aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-10, 14:54   #1501
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

lustra nie kupi dziewczyna za 500 zł co Ty gadasz


masz racje zacznij od kompaktu potem bedziesz wiedziała co najbardziej lubisz focic i jak sie dalej ukierunkowac wybierając szkło do lustra,życze powodzenia
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:00   #1502
paranojewedwojee
Raczkowanie
 
Avatar paranojewedwojee
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 430
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez Depresja2010 Pokaż wiadomość
lustra nie kupi dziewczyna za 500 zł co Ty gadasz


masz racje zacznij od kompaktu potem bedziesz wiedziała co najbardziej lubisz focic i jak sie dalej ukierunkowac wybierając szkło do lustra,życze powodzenia

Dziękuję
paranojewedwojee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:42   #1503
patrysiowa_
Zakorzenienie
 
Avatar patrysiowa_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 25 563
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

dobra, ale kupisz kompakt i po pół roku będziesz od nowa zbierać na lustro...
__________________
mogę mieć świat u stóp, ja nie przypuszczam - ja to wiem
mogę mieć takie życie, jaki inni mają sen!
patrysiowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:26   #1504
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Witam,
Ja napiszę tak, jeśli Twoja przygoda z fotografią ma się zacząć dziś a pojęcia nie masz o niczym jak tylko obiekt, oko, spust i klik to na początek proponuję zabawę z kompaktem i to na jakiś czas wystarczy. Pobawisz się możliwościami takiego aparatu, zobaczysz na spokojnie co do czego i z czym się "je". Potrenujesz bez większego wysiłku z różnymi trybami pracy aparatów : A,S,D i M czyli preselekcja przesłony, czasu itd. W trybie automatycznym popatrzysz sobie co i jak ustawia automatyka. Fotki będą naprawdę ok, a i czegoś się nauczysz za niewielkie pieniądze. I w tym czasie spokojnie sobie będziesz zbierać na "lustro" lub nie ( bo wena przeszła ), jak również zaoszczędzasz kasę na nie wydane „słoiki” i inne gadżety.
A z lustrzanką to jest tak : kupujesz podstawowy zestaw ( body + kit ) i tu zaczynają się jazdy. Bo okazuje się,że ten kit to kit i nie wiele można z niego wyciągnąć po pewnym czasie. I co, chce się czegoś więcej. Tu trzeba się zastanowić, gdyż to już będzie bolało kieszeń . Kupno podstawowego zestawu to otwarcie „puszki Pandory” ale jednak czasem warto ją otworzyć , gdyż otwierają się drzwi wielkich możliwości focenia i „bezkarnego” wydawania pieniążków na obiektywy, filtry i takie tam ( jeśli tylko mamy pieniążki ). Należało by się zastanowić nad wyborem marki takowej lustrzanki. Bo jest tego dobrodziejstwa tyle, że łojjjj …
Iż kasowo można potem nie wyrobić w miarę jak apetyt będzie rósł, a będzie, jednak zabawy jest po same pachy i nauki, nauki, nauki też . I takie odnośnie lustrzanek jest moje amatorskie zdanie.
A z tymi markami miałem do czynienia:

NIKON- wspaniałe bodziaki z wielkimi możliwościami , minus to bardzo wysoka cena szkieł i to
poważny minus ( sam mam Nikony, i wiem co mówię )


CANON - też dobre bodziaki, te z wyższej półki, dobre do reporterki i nie tylko, b.dobre
obiektywy w miarę rozsądnych cenach


PENTAX –dobre bodziaki K10, K200 i tu miłe „info” szkła prawie na każdą kieszeń z możliwością
stosowania nawet produktów z byłego USRR- ZENITAR ( świetne szkła i za niską cenę)



Wybór należy ostatecznie do Ciebie z rodzącym się pytaniem - kompakt czy lustrzanka ??

I tak jeśli chcesz się bawić fotografią ale więcej nie wydawać kasy to polecam kompakt:
NIKON COOLPIX P7000 wydatek rzędu 1650 PLN.

A jeśli chcesz się bawić i zwiększać swoje umiejętności i rozbudowywać możliwości aparatu to NIKON D3000 będzie się do tego nadawał cenowo podobnie jak w/w z tą różnicą iż inwestować będziesz z pewnością w obiektywy za jakiś czas

Mam nadzieję ,że nie zanudziłem.

