Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 13:09   #2431
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Jak zniwelowac zapach czosnku z buzi? Najadlam sie go jak glupia i teraz nie moge niczym go zabic....
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:12   #2432
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
to już lepiej okład z ziela świetlika, rumianek to mit.
Fakt, rumianek wysusza.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:15   #2433
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Macie jakiś sprawdzony przepis na burgery? Jestem zmęczona i wkurzona, bo właśnie robiłam wg przepisu z jakiegoś bloga i wszystkie kotlety porozpadały się przy smażeniu na kawałeczki :/

Z aplikacji. Przepraszam za literówki - czasem nie trafiam w klawisze.
Mięso na kotlety trzeba wyrabiać tak długo, aż się zbije w kulę, jak ciasto drożdżowe. Ma przestać się kleić do rąk czy łyżki.
Prawdę mówiąc kotlety można zrobić bez jajka, dodając ze 3 łyżki wody, która spowoduje związanie kolagenu w mięsie.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:16   #2434
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Mam zetafona w orange i wydaję kupę kasy na rozmowy z numerem z plusa. Kupiłam więc drugą kartę z plusa. Jak ustawić darmowe rozmowy z wybranym numerem z plusa?

Tylko mi się skończy umowa, to zmieniam na Play, bo już mnie denerwuje, że tylko do orange mogę dzwonić za darmo po wykupieniu odpowiedniego pakietu.
Ja mam telefon na kartę w orange, taryfa Nowe Orange Go i korzystam z usługi, dzięki której z wybranymi numerami (max 3) rozmawiam za 3zł/m-c/nr. W sumie korzystam tylko z jednego takiego numeru - męża - ma w Plusie, rozmawiam z nim do bólu za 3 zł miesięcznie
http://www.orange.pl/kid,4000377334,...-,article.html
Sprawdź czy jest dostępne w Twojej taryfie

Nawiasem mówiąc mam w mojej taryfie tak skonfigurowane usługi, bonusy i promocje że doładowanie za 100 zł wystarcza mi na jakieś 10 miesięcy... tyle tylko że ja nie korzystam z neta w telefonie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak zniwelowac zapach czosnku z buzi? Najadlam sie go jak glupia i teraz nie moge niczym go zabic....
Spróbuj żuć natkę pietruszki

Edytowane przez Iwa844
Czas edycji: 2015-01-25 o 13:19
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:23   #2435
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak zniwelowac zapach czosnku z buzi? Najadlam sie go jak glupia i teraz nie moge niczym go zabic....
mleko
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:27   #2436
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Tylko, że te normy nie są aż tak miarodajne. Kto miał badaną/chora tarczyce wie, że normy TSH dla kobiet w wieku ok 20-30 lat są po prostu śmieszne.
Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Dokładnie TSH powinno być w okoicach 1,0 a norma laboratoryjna jest do 4,0
Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
No właśnie. Ja na początku o tym nie widziałam.Miałam ok 3 i jeden lekarz powiedział "aha widzę, że TSH jest w normie więc leczymy co innego".

Taaa a szalejąca tarczyca w tym czasie mi pustoszyła organizm.
Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Ja w mojej miejscowości miałam do dyspozycji 2 endokrynologów - każdy sugerował się normami laboratoryjnymi i ja mając TSH ponad 3 słyszałam "wszystko w porządku", a że byłam młoda i głupia to uwierzyłam i nic z tym nie robiłam. Dopiero teraz zaczęłam i muszę wydać majątek na prywatne badania. Szkoda, że nie wiedziałam o tych normach laboratoryjnych wcześniej, to wtedy szukałabym endokrynologa porządnego, aż do skutku.
Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
no ale to też się dobiera indywidualnie pod pacjenta, objawów i całej reszty wyników. mam tu na myśli takie przypadki, gdzie tsh jest spoko, a ft4 szaleje. tarczycy nie dogodzisz
Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
U mnie było podobnie
Ej dopatrzyłam, że na moich wynikach górna granica normy to 5 z hakiem

