Choroba Hashimoto - zbiorczy - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 12:49   #2881
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Agison błagam napisz mi co się stało , co brałaś na te włosy ,że wreszcie przestały.PROSZĘ ja jestem zdesperowana i mam chyba już jakąś psychozę włosową
Na wypadnie polecam oenobiol anti-chute.
Chociaż zanim zdiagnozowano u mnie chorobę tarczycy włosy wypadały mi nie na sztuki, ale całymi pasmami
Poszłam do rodzinnego, dostałam skierowanie na kilkanaście różnych badań i tam właśnie wyszło podwyższone TSH.
Gdy zaczęłam zażywać euthyrox, to problem minął jak ręką odjął ( z tego, co pamiętam, to chyba po ok. 3 tygodniach ).

Teraz znowu mi włosy koszmarnie wypadają , ale to z innego powodu - jestem 4,5 miesiąca po porodzie i ponoć muszą wypaść te, które w czasie ciąży nie wypadły (a faktycznie prawie w ogóle nie wypadały ). Pocieszę Was, że wypada więcej niż wtedy, gdy zaczęłam zażywać hormony.
Muszę przeczekać
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 13:22   #2882
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

nom, po ciąży to akurat normalne, mojej qmpeli też wypadają po porodzie, a nie ma problemów z tarczycą

zastanawia mnie tylko jakim cudem euthyrox miałby powodować takie efekty uboczne, skoro to de facto hormon, którego brakuje? coś nie chce mi się wierzyć
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 13:48   #2883
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
zastanawia mnie tylko jakim cudem euthyrox miałby powodować takie efekty uboczne, skoro to de facto hormon, którego brakuje? coś nie chce mi się wierzyć
zgadzam się z tym
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 17:20   #2884
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Może Ty generalnie masz niski poziom płytek?
Być może...? Z ciekawości sprawdzę sobie wyniki z lat poprzednich
Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Agison ja po zincars nic nie mogłam zjeść sam widok jedzenia i jego zapach przyprawiał mnie o wymioty.Śmiałam się ,że to dobrze ,bo wreszcie schudnę ale po 5 dniach wymiękłam.Czytałam gdzieś w necie ,że eutchyrox po obniżeniu tsh do normy powoduje spadek wagi.Nie wiem czy to prawda ,bo ja biorę już rok i nic nie schudłam a wręcz przeciwnie mimo ,że odżywiam się normalnie to tyję.Jak to jest u was.?[COLOR="Silver"]
Ja nieco przytyłam, być może przez hashi i niedoczynność, jak regulowało mi się TSH zauważałam spadek wagi o 3-4kg do czasu... niestety, teraz mam w normie, ale waga nie spadła, znowu mam te3-4kg więcej, więc moja reguła legła w gruzach, jak na razie
Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Mezaga wiem o czym piszesz.Kurka tak czytam i czytam o tym hasi i cholera mnie bierze.Ja nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem a od półtora roku wiecznie cos mi jest.Porażka.Ciągle katar, jakieś bóle gardła ,stawów.Załamać się można.A na wizyty u endo trzeba czekać po 3 miesiące.Masakra jakaś.Dziewczyny a czy to normalne ,ze mój endo nigdy nie zlecił mi badania ft3 i ft4?
Ja problemy z bólem gardła, katarem miałam zawsze Podczas przyjmowania euthyroxu ból gardła znacznie się zmniejszył Teraz pobolewa mnie tylko podczas przeziębienia czy po napojach gazowanych, a kiedyś bolało mnie non stop Katar natomiast pozostał, taki już mój urok Ale stawy też mnie częso pobolewają 3 miesiące czekać na wizytę, ale prywatnie czy na NFZ? Bo u mnie na NFZ to ok. roku Mój endo FT4 każe mi robić co np. drugą wizytę, nie przy każdej...
Cytat:
Napisane przez Liz36 Pokaż wiadomość
Właśnie - jeśli to nie jest jakieś długie i skomplikowane do wytłumaczenia, to o co chodzi z FT3 i FT4. Jutro idę sobie zrobić te badania - pierwszy raz w życiu. O czym one mogę świadczyć?
Jeszcze dopiszę jedną prośbę- pytanie. Skoro już jutro wybiorę się na badania, to co można zrobić jeszcze? Ostatnio cholesterol wyszedł mi podwyższony - czy zrobić może lipidogram? I jeszcze pytanie o żelazo. Miałam robioną morfologię i wszystko w niej było dobrze - czy jest sens wtedy robienia ferrytyny?
Tak jak napisałaś, dziewczyny pisały, że warto zrobić ferrytynę, mimo że morfologia w porządku.
Cytat:
Napisane przez pureinsanity Pokaż wiadomość
widzę, że co lekarz to inne zalecenia. też nie wyszłam poza widełki TSH, też po ok. 2-3 tygodniach pobudzenia i euforii wróciłam do przesuszonej, depresyjnej wersji siebie, a jedyne czego oczekuje ode mnie endo co wizytę to TSH, bo FT3 i FT4 mówią o czym innym (na poziom FT3 i FT4 wpływać może nawet ciężka choroba czy stan zapalny, a ich zmiany są niezależne od chorób tarczycy). nawet takie coś znalazłam:
http://www.endokrynologia.net/tarczy...C5%84-tarczycy
ale z tego co wyczytuję w waszych postach to ich poziom też może być ważny

