Peeling dla wymagającej buzi :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-23, 23:42   #1
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295

Peeling dla wymagającej buzi :)


Przejrzałam KWC, ale jakoś nic nie wpadło mi w oko... Szukam porządnego peelingu do buzi, cena w zasadzie nie gra roli, ale mam wymagania Musi być do cery z rozszerzonymi naczynkami (odpadają enzymatyczne, bo po nich wyglądam okropnie i moja skóra reaguje na nie "przeczuleniem"- nawet nakładanie kremu mnie drażni po takim peelingu), żaden chłodzący czy rozgrzewający, z drobinkami o regularnych kształtach (czyli tylko sztuczne), przeznaczony do częstego użytku i nie gęsty. Do cery zanieczyszczonej, ale bez ropnych wykwitów. Znacie może coś takiego?

Od razu odpadają avonowskie (chyba że z serii spa, bo nie wiem, co tam jest do buzi), odpada perfecta z bambusem i st.ives.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 23:48   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Obawiam się, że przy naczynkowej cerze w grę wchodzą tylko enzymatyczne, te z drobinkami, nawet syntetycznymi, odpadają. Jakie pilingi enzymatyczne stosowałaś? Niektóre mogą być bardziej agresywne ale to generalnie jedna z najłagodniejszych form złuszczania.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 23:58   #3
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Miałam 3 enzymatycznie- z serii Pharmaceris N Eris, kolejny z AA do cery wrażliwej i ostatni po którym już mi całkiem chęć do eksperymentów z enzymami przeszła- z Pulanny. Najgorszy był chyba jednak ten z Eris.
Dosłownie po każdym było to samo- buzia zaczerwieniona i przy nakładaniu kremu miałam uczucie takiego napięcia i "podenerwowania". A na drobnoziarniste peelingi reaguje zdecydowanie lepiej. Chyba, ze faktycznie trafiłam na jakieś agresywne, ale nie jestem ekspertem. Boję się kolejnych eksperymentów, bo szkoda mi pieniążków
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 00:12   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Eris taki sobie, ale myślałam, że AA to naprawdę nawet dla największych wrażliwców bezpieczny... nie wiem tak naprawdę co by Ci tu poradzić, ja z enzymatycznych lubię peeling formy Norel i glinowy Faberlica, żadne nie podrażnia mi skóry ani nie powoduje przykrych sensacji.
A myślałaś może, żeby samodzielnie przygotować sobie peeling z kapsułek ananasowych firmy Ortis?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 00:21   #5
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Jak nic innego nie wymyślę to ten z kapsułek też wypróbuję Czytałam o nim na Wizażu, ale z tego, co pamiętam były też niepochlebne opinie. A ja zbieram się do niego już jakiś czas, ale jeszcze nie znalazłam apteki, gdzie sprzedają te kapsułki na listki (bo jak będzie niewypał to co ja zrobię z całym opakowaniem- nie zamierzam się na siłę odchudzać hehe).
A moja cera na nic nie reaguje tak jak na peelingi enzymatyczne- nawet na lekkie kwasy. Na początku myślałam, że może to dlatego, że za długo trzymam, ale taki sam efekt jest jak nałożę peeling na 3 minuty (przy 5 do 8 zalecanych). Chociaż z drugiej strony jest coś takiego na co też tak reaguję- na zieloną glinkę!
Może tego Norela wypróbuję...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 01:03   #6
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Mnie od pewnego czasu kusi Guinot Gommage Biologique. Oto linki do wizażowych opowieści o nim:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...74&postcount=7
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=guinot