Edytowane przez Krokod
Czas edycji: 2011-01-14 o 09:58
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:34   #1505
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez paranojewedwojee Pokaż wiadomość
W sumie to jestem bardziej przekonana do p100, bo lepiej kupić kompakt "z górnej półki", niż lustrzankę taką z tych tanich.
Największa głupota jaką ostatnimi czasy przeczytałam...

Powiem tak: weź raz do ręki lustrzankę i zrób nią parę fotek. Twoje dylematy znikną w mig!
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:25   #1506
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Największa głupota jaką ostatnimi czasy przeczytałam...

Powiem tak: weź raz do ręki lustrzankę i zrób nią parę fotek. Twoje dylematy znikną w mig!
? a co aparat robi fotki czy dana osoba, moge Ci podac przykłądy dziadowskich zdjęć z lustra i cudowne fotki z kompaktu,więc ja się z tym absolutnie nie zgodze!
a co do osoby zakładającej wątek: uwierz sam aparat zdjęcia Ci dobrego nie zrobi

Edytowane przez Depresja2010
Czas edycji: 2011-01-14 o 16:27
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:30   #1507
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Z tym stwierdzeniem marronelle się nie zgodzę :-P, bowiem znam ludzi, którzy od wielu lat robią fotki kompaktami i różnicy nie widzę ja ani nikt inny. Ba są nieraz lepsze od "lustrzankowych" fotek.
Gdyż podstawą dobrej fotografii nie jest sprzęt ale świadomość jego używania i poznanie go dogłębnie wraz z jego możliwościami. Opinia, że lustrzanki robią lepsze zdjęcia jest dyskusyjna.

To tak jak,że dobry aparat sam nie robi zdjęć ... ale wg mnie bardzo pomaga w wielu sytuacjach

za wolno pisałem

Edytowane przez Krokod
Czas edycji: 2011-01-14 o 16:33
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 19:27   #1508
paranojewedwojee
Raczkowanie
 
Avatar paranojewedwojee
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 430
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

hmm, zdecydowałam. Kupuję lepszy kompakt, na początek.
paranojewedwojee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 18:17   #1509
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

No to mnie rozbawiliście!
Jakość fotek wykonanych lustrzanką, a aparatem kompaktowym różni się i to znacznie, z korzyścia dla lustrzanki oczywiscie.
I piszac to mysle o osobie, ktora ma pojecie o fotografii.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 23:31   #1510
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Polecać komuś, kto ma do dyspozycji 500 zł i dokładają mu rodzice, lustrzankę to dopiero podcięcie skrzydeł. W miarę porządna lustrzanka w tej cenie plus jakiś obiektyw?
Co do dyskusji na temat zdjęć wykonanych lustrzanka a kompaktem. Zarówno te i te można zepsuć przy ograniczeniach jakie daje nam sprzęt. Czy aby na pewno sprzętem nazwijmy go tanią lustrzanką i obiektywem średniej klasy (lepszego czyli np jaśniejszego szkła nie wspomnę o body nie kupimy w w/w cenie) zrobimy faktycznie lepsze zdjęcie niż kompaktem.
Co też np jeśli będziemy chcieli pobawić się chociażby jako takimi zbliżeniami. Nie pójdziemy przecież kupować za chwilę nowego tele szkiełka bo nie mamy kasy. Co do słów, że to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf ale pierwszy lepszy powie, że najważniejsza mimo wszystko, oprócz umiejętności, jest optyka czyli szkiełka. Także co za tym idzie, skoro dziewczyna nie ma na te szkiełka a chce się bawić fotografią to niech się bawi kompaktem póki co i wg mnie dokonała mądrego wyboru.
A słowa typu, lustrzanka to wybór lepszy i jedynie słuszny po raz kolejny bez konkretnych argumentów też należą do tych zabawnych chociaż każdy tu ma prawo mieć swoje zdanie
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 09:34   #1511
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Gdybys miala troche wiedzy i doswiadczenia to takie slowa by Cie nie rozbawily, tylko bys sie z nimi zgodzila.
Glupoty piszesz i tyle. Az szkoda na to odpowiadac...

Jesli ktos chce sie tylko bawic to jak go stac na lustrzanke - niech kupuje. Jesli nie ma funduszy, niech kupi to na co go stac. Logiczne.
Jesli natomiast patrzy sie przyszlosciowo to lepiej poczekac i uzbierac kase na naprawde dobry sprzet.

Tyle w tym temacie ode mnie.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 09:38   #1512
AgniesiaMisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez paranojewedwojee Pokaż wiadomość
A więc tak.
Aktualnie zbieram pieniądze na aparat.
Interesuje mnie głównie kompakt, ponoć dobry - Nikon Coolpix p100.
Ale wcześniej głowę zaprzątał mi Nikon D3000 ...
Zdecydowanie poszłabym w kierunku Panasonic Lumix DMC-LX5
jasny szerokokątny obiektyw, pełna kontrola nad parametrami, zapis RAW i wiele innych zalet.... do tego mały kompaktowy i zawsze zmieści się w torebce.
AgniesiaMisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 10:39   #1513
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy chociaż nie wiem jaką posiadasz podobnie jak Ty mało wiesz i o mnie. Po pierwsze nie kwestionuję wyższości lustrzanek nad kompaktem tylko i jeden i drugi ma ograniczone możliwości jeśli ma się mało funduszy i o to autorka pytała ale jak się nie czyta pytania tylko za wszelką cenę próbuje swoje (swoją drogą dla większości oczywiste) racje typu że fajniej mieć lustrzankę niż kompakt. Owszem fajniej sama posiadam dwie a kompakt miałam kiedyś właśnie przy ograniczonych funduszach jest to świetna sprawa bo daje jakieś możliwości już nauki przy niewielkich nakładach finansowych. Co do formy wypowiedzi Twojej osoby nie będę się wypowiadać bo tym bardziej szkoda słów. I to też tyle w temacie i tyle do Twojej osoby miła koleżanko.
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 11:34   #1514
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Śledzę wątek od początku i napiszę coś na koniec


Autorka postu już postanowiła o zakupie odpowiedniego sprzętu wg jej możliwości finansowych i myślę umiejętności. A jeśli rozwinie swoje zainteresowania i zawęzi krąg motywów fotograficznych z czasem określi jaki sprzęt będzie ją interesował do rozwijania się w tym konkretnym kierunku.

Nie mniej jednak widzę ,że swoje rację i ich słuszności muszą być przepchane a decyzja i opinia innych obśmiana.

Oczywiście można drogiej autorce zaproponować zbieranie na lustrzankę ale rodzi się pytania :
- czy w krótkim czasie uzbiera na nią kasę tak aby móc się nią cieszyć ?
- czy w takiej cenie dostępna jest lustrzanka ?
i wiele innych

Pomijając to jeśli forsujemy swoją rację to proponuję popierać ją argumentami a nie pustymi stwierdzeniami zasłyszanymi w kręgu koleżanek od kawy co można wywnioskować widząć brak popartych wiedzą argumentów. I oczywiście można zakupić body z jak największą "lufą" ( bo fajnie wygląda) nie wiedząc kompletnie co to jest i do czego służy a jedyna wiedza ogranicza się do ustawień AUTOMATYKI aparatu.

Przykładowy sprzęt do osiągnięcia dla przeciętnego amatora ze "zbieractwa" w ciągu 10 lat :
NIKON D300s +Nikkor 24-70 mm f/2,8G ED AF-S
body od 4400 do 8000 PLN + obiektyw 5200 do prawie 6000 PLN

ale myśląc przyszłościowo trzeba brać kredyt


A jeszcze jedno, nie znamy się tu osobiście więc nie zakładajmy ,że ktoś może mieć mniejszą wiedzę od nas, bo jest to po prostu mało taktowne.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Edytowane przez Krokod
Czas edycji: 2011-01-17 o 11:57
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 14:40   #1515
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez Krokod Pokaż wiadomość

Przykładowy sprzęt do osiągnięcia dla przeciętnego amatora ze "zbieractwa" w ciągu 10 lat :
NIKON D300s +Nikkor 24-70 mm f/2,8G ED AF-S
body od 4400 do 8000 PLN + obiektyw 5200 do prawie 6000 PLN

ale myśląc przyszłościowo trzeba brać kredyt
Głupota.

Zobacz ile na allegro używanych lustrzanek w dostępnych cenach, o obiektywach i całej reszcie nie wspomnę.

Trochę wyobraźni.

