płatkami lub groszkiem)
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 16:50   #199
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Z palcem w zupie

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
Słuchajcie - potrzebuję pomocy w postaci 7 przepisów na zupki. Karmię piersią i lekarz kazał mi jesc zupe 2 razy dziennie. Umiem gotowac pomidorowa, barszcz i ziemniaczna. Rosołu nie lubie. Juz mi te moje zupki monotonią pachną. Szukam inspiracji. UWAGA. Gotuję zupy nie na kosci, tylko osobno mięsko a potem wrzucam do zupki. Proszę o przepisy z zachowaniem tej zasady (kobiety w mojej rodzinie nie rozumieja ze nienawidze zup na wywarze z kosci - ble)
NA karmienie piersią zupy 2 razy dziennie??? A może tylko o większą ilość płynów chodzi??
Czy nie lubisz wywaru z kości,czy ogólnie z mięsa? Można przeciez ugotować zupkę na piersi z kurczaczka lub wołowince bez kości. Spróbuj ogórkową-jest treściwa albo z jakąkolwiek mrozonką (Hortex ma smaczne mieszanki na zupki) .Robisz wywar jaki Ci pasuje i dodajesz odpowiednio: starte,kiszone ogórki i włoszczyznę w paski,zaprawiasz śmietanką-to samo z mrożonkami.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 13:38   #200
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zupy..Zupy..

Też miałam na myśli ogórkową, ja robię wersję ze startymi ogórkami kiszonymi, marchewką z paczki (jest już pokrojona w kostkę wiec się nie napracuję) i kilkoma ziemniakami pociętymi w kostkę.
Możesz też zrobić jarzynową. Podstawa jak do pomidorowej bez pomidorów, czyli wywar, a do tego dodajesz takie warzywa jakie lubisz, najwygodniej mrożonki- są w kawałkach i szybko się gotują. Ja dodaję marchewkę, groszek, brokuły, kalafior i fasolkę szparagową i ziemniaki (te niestety muszę sama pokroić bo nie ma w wersji mrożonej).
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:09   #201
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Zupy..Zupy..

Wątek nam trochę przymarł ... a ja szukam inspiracji.

Jak któraś ma to poprosze o przepisy na "ciekawe" i smaczne zupki
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 20:04   #202
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Zupy..Zupy..

proponuje krem z zielonego groszku, pyszny
w bulionie warzywnym (500 ml- najlepiej nie z kostki) ugotować ziemniaka lub dwa, pod koniec gotowania wrzucić mrożony groszek (500g), zmiksować na krem, zabielić śmietaną (można pominać), przyprawić solą i pieprzem, na talerzach posypac groszkiem ptysiowym lub prażonymi płatkami migdałowymi
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 06:54   #203
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Zupy..Zupy..

Cytat:
Napisane przez madziczek Pokaż wiadomość
Wątek nam trochę przymarł ... a ja szukam inspiracji.

Jak któraś ma to poprosze o przepisy na "ciekawe" i smaczne zupki
a juz wszystkie zupki z tego watku wypróbowałas ??? musze pomyslec co Ci tam jeszcze zaproponowac ...
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 08:17   #204
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Zupy..Zupy..

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
proponuje krem z zielonego groszku, pyszny
w bulionie warzywnym (500 ml- najlepiej nie z kostki) ugotować ziemniaka lub dwa, pod koniec gotowania wrzucić mrożony groszek (500g), zmiksować na krem, zabielić śmietaną (można pominać), przyprawić solą i pieprzem, na talerzach posypac groszkiem ptysiowym lub prażonymi płatkami migdałowymi
Dzięki za przepisik wypróbuję
Ja kiedys robiłam podobną tylko na koniec wrzucałam groszek konserwowy i żeby było treściwiej dodawałam serek topiony ziołowy.

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
a juz wszystkie zupki z tego watku wypróbowałas ??? musze pomyslec co Ci tam jeszcze zaproponowac ...
Wiesz, nie wiem czy wszystkie ... nie zaglądałam tu ostatnio (wczesniej pozapisywałam interesujące mnie przepisy).
Ja jestem zupiara i zupkę w domu musze mieć (w przeciwieństwie do mojego męża). Gotuję z przepisów, ale tez i wymyślam jakies własne smaki na poczekaniu (zależy co mam w lodówce )
Ostatnio jakoś brak mi inwencji, bo co wymyśle to juz było, albo w takiej formie albo podobnej ... no i dochodzi tu jeszcze mój mąż który za zupami nie przepada i nie kazdą zje (czasem gotouję tylko dla sibie ale chcialabym żeby on czasem tez zjadł)

Pozdrawiam
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 10:57   #205
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Zupy..Zupy..

ja ostatnio lubie robic i tak raz na tydzien wychodzi mi taka zupa :
podsmazam warzywka pokrojone w plasterki, co kto lubi, seler naciowy tez moze byc, por , jak ktos lubi to piersia z kurczaka, i do tego troche curry, zagotowuje, dodaje ziemniaczka i srek topiony, choc nie trzeba, moj maz tak lubi. Pogotuje troche z vegeta i potem to wylewam na grzanki z bagietki z serem zoltym, takie duze okragle. Pyszna zupka.

w ogole jak krupnik gotuje te tez na przysmazonych warzywach, o wiele lepszy i kasza osobno.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 12:48   #206
madziczek
Zadomowienie
 
Avatar madziczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 028
Dot.: Zupy..Zupy..

ciekawa propozycja, nie słyszałam jeszcze o gotowaniu na smazonych warzywkach ... trochę mniej zdrowe jest ale pewnie smaczne.

Wypróbuję to zupki chińskiej ... ostatnio miałam w lodówce tylko mrozonkę chińską a chciało mi się zupki i wrzuciałam te warzywka do garnka ugotowałam (nie pamietam czy na miesku czy kostce rosołowej), potem dodalam koncentratu pomidorowego - doprawiłam tak na ostro [pieprzem cayen /nie wiem czy dobrze napisałam:/ ]) - podałam z ryżem.
Wyszła taka chińska pomidorówka - najważniejsze, że mąż się zajadał ... dołożył sobie jeszcze troche smietanki do tego (można dla złagodzenia dołozyć tez jogurtu naturalnego).
Następnym razem podsmaże najpier te warzywka

P.S> Oczywiście jako miłośniczka czosnku do tej zupki też go dodałam
madziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 14:17   #207
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Zupy..Zupy..

Ja od kiedy jestem na diecie to często robie sobie na kolecję zupę pomidorową z dużą ilością warzyw. Nawet moje koleżanki nie będące na diecie zaczęły ją jadać

Produkty:
-puszka pomidorów krojonych
-1/2 dużego koncentratu pomidorowego (ok.100g)
-mały seler
-2 duze marchewki
-2 duże cebule
-por
-kostka rosołowa
-łyżka śmietany 18%
-sól, pieprz, słodka papryka, bazylia, czosnek suszony, chili

Na tarce z grubymi oczkami ścieramy seler i marchewki, cebulę kroimy w półtalarki, pora (białą część) w talarki. Wrzucamy wszystko do garnka, dolewamy szklankę wody, dodajemy pomidory w puszce, koncentrat, kostkę rosołową i przyprawy, mieszamy. Gotujemy około 10 minut (ja lubie lakko twarde warzywka). Po tym czasie dodajemy śmietanę i zajadamy Uwieeelbiam!
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:22   #208
zazdroska
Raczkowanie
 
Avatar zazdroska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 35
Dot.: Zupy..Zupy..

przepis mojej kochanej muni na zupę pieczarkową z nutą pory:
ugotować wywar z kości(obojętnie czy wieprzowa czy drobiowa) do tego wrzucamy pokrojone pieczarki(200g) i całą duużą por gotujemy aż pieczarki będą miękkie potem doprawiamy do smaku pieprzem i solą bądź warzywkiem a do zagęszczenia używamy serka topionego który wcześniej roztrzepujemy w miseczce z dodatkiem gorącego wywaru z kości który ugotowaliśmy uprzednio dodajemy serek i zupka miód marzenie Smacznego życzę!!
__________________
There's a time to speak, a time to listen..
zazdroska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 09:51   #209
qaqatek
Przyczajenie
 
Avatar qaqatek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: planeta Wenus
Wiadomości: 12
Dot.: Zupy..Zupy..

hej dziewuszki

znacie może przepis na dobry kremik ze szpinaku? dobre to to jest? szukam i szukam w necie komentarzy dotyczących smaku, ale znaleźć nie mogę.

ściskam
qaqatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 09:18   #210
kama19
Raczkowanie
 
Avatar kama19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 201
Dot.: Zupy..Zupy..

A znacie moze prosty przepis na zupe ziemniaczaną?bedę bardzo wdzięczna za podanie jakiegos
kama19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-10 20:25:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.