co do legend o euthyroxie, to ma on powodować wszelkie zło tego świata. od wypadania włosów właśnie aż po kurzą ślepotę.
no ok, włosy wypadają mi, owszem, ale od dawien dawna a wzok, nie narzekam, więc chyba nie taki zły ten nasz lek
Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
nom, po ciąży to akurat normalne, mojej qmpeli też wypadają po porodzie, a nie ma problemów z tarczycą

zastanawia mnie tylko jakim cudem euthyrox miałby powodować takie efekty uboczne, skoro to de facto hormon, którego brakuje? coś nie chce mi się wierzyć
no też właśnie zgadzam się
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:07   #2885
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

a ja na jakimś forum przeczytałam, że od euthyroxu zgrzyta się w nocy zębami i one się ścierają - miałam takiego schiza, że budziłam się 5 razy w nocy i sprawdzałam czy nie zgrzytam
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:11   #2886
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Boże dziewczyny gdzie Wy takie informacje wyszukujecie?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:27   #2887
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a ja na jakimś forum przeczytałam, że od euthyroxu zgrzyta się w nocy zębami i one się ścierają - miałam takiego schiza, że budziłam się 5 razy w nocy i sprawdzałam czy nie zgrzytam
dobre
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 19:36   #2888
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a ja na jakimś forum przeczytałam, że od euthyroxu zgrzyta się w nocy zębami i one się ścierają - miałam takiego schiza, że budziłam się 5 razy w nocy i sprawdzałam czy nie zgrzytam


info w stylu czarnego kota, przebiegającego przez ulicę w piatek 13tego
ale jaka siła oddziaływania na podświadomość
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 21:11   #2889
Gucia123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Agata ja chodzę na NfZ ,bo prywatnie to co 3 razy w tygodniu można się zapisać bez problemu tylko ,że wizyta 150 zł.Ja już nie grzeszę ,że czekam 3 miesiące skoro inni muszą rok.To już woła o pomstę.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Możecie się śmiać z tego zgrzytania zębami ,a mnie ostatnio pani laryngolog też o to pytała ,bo podobno mam ściachany zgryz do środka a wcześniej był normalny.
Gucia123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 21:37   #2890
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gucia123456 Pokaż wiadomość
Agata ja chodzę na NfZ ,bo prywatnie to co 3 razy w tygodniu można się zapisać bez problemu tylko ,że wizyta 150 zł.Ja już nie grzeszę ,że czekam 3 miesiące skoro inni muszą rok.To już woła o pomstę.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Możecie się śmiać z tego zgrzytania zębami ,a mnie ostatnio pani laryngolog też o to pytała ,bo podobno mam ściachany zgryz do środka a wcześniej był normalny.
No, ja muszę wyginać prywatnie, bo na NFZ nie miałabym chyba szans, zbyt rzadko byłyby te wizyty Co do zgrzytania zębami, nie śmieję się, znam takie przypadki, ale czy aby na pewno od euthyroxu ?

