Jasna karnacja - zło - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 16:47   #1
pau91
Raczkowanie
 
Avatar pau91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 231

Jasna karnacja - zło


Witajcie. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że tak. Otóż mam problem z jasną karnacją. Ogólnie jestem biała i nawet godzinne opalania nic nie dają. W tym roku postanowiłam pójść do solarium byłam tam już 5 razy po 10 min jednak nie widzę efektów.Samoopalacze raczej odpadają bo nie umiem się nimi posługiwać, a kremy brązujące po każdej kąpieli się zmywają i jak raz posmaruję to nic nie widać.
Co mam zrobić, żeby przed wakacjami się opalić?
pau91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 18:31   #2
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jasna karnacja - zło

Spróbuj Belisse SUN. Przyspieszają opalanie i nadają ładny kolorek skórze. Dodatkowo zawierają skrzyp. Sama biorę i bardzo sobie chwalę. 30 tabletek- ok 13,14 zł.
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 19:31   #3
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Jasna karnacja - zło

Pij dużo soku marchwiowego, typu karotka. Betakaroten powinien "opalić" Ci skórę, ale to tak w granicach nawet 4 szklanek dziennie. A jak się nie uda, to się nie przejmuj- w tym sezonie porcelanowa cera jest modna Ja bym raczej pytała, jak się nie opalić/szybko stracić opaleniznę/wybielić cerę. Irytuje mnie ta śniadość.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:06   #4
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Pij dużo soku marchwiowego, typu karotka. Betakaroten powinien "opalić" Ci skórę, ale to tak w granicach nawet 4 szklanek dziennie. A jak się nie uda, to się nie przejmuj- w tym sezonie porcelanowa cera jest modna Ja bym raczej pytała, jak się nie opalić/szybko stracić opaleniznę/wybielić cerę. Irytuje mnie ta śniadość.
Ja jestem okropnie blada, wszyscy mi to naokoło mówią. Piję codziennie soki marchwiowe i jakoś efektu nie widzę ;] A jeżeli już jakiś jest to dzięki słońcu :P
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:16   #5
pau91
Raczkowanie
 
Avatar pau91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 231
Dot.: Jasna karnacja - zło

kolezanka mi mowila ze jej kolezanka pila duzo soku marchwiowego i była pomarańczowa
chyba jutro zakupie ta belisse sun czytalam o niej w necie i sa pozytywne opinie moze i mi pomoze
pau91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:49   #6
nataliii1425
Rozeznanie
 
Avatar nataliii1425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dem6n6l6gia
Wiadomości: 753
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez pau91 Pokaż wiadomość
kolezanka mi mowila ze jej kolezanka pila duzo soku marchwiowego i była pomarańczowa
chyba jutro zakupie ta belisse sun czytalam o niej w necie i sa pozytywne opinie moze i mi pomoze

Po sobie nie wiem, ale widziałam moją kuzynkę która wypijała dziennie po 2 duże Kubusie.. no jak dla mnie tragedia.
Pomarańcz straszny, nie do przejścia
więc nie polecam nikomu.
Dłonie jak 2 marchewki
__________________
nigdy nie mów mi że noszę wciąż głowę w chmurach, bo nie mam ochoty na rozmowy o bzdurach.
nataliii1425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:58   #7
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez pau91 Pokaż wiadomość
Witajcie. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że tak. Otóż mam problem z jasną karnacją. Ogólnie jestem biała i nawet godzinne opalania nic nie dają. W tym roku postanowiłam pójść do solarium byłam tam już 5 razy po 10 min jednak nie widzę efektów.Samoopalacze raczej odpadają bo nie umiem się nimi posługiwać, a kremy brązujące po każdej kąpieli się zmywają i jak raz posmaruję to nic nie widać.
Co mam zrobić, żeby przed wakacjami się opalić?
Dziewczyno - pokochaj siebie taką jaką jesteś! Po co na siłę ulepszać naturę? Poza tym to właśnie biały- porcelanowy kolor skóry był od zawsze pożądany i uznawany za zdrowy i "arystokratyczny" . Nasze prababcie i wszystkie prawdziwe damy zawsze unikały słońca, a opalenizna była symbolem panien lżejszych obyczajów

Wiem co mówię, kiedyś też nienawidziłam swojej bladości i próbowałam się na siłę jej pozbyć, ale teraz uważam, że ona czyni mnie wyjątkową. Proponuję Ci żebyś zamiast się przypiekać i robić z siebie kolejną pomarańczowo-brązową laskę, zainwestowała w dobre kremy rozświetlające i poprawiające koloryt skóry, tak aby Twoja bladość nie była chorobliwa.

A co do wszystkich tabletek - to jeżeli faktycznie jestes b. blada to one Ci i tak nic nie dadzą, bo nie masz odpowiedniego pigmentu, który mógłby się "rozwinąć". Ja po 3 tygodniach spędzonych w 40 stopniach wróciłam tak blada jak byłam. I się cieszę

Podsumowując - jasna skóra - dobro

Edytowane przez metice
Czas edycji: 2009-05-26 o 23:02
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 22:57   #8
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez nataliii1425 Pokaż wiadomość
Po sobie nie wiem, ale widziałam moją kuzynkę która wypijała dziennie po 2 duże Kubusie.. no jak dla mnie tragedia.
Pomarańcz straszny, nie do przejścia
więc nie polecam nikomu.
Dłonie jak 2 marchewki
potwierdzam.Moja koleżanka też sie tak załatwiła Kubusiami. A najgorsze jest to ze to starsznie powoli schodziło.. Dłonie marchewy, nie wspominajac juz o skórze na około ust szok.

Autorko:pozostaje chyba polubić swoją bladość i podkreślić ten atut
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 23:01   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jasna karnacja - zło

Nie przejmuj się.Blada cera jest teraz bardzo modna. Kup sobie jakiś puder rozświetlający i dbaj o cerę,żeby była gładka i dobrze nawilżona i będzie ładna. A jak nie to polecam Garnier skóra muśnięta słońcem do jasnej karnacji.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 06:53   #10
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Jasna karnacja - zło

Ja jestem bardzo bladą osobą (też wszyscy wkoło powtarzają mi, że mam się opalic a nie straszyć bielą...), ale nie szczególnie się tym przejmuję !!!
Przyjmuję że taka moja "uroda" i tyle

ps. jesli nie masz odpowiedniej ilości barwnika w skórze (melaniny), to po prostu się nie opalisz...

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

a jeszcze jedno: jasna karnacja to nie zło, tylko po prostu jasna karnacja...
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 08:58   #11
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Jasna karnacja - zło

To nie sztuka nauczyć się posługiwać samoopalaczami, trochę wprawy i wystarczy - jesli już koniecznie chcesz się zmieniać, zamiast podkreślac swoje atuty.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 09:00   #12
loonyme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jasna karnacja - zło

Ja tez naleze do grupy dziewczyn z jasna karnacja, tylko nie jest ona tak arystokratyczna jak krolowej sniegu tylko prosiaczkowata Jak sie ciut opali wyglada lepiej, jak zapomne o balsamie z filtrem to zawsze jest zaczerwienienie, dlatego na twarz zawsze krem z min. filtrem 15, to samo na cialo- przanajmniej przy dluzszym planowaniu pobytu na sloncu.. a i tak chcialabym byc albo zupelnie blada albo opalona, a nie jak prosiaczek
loonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 09:16   #13
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jasna karnacja - zło