Od kilku lat mam objawy świadczące o niedoczynności tarczycy, robiłam badania ok 3 lata temu i tsh wyszło 3,5 Konsultowałam to z 3 lekarzami, wszyscy mówili, ze jest super, a ja od tych 3 lat nadal bujam się z nadwagą, nieregularną miesiączką, ciągle mi zimno, śpię po kilkanaście godzin itd.
Co robić? szukać nadal innego endokrynologa?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:28   #2437
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Ja mam telefon na kartę w orange, taryfa Nowe Orange Go i korzystam z usługi, dzięki której z wybranymi numerami (max 3) rozmawiam za 3zł/m-c/nr. W sumie korzystam tylko z jednego takiego numeru - męża - ma w Plusie, rozmawiam z nim do bólu za 3 zł miesięcznie
http://www.orange.pl/kid,4000377334,...-,article.html
Sprawdź czy jest dostępne w Twojej taryfie

Nawiasem mówiąc mam w mojej taryfie tak skonfigurowane usługi, bonusy i promocje że doładowanie za 100 zł wystarcza mi na jakieś 10 miesięcy... tyle tylko że ja nie korzystam z neta w telefonie

Suuuper Dziękuję Mam akurat taryfę Orange Yes, więc mogę to uruchomić. Ciekawe czy to się wyklucza z taryfą, którą mam teraz (rozmowy za darmo z orange). Z neta korzystam często. Mam teraz pakiet, który był przed świętami w promocji, 3 GB za 3zł. Ważne 30 dni. Można go było włączyć do 5 stycznia.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2015-01-25 o 13:30
Keket jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 13:31   #2438
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
w play jak tylko minęła magiczna granica tych 3 miesięcy przed końcem to wydzwaniali do mnie po kilak razy w tygodniu do tż też, kiedyś nawet wysłuchał co mają mu do zaoferowania i musiał panią uświadomić, że jak sam sobie przedłuży przez internet to ma korzystniejsze warunki niż ona mu proponuje
Najlepsze oferty dają gdy mówisz że chcesz zrezygnować z umowy. Nawet Internet przebijają wtedy.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:39   #2439
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Suuuper Dziękuję Mam akurat taryfę Orange Yes, więc mogę to uruchomić. Ciekawe czy to się wyklucza z taryfą, którą mam teraz (rozmowy za darmo z orange). Z neta korzystam często. Mam teraz pakiet, który był przed świętami w promocji, 3 GB za 3zł. Ważne 30 dni. Można go było włączyć do 5 stycznia.
Z regulaminu:
Cytat:
Usługa łączy się z innymi promocjami i usługami dostępnymi w ofertach Orange na kartę, chyba, że regulaminy tych promocji stanowią inaczej.
raczej powinno się łączyć...



Jazda taksówką z 2,5-letnim dzieckiem - czy jest możliwość zamówienia taksówki wyposażonej w fotelik dziecięcy?

Edytowane przez Iwa844
Czas edycji: 2015-01-25 o 13:45
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:43   #2440
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Z regulaminu:

raczej powinno się łączyć...
Też to właśnie znalazłam Dziękuję
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:43   #2441
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak zniwelowac zapach czosnku z buzi? Najadlam sie go jak glupia i teraz nie moge niczym go zabic....
Czekolada i mleko.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Od kilku lat mam objawy świadczące o niedoczynności tarczycy, robiłam badania ok 3 lata temu i tsh wyszło 3,5 Konsultowałam to z 3 lekarzami, wszyscy mówili, ze jest super, a ja od tych 3 lat nadal bujam się z nadwagą, nieregularną miesiączką, ciągle mi zimno, śpię po kilkanaście godzin itd.
Co robić? szukać nadal innego endokrynologa?
Szukaj, bo tsh 3.5 to wg wielu zbyt wysoki wynik. Objawów to ja mam i z nadczynności i niedoczynności sporo, ciekawe, czy coś wreszcie mi stwierdzi, wizyta w marcu
Spróbuj dotknąć lekarza taką lodowatą ręką, u mnie zadziałało.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 13:48   #2442
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak zniwelowac zapach czosnku z buzi? Najadlam sie go jak glupia i teraz nie moge niczym go zabic....
całkowicie się nie pozbedziesz
i tak wypoci się przez skórę
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:04   #2443
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Czekolada i mleko.