Ale jak wspomniałam ostatnio, chcąc się zarejestrować do urologa (co prawda konkretnego, dobrego), to mogę przyjść w grudniu i jak zdążę, to zarejestrują mnie na 2013 rok Too dopiero jest masakra.
__________________
Vouloir c'est pouvoir

Edytowane przez a_g_a_t_a
Czas edycji: 2011-10-03 o 21:41
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 22:06   #2891
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a ja na jakimś forum przeczytałam, że od euthyroxu zgrzyta się w nocy zębami i one się ścierają - miałam takiego schiza, że budziłam się 5 razy w nocy i sprawdzałam czy nie zgrzytam
ło matko kochana
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 22:52   #2892
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

anulinka2009 Kochana ja lysa bede zazywasz jakies witaminki teraz?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 08:02   #2893
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
Ale jak wspomniałam ostatnio, chcąc się zarejestrować do urologa (co prawda konkretnego, dobrego), to mogę przyjść w grudniu i jak zdążę, to zarejestrują mnie na 2013 rok Too dopiero jest masakra.
o qrczę, no to nieźle a prywatnie nie przyjmuje? wiem że to koszta, ale czekać do 2013?? załosna ta nasza służba zdrowia
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 08:20   #2894
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

dziewczyny, w temacie częstotliwości wizyt u endo
od kiedy zdiagnozowano u mnie hashi cały czas chodzę prywatnie, nie jestem w stanie czekać 1 - 1,5 roku na wizytę
chodziłam tak srednio 1 raz na 2 mce, czasem częściej
każda wizyta - w zależności od lekarza - 100 do 200 zł
do tego koszty badań - TSH, ft3, ft4, przeciwciała
dla mnie masakra, a poprawy nie było widać

po kilku latach "bujania się" od doktora do doktora, z których każdy albo zlewał mój przypadek, albo po prostu nie potrafił inaczej leczyć, zapisywali mi tylko coraz większe dawki euthyroxu, a ja czułam się coraz gorzej
utrata pierwszej ciąży i obecnie bezskuteczne starania, nadwaga, wypadanie włosów na potęgę, uczucie zimna, brak "napędu" życiowego, apatia, zmęczenie
kiedyś intensywnie trenowałam 3-4 razy w tygodniu, 2 lata temu porzuciłam treningi, za bardzo się męczyłam, to było strasznie frustrujące
zaczęłam się już zastanawiać nad zmianą pracy - jestem przedstawicielem handlowym, a do tego potrzeba dużo energii - dla mnie od kilku miesięcy wyzwaniem jest pozmywanie naczyń, czy wyprasowanie bluzki

jednak w końcu, trafiłam do bardzo dobrego endokrynologa - mam nadzieję, że kiedy zacznę stosować się do jego zaleceń, to życie z hashi będzie łatwiejsze

na wizytę u pana doktora czeka się bardzo długo, kilka miesięcy - jest bardzo oblegany
ale - przede wszystkim, poświęcił mi godzinę! czasu, na przeanalizowanie moich objawów oraz wszystkich wyników badań, zebranych przeze mnie przez ostatnie 3 lata

wytłumaczył mi, że hashi to choroba układowa, całego organizmu, odbija się negatywnie na wielu narządach
największa jego obawa to, że moje jajniki przestają działać, mam pewne badania powtórzyć po kilku m-cach brania tabletek

brak napędu, apatię i bardzo złe samopoczucie doktor wytłumaczył niedotlenieniem mózgu i serca - nie wiem, czy to zawsze jest związane z hashi, za dużo informacji było naraz, a u mnie doktor zdiagnozował jeszcze hiperinsulinizm
dostałam leki na to aby dotlenic mozg i inne komórki,w tym jajniki oraz metformine na zbicie insuliny

doktor kazał mi bezwzględnie trzymać się 5 posiłków na dzień oraz wypijać min. 2 litry wody - wytłumaczył mi dokładnie o co chodzi z tą insuliną i jak to się dzieje, że tyjemy poprzez omijanie posiłków

wizyta kosztowała sporo (180zł), ale doktor wypisuje takie skierowanie do lekarza rodzinnego i leki na bieżąco są wypisywane przez rodzinnego
mi zalecił kolejną wizytę za pół roku, lub wcześniej, jeśli tylko zajdę w ciążę, lub jeśli pojawią się jakieś problemy

dodam tylko, że pewien osławiony dr z Katowic bierze tylko 30 zl mniej za wizyte (i to bez usg) a wyznacza wizyty o wiele częściej, przy ostatniej mojej wizycie u niego kręcił nosem i strzelał focha, bo nie byłam u niego przez 2 miesiące na wizycie - a wizyty u niego polegały tylko na oglądaniu jak wygląda TSH i podniesienia dawki eutyroxu
kiedy prosiłam go o analizę moich hormonów płciowych, powiedział, że on się nie zajmuje leczeniem schorzeń ginekologicznych i z tym to muszę się udać do ginekologa
to pomogło mi podjąć decyzję, że należy szukać innego lekarza

dlatego czasem niestety jest tak, że do lekarzy chodzimy często, wydajemy kupę kasy na leczenie, a to leczenie jest i tak o kant d.. roztrzaść
najważniejsze, to znaleźć dobrego lekarza, takiego, który się naprawdę zainteresuje Waszym przypadkiem - mnie do tych poszukiwań zmobilizowała Malenska, za co bardzo Ci kochana dziękuję!