Jesli masz problem z samoopalaczem to uzyj balsamu stopniowo opalajacego np dove summer glow. Nie narobisz nim smug chociaz slyszalam juz takie historie ze jak sie ma tak jasna skore bez pigmentu to efekt po stopniowym samoopalaczu jest mocny. Mozesz za pierwszym razem na wszelki wypadek zmieszac go jeszcze z balsamem zeby nie bylo niespodzianek i dokladnie rozsmarowac. Jak nie bedzie widac efektow to sie nie zdziw bo przeciez bedzie bardzo mocno rozcienczony- wiec to dobrze ze nie narobil szkody. Na nastepny dzien mozesz juz uzyc go normalnie. Po okolo 2 uzyciach powinnas juz byc lekko opalona
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 10:52   #14
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Jesli masz problem z samoopalaczem to uzyj balsamu stopniowo opalajacego np dove summer glow. Nie narobisz nim smug chociaz slyszalam juz takie historie ze jak sie ma tak jasna skore bez pigmentu to efekt po stopniowym samoopalaczu jest mocny. Mozesz za pierwszym razem na wszelki wypadek zmieszac go jeszcze z balsamem zeby nie bylo niespodzianek i dokladnie rozsmarowac. Jak nie bedzie widac efektow to sie nie zdziw bo przeciez bedzie bardzo mocno rozcienczony- wiec to dobrze ze nie narobil szkody. Na nastepny dzien mozesz juz uzyc go normalnie. Po okolo 2 uzyciach powinnas juz byc lekko opalona
Ja jeszcze za czasów, gdy chciałam poprawić naturę i pozbyć się swojej bladości używałam dove summer glow. Po jednej aplikacji wyglądałam jakby ktoś mnie pomalował na pomarańczowo i to w dodatku nierówno. Więc nie polecam
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:58   #15
koczkodanek
Raczkowanie
 
Avatar koczkodanek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 138
Dot.: Jasna karnacja - zło

A ja polecam przejrzeć ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post12483565
__________________
Kobieta zadbana to kobieta szczęśliwa


Biegam
1-->2-->3-->4-->5-->6-->7-->8-->9-->10-->11-->12 tyg ;-)
Z każdym dniem czuję się coraz lepiej i lepiej i lepiej
koczkodanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:09   #16
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez loonyme Pokaż wiadomość
Ja tez naleze do grupy dziewczyn z jasna karnacja, tylko nie jest ona tak arystokratyczna jak krolowej sniegu tylko prosiaczkowata Jak sie ciut opali wyglada lepiej, jak zapomne o balsamie z filtrem to zawsze jest zaczerwienienie, dlatego na twarz zawsze krem z min. filtrem 15, to samo na cialo- przanajmniej przy dluzszym planowaniu pobytu na sloncu.. a i tak chcialabym byc albo zupelnie blada albo opalona, a nie jak prosiaczek
Przy takiej jak to określiłaś "prosiaczkowatej cerze" ładnie wygląda makijaż a la gejsza czyli z dużą i wyraźną domieszką różu, i przed wszystkim róż na policzkach i na powiekach. To ładny, zdrowy koloryt cery.Sama ma cerę ziemistą, mocno oliwkową i prosiaczkowatości szczerze zazdroszczę. A jeśli chcesz mieć arystokratyczną bladość to używaj wysokich blokerów i kremów wybielających i usuwających przebarwienia skóry i tyle.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:47   #17
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Jasna karnacja - zło

chyba troche inaczej sobie wyobrazasz te prosiaczkowatosc. Ja tez mam dosc jasna cere ale wlasnie rozowa z piegami-przez naczynka. No i jeszcze czesto puszczam buraki Tu z rozem trzeba bardzo ostroznie i w zadnym wypadku nie mozna tego poglebiac. Jasne, zgadzam sie ze rumience dodaja zdrowia cerze ale nawet jak mam zaniedbana szara cere to i tak ona jest prosiaczkowata. Wiec nie zawsze rozowatosc na twarzy jest zdrowa. Wedlug mnie wlasnie powinno uzywac sie podkladow z domieszka zolci zeby cera miala ladniejszy koloryt. Gdybym pomalowala sie podkladem z rozowym pigmentem i jeszcze rozem to nie wyszlabym na ulice. W zyciu nie uzyskam efektu gejszy. Raczej prosiaka wlasnie Odpada kategorycznie. Zeby byl efekt gejszy trzeba miec mleczno biala karnacje i wtedy mozna sie maziac takimi rozami.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 13:19   #18
pau91
Raczkowanie
 
