Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-15, 20:41   #4141
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Na szczęście miałam dziś okazję zobaczyć na stażu przeciwny biegun. Panią, która zaopiekowała się psem znalezionym w rowie przy drodze (mocno pokiereszowanym); z kilkunastoletnią sunią po usunięciu niezłośliwych guzów (mieliśmy sprawdzić, czy nie ma wznowy albo przerzutów. Nie było ); panią, która podczas zbierania wywiadu wyciągnęła z torebki cały plik zdjęć swojego psa (i poprzedniego też) i wszystkie nam pokazała Bestialstwo to patologia, mocno rzucająca się w oczy mniejszość. Na szczęście. Niestety - w ogóle się zdarza. W tej kategorii jestem zwolenniczką zasady "oko za oko, ząb za ząb".
Zawsze obserwuję ludzi jak zachowują sie w stosunku do zwierząt.I czy daną osobę zwierzęta lubią czy reagują agresją albo strachem np.To taka moja fobia od zawsze.I wiem,ze jak mój kot np czy inne nawet obce zwierze źle na kogoś reaguje to dla mnie ta osoba jest spalona jako ktoś,z kim mogłabym zawiązać jakąkolwiek większą przyjaźń.Owszem-ani nie uciekam ani specjalnie nie unikam takich osób,ale traktuję tez raczej oficjalnie.Moze to niepoważne uogolnienie,ale wychodzę z zalożenia (nie wiem czy słusznego),że zwierzeta potrafią wyczuć dobrego człowieka.I też jestem za zasadą "oko za oko".Jestem ciekawa jak czułby sie ten pseudoartysta wystawiony na widok publiczny, przywiązany do jakiegoś słupa i do końca swych dni o suchym pysku.

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Eternity
We mnie takie historie też wzbudzają wściekłość i straszliwe poczucie bezradności... Ale takie przypadki to tylko kropla w morzu. Niedawno zagłębiłam się w problem testów na zwierzętach, i mój boże, wyszłam z tego z mocno poranionym sercem. Szczegółów podawać nie będę, ale żeby wszyscy zrozumieli, o czym piszę - wystarczy poszukać w internecie o teście Draize'a, o wiwisekcji, o... Nie, więcej nie powiem. To bolesny temat-rzeka. Dla nas, a co dopiero dla zwierząt.Mnie też nie daje to spokoju. Jak można było na to pozwolić? Skąd ja to znam...
niestety też kiedys czytałam o testach na zwierzętach.I dlatego nigdy nie kupię już żadnego produktu L`Oreal np.Bo w laboratoriach tej firmy takie sceny mają miejsce niestety.Boli mnie to bardzo,ze ludzie potrafią tak męczyć zwierzęta,żeby stworzyć jeszcze jeden "cudowny" krem na wszystkie spolegliwości.Kiedyś byłam tego nieświadoma i kupowałam takie cuda.Teraz unikam.
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:45   #4142
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Gadu-gadu trup.
U mnie też... padu-padu.

Cytat:
Napisane przez Szara Róża Pokaż wiadomość
Rękawiczki i parasolki to małe miki... Ja bardzo często samą siebie zapominam zwysiadać z komunikacji Kontemplując swoje bogate życie wewnętrzne przegapiam właściwe przystanki i odkrywam nieznane mi jeszcze zakątki Metropolii Śląskiej...
A ja ostatnio jadąc do roboty zostawiłam w pociągu wszystkie materiały na zajęcia, listę studentów, listy obecności, książki, nawet umowę o pracę... Szczęśliwie szybko się połapałam i dobiegłam, pociąg jeszcze nie odjechał.

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Normalnie szok! Wrzuciłam ją do skrzynki wczoraj około południa Ostatnio jak wysyłałam priorytety to szły tydzień i dłużej... Mam nadzieję, że dotarła cała i zdrowa? No i jak tam podoba się zawartość?
I czy masz jakiś kontakt z Mex, bo ja też miałam się z nią wymieniać, paczka leży i tylko na adres czeka a tu ani słowa...
Obawiam się, że to wyłącznie kwestia doręczyciela na miejscu. U nas listonosz jest bardzo w porządku.
Przesyłka dotarła w całości, zaintrygował mnie Noir Epices. Ale dotarła razem z paczą Mex i Tigerlily, więc tego testowania mam dziś sporo.

Właśnie - mam adres Mex, chyba się nie obrazi, jak wyślę Ci go na pw? Skoro i tak umówiła się z Tobą na wysyłanie paczek...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Eternity
We mnie takie historie też wzbudzają wściekłość i straszliwe poczucie bezradności... Ale takie przypadki to tylko kropla w morzu. Niedawno zagłębiłam się w problem testów na zwierzętach, i mój boże, wyszłam z tego z mocno poranionym sercem. Szczegółów podawać nie będę, ale żeby wszyscy zrozumieli, o czym piszę - wystarczy poszukać w internecie o teście Draize'a, o wiwisekcji, o... Nie, więcej nie powiem. To bolesny temat-rzeka. Dla nas, a co dopiero dla zwierząt.Mnie też nie daje to spokoju. Jak można było na to pozwolić? Skąd ja to znam...
Matko kliknęłam w to i szybko wyłączyłam.
A powinnam przeczytać od deski do deski i wysłać wszystkim znajomym. Ale nie dam rady...
Ja pi......., gdzie to się dzieje, kto na to pozwala?!?!? Co to za "ludzie" pracują przy takich testach??? I czy naprawdę nie da się nic zrobić?
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:47   #4143
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez Szara Róża Pokaż wiadomość
.......Po co ja klikałam w ten link......?!
..........oczka tego psiaka.... a ten koteeek, małpkaaa i króliś, matko jedyna!.... Straszne!
Takich zdjęć w sieci i historii zwierząt są miliony. Co 6 sekund ginie jeden zwierzak w laboratorium. Przeliczymy to na dni, miesiące, lata... I aż się chce wyć i walić głową w ścianę.
Cytat:
Napisane przez ETERNITY Pokaż wiadomość
niestety też kiedys czytałam o testach na zwierzętach.I dlatego nigdy nie kupię już żadnego produktu L`Oreal np.Bo w laboratoriach tej firmy takie sceny mają miejsce niestety.Boli mnie to bardzo,ze ludzie potrafią tak męczyć zwierzęta,żeby stworzyć jeszcze jeden "cudowny" krem na wszystkie spolegliwości.Kiedyś byłam tego nieświadoma i kupowałam takie cuda.Teraz unikam.
Ja też...
Jak sobie pomyślę, że przez ten cudownie pachnący szampon, którym myję włosy, tysiące królików straciło wzrok i życie, to robi mi się niedobrze.


Dopisek:
Papugo, da się. Wystarczy, że będziesz unikać kosmetyków i preparatów firm testujących na zwierzętