Jak wymigać się z wojska?? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-20, 07:27   #121
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

to co on tylko poszedł i powiedział, ze ma jakies sprawy rodzinne a oni mu dali?? To jest aż takie proste?? Wiesz.. od tego zlezy czy mój TZ zostanie w polsce, czy wyjedzie na rok za granice (z której wrócił 2 dni temu ) dlatego zalezy mi na szybkiej odpowiedzi
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 07:45   #122
MorrigaN
Raczkowanie
 
Avatar MorrigaN
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 159
GG do MorrigaN
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Z tego co pamiętam to wypisał jakieś podanie czy prośbę o odroczenie z powodu pilnych spraw rodzinnych (coś tam chyba jeszcze wymyślił, jakieś ważne sprawy ) i poprosił o pół roku odroczenia później dostał odpowiedź że prośba została przyjęta i żałował że nie poprosił o rok

Dobrze byłoby gdyby te sprawy rodzinne można było w jakiś sposób później im, że tak powiem udokumentować
__________________
Cacko, za którym żądza chciwie goni,
Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
MorrigaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 07:50   #123
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Hm.. musze powiedziec o tym mojemu TZ (wiesz on za rok bedzie znowu składał podanie na studia wiec chodzi tylko o ten rok, aby jakos przetrzymać) A mogłabyś się swojego TZ zapytać jaki dokładny powód podal?? jakie to były wazne sprawy rodzinne??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 07:59   #124
MorrigaN
Raczkowanie
 
Avatar MorrigaN
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 159
GG do MorrigaN
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

musiałabym go zapytać bo nie wiem dokłądnie, ale z tym będzie mały problem bo musze czekać, aż zadzwoni więc jak co to wieczorem napisze Z tego co kojarze to chyba napisał że zamierza się ożenić i i uzyskać prawa do opieki nad moim synem z poprzedniego małżeństwa. Ślub rzeczywiście w tym okresie czasu wzieliśmy choć gdy podawał taki powód jeszcze go nie planowaliśmy, co do opieki nad dzieckiem w ogóle nie zrobiliśmy w tym kierunku nic...
__________________
Cacko, za którym żądza chciwie goni,
Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
MorrigaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:03   #125
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Dobrze to dopytaj sie go i napisz jak możesz byłabym bardzo wdzięczna a może orientujesz się czy takie odroczki latwo dostac?? czy poprostu twojemu sie udało??
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:21   #126
MorrigaN
Raczkowanie
 
Avatar MorrigaN
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 159
GG do MorrigaN
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

On dostał bez problemu, ale nie wiem czy to norma czy może miał farta Zapytam co jeszcze na ten temat wie jak tylko zadzwoni
__________________
Cacko, za którym żądza chciwie goni,
Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
MorrigaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:26   #127
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Brat mojego Tżeta ma depresje czy co ....I tez go nie wzieli
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 08:28   #128
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Hm czyli to nie takie straszne z tym odroczeniem widze
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:31   #129
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Hm czyli to nie takie straszne z tym odroczeniem widze
Chyba nie jak o jakies głupoty daja te odroczenia
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 08:33   #130
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

w takim razie dzis musze pogadac z moim TZ i mu to wszytsko powiedzieć. Mam nadzieje, ze złozy podanie i mu sie uda... Bo nie zniosę tego jak wyjedzie na rok za granicę.. teraz nie widzielismy sie 3 miesiące i było bardzo cięzko
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:14   #131
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Wojsko-proszę o pomoc!!