Nikt nikomu nie każe brać kredytu na super wypasiony, pierwszy sprzęt, bo może to się okazac zwykłym marnotrawstwem.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:44   #1516
Krokod
Raczkowanie
 
Avatar Krokod
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Największa głupota jaką ostatnimi czasy przeczytałam...

poprawna argumentacja poparta wiedzą i przykładami aparatów


Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
No to mnie rozbawiliście!
kolejne trafne, przemawiające do zapytującego w tym wątku, argumenty wraz z parametrami polecanego modelu

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Glupoty piszesz i tyle. Az szkoda na to odpowiadac...
Tyle w tym temacie ode mnie.
samoistna odpowiedź na własną argumentację , własnych przemyśleń

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Głupota.
Zobacz ile na allegro używanych lustrzanek w dostępnych cenach, o obiektywach i całej reszcie nie wspomnę.
nic dodać nic ująć , jeśli chodzi o znajomość tematyki, jedyne co można trafić na allegro w cenie 500-700 pln , to używane body z krótkim rękawkiem albo pajaca

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Krokod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 19:32   #1517
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Największa głupota jaką ostatnimi czasy przeczytałam...
Każdy może mieć własne zdanie, więc proszę się nie wyrażać w ten sposób komentując wypowiedzi innych, jest to niegrzeczne i może kogoś urazić! Następnym razem będzie punktt karny za obrażanie innych użytkowników.


-------------

Co do dyskusji: proszę zakończyć te sprzeczkę, nie pomoże ona przy dokonywaniu decyzji co kupić
__________________

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2011-01-17 o 19:35
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:30   #1518
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Przyłączę się do wątku, bo mam podobne wątpliwości, co autorka tematu.

Obecnie od kilku lat mam Canon PowerShot A540. Zdjęcia ogrodu, kwiatów i drobnych szczegółów (pszczoły czy inne owady) przy dobrej pogodzie wychodzą bardzo dobre. Jednak w domu mam już problem z ostrością i z oddaniem żywych kolorów (wychodzą bladsze). "Rozgryzłam" już trochę ten aparat i chciałabym kupić lepszy model. I tu pojwia się problem - mam na oku Nikon coolpix p7000. Jest wiele pozytywnych, jak i negatywnych opinii, że lepiej już kupić lustrzankę... Mąż też doradza mi Nikona D90 + dobry obiektyw, jednak przy małych dzieciach wolałabym kompakcik, bo wydaje mi się praktyczniejszy.

Czy ma ktoś Nikona p7000? Zastanawiam się, czy będzie między nim a Canonem A540 różnica w jakości zdjęć.

Będę wdzięczna za pomoc
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:18   #1519
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Przyłączę się do wątku, bo mam podobne wątpliwości, co autorka tematu.

Obecnie od kilku lat mam Canon PowerShot A540. Zdjęcia ogrodu, kwiatów i drobnych szczegółów (pszczoły czy inne owady) przy dobrej pogodzie wychodzą bardzo dobre. Jednak w domu mam już problem z ostrością i z oddaniem żywych kolorów (wychodzą bladsze). "Rozgryzłam" już trochę ten aparat i chciałabym kupić lepszy model. I tu pojwia się problem - mam na oku Nikon coolpix p7000. Jest wiele pozytywnych, jak i negatywnych opinii, że lepiej już kupić lustrzankę... Mąż też doradza mi Nikona D90 + dobry obiektyw, jednak przy małych dzieciach wolałabym kompakcik, bo wydaje mi się praktyczniejszy.

Czy ma ktoś Nikona p7000? Zastanawiam się, czy będzie między nim a Canonem A540 różnica w jakości zdjęć.

Będę wdzięczna za pomoc
Odpowiedz sobie na kilka pytań:
- ile chcesz przeznaczyc na aparat?
- co jest dla ciebie najwazniejsze w aparacie?
- czy masz jakies plany wzgledem fotografii?

Ja na twoim miejscu kupiłabym kompakt, ale to tylko moja luźna sugestia.

Ach, tu masz link do testu p7000 wraz ze zdjęciami:
http://www.swiatobrazu.pl/nikon-cool...est-21752.html
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!

Edytowane przez marronelle
Czas edycji: 2011-01-19 o 09:20
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 10:26   #1520
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Bardzo dziękuję. Świetna i profesjonalna recenzja. Tak patrzyłam na zdjęcia i mój Canon to cienki w uszach jest Chyba wiem, co kupię
__________________
Agnieszka

Edytowane przez RoksiSK
Czas edycji: 2011-01-19 o 10:46
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:44   #1521
AgniesiaMisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dylemat. Pomożecie?? ;>