Avatar pau91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 231
Dot.: Jasna karnacja - zło

co do kremów brązującyh to mam pewne zastrzeżenie ponieważ jeśli codziennie biorę prysznic to on spływa i nie da rady bardziej mnie ' opalic'
pochodzę jeszcze na solarium jesli nie bedzie widac efektów to zaczne lezec plackiem na słoncu
wiecie w sumie to ja nie mam nic do mojej karnacji bo czasem jak widze takie spalone dziewczyny to mi sie to nie podoba. chcialabym po prostu ładną delikatną opalenizne żeby było widac roznice miedzy tym jak wygladam w lecie a jak w zimie bo narazie z roku na rok nie widze zadnej roznicy
pau91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 13:34   #19
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jasna karnacja - zło

ja tez jestem blada i to sobie chwale co do opalania to hmm.. dlaczego koniecznie chcesz przed wakacjami skoro w wakacje sie opalisz?

ja opalam sie bardzo wolno wieec 2 lata temu kupilam jakies tabletki przyspieszajace, chodzilam na solarium po 5 a nie 10 min (10 min na blada cere.. no nie wiem.....) czasem na 7 i tylko RAZ w tygodniu. mniej wiecej przez 2 miesiace. Nie bylo po mnie wiele widac aleeee jak juz przyszly wakacje moglam lezec po 5h i nie poparzylam sobie skory jak to zawsze bywalo momentalnie zrobilam sie brazowa. tylko.. nie podobalam sie sobie taka ciemna.. jasne brwi, jasne rzesy, rude wloski, oczy swiecily sie na kilometr i masa piegow...

teraz juz niczego takiego nie praktykuje ale skoro Ty chcesz, to moze wyprobuj):

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Przy takiej jak to określiłaś "prosiaczkowatej cerze" ładnie wygląda makijaż a la gejsza czyli z dużą i wyraźną domieszką różu, i przed wszystkim róż na policzkach i na powiekach. To ładny, zdrowy koloryt cery.Sama ma cerę ziemistą, mocno oliwkową i prosiaczkowatości szczerze zazdroszczę. A jeśli chcesz mieć arystokratyczną bladość to używaj wysokich blokerów i kremów wybielających i usuwających przebarwienia skóry i tyle.
Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
chyba troche inaczej sobie wyobrazasz te prosiaczkowatosc. Ja tez mam dosc jasna cere ale wlasnie rozowa z piegami-przez naczynka. No i jeszcze czesto puszczam buraki Tu z rozem trzeba bardzo ostroznie i w zadnym wypadku nie mozna tego poglebiac. Jasne, zgadzam sie ze rumience dodaja zdrowia cerze ale nawet jak mam zaniedbana szara cere to i tak ona jest prosiaczkowata. Wiec nie zawsze rozowatosc na twarzy jest zdrowa. Wedlug mnie wlasnie powinno uzywac sie podkladow z domieszka zolci zeby cera miala ladniejszy koloryt. Gdybym pomalowala sie podkladem z rozowym pigmentem i jeszcze rozem to nie wyszlabym na ulice. W zyciu nie uzyskam efektu gejszy. Raczej prosiaka wlasnie Odpada kategorycznie. Zeby byl efekt gejszy trzeba miec mleczno biala karnacje i wtedy mozna sie maziac takimi rozami.
ja tez jestem rozowa
i do tego rozowe cienie?? nigdy! przeciez to najwieksze zUo dla takiej cery...

za to zgadzam sie z 2ga kolezanka roz tylko i wylacznie dla czystej bladej twarzyczki bez wiecznego rumienca i naczynkowej cery
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 14:01   #20
loonyme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jasna karnacja - zło

asik123456789 i CherieK macie racje rozowe cienie i roz na policzka zdecydowanie odpadaja
loonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 14:34   #21
Blue_Butterfly_
Zakorzenienie
 
Avatar Blue_Butterfly_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 7 347
Dot.: Jasna karnacja - zło

Ja też mam jasną karnację i już zaczyna mnie wkurzać uwagi, szczególnie babci, bo jak przychodzę do niej bez makijażu to mówi mi ciągle 'jakaś ty bladziutka' i że niby chorowicie wyglądam :| jeszcze gratis mam piękne sińce pod oczami, które są podobno oznaką mojej 'urody'. Ja dziękuje. Wstydzę się tej bladości, ale oczywiście nie przesadzam z opalenizną. Nie chodzę na solarium, nie przebywam dużo na słońcu, a jak np. mam jakieś wyjście szybkie np. wesele i wiem, że nie mam czasu się opalić (bo jak ?;D) to używam balsamu stopniowo opalającego z Oriflame - Skin Satin Radiance. Daje piękną opaleniznę (nie pomarańczową) i nie ma po nim smug. Także polecam. Teraz czekam tylko na lato ;D
Blue_Butterfly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 14:40   #22
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez loonyme Pokaż wiadomość
asik123456789 i CherieK macie racje rozowe cienie i roz na policzka zdecydowanie odpadaja