żałuję jedynie, że straciłam 3 lata, ale wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 08:48   #2895
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
anulinka2009 Kochana ja lysa bede zazywasz jakies witaminki teraz?
Biorę vita-min plus mama z Olipmu.
Ale mam świadomość tego, że włosy i tak wypaść muszą.

Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość
dziewczyny, w temacie częstotliwości wizyt u endo
od kiedy zdiagnozowano u mnie hashi cały czas chodzę prywatnie, nie jestem w stanie czekać 1 - 1,5 roku na wizytę
chodziłam tak srednio 1 raz na 2 mce, czasem częściej
każda wizyta - w zależności od lekarza - 100 do 200 zł
do tego koszty badań - TSH, ft3, ft4, przeciwciała
dla mnie masakra, a poprawy nie było widać

po kilku latach "bujania się" od doktora do doktora, z których każdy albo zlewał mój przypadek, albo po prostu nie potrafił inaczej leczyć, zapisywali mi tylko coraz większe dawki euthyroxu, a ja czułam się coraz gorzej
utrata pierwszej ciąży i obecnie bezskuteczne starania, nadwaga, wypadanie włosów na potęgę, uczucie zimna, brak "napędu" życiowego, apatia, zmęczenie
kiedyś intensywnie trenowałam 3-4 razy w tygodniu, 2 lata temu porzuciłam treningi, za bardzo się męczyłam, to było strasznie frustrujące
zaczęłam się już zastanawiać nad zmianą pracy - jestem przedstawicielem handlowym, a do tego potrzeba dużo energii - dla mnie od kilku miesięcy wyzwaniem jest pozmywanie naczyń, czy wyprasowanie bluzki

jednak w końcu, trafiłam do bardzo dobrego endokrynologa - mam nadzieję, że kiedy zacznę stosować się do jego zaleceń, to życie z hashi będzie łatwiejsze

na wizytę u pana doktora czeka się bardzo długo, kilka miesięcy - jest bardzo oblegany
ale - przede wszystkim, poświęcił mi godzinę! czasu, na przeanalizowanie moich objawów oraz wszystkich wyników badań, zebranych przeze mnie przez ostatnie 3 lata

wytłumaczył mi, że hashi to choroba układowa, całego organizmu, odbija się negatywnie na wielu narządach
największa jego obawa to, że moje jajniki przestają działać, mam pewne badania powtórzyć po kilku m-cach brania tabletek

brak napędu, apatię i bardzo złe samopoczucie doktor wytłumaczył niedotlenieniem mózgu i serca - nie wiem, czy to zawsze jest związane z hashi, za dużo informacji było naraz, a u mnie doktor zdiagnozował jeszcze hiperinsulinizm
dostałam leki na to aby dotlenic mozg i inne komórki,w tym jajniki oraz metformine na zbicie insuliny

doktor kazał mi bezwzględnie trzymać się 5 posiłków na dzień oraz wypijać min. 2 litry wody - wytłumaczył mi dokładnie o co chodzi z tą insuliną i jak to się dzieje, że tyjemy poprzez omijanie posiłków

wizyta kosztowała sporo (180zł), ale doktor wypisuje takie skierowanie do lekarza rodzinnego i leki na bieżąco są wypisywane przez rodzinnego
mi zalecił kolejną wizytę za pół roku, lub wcześniej, jeśli tylko zajdę w ciążę, lub jeśli pojawią się jakieś problemy

dodam tylko, że pewien osławiony dr z Katowic bierze tylko 30 zl mniej za wizyte (i to bez usg) a wyznacza wizyty o wiele częściej, przy ostatniej mojej wizycie u niego kręcił nosem i strzelał focha, bo nie byłam u niego przez 2 miesiące na wizycie - a wizyty u niego polegały tylko na oglądaniu jak wygląda TSH i podniesienia dawki eutyroxu
kiedy prosiłam go o analizę moich hormonów płciowych, powiedział, że on się nie zajmuje leczeniem schorzeń ginekologicznych i z tym to muszę się udać do ginekologa
to pomogło mi podjąć decyzję, że należy szukać innego lekarza

dlatego czasem niestety jest tak, że do lekarzy chodzimy często, wydajemy kupę kasy na leczenie, a to leczenie jest i tak o kant d.. roztrzaść
najważniejsze, to znaleźć dobrego lekarza, takiego, który się naprawdę zainteresuje Waszym przypadkiem - mnie do tych poszukiwań zmobilizowała Malenska, za co bardzo Ci kochana dziękuję!