A.
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 01:09   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Uuu, pierwszy opis naprawdę suuugestywny Ale jak wywalę tyle kasy a znowu okaże się, że klapa to sobie nie wybaczę :P
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-24, 08:26   #8
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Ewo, w peelingach, które wymieniłaś (Eris i Oceanic) substancją złuszczającą jest bacillus ferment. Może to on robi Ci krzywdę? W takim razie z góry odradzam Dermikę bo tam jest ten sam złuszczacz (chociaż sporo mniej niż w Oceanicu). Spróbuj może peelingu drożdżowego BanDi (nie jest łatwo go kupić). Hiperdelikatny, a ryzyko finansowe niewielkie. Ciekawym produktem jest też peeling YSL, na szczęście można zaopatrzyć się w próbkę, bo do tanich nie należy.
Na peeling domowej roboty uważaj: złuszczać to on złuszcza, ale trzeba go trzymać krótko na twarzy, bo inaczej może podrażnić tak, że ha (mnie załatwił 2 razy, jak zasiedziałam się przed Wizażem ).
Przypomniał mi się jeszcze peeling Eris z serii Under Twenty, tam złuszcza papaina, ale zawiera on dużo poliakrylamidu, a to rakotwórcza substancja, należy jej raczej unikać.

Mam podobny problem do Twojego - moja twarz histerycznie reaguje na kwasy AHA (właśnie leczę bolącą skorupę po kilkakrotnym zastosowaniu toniku Lysanel) i na co silniejsze złuszczanie, a nawet na niekóre mleczka do demakijażu, że już nie wspomnę o ziarnistych peelingach (chociaż ostatnio mam Norel enzymatyczno-drobinkowy i nie podrażnia mnie wcale, czego nie rozumiem, zawiera bowiem sproszkowany pumeks). Na problemy skóry po nadmiernym złuszczeniu sprawdza się u mnie krem Ocerin w wersji do cery suchej. Ta ostatnia rada to na wypadek ewentualnych problemów w przyszłości
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 10:10   #9
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Bardzo mi się spodobało to określenie- "histeryczna" reakcja. Idealnie mi pasuje do tego, co przeżywam. Dobrze, że napisałaś o tej Dermice, bo się trochę nastawiałam na Meritum (o tym pisałaś dokładnie?). BanDi lepszy? To może faktycznie poszukam.
Zaczęłam sobie myśleć, czy sobie nie wymyśliłam problemu- ale naprawdę na peelingi mechaniczne reaguję lepiej. Może to dlatego, że robię je super szybko. Ale nigdy nie byłam zadowolona z efektu złuszczania- peeling, który mnie nie podrażnia daje efekt tak na jeden dzień (nawet może nie, a ja chciałabym przynajmniej dwa dni rozjaśnionej i gładszej buzi ) A co do kwasów to mam tylko doświadczenie z Effaclarem- na moje potrzeby jest wystarczający.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 12:12   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

W peelingu BanDi złuszcza wyciąg z drożdży - nie znam delikatniejszego peelingu enzymatycznego. Dermika to ta z serii Meritum właśnie.

Trochę jak peeling działa maseczka Pełnia Życia Dermiki - zawiera kuleczki wosku jojoba, naczynkowej cerze nie powinny zrobić krzywdy, a przy tym znakomicie pielęgnuje skórę - takie dwa w jednym. Ja ją bardzo lubię. Pięknie wygładza też skórę czarne błoto z Morza Martwego - oczyszcza wspaniale, a jednocześnie wysusza mniej niż glinka. Ja kupiłam ostatnio z serii Mineral Line - jest naprawdę dobre.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 22:53   #11
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

No i zastosowałam ten peeling z kapsułek. Dziewczyny, ja być może jakaś inna jestem, ale:
1) powyłaziły mi na wierzch wszystkie naczynka, jedno nowe mi pękło albo po prostu stało się widoczne za sprawą tego peelingu.
2) myślę- nic, trudno, mam całe wielkie opakowanie tych kapsułek- zrobie sobie peeling ciała. A tu jeszcze gorzej- jak go zmywałam to ciało miałam jak poparzone, całe czerwone.
Nigdy więcej. Nie chcę siać paniki, bo może zbyt wrażliwa jestem. Aha- robiłam go na jogurcie- na twarzy 3 minutki, na ciele około 7, więc raczej nie przesadziłam z czasem. Enzymy nigdy więcej- można być na nie uczulonym (nadwrażliwym)?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-07, 14:59   #12
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Peeling dla wymagającej buzi :)

Cytat:
Napisane przez Marigold19
Enzymy nigdy więcej- można być na nie uczulonym (nadwrażliwym)?
na papainę tak, czy na bromelainę również, to nie wiem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.