Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 13:10   #4201
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Widząc Twoją ogromną wiedzę, pytam w nadzieji, że mi też pomożesz. Możesz mi powiedzieć, czy do henny mam dać sam sok z cytryny czy wodę też, jeśli tak to jaka temperatura tej wody, bo na stronie khadi nie jest jasno napisane. A później mam tą hennę położyć, gdzie najlepiej, zawinąć tylko w folię czy w jakiś ręcznik? Nigdy nie farbowałam samą henną, ale muszę spróbować bo mi się za szybko zmywa Ciemny Brąz. Teraz będę czarną próbować. Z góry dzięki za pomoc
Hooliganko. Ja pisałam o czystej hennie, czyli nie o mieszance z indygo czy innymi ziołami (bo takowymi są Ciemny Brąz, Czarna itp).
Samą henną jak przygotowuję tak:
- albo wyciśnij sok z cytryn (jakieś 3 na 50g henny) i zmieszaj z proszkiem aż do uzyskania papki albo zrób pół na pół z cytryna z wodą (temperatura pokojowa lub lekko ciepła), albo na przykład tylko herbatę z rumianku (ona jest leciutko kwaśna).
- jak zmieszasz z samą cytryną to odstaw na ok 12h w temperaturze pokojowej. Owiń folią spożywczą (nie tą srebrną) tak aby do słoika czy miski tak delikatnie wepchnąć tę folię aby dotykała jak najbliżej powierzchni pasty - żeby ograniczyć dostęp powietrza.
- jeśli w domu jest bardzo ciepło albo henna stoi przy kaloryferze - to zacznij ją sprawdzać po 6, 8, 10h. Ona wtedy z zielonej robi się brązowawa (w srodku pasty zielona, po wierzchu brązowa maź uwolnionego barwnika). Możesz zawsze zrobić test kropkowy na dłoni o którym pisałam wcześniej.
- nie ma przeciwskazań aby zalać hennę gorącą czy bardzo ciepłą wodą, ona wtedy wypuści barwnik szybko - od razu albo w 2-3h ale w większości przypadków tak szybko uwolniony barwnik jest słabszy, słabiej barwi, cz się wypłukuje.
- jeśli już będzie ok, to umyj głowę przed aby nie było żadnych silikonów i pozostałości po kosmetykach na włosach i na wilgotne połóż hennę. Potrzymaj 2-3 g (ja trzymam 4-5)
Zmyj samą wodą i nałóż na głowę ręcznik. Wtedy w osobnym naczyniu rozrób sobie indygo z henną (czyli np. ciemny brąz czy czarną Khadi), samą wodą o temperaturze letniej czy też mac 50 stopni. Możesz dodać pół łyżeczki soli. Odczekaj krótko - 10minut. I od razu kładź na te wilgotne włosy. Potrzymaj do 2h.
No i indygo mniej trwale wiąże się z włosem więc odczekaj z czymkolwiek poza wodą jakieś 48h minimum (nie myj szamponem, nie odżywiaj, nie olejuj itp). Potem już możesz robić wszystko. Są osoby którym oleje przyspieszają wypłukiwanie się indygo.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 13:48   #4202
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Hooliganko. Ja pisałam o czystej hennie, czyli nie o mieszance z indygo czy innymi ziołami (bo takowymi są Ciemny Brąz, Czarna itp).
Samą henną jak przygotowuję tak:
- albo wyciśnij sok z cytryn (jakieś 3 na 50g henny) i zmieszaj z proszkiem aż do uzyskania papki albo zrób pół na pół z cytryna z wodą (temperatura pokojowa lub lekko ciepła), albo na przykład tylko herbatę z rumianku (ona jest leciutko kwaśna).
- jak zmieszasz z samą cytryną to odstaw na ok 12h w temperaturze pokojowej. Owiń folią spożywczą (nie tą srebrną) tak aby do słoika czy miski tak delikatnie wepchnąć tę folię aby dotykała jak najbliżej powierzchni pasty - żeby ograniczyć dostęp powietrza.
- jeśli w domu jest bardzo ciepło albo henna stoi przy kaloryferze - to zacznij ją sprawdzać po 6, 8, 10h. Ona wtedy z zielonej robi się brązowawa (w srodku pasty zielona, po wierzchu brązowa maź uwolnionego barwnika). Możesz zawsze zrobić test kropkowy na dłoni o którym pisałam wcześniej.
- nie ma przeciwskazań aby zalać hennę gorącą czy bardzo ciepłą wodą, ona wtedy wypuści barwnik szybko - od razu albo w 2-3h ale w większości przypadków tak szybko uwolniony barwnik jest słabszy, słabiej barwi, cz się wypłukuje.
- jeśli już będzie ok, to umyj głowę przed aby nie było żadnych silikonów i pozostałości po kosmetykach na włosach i na wilgotne połóż hennę. Potrzymaj 2-3 g (ja trzymam 4-5)
Zmyj samą wodą i nałóż na głowę ręcznik. Wtedy w osobnym naczyniu rozrób sobie indygo z henną (czyli np. ciemny brąz czy czarną Khadi), samą wodą o temperaturze letniej czy też mac 50 stopni. Możesz dodać pół łyżeczki soli. Odczekaj krótko - 10minut. I od razu kładź na te wilgotne włosy. Potrzymaj do 2h.
No i indygo mniej trwale wiąże się z włosem więc odczekaj z czymkolwiek poza wodą jakieś 48h minimum (nie myj szamponem, nie odżywiaj, nie olejuj itp). Potem już możesz robić wszystko. Są osoby którym oleje przyspieszają wypłukiwanie się indygo.
Dziękuję Ci bardzo za tak wyczerpujacą odpowiedź. Właśnie wróciłam z opakowaniem Henny czystej i opakowaniem Czarnej, więc możliwe, że jutro będę kolorować, bo dzisiaj już trochę późno. U mnie chyba właśnie olejowanie wymywa trochę barwnik, ale trudno wolę częściej farbować niż zrezygnować z olejowania. Jeszcze raz bardzo dziękuję
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 17:12   #4203
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Moja henna stała ok.10 godzin, ale niepotrzebnie dodałam do niej soku z cytryny, bo po zmyciu jej z głowy strasznie swędziała mnie głowa. Na szczęście po wyschnięciu włosów to przeszło.
Wczoraj pierwszy raz umyłam włosy po indygo i trochę się go spłukiwało, ale kolor nadal jest piekny, a włosy sie błyszczą. Przed myciem na noc miałam nałożony olejek na włosy.