Mam prośbę i jestem w kropce.A raczej nie ja tylko mój znajomy.No i
chciałabym prosić o poradę.Otóż za kilka dni on ma obronę pracy
licencjackiej, po której jednak dopiero za rok może robić magisterkę
(nie ma wolnych miejsc no i terminy rekrutacji już minęły).On studiuje zaocznie.A teraz
dostał wezwanie na komisję wojskową.Jeszcze tego pisma nie odebrał-
na razie ma tylko awizo.Jednak do wojska nie moze iść(ma 26 lat i pracę,z której nie chce zrezygnować- i tak długo jej szukał).Czy można
jakoś ten problem rozwiązać?Poradźcie coś!!
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 18:26   #132
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

mogl sie zapisac na roczne studium policealne. moze jeszcze nie jest za pozno...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:28   #133
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

No niestety... skoro bedzie mial rok przerwy w nauce no to marne szanse zeby go te 3 miesiace wojska ominely;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:28   #134
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
mogl sie zapisac na roczne studium policealne. moze jeszcze nie jest za pozno...
Dokladnie.. do jakiejs policealki niech sie zapisze.
Mysle ze go jeszcze przyjma. Nie koniecznie musi do niej chodzic.
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:36   #135
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Szukałam właśnie szkół i wszystkie nabory pokończyły się z końcem wrześniaOczywiście szukamy dalej,ale coraz mniejszą mamy nadziejęOn nawet już zaczął się zastanawiać,żeby specjalnie oblać egzamin dyplomowy-wtedy dostanie dziekankę i po problemie..No ale on tyle się starał,żeby ten egzamin mieć własnie teraz.Musiał składać specjalne podania do dziekana.I bez sensu też byłoby to teraz zarzucić.Z kolei jak zda pójdzie do wojska no i wtedy straci pracę
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:38   #136
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Radzę odebrać list z poczty. Takie nie odbieranie listu może doprowadzić do poważnych sankcji (nikt nie chciałby być ścigany przez żandarmerię, a jest to nieuniknione). Koleś ma 2 tygodnie na odebranie listu z poczty. Po kolejnych 2 tygodniach dostanie drugie wezwanie, jeżeli przez kolejne 2 tygodnie go nie odbierze to już niestety przyjadą po niego żandarmowie. I nie chcę straszyć, ale znam to z autopsji mojego TŻ. I chcę powiedzieć, że jeżeli będzie się ukrywał przed wojskiem i wkońcu go znajdą to grozi mu więzienie.
Jakie ma rozwiązanie ? Właściwie w tym momencie go nie ma. Jeżeli w tym momencie nie ma dokumentu potwierdzającego to, że się uczy to niestety nic nie może zrobić. Chyba, że zapisze się do jakiejś szkoły, gdzie go przyjmą i od razu dostanie zaświadczenie do WKU.
Wizażanka przede mną napisała, że wcale nie musi do niej chodzić. Otóż wielki błąd, ponieważ jeżeli będzie omijał zajęcia to szkoła policealna jak i każda inna szkoła ma za zadanie poinformowanie WKU o tym, że uczeń na zajęcia się nie stawia i niestety tutaj kółko się zamyka. Poza tym odbywanie służby przedłużono ostatnio do 50 roku życia, także niestety wojsko nikogo nie ominie. Radzę stawić się i iść odbyć służbę, ale to tylko moje zdanie.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:40   #137
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Dziękuję kochane za prady.Jutro coś poszukam-może rzeczywiście jeszcze jakąś szkołę we Wrocławiu lub Wałbrzychu wynajdę,choć dziś w sieci szukałam i na razie posucha..
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:47   #138
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

lepiej odbębnić wojsko i mieć uregulowany stosunek do służby, pracodawcy cenią takich ludzi, bo są bardziej stabilni zawodowo.
A obowiązek to obowiązek i lepiej się nie migać, bo w grę może zostać wmieszana żandarmeria wojskowa. Pracodawca musi to respektować, może udzielić pracownikowi bezpłatnego urlopu na czas służby.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:51   #139
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Niestety ten bezpłatny urlop wiąże się najczęściej ze zwolnieniem. Raczej żadny pracodawca nie zostawi pustego miejsca na 9 miesięcy. Oczywiście prawnie miejsce dla odbywającego służbę musi być zapewnione, aby miał gdzie wrócić po odbyciu jej. Najczęściej pracodawca zwalnia odbywającego służbę po jego powrocie do miejsca zatrudnienia, bo wtedy na jego miejscu pracuje już inna osoba na " nieoficjalnym zastępstwie". Chyba, że ktoś ma bardzo dobre kontakty z pracodawcą, albo to jego wujek, ojciec, dziadek itp ....
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 18:57   #140
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Unhappy czy pójdzie do wojska?