żałuję jedynie, że straciłam 3 lata, ale wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej
Czy ten "osławiony lekarz Katowic" to Robert Krysiak??
Leczę się u niego ponad rok.
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 08:55   #2896
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Biorę vita-min plus mama z Olipmu.
Ale mam świadomość tego, że włosy i tak wypaść muszą.



Czy ten "osławiony lekarz Katowic" to Robert Krysiak??
Leczę się u niego ponad rok.
kochana, wysyłam Ci PW
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 12:33   #2897
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
No, ja muszę wyginać prywatnie, bo na NFZ nie miałabym chyba szans, zbyt rzadko byłyby te wizyty Co do zgrzytania zębami, nie śmieję się, znam takie przypadki, ale czy aby na pewno od euthyroxu ?

Ale jak wspomniałam ostatnio, chcąc się zarejestrować do urologa (co prawda konkretnego, dobrego), to mogę przyjść w grudniu i jak zdążę, to zarejestrują mnie na 2013 rok Too dopiero jest masakra.
Moja kuzynka jak miała 10lat zgrzytała od pasożytów. Spać się z nią nie dało

Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość
dziewczyny, w temacie częstotliwości wizyt u endo
od kiedy zdiagnozowano u mnie hashi cały czas chodzę prywatnie, nie jestem w stanie czekać 1 - 1,5 roku na wizytę
chodziłam tak srednio 1 raz na 2 mce, czasem częściej
każda wizyta - w zależności od lekarza - 100 do 200 zł
do tego koszty badań - TSH, ft3, ft4, przeciwciała
dla mnie masakra, a poprawy nie było widać
....
Jak się teraz leczysz i co to za lekarz?
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 13:32   #2898
jouliettka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczyny, a czy któraś mogłaby polecić jakiegoś dobrego ginekologa-endokrynologa z Łodzi bądź okolic bądź ewentualnie ginekologa czy endokrynologa, który dobrze by mnie przygotował do ciąży, a później ją poprowadził?
jouliettka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 13:57   #2899
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

właściwie dopiero zaczynam to leczenie teraz - doktor minimalnie podniósł mi dawkę euthyroxu (5 x w tygodniu 125, 2 razy w tygodniu 100) do tego dostałam metforminę na insulinę + polfilinę i biotropil na krążenie i dotlenienie tkanek + wit. PP ale tylko 4 opakowania

do tego zalecenia co do picia dużych ilosci wody - min. 2 l i regularności posiłków (przy hiperinsulinemii każda przerwa w posiłkach powoduje tycie co w konsekwencji może utrudniać zajście w ciążę)

za kilka miesięcy mam powtórzyć badania FSH i LH, bo one głównie są niezbyt optymistyczne na dzisiaj (ryzyko, że wyczerpuje się moja rezerwa jajnikowa )i wtedy będzie dalsza decyzja co do leczenia (równie dobrze w moim przypadku problemy z zajściem w ciążę mogą być spowodowane hiperinsulinemią, ale może być to też wina niedotlenionych i niedokrwionych jajników, które nie pracują przy chorobach z autoagresji tak, jak powinny)

namiarami na doktora służę na PW, jest to bardzo znany na śląsku lekarz i do niego miałam iść już tak naprawdę 3 lata temu ale zawsze przerażały mnie kilkumiesięczne kolejki na wizytę prywatną
jednak teraz mam przynajmniej jakąś konkretną diagnozę i wyjaśnienie moich problemów, tak więc moim zdaniem warto
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 14:08   #2900
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
o qrczę, no to nieźle a prywatnie nie przyjmuje? wiem że to koszta, ale czekać do 2013?? załosna ta nasza służba zdrowia
prywatnie przyjmuje, więc to jedyna opcja innej nie widzę
Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Moja kuzynka jak miała 10lat zgrzytała od pasożytów. Spać się z nią nie dało