Szukaj, bo tsh 3.5 to wg wielu zbyt wysoki wynik. Objawów to ja mam i z nadczynności i niedoczynności sporo, ciekawe, czy coś wreszcie mi stwierdzi, wizyta w marcu
Spróbuj dotknąć lekarza taką lodowatą ręką, u mnie zadziałało.
Tylko gdzie znaleźc takiego lekarza? Moja rodzina uważa mnie juz za hipochondryczkę
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:05   #2444
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Od kilku lat mam objawy świadczące o niedoczynności tarczycy, robiłam badania ok 3 lata temu i tsh wyszło 3,5 Konsultowałam to z 3 lekarzami, wszyscy mówili, ze jest super, a ja od tych 3 lat nadal bujam się z nadwagą, nieregularną miesiączką, ciągle mi zimno, śpię po kilkanaście godzin itd.
Co robić? szukać nadal innego endokrynologa?

TSH powinno być poniżej 2, tak mi ktoś mądry kiedyś powiedział.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:17   #2445
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

czy jest jakaś ogólna reguła, kiedy bilety na loty tanimi liniami typu RyanAir czy EasyJet są najtańsze? prawdopodobnie będzie mnie interesować wylot w konkretne miejsce, w konkretnym terminie (pierwsza połowa czerwca) i nie wiem kiedy najlepiej rezerwować. jak tak trochę przeglądałam kilka strony, to wydaje mi się, że około 2 miesiące przed jest najtaniej, ale nie wiem...
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:18   #2446
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
TSH powinno być poniżej 2, tak mi ktoś mądry kiedyś powiedział.
Przywróciłyście mi nadzieję, że kiedyś pozbedę się tych wszystkich zyciowych niedogodności

A jak szukacie dobrego lekarza? Robicie na własną rekę badania, a potem umaiwacie się na wizyty i jezeli lekarz na widok tsh 3,5 powie "jest super", to wychodzicie i szukacie dalej, czy jakoś próbujecie z nim ...hmm... dyskutować ?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:19   #2447
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
rumianek wysusza śluzówkę, nie jest dobry na oczy. Jak masz aptekę czynną w okolicy to możesz kupić ten świetlik i sól fizjologiczną w ampułkach. Tym można oko płukać i to trochę przynosi ulgę. A jak masz bardzo paskudne to oko, to możesz jechać do szpitala na dyżur. Ja tak byłam w niedzielę, miałam zapalenie bakteryjne spojówki.
Niemam czynnej apteki w okolicy. Swietlika tez nie posiadam. Sprobuje soli fizjologicznej. Dziekuje za podpowiedz.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:21   #2448
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
czy jest jakaś ogólna reguła, kiedy bilety na loty tanimi liniami typu RyanAir czy EasyJet są najtańsze? prawdopodobnie będzie mnie interesować wylot w konkretne miejsce, w konkretnym terminie (pierwsza połowa czerwca) i nie wiem kiedy najlepiej rezerwować. jak tak trochę przeglądałam kilka strony, to wydaje mi się, że około 2 miesiące przed jest najtaniej, ale nie wiem...
Im dalaj do lotu, tym bilety tańsze. Do 3 miesięcy naprzód jest najlepiej, później ceny rosną. Dobrze jest też nie wklepywać danego lotu za dużo w wyszukiwarkę, bo wtedy dzięki cookies oni wiedzą, co Cię interesuje i też cena wzrasta (tłumaczył mi to ktoś obcykany w tych sprawach, ja sama jak mam kupic bilet to zbieram się kilka tygodni )
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:21   #2449
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Tylko gdzie znaleźc takiego lekarza? Moja rodzina uważa mnie juz za hipochondryczkę
No jest problem, mnie za to lekarka traktuje z przymrużeniem oka. Bo badania "w normie". O ile jeszcze mogę zrozumieć, że nie tyję, bo mam dobrą przemianę materii, to nieregularne i bolesne miesiączki w wieku 20lat, lodowate morderczo ręce (nawet latem, w któreś wakacje siedziałam w rękawiczkach w domu) i stopy, senność (potrafiłam swojego czasu spać po 10h na dobę najmniej), do tego bardzo niskie ciśnienie, często się pytają, czy żyję, płytki oddech, głos z chrypką etc etc.