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

A jaki kolor może wyjść nakładając hennę orzechowy brąz na bardzo ciemne włosy?
trzymałaś to w jakimś ciepłym miejscu ?
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 22:12   #4204
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za tak wyczerpujacą odpowiedź. Właśnie wróciłam z opakowaniem Henny czystej i opakowaniem Czarnej, więc możliwe, że jutro będę kolorować, bo dzisiaj już trochę późno. U mnie chyba właśnie olejowanie wymywa trochę barwnik, ale trudno wolę częściej farbować niż zrezygnować z olejowania. Jeszcze raz bardzo dziękuję
hmm.. gdzie w Poznaniu można nabyć hennę Khadi?
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 22:42   #4205
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez MallaMi Pokaż wiadomość
hmm.. gdzie w Poznaniu można nabyć hennę Khadi?
W Pro-eko na ul. Ratajczaka 18 (pasaż Apollo) i od paru dni w Eurokosie na ul. 27 grudnia (okolice Okrąglaka). Dziś zakupiłam w Eurokosie, bo w Pro-eko czekaja na dostawę, nie było Henny naturalnej. Cena w Eurokosie 26zł, w Pro-eko kupowałam już dawno, ale była po 27,50 nie wiem jak teraz.
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 23:16   #4206
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, czy któraś z Was używała może farb z firmy Henne Natur? czaję się na nią na allegro, bo jest dwa razy tańsza od khadi, ale zastanawiam się jakiej jest jakości... wrzucam zdjęcie w załączniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aukcjaserianaturalna.jpg (159,3 KB, 41 załadowań)
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 10:45   #4207
MallaMi
Rozeznanie
 
Avatar MallaMi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 881
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
W Pro-eko na ul. Ratajczaka 18 (pasaż Apollo) i od paru dni w Eurokosie na ul. 27 grudnia (okolice Okrąglaka). Dziś zakupiłam w Eurokosie, bo w Pro-eko czekaja na dostawę, nie było Henny naturalnej. Cena w Eurokosie 26zł, w Pro-eko kupowałam już dawno, ale była po 27,50 nie wiem jak teraz.
dziękuję za wiadomość
MallaMi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 11:10   #4208
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kornelia90, Henna stała sobie w kuchni koło pieca. Miseczke przykryłam folią oraz zawinęłam w sciereczką wcześniej zagrzana na grzejniku.