Cytat:
Napisane przez Blue_Butterfly_ Pokaż wiadomość
Ja też mam jasną karnację i już zaczyna mnie wkurzać uwagi, szczególnie babci, bo jak przychodzę do niej bez makijażu to mówi mi ciągle 'jakaś ty bladziutka' i że niby chorowicie wyglądam :| jeszcze gratis mam piękne sińce pod oczami, które są podobno oznaką mojej 'urody'. Ja dziękuje. Wstydzę się tej bladości, ale oczywiście nie przesadzam z opalenizną. Nie chodzę na solarium, nie przebywam dużo na słońcu, a jak np. mam jakieś wyjście szybkie np. wesele i wiem, że nie mam czasu się opalić (bo jak ?;D) to używam balsamu stopniowo opalającego z Oriflame - Skin Satin Radiance. Daje piękną opaleniznę (nie pomarańczową) i nie ma po nim smug. Także polecam. Teraz czekam tylko na lato ;D
wlasnie... to sa minusy bladej cery.. ja mam since pod oczami i sine dlonie ;o doslownie na calym ciele przez skore widac zyly ale coz.. taka mnie Bozia stworzyla
ja od tego lata zaczynam akcje - brak opalania zobacyzmy jak to bedzie, na pewno bedzie mnie korcilo

dla kogos kto chce sie zdrowo opalic najlepiej jest to robic powoli i systematycznie beziecznie. Takie jest moje zdanie
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!




Edytowane przez CherieK
Czas edycji: 2009-05-27 o 14:41
CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:05   #23
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość

wlasnie... to sa minusy bladej cery.. ja mam since pod oczami(...)
Cytat:
Napisane przez Blue_Butterfly_ Pokaż wiadomość
(...) jeszcze gratis mam piękne sińce pod oczami, które są podobno oznaką mojej 'urody'.(...)
A próbowałyście z tym walczyć, czy poddałyście się po stwierdzeniu, że to kwestia waszej karnacji?
Jest przecież cała gama kremów i wszelakich mazideł na cienie pod oczami. Może warto spróbować?
A tak na marginesie, to polecam przebadać krew i kontrolować ciśnienie, bo to też może mieć istotny wpływ na kondycję (w tym koloryt) skóry (np. niedobór żelaza).


A sine/zaczerwienione dłonie mogą być oznaką problemów z krążeniem lub też "pamiątka" po odmrożeniu (nawet lekkim).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:35   #24
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Jasna karnacja - zło

Ja mam ten sam problem, który opisałam w wątku o PABA. Jasna karnacja baaaaardzo mi się podoba, ale mam nasilony trądzik i przy takiej porcelanowej cerze wygląda to strasznie. Chciałam złapać taki delikatny herbatnikowy odcień - ale moja skóra w ogóle się nie opala - ani na solarium, ani w tropikach.

Rozważam zażywanie PABA (wit. B) w dużych dawkach, bo brak reakcji skóry na promieniowanie słoneczne jet najprawdopodobniej wynikiem zaburzeń pigmentacji. Wiem, że PABA zażywają dziewczyny w USA i tam robi furorę. Dermatolog też twierdzi, że mogłoby to pomóc, ale w Polce nie ma suplementów z tak dużą dawką - mozna dostać tylko preparaty z USA.