Generalnie to lekarzom (wszystkim, a szczególnie pierwszego kontaktu) nie chce się kompletnie nic. Ja po przebiciu na wylot skóry pod ustami nie miałam tego zdezynfekowanego ani nie dostałam antybiotyku, bo "nie jest potrzebne, samo się zagoi", chociaż wyraźnie mówiłam, że pewnie wda się zakażenie. Dwa dni później na gwałt kazała mi iść do szpitala, jak zemdlałam trzy razy na trasie ok 200-300 metrów do przychodni i ropa się lała z rany.
Podejrzenie skrzywienia kręgosłupa miałam w wieku 10 lat, ale dostałam jakiekolwiek skierowanie w wieku lat 18, jak już jest za późno, żeby coś z tym zrobić

Bądź nieugięta, najlepiej idź ze zrobionymi badaniami i poczytaj coś na ten temat, żeby nie dać się zbyć. Jeśli pomoże, to powiedz, że w rodzinie miałaś przypadki chorób tarczycy, na hasło, że moja ciotka miała wykryte kilka guzków natychmiast zrobił mi usg.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Przywróciłyście mi nadzieję, że kiedyś pozbedę się tych wszystkich zyciowych niedogodności

A jak szukacie dobrego lekarza? Robicie na własną rekę badania, a potem umaiwacie się na wizyty i jezeli lekarz na widok tsh 3,5 powie "jest super", to wychodzicie i szukacie dalej, czy jakoś próbujecie z nim ...hmm... dyskutować ?
TSH akurat to wypisze rodzinny, jak na to naciśniesz. Przy TSH 3.5 to już bym mu powiedziała wprost, że nie wyjdę z gabinetu, póki mnie sensownie nie przebada i nie postawi diagnozy. Powołaj się na lekarza w rodzinie, który ci powiedział, że tyle być nie powinno. Przecież nijak tego nie sprawdzi.

Edytowane przez Lottie69
Czas edycji: 2015-01-25 o 14:24
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 14:22   #2450
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Fakt, rumianek wysusza.
Niewiedzialam,serio bylam przekonana,ze pomaga....
86lola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:32   #2451
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Przywróciłyście mi nadzieję, że kiedyś pozbedę się tych wszystkich zyciowych niedogodności