Edytowane przez czarnaasia
Czas edycji: 2012-03-22 o 13:58
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 11:25   #4209
kate25
Raczkowanie
 
Avatar kate25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 335
GG do kate25
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was używała może farb z firmy Henne Natur? czaję się na nią na allegro, bo jest dwa razy tańsza od khadi, ale zastanawiam się jakiej jest jakości... wrzucam zdjęcie w załączniku.
witajcie dziewczyny - ja podobnie jak karolaine czaję się na tą francuską hennę, ale w wersji do włosów jasnych, sprzedawca na allegro ma 2 takie wersje:
- henne natur blond (nadająca jasnym włosom złote refleksy)
- henne natur neutre (bezbarwna)

czy któraś z Was miała może okazję testować te henny na swoich włosach? zwłaszcza interesująca wydaje mi sie ta opcja zupełnie bezbarwna, ponieważ nie jest mi dobrze w ciepłych odcieniach
__________________
"It is true that Pit Bulls grab and hold on.
But, what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm."
kate25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 15:05   #4210
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

przesyłam i ja fotki, venita jantar + chna położona na rozjasnione i farbowane na średni blond wcześniej kudełki. Zdjęcie w pomieszczeniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg venita jantar+chna.jpg (106,7 KB, 24 załadowań)
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 00:35   #4211
Morenita91
Przyczajenie
 
Avatar Morenita91
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kate25 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny - ja podobnie jak karolaine czaję się na tą francuską hennę, ale w wersji do włosów jasnych, sprzedawca na allegro ma 2 takie wersje:
- henne natur blond (nadająca jasnym włosom złote refleksy)
- henne natur neutre (bezbarwna)

czy któraś z Was miała może okazję testować te henny na swoich włosach? zwłaszcza interesująca wydaje mi sie ta opcja zupełnie bezbarwna, ponieważ nie jest mi dobrze w ciepłych odcieniach
Podpinam się pod pytanie, zainteresowała mnie wersja Chatain (kasztan) i Noir (czerń). Któraś może próbowała?
Morenita91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 11:41   #4212
ulenka2501
Zadomowienie
 
Avatar ulenka2501
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 708
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cześć

Siedzę właśnie z henną a&j na głowie, przed 15 zmywam, dziś malowałam metodą na szybciocha, dodałam trochę papryki, mam nadzieję, że nie wyjdzie mi za ciemno
__________________
UK od 25.05.2012


In interracial relationship since March 2017
ulenka2501 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 09:30   #4213
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
W Pro-eko na ul. Ratajczaka 18 (pasaż Apollo) i od paru dni w Eurokosie na ul. 27 grudnia (okolice Okrąglaka). Dziś zakupiłam w Eurokosie, bo w Pro-eko czekaja na dostawę, nie było Henny naturalnej. Cena w Eurokosie 26zł, w Pro-eko kupowałam już dawno, ale była po 27,50 nie wiem jak teraz.
Kurczę, stacjonarny dostęp do tej henny ułatwiłby życie

Może ktoś wie o dostępności Khadi Krakowie
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 09:34   #4214
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Kurczę, stacjonarny dostęp do tej henny ułatwiłby życie

Może ktoś wie o dostępności Khadi Krakowie
Najlepiej zapytać na Facebooku, chętnie i szybko odpowiadają. W ten sposób dowiedziałam się o pierwszym miejscu, gdzie dostępne są te farby w Poznaniu.
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 11:32   #4215
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytać na Facebooku, chętnie i szybko odpowiadają. W ten sposób dowiedziałam się o pierwszym miejscu, gdzie dostępne są te farby w Poznaniu.
Gdzie są?!
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 11:49   #4216
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Gdzie są?!
O tu http://**pl-pl.facebook.com/khadi.po...=wall&filter=2
Usuń dwie gwiazdki po //
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia

Edytowane przez hooliganka184
Czas edycji: 2012-03-24 o 12:07
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 12:19   #4217
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki

Czyli jak się kupi stacjonarnie, to też można im wysłać efekty farbowania?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 12:28   #4218
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki

Czyli jak się kupi stacjonarnie, to też można im wysłać efekty farbowania?
Myśle, że nie będą robić z tym problemów, przecież nawet jak kupisz nie u nich, to te farby są i tak od nich (w sensie, że w danym sklepie mają te farby od nich). Wyszło mi jakieś dziwne to zdanie
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 12:29   #4219
karapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej dziewczyny, przegladam to forum i przegladam... a do konca jeszcze daleko wiec chcialabym spytac sie Was odnosnie farb khadi. A mianowicie moje wlosy sa koloru ciemniejszego "mysiego". Bardzo chcialabym "wydobyc" z nich naturalnie/naturalny kolor,odcien, zeby przestały byc mysie i szare. Nie chce drastycznie zmieniac ich koloru (nie cierpie odrostów ). Czy moglabym uzyskac efekt tego "wydobycia koloru" stosujac CASSIA BEZBARWNA HENNA z Khadi? Czytałam ze u blondynek własnie lekko podkresla ich odcien włosów,ale czy w moim przypadku uda sie osiagnąc taki efekt? Czy długość trzymania tej farby na włosach bedzie istotna?
Moje marzenie to otrzymanie odcienia w kierunku jasnego brazu <love> Wiem ze henny bardziej przyciemniaja niz rozjasniaja A moze jednak da sie jakos taki efekt otrzymac?
Przepraszam jesli odpowiedz na podobne pytanie juz sie pojawila,najwyrazniej jeszcze nie doszlam do tego posta
karapl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-24, 13:31   #4220
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Tu jest informacja gdzie Khadi (czyli Nitai) sprzedaje stacjonarnie:

http://www.nitai.pl/kosmetyki-sklepy-stacjonarne
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 15:59   #4221
silkmoon
Raczkowanie
 