Kochane wizażanki, mój TZ dostał wezwanie do WKU. Już był na komisji ale zawsze miał odroczone bo chodził do szkoły. Teraz szkołę skończył no i klops czy jest jakiś sposób żeby się od tego wymigał? dodam że mój TZ jest półsierotą (mama niestety zmarła), ma gospodarstwo rolne( 12 ha) i razem z ojcem pracuje na 70 ha, czy jest jakaś szansa na odroczenie? Help
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:58   #141
201708220937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 495
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Treść usunięta
201708220937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 19:06   #142
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Cytat:
Napisane przez mona_ja Pokaż wiadomość
Kochane wizażanki, mój TZ dostał wezwanie do WKU. Już był na komisji ale zawsze miał odroczone bo chodził do szkoły. Teraz szkołę skończył no i klops czy jest jakiś sposób żeby się od tego wymigał? dodam że mój TZ jest półsierotą (mama niestety zmarła), ma gospodarstwo rolne( 12 ha) i razem z ojcem pracuje na 70 ha, czy jest jakaś szansa na odroczenie? Help
Cytat:
Napisane przez ETERNITY Pokaż wiadomość
Mam prośbę i jestem w kropce.A raczej nie ja tylko mój znajomy.No i
chciałabym prosić o poradę.Otóż za kilka dni on ma obronę pracy
licencjackiej, po której jednak dopiero za rok może robić magisterkę
(nie ma wolnych miejsc no i terminy rekrutacji już minęły).On studiuje zaocznie.A teraz
dostał wezwanie na komisję wojskową.Jeszcze tego pisma nie odebrał-
na razie ma tylko awizo.Jednak do wojska nie moze iść(ma 26 lat i pracę,z której nie chce zrezygnować- i tak długo jej szukał).Czy można
jakoś ten problem rozwiązać?Poradźcie coś!!
Istnieje już wątek o podobnym zabarwieniu , więc oba wątki z nim łączę

__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 19:10   #143
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Jak wymigać się z wojska??

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
Radzę odebrać list z poczty. Takie nie odbieranie listu może doprowadzić do poważnych sankcji (nikt nie chciałby być ścigany przez żandarmerię, a jest to nieuniknione). Koleś ma 2 tygodnie na odebranie listu z poczty. Po kolejnych 2 tygodniach dostanie drugie wezwanie, jeżeli przez kolejne 2 tygodnie go nie odbierze to już niestety przyjadą po niego żandarmowie. I nie chcę straszyć, ale znam to z autopsji mojego TŻ. I chcę powiedzieć, że jeżeli będzie się ukrywał przed wojskiem i wkońcu go znajdą to grozi mu więzienie.
Jakie ma rozwiązanie ? Właściwie w tym momencie go nie ma. Jeżeli w tym momencie nie ma dokumentu potwierdzającego to, że się uczy to niestety nic nie może zrobić. Chyba, że zapisze się do jakiejś szkoły, gdzie go przyjmą i od razu dostanie zaświadczenie do WKU.
Wizażanka przede mną napisała, że wcale nie musi do niej chodzić. Otóż wielki błąd, ponieważ jeżeli będzie omijał zajęcia to szkoła policealna jak i każda inna szkoła ma za zadanie poinformowanie WKU o tym, że uczeń na zajęcia się nie stawia i niestety tutaj kółko się zamyka. Poza tym odbywanie służby przedłużono ostatnio do 50 roku życia, także niestety wojsko nikogo nie ominie. Radzę stawić się i iść odbyć służbę, ale to tylko moje zdanie.

On był w pracy jak to wezwanie listonosz przyniósł.Pójdzie je odebrać oczywiście,ale teraz myślimy co robić.Jutro podzwonimy po szkołach i popytamy-może coś sie uda.Ja wiem tez,ze jeśli znajdzie szkołę chodzić do niej musi bo inaczej skreślą i wszystko od nowa.Tylko właśnie-pójdzie do wojska ,pracę oczywiście straci.Jak z niego wyjdzie znowu będzie na utrzymaniu swojej mamy do czasu znalezienia nowej(pomijając utrzymanie w wojsku).No i pewnie nie uda mu się obronić w czerwcu jak to miałoby mieć miejsce..Raaany

Cytat:
Napisane przez rambo Pokaż wiadomość
Istnieje już wątek o podobnym zabarwieniu , więc oba wątki z nim łączę

Dziękuję Rambo-w desperacji nie pomyślałam o skorzystaniu w wyszukiwarki

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A jesteś pewna,że tak można???Jeśli tak to uratowałaś mu życieA czy trzeba to jakoś umotywować?I czy sie mogą nie zgodzić np

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-10-25 o 19:45 Powód: post pod postem
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 19:40   #144
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

heh...to nie jest takie proste...to odroczenie może dostać jedynie w wypadku :
a) jest to spowodowane ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny,
b) gdy poborowy jest jedynym żywicielem własnej rodziny...
c) w wypadku nieuregulowanych sytuacji prawnych np. gdy istnieją zlecenia w stosunku do których poborowy musi się wywiązać, gdyż inaczej może być ukarany prawnie.

Innych wniosków WKU niestety nawet nie rozpatruje.

Bardzo dobrym pomysłem dla studentów jest odrabianie służby wojskowej w trakcie wakacji pomiędzy studiami - da się tak zrobić...jest to krótszy czas, ale skoro twój TŻ teraz nie studiuje to klops...
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:01   #145
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
heh...to nie jest takie proste...to odroczenie może dostać jedynie w wypadku :
a) jest to spowodowane ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny,
b) gdy poborowy jest jedynym żywicielem własnej rodziny...
c) w wypadku nieuregulowanych sytuacji prawnych np. gdy istnieją zlecenia w stosunku do których poborowy musi się wywiązać, gdyż inaczej może być ukarany prawnie.

Innych wniosków WKU niestety nawet nie rozpatruje.

Bardzo dobrym pomysłem dla studentów jest odrabianie służby wojskowej w trakcie wakacji pomiędzy studiami - da się tak zrobić...jest to krótszy czas, ale skoro twój TŻ teraz nie studiuje to klops...

To jest dokładnie brat mojego TŻŻaden z tych powodów wymienionych przez Ciebie nie wchodzi niestety w gręOn wie,że jak zrezygnuje teraz z pracy to wracać nie ma po co,a w miejscowości, w której mieszka naprawdę o nią ciężko,a jak jest to za liche pieniądze.On studia teraz ma kończyć-po niedzieli ma mieć obronę.Jak teraz nie zda za rok nie bedzie miał możliwości gdy będzie w wojsku.Nie wiem czy na zaocznych też mozna było wojsko odrabiać..Nie zastanawiał się nad tym chyba jeszcze..No ale i tak za późno już..
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:02   #146
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

no niestety...ale wojsko to fajna sprawa
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:22   #147
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
no niestety...ale wojsko to fajna sprawa
Zależy jak dla kogoMój były TŻ był też na początku przerażony,ale jak już był w wojsku to nie było tak źle.Tylko on miał mocniejszy charakter i lubił takie zabawy.Brat mojego TŻ jest takim delikatnym ,marzycielskim typem faceta , podejrzewam,że byłby taką wojskową ofiarą
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 21:20   #148
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