A jak szukacie dobrego lekarza? Robicie na własną rekę badania, a potem umaiwacie się na wizyty i jezeli lekarz na widok tsh 3,5 powie "jest super", to wychodzicie i szukacie dalej, czy jakoś próbujecie z nim ...hmm... dyskutować ?
Poszukaj na internecie opinii o lekarzach w Twojej okolicy. Masz może jakiś szpital akademicki w swoim mieście? Zazwyczaj lekarze tam pracujący mają większe doświadczenie.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez 86lola Pokaż wiadomość
Niewiedzialam,serio bylam przekonana,ze pomaga....
Jak już wyleczysz oko, to polecam krople z hialuronianem sodu. Wypróbowałam już kilka i najlepsze były Hylo-Care. Najtańsze, bo po 24 zł są w aptekach Gemini. Są też Hylo-Comod i Hylo-Parin, ale tamte zdecydowanie najlepiej się sprawdziły, bo zawierają dwa składniki nawilżające. Ważne, też że po otwarciu ważne są pół roku, bo z otworem wylotowym nie styka się cała zawartość tylko ta jedna kropla, którą wydobywasz za pomocą kliknięcia, a nie ściśnięcia buteleczki.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2015-01-25 o 14:25
Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:40   #2452
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Jak usunąć plamy z płynu do płukania??
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:15   #2453
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Taka sytuacja, w dużym markiecie, z ramienia agencji pracy jakich wiele pracowała pewna osoba, lekko opóźniona intelektualnie (nie wiem czy ma to związek ze sprawą, no ale takie są fakty). Pracowała przy sprzedaży karpi, oczywiście w okresie światecznym. Sklep dostał mandat/grzywnę (?) ponieważ m.in. ona miała te rybki źle sprzedawać (od razu zastrzegam, że nie mam pojęcia o kupowaniu, sprzedawaniu, przyrządzaniu ani nawet jedzeniu karpia, więc jeśli coś źle napiszę to sorki; w dodatku nie znam wszystkich szczegółów) tzn. że podobno jak daje się rybę w zrywkę to trzeba jej tam wlać wodę (?), a ona nie wlewała-podobno "wszyscy i wszędzie tak robią". Czy może było odwrotnie? W każdym razie chodzi o to, że ten sklep dostał z tej okazji mandat/grzywnę, a konsekwencje tego są takie, że agencja nie zapłaciła jej wynagrodzenia za tę pracę jako zadośćuczynienie za ten mandat (?). Ona wykonywała polecenia przełożonych oczywiście. Czy takie coś jest zgodne z prawem? I co można zrobić w tej sprawie? W zasadzie wykonała pracę za którą nie dostała pieniędzy... Czy może można tak robić?
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:34   #2454
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Taka sytuacja, w dużym markiecie, z ramienia agencji pracy jakich wiele pracowała pewna osoba, lekko opóźniona intelektualnie (nie wiem czy ma to związek ze sprawą, no ale takie są fakty). Pracowała przy sprzedaży karpi, oczywiście w okresie światecznym. Sklep dostał mandat/grzywnę (?) ponieważ m.in. ona miała te rybki źle sprzedawać (od razu zastrzegam, że nie mam pojęcia o kupowaniu, sprzedawaniu, przyrządzaniu ani nawet jedzeniu karpia, więc jeśli coś źle napiszę to sorki; w dodatku nie znam wszystkich szczegółów) tzn. że podobno jak daje się rybę w zrywkę to trzeba jej tam wlać wodę (?), a ona nie wlewała-podobno "wszyscy i wszędzie tak robią". Czy może było odwrotnie? W każdym razie chodzi o to, że ten sklep dostał z tej okazji mandat/grzywnę, a konsekwencje tego są takie, że agencja nie zapłaciła jej wynagrodzenia za tę pracę jako zadośćuczynienie za ten mandat (?). Ona wykonywała polecenia przełożonych oczywiście. Czy takie coś jest zgodne z prawem? I co można zrobić w tej sprawie? W zasadzie wykonała pracę za którą nie dostała pieniędzy... Czy może można tak robić?
każda osoba musi przejść szkolenie wstępne bhp - i zapoznać się z oceną ryzyka zawodowego (muszą być papiery wystawione) i szkolenie stanowiskowe - to tez musi być udokumentowane, czyli co będzie robić i jak. jeśli tego nie ma poszkodowany może iśc do Państwowej Inspekcji pracy, ze to nie zostało wykonane.
więc za nie dopilnowanie poprawnych warunków pracy mandat płaci pracodawca
ale piszesz, że to jest agencję pracy, to nie zmienia faktu, bo szkolenie stanowiskowe i tak musi zrobić firma użytkownik, która przyjęła pracownika.
tak, ja bym poszła do PIP

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

jesli osoba jest z niepełnosprawnościa (rozumiem, że jest to orzeczenie lekarskie) to czy ma dopuszczenie do pracy przez lekarza medycyny pracy
i czy w ogóle trzeba sie dowiedzieć, agencja w świetle prawa mogła zatrudnić te osobę, - ale tu niech mnie ktoś w razie co poprawi - osoby z niepełnosprawnością mogą byc zatrudniane w takich specjalnych tylko agencjach dla pracowników (nie mogę skojarzyć, jak to sie nazywa )
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:41   #2455
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Zakłady pracy chronionej. Ale to łatwo obejść. Każda firma zatrudniajaca jakiś procent pracowników z orzeczeniem zazwyczaj lekkim jest takim zakładem.
A w agencjach zazwyczaj bhp podpisujesz ot tak. Potem tylko na szkoleniu odnośnie obowiązków jest o tym wzmianka. Realia w pl są smutne
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:45   #2456
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Jak usunąć plamy z płynu do płukania??
kiedyś gdzieś w internetach czytałam, żeby namoczyć w samej wodzie, czy działa - nie wiem
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:46   #2457
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez days Pokaż wiadomość
kiedyś gdzieś w internetach czytałam, żeby namoczyć w samej wodzie, czy działa - nie wiem
Powinno zadziałać. Płyn jest rozpuszczalny w wodzie.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:53   #2458
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Zakłady pracy chronionej. Ale to łatwo obejść. Każda firma zatrudniajaca jakiś procent pracowników z orzeczeniem zazwyczaj lekkim jest takim zakładem.
A w agencjach zazwyczaj bhp podpisujesz ot tak. Potem tylko na szkoleniu odnośnie obowiązków jest o tym wzmianka. Realia w pl są smutne
dokładnie. słowa mi brakowało
jeśli chodzi o zatrudnienie osób z niepełnosprawnością, jeśli firma zatrudnia ileś ludzi i nie ma niepenłospr. to musi płacić na PEFRON, firmy obchodzą to zatrudniając właśnie niepełnosprawnych.

ale jak pracownik powie, ze podpisał, bo został przymuszony i nie wie co to jest ocena ryzyka i nie został odpowiednio przeszkolony to sa szanse, ale wtedy musi wejść PIP
taka osoba mówi, że np. przyszłam do pracy o 8.00 o 8,20 podpisałam dokumenty o 8.40 juz stałam na stanowisku pracy - kamery w sklepie pewnie są ...
a przepisy mówią dokładnie szkolenie bhp 3 godz lekcyjne, stanowiskowe kolejne 6-8 ... to przecież cały dzień na to powinien zostać przeznaczony, a tu nie wiadomo czy to było.
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 15:56   #2459
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Do tej pory tylko TSH można było zrobić bezpłatnie ze skierowaniem od rodzinnego/endo, teraz również na badanie poziomu FT3 i 4 można dostać skierowanie od lekarza POZ.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 16:53   #2460
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 28

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Od kilku lat mam objawy świadczące o niedoczynności tarczycy, robiłam badania ok 3 lata temu i tsh wyszło 3,5 Konsultowałam to z 3 lekarzami, wszyscy mówili, ze jest super, a ja od tych 3 lat nadal bujam się z nadwagą, nieregularną miesiączką, ciągle mi zimno, śpię po kilkanaście godzin itd.
Co robić? szukać nadal innego endokrynologa?
moja dohtór ma podejście takie, że nawet jak wyniki są spoko, a mnie coś męczy to zmieniamy dawki/leki. teoretycznie powinnam dostawać euthyrox 50, ale mnie ta dawka nie bierze. ciągle chodziłam zmęczona, miałam problemy ze snem, kłopoty z krążeniem i inne wątpliwej jakości przyjemności. to mi zmieniła na 88 i jak ręką odjął wszystko. tylko się nadwaga przypałętała, ale to to już chyba moja wina.


---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość

Jazda taksówką z 2,5-letnim dzieckiem - czy jest możliwość zamówienia taksówki wyposażonej w fotelik dziecięcy?
jest. tylko trzeba powiedzieć przy zamawianiu taksówki, że się chce coś takiego. w tych z których ja korzystam, ta usługa jest za darmo.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Im dalaj do lotu, tym bilety tańsze. Do 3 miesięcy naprzód jest najlepiej, później ceny rosną. Dobrze jest też nie wklepywać danego lotu za dużo w wyszukiwarkę, bo wtedy dzięki cookies oni wiedzą, co Cię interesuje i też cena wzrasta (tłumaczył mi to ktoś obcykany w tych sprawach, ja sama jak mam kupic bilet to zbieram się kilka tygodni )
ciastka to można wywalić i se nie skorzystają. to wujcio google magazynuje informacje gdzie to się szwendało po internetach (to też można jakoś wywalić jak ktoś ma konto na gmailu).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-26 23:56:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.