Wszystkie te Kubusie i beta-karoteny, nawet w ogromnych dawkach nic mi nie dają. Zresztą witamina A w nadmiarze jest o wiele bardziej szkodliwa od witaminy B, której nadmiar jest wydalany z moczem. Tylko skąd to wziąć...
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:43   #25
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Wszystkie te Kubusie i beta-karoteny, nawet w ogromnych dawkach nic mi nie dają. Zresztą witamina A w nadmiarze jest o wiele bardziej szkodliwa od witaminy B, której nadmiar jest wydalany z moczem.
A czy przypadkiem w tego typu soczkach nie ma prowitaminy A (czyli B-karoten)?
Z tego co pamiętam, to prowitamina A jest inaczej "przerabiana" przez organizm, niż witamina A, która dla odmiany znajduje się np. w wątróbce (ale pewności 100% nie mam).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 17:59   #26
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
A próbowałyście z tym walczyć, czy poddałyście się po stwierdzeniu, że to kwestia waszej karnacji?
Jest przecież cała gama kremów i wszelakich mazideł na cienie pod oczami. Może warto spróbować?
A tak na marginesie, to polecam przebadać krew i kontrolować ciśnienie, bo to też może mieć istotny wpływ na kondycję (w tym koloryt) skóry (np. niedobór żelaza).


A sine/zaczerwienione dłonie mogą być oznaką problemów z krążeniem lub też "pamiątka" po odmrożeniu (nawet lekkim).
A może im chodziło o prześwitujące pod skórą żyłki i wszelkie naczynka, pod oczami? Ja tak mam, czasem bardziej widać, ale są zawsze. Uroki cienkiej, jasnej skóry I nic na to nie pomoże, bo to są żyłki, żaden krem mi ich przecież ie usunie ani nie pogrubi skóry.

A co do tematu wątku, moim zdaniem samoopalacz to najlepsze rozwiązanie, wystawiając jasną cere na mocne słońce czy solarium tylko sobie zaszkodzisz, możesz mieć przebarwienia. A skoro to i tak nie daje efektów, to tym bardziej szkoda skóry.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 18:08   #27
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
A może im chodziło o prześwitujące pod skórą żyłki i wszelkie naczynka, pod oczami? Ja tak mam, czasem bardziej widać, ale są zawsze. Uroki cienkiej, jasnej skóry I nic na to nie pomoże, bo to są żyłki, żaden krem mi ich przecież ie usunie ani nie pogrubi skóry.
"Sińce pod oczami" odczytałam jako "sine/ciemne zabarwienie", a nie jako prześwitujące żyłki.
A na cienie kremy czasem pomagają, czego jestem żywym przykładem
(tak czy inaczej myślę, że zawsze warto zrobić w/w badania).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 18:38   #28
Oliver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
GG do Oliver
Thumbs up Dot.: Jasna karnacja - zło

ogladałem film na discovery że na cienie pod oczami najlepiej jest troche przytyć z odp. witaminami i w tedy wałaśnie robi sie tam wiekszy naskórek(tzn tłuszczyk) i nie ma sińców xD
Oliver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:18   #29
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
"Sińce pod oczami" odczytałam jako "sine/ciemne zabarwienie", a nie jako prześwitujące żyłki.
A na cienie kremy czasem pomagają, czego jestem żywym przykładem
(tak czy inaczej myślę, że zawsze warto zrobić w/w badania).
Tylko te właśnie żyłki, kiedy widać je wszystkie, robią z daleka takie wrażenie sinej/niebieskiej plamy pod okiem. Ale ja na nazwach tego typu zjawisk sie nie znam, więc jeśli sińce czy cienie to coś innego, to ok

Badania nigdy nie zaszkodzą
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:44   #30
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jasna karnacja - zło

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Tylko te właśnie żyłki, kiedy widać je wszystkie, robią z daleka takie wrażenie sinej/niebieskiej plamy pod okiem. Ale ja na nazwach tego typu zjawisk sie nie znam, więc jeśli sińce czy cienie to coś innego, to ok
Ja też się na tych określaniach nie znam nawet nie wiem czy faktycznie istnieje takie rozróżnienie, ale z moich obserwacji wnioskuję, że można to tak podzielić (np. ja miałam sinoniebieskie przebarwienia a'la siniak, a moja bladolica koleżanka ma wyraźnie wyrysowaną siatkę żył pod oczami i na powiekach).
A czy to jest to samo, czy nie, to nie mam bladego pojęcia
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.