mój tż jest w tej chwili w wojsku. jak mi opowiadał, jakich ludzi tam biorą, to ojjj trzeba naprawdę mieć chody albo kasy,żeby komuś dać w łapę.
1. chłopak ma żonę i dwuletnie dziecko
2. innemu dziecko urodziło się, jak już był w wojsku. chyba nie musze pisać, że nawet nie był przy żonie w czasie porodu, a że to był ten pierwszy miesiąc, to nawet nie miał telefonu, by dzwonić i pytać na bieżąco co u niej. chłopak chodził podminowany i cały czas tylko myślał o żonie i dziecku.. zobaczył je dopiero kilka dni po narodzinach, kiedy do dostał przepustkę
3. najlepszy jest chłopak który nie dość że ma nadciśnienie, duuużą wadę wzroku to jeszcze na dokładkę coś z sercem... po każdych ćwiczeniach z poligonu zabierała go karetka.. chłopak ma naprawde poważne problemy ze zdrowiem, jednak nikogo tam to nie obchodzi.
4. kuzyn tż również dostał bilecik -po przedstawieniu, nie sfałszowanej bynajmniej, licznej dokumentacji z niejednokrotnego pobytu w szpitalu, chlopak ma jakies problemy neurologiczne... wojsko i takiego wezmie, a co!

także same widzicie, jak to jest..
co do szkoły policealnej.. tż też do takowej się zapisał, tuż po tym jak się dowiedział,że ma iść na komisję.
panowie w wku powiedzieli mu, że papierkiem stamtąd może sobie podetrzeć pupe, ponieważ zapisał się dopiero teraz, a nie że już tam uczęszcza..

mój tż też pracował, w lipcu miał dostać umowe na czas nieokreslony, no ale niestety... wojsko wzywa ile ja sie napłakałam przed jego wyjazdem... a teraz no cóż pozostaje mi dwutygodniowe czekanie na kolejne przepustki a z opowiesci kolezanek wiem, ze inni mają o wieeele gorzej...

co do odrabiania woja na studiach, znajomy tz byl na czyms takim i wspomina calkiem milo

pozatym z tego co opowiadał tż, wogole nie ma chętnych na zolnierzy zawodowych.. wiec moze mają nadzieje,ze jak pozgarniają wszystkich delikwentów, to jakiś odłamek z nich zostanie

a list musi odebrać. sąsiad tż bardzo z tym zwlekał i przyszli po niego z ŻW. pol godziny pozniej byl w drodze do jednostki

pozatym z tego co też słyszałam, ale nie jestem pewna ile w tym prawdy, to jezeli ktos ma umowe na czas nieokreslony to pracodawca jest zobowiazany wyplacac pracownikowi pensje podczas gdy ten odrabia sluzbe wojskowa.

boisz sie, ze chlopak jest delikatny itp. moze akurat przydalaby mu sie taka szkola zycia, zeby syac sie prawdziwym twardym facetem?
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 21:29   #149
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Wojsko-proszę o pomoc!!

Kochane problem jest taki, że żołnierzy szukają do różnych sektorów i wybierają sobie tych, którzy najlepiej pasują do odbywania służby w tym miejscu. Jeden może nie uczyć się przez 5 lat i nie pójdzie do wojska, bo akurat nie ma zapotrzebowania na takich, a drugi ledwo co przestanie się uczyć i musi isć odsłużyć swoje.
Pozatym żadne chody, ani kasa w tym momencie nie pomogą. W WKU mają teraz tak częste kontrole z poza sektora wojskowego, że każdy boi się "wziąć w łapę", bo bardzo prawdopodobne, że pokarzą go w następnym odcinku "FAKTÓW" na TVN. Chociaż tak było za rządów PiS, zrobili porządek, aczkolwiek teraz, gdy PO dochodzi do władzy to zapewne to się zmieni i znów będzie chulaj dusza piekła nie ma
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 07:05   #150
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Jak wymigać się z wojska??

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
mogl sie zapisac na roczne studium policealne. moze jeszcze nie jest za pozno...
Moj TZ też zapisal sie do policealnej (z jakies2 tygodnie temu) więc mimo ze zajęcia u nich od wrzesnia to zapisac się można kiedy się chce
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.