Avatar silkmoon
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 359
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wraz z 2. farbowaniem dołączam się do wątku
W sumie chciałam dodać posta, bo jestem zła. Pierwszy raz farbowałam mieszanką firmy Hesh i włosy miały śliczny błysk. Dziś jak zmyłam chnę firmy ELD, to po błysku ani śladu ;(
silkmoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 17:20   #4222
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytać na Facebooku, chętnie i szybko odpowiadają. W ten sposób dowiedziałam się o pierwszym miejscu, gdzie dostępne są te farby w Poznaniu.
Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Tu jest informacja gdzie Khadi (czyli Nitai) sprzedaje stacjonarnie:

http://www.nitai.pl/kosmetyki-sklepy-stacjonarne
dzięki dziewczyny
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 17:38   #4223
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny, czy jest sens do casii dodać kilka próbek henny np koloru ciemny brąz? Nie chcę radykalnie zmieniać koloru, mam brązowe włosy, ale takie bez blasku i chciałabym je odświeżyć bez wielkich zmian. Używałam już 2 razy cassie samą jako odżywkę i nie było efektów żadnych.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 18:06   #4224
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny przyszlam do Was po porade , chciałam sobie ufarbować włosy henna, na niebieski odcien, ale uprzednio robilam normalnymi farbami chemicznymi, tymniemniej ktos mi doradzil henna wlasnie, i mam zapytanie, czy na farbowanych czarnych wlosach, henna indygo chwyci ? z gory dziekuje za pomoc
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 08:23   #4225
paradiso
Zadomowienie
 
Avatar paradiso
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy jest sens do casii dodać kilka próbek henny np koloru ciemny brąz? Nie chcę radykalnie zmieniać koloru, mam brązowe włosy, ale takie bez blasku i chciałabym je odświeżyć bez wielkich zmian. Używałam już 2 razy cassie samą jako odżywkę i nie było efektów żadnych.
Ja myślę, że da to fajny efekt. Ja zrobiłam glossa: 3/4 henny ciemny brąz, 1/4 cassii i henna wax. Wyszedł bardzo ładny kolor, cieplejeszy niż sam ciemny brąz, właściwie "odświeżył" mój naturalny kolor. Tylko uważaj z ilością henny jak nie chcesz przyciemnić, bo potem trudno będzie wrócić do jaśniejszego koloru.
__________________
MŻ+fitness/skakanka/rower/Ewa Ch.

Chudniemy...?
paradiso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 10:34   #4226
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was używała może farb z firmy Henne Natur? czaję się na nią na allegro, bo jest dwa razy tańsza od khadi, ale zastanawiam się jakiej jest jakości... wrzucam zdjęcie w załączniku.
Ja też podpinam się pod pytanie.

Zaraz kończy się aukcja a ja nie wiem co robić: zamawiać czy nie zamawiać
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 10:34   #4227
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

słuchajcie dziewczyny czy po hennie można użyć tej szamponetki koloryzującej , chciałabym spróbować jej na odrosty bo farba odpada ? wiem że niektóre z Was używają na odrosty chemicznych farb
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 10:43   #4228
evelineau
Zakorzenienie
 
Avatar evelineau
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 313
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ja też podpinam się pod pytanie.

Zaraz kończy się aukcja a ja nie wiem co robić: zamawiać czy nie zamawiać
u mnie na blogu jest efekt po bezbarwnej hennie henne natur
__________________
evelineau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 10:44   #4229
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wiem Z Twojego bloga wzięłam pomysł na to

Ale nie mogę się zdecydować
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 14:21   #4230
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
Ja myślę, że da to fajny efekt. Ja zrobiłam glossa: 3/4 henny ciemny brąz, 1/4 cassii i henna wax. Wyszedł bardzo ładny kolor, cieplejeszy niż sam ciemny brąz, właściwie "odświeżył" mój naturalny kolor. Tylko uważaj z ilością henny jak nie chcesz przyciemnić, bo potem trudno będzie wrócić do jaśniejszego koloru.
dziękuję za odpowiedź
mam jeszcze pytanie, co jeśli dodam troszkę jasnego brązu zamiast ciemnego? Kolor naturalny mam ciemniejszy brąz. Henna raczej nie rozjaśni, prawda?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.