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Ja na twoim miejscu kupiłabym kompakt, ale to tylko moja luźna sugestia.
Ach, tu masz link do testu p7000 wraz ze zdjęciami:
http://www.swiatobrazu.pl/nikon-cool...est-21752.html
ja proponuję takie porównanie:

http://dpreview.com/reviews/q42010highendcompactgroup/
AgniesiaMisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 18:01   #1522
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Witam. Chcialabym kupić aparat cyfrowy, kotry by w miare szybko robil zdjecia po lampie, bo moj obecny Canon musi sie nagrzac 10sek zanim zrobi kolejne zdjecie z lampa. Mój budżet to max 600zl.
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:27   #1523
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Zastanawiam się nad zmianą a raczej kupnem lepszego aparatu. Aktualnie posiadam FUJIFILM FinePix S5700. Jestem zadowolona z jakości zdjęć ale może moglibyście polecić troszkę lepszy, nowocześniejszy aparat?
Do robienia portretów, krajobrazów, także w nocnej scenerii, ot taka lepsza wersja mojego Fujifilm


Jeszcze chciałabym dowiedzieć się jakie polecacie aparaty ( w cenie 150-200zł), taki do robienia zdjęć na wykładach.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:07   #1524
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Czy któraś z wizażanek ma/miała aparat Nikon Coolpix s5100? Chcę go kupić ale chciałam zobaczyc przykladowe zdjecia nim wykonane. Potrzebuje go do zdjęc makro i portretow. Jeśli tak to prosze o kontakt na prv
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:25   #1525
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
Czy któraś z wizażanek ma/miała aparat Nikon Coolpix s5100? Chcę go kupić ale chciałam zobaczyc przykladowe zdjecia nim wykonane. Potrzebuje go do zdjęc makro i portretow. Jeśli tak to prosze o kontakt na prv
A co to Ci da?
Jest wiele stron np. fotografów ślubnych mają te same aparaty i obiektywy a zdjęcia zupełnie różne.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:29   #1526
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
A co to Ci da?
Jest wiele stron np. fotografów ślubnych mają te same aparaty i obiektywy a zdjęcia zupełnie różne.
Myslę ze jednak coś mi to da. to nie jest lustrzanka która ma wymienne obiektywy tylko zwykły kompakt. Wiadomo ze jak zmieni sie ustawienia, czy oswietlenie to zdjecie wyjdzie inne. ale mimo to chciałabym zobaczyc próbke mozliwości. Przy kupnie ostatniego aparatu bardzo mi pomogło takie spojrzenie na zdjęcie
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 11:39   #1527
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
Myslę ze jednak coś mi to da. to nie jest lustrzanka która ma wymienne obiektywy tylko zwykły kompakt. Wiadomo ze jak zmieni sie ustawienia, czy oswietlenie to zdjecie wyjdzie inne. ale mimo to chciałabym zobaczyc próbke mozliwości. Przy kupnie ostatniego aparatu bardzo mi pomogło takie spojrzenie na zdjęcie
Moja żona ma kompakta i kolega ma takiego samego canon IS3.
Uwierz różnica w ich zdjęciach jak stąd do Hongkongu
Nawet zdjęcia z tej samej komórki będą inne - bo jeden ma świadomość jak się pracuje ze światłem a inny takowej nie posiada.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 14:07   #1528
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Aktualnie posiadam FUJIFILM FinePix S5700. Jestem zadowolona z jakości zdjęć ale może moglibyście polecić troszkę lepszy, nowocześniejszy aparat?
Fuji HS10 który kosztuje ponad 1000 zł albo jego nowsza wersja HS20 który kosztuje prawie 2000 zł.
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 21:25   #1529
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

A ja chciałabym cyfrówkę tak do 550 zł... mam kilkuletni Fujitsu i mimo swoich paru lat robi lepsze zdjęcia niż nowsze aparaty niektórych znajomych innych (tylko szybko baterie się rozładowują ), więc pewnie chciałabym zostać przy tej marce. Co polecacie?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 18:08   #1530
FlightlessBird
Zakorzenienie
 
Avatar FlightlessBird
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17 421
Dot.: aparat cyfrowy- pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY

Witam,
Od dłuższego czasu zamierzam kupić lustrzankę. W końcu udało mi się nazbierać trochę kasy. Nie ukrywam, że zdjęcia robię juz od jakiegoś czasu i dlatego chciałabym się zaopatrzyć w lustrzankę i robić foty na poważnie (nie mówie, że chcę od razu na tym zarabiać ).

Chciałabym się jednak poradzić, który z wymienionych przeze mnie aparatów moglibyście mi polecić. Możliwe, że ktoś z was miał z nimi do czynienia

A więc zastanawiam się pomiędzy:
Nikon D60
Nikon D3000
Canon 400D
Canon 1000D
Olympus e-400

Aparat chcę kupić używany

Liczę na rady
__________________
II krechy - 10.08.2014


FlightlessBird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 01:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.