Jak się teraz leczysz i co to za lekarz?
nieźle, od pasożytów??
Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość
właściwie dopiero zaczynam to leczenie teraz - doktor minimalnie podniósł mi dawkę euthyroxu (5 x w tygodniu 125, 2 razy w tygodniu 100) do tego dostałam metforminę na insulinę + polfilinę i biotropil na krążenie i dotlenienie tkanek + wit. PP ale tylko 4 opakowania

do tego zalecenia co do picia dużych ilosci wody - min. 2 l i regularności posiłków (przy hiperinsulinemii każda przerwa w posiłkach powoduje tycie co w konsekwencji może utrudniać zajście w ciążę)

za kilka miesięcy mam powtórzyć badania FSH i LH, bo one głównie są niezbyt optymistyczne na dzisiaj (ryzyko, że wyczerpuje się moja rezerwa jajnikowa )i wtedy będzie dalsza decyzja co do leczenia (równie dobrze w moim przypadku problemy z zajściem w ciążę mogą być spowodowane hiperinsulinemią, ale może być to też wina niedotlenionych i niedokrwionych jajników, które nie pracują przy chorobach z autoagresji tak, jak powinny)

namiarami na doktora służę na PW, jest to bardzo znany na śląsku lekarz i do niego miałam iść już tak naprawdę 3 lata temu ale zawsze przerażały mnie kilkumiesięczne kolejki na wizytę prywatną
jednak teraz mam przynajmniej jakąś konkretną diagnozę i wyjaśnienie moich problemów, tak więc moim zdaniem warto
super, że znalazłaś takiego lekarza życzę wszystkiego dobrego i zdrówka
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:12   #2901
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość

super, że znalazłaś takiego lekarza życzę wszystkiego dobrego i zdrówka
dziękuję Agatko będę Was na bieżąco informować jak postępy u mnie w wiadomej sprawie
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:27   #2902
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość
właściwie dopiero zaczynam to leczenie teraz - doktor minimalnie podniósł mi dawkę euthyroxu (5 x w tygodniu 125, 2 razy w tygodniu 100) do tego dostałam metforminę na insulinę + polfilinę i biotropil na krążenie i dotlenienie tkanek + wit. PP ale tylko 4 opakowania

do tego zalecenia co do picia dużych ilosci wody - min. 2 l i regularności posiłków (przy hiperinsulinemii każda przerwa w posiłkach powoduje tycie co w konsekwencji może utrudniać zajście w ciążę)

za kilka miesięcy mam powtórzyć badania FSH i LH, bo one głównie są niezbyt optymistyczne na dzisiaj (ryzyko, że wyczerpuje się moja rezerwa jajnikowa )i wtedy będzie dalsza decyzja co do leczenia (równie dobrze w moim przypadku problemy z zajściem w ciążę mogą być spowodowane hiperinsulinemią, ale może być to też wina niedotlenionych i niedokrwionych jajników, które nie pracują przy chorobach z autoagresji tak, jak powinny)

namiarami na doktora służę na PW, jest to bardzo znany na śląsku lekarz i do niego miałam iść już tak naprawdę 3 lata temu ale zawsze przerażały mnie kilkumiesięczne kolejki na wizytę prywatną
jednak teraz mam przynajmniej jakąś konkretną diagnozę i wyjaśnienie moich problemów, tak więc moim zdaniem warto
Prześlij mi na pw namiary
A jakie masz wyniki ft3 i ft4?
Masz dobre ft3?
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:37   #2903
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Prześlij mi na pw namiary
A jakie masz wyniki ft3 i ft4?
Masz dobre ft3?
aktualnie mam
TSH : 0,310 - norma 0,27 - 4,20
ft3 : 3,270 - norma2,57 - 4,43
ft4: 1,180 - norma 0,93 - 1,7
aTPO: 433
aTG: 496

namiary poszły na PW

edit:
wogóle to przeciwciała bardzo mi spadły w krótkim czasie - na początku sierpnia mialam aTPO na poziomie 501 - za radą Malenskiej (po konsultacji z ginekologiem) od połowy sierpnia codziennie zazywam 1 tbl ACARD
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."

Edytowane przez kate25
Czas edycji: 2011-10-04 o 14:46 Powód: .
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:44   #2904
Madziarka.n
Zakorzenienie
 
Avatar Madziarka.n
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 124
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

kate25 super że trafiłaś na świetnego specjalistę
dobry lekarz który wie o czym mówi to podstawa
fajne masz tsh, też chcę takie

ja jutro rano śmigam na badanie tsh, w czwartek wynik, a wizyta u enduśka za tydzień, mam nadzieję że to ostatnia w tym roku
__________________
Aparatka..
góra + dół 01/06/2012


Madziarka.n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:53   #2905
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Madziarka, jeszcze 1,5 miesiąca temu miałam TSH 5,5 i wtedy to się zdenerwowałam i postanowiłam wziąść sprawy w swoje ręce przez kilka tygodni na własną rękę brałam troszkę wyższe dawki Euthyroxu, potem robiłam badania, zmniejszyłam dawkę i w końcu metodą prób i błędów doszłam do tego wyniku
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 14:56   #2906
Gucia123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Kate 25 super ,że wreszcie znalazłaś świetnego specjalistę.Mój endo podobno też jest super takie opinie o nim słyszałam od różnych lekarzy ale ja nie jestem w 100% przekonana do jego fachowości.Uważam ,że dobry specjalista jest wart każdej kasy jeżeli jest w stanie pomóc choremu.Szkoda tylko,że jako podatnicy nie możemy liczyć na NFZ , bo niestety nie każdego stać na wizyty prywatne i badania.Dzięki Bogu ja mogę sobie na pozwolić na ten luksus ale co mają począć ci którzy nie mają na chleb? Dziewczyny ,a znacie jakiegoś super endokrynologa z warszawy ,który jest wart polecenia.?
Gucia123456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:14   #2907
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Gucia, w 100% się z Tobą zgadzam - uważam, że to powinno być wszystko dostępne w ramach opłacanych przez nas składek - niestety- jak wszyscy wiemy, rzeczywistość jest inna

ten mój doktor przyjmuje także na NFZ, ale nawet nie dzwoniłam tam, żeby zapytać o terminy - obawiam się, że tak jak wszędzie, trzeba swoje odczekać
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:17   #2908
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
prywatnie przyjmuje, więc to jedyna opcja innej nie widzę

nieźle, od pasożytów??
aha, pewnie prywatnie czas oczekiwania jest krótszy, tylko na nfz tak piłują ech ....

a ze od pasożytów się zgrzyta to akurat słyszałam, to chyba jeden z objawów
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:29   #2909
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość
aktualnie mam
TSH : 0,310 - norma 0,27 - 4,20
ft3 : 3,270 - norma2,57 - 4,43
ft4: 1,180 - norma 0,93 - 1,7

aTPO: 433
aTG: 496

namiary poszły na PW

edit:
wogóle to przeciwciała bardzo mi spadły w krótkim czasie - na początku sierpnia mialam aTPO na poziomie 501 - za radą Malenskiej (po konsultacji z ginekologiem) od połowy sierpnia codziennie zazywam 1 tbl ACARD
Nie dziwię Ci się dlaczego się tak czujesz bo wyniki nie są dobre.
Musisz podnieś i to jeszcze trochę, może masz problem z wchłanianiem i powinnaś brać min 1h przed jedzeniem. Przynajmniej masz przemianę bo moja tragedia
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 16:57   #2910
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość

za kilka miesięcy mam powtórzyć badania FSH i LH, bo one głównie są niezbyt optymistyczne na dzisiaj (ryzyko, że wyczerpuje się moja rezerwa jajnikowa )i wtedy będzie dalsza decyzja co do leczenia (równie dobrze w moim przypadku problemy z zajściem w ciążę mogą być spowodowane hiperinsulinemią, ale może być to też wina niedotlenionych i niedokrwionych jajników, które nie pracują przy chorobach z autoagresji tak, jak powinny)
A miałaś badaną inhibinę B i AMH?
jakie miałaś ostatnio LH i FSH? Ja dopiero jak trafiłam do nowego lekarza dowiedziałam się, że mogę mieć rezerwę jajnikową na wyczerpaniu. No i wyniki potwierdziły obawy. Ale podobno jeszcze nie jest tragicznie

Ja dzisiaj odebrałam wyniki FSH i TSH.
FSH jeszcze muszę zbadać za dwa tygodnie bo trzeba go zbadać dwa razy w cyklu, także na razie jeszcze nic wywnioskować nie można a tsh piękne: 0,915
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest

Edytowane przez mezaga
Czas edycji: 2011-10-04 o 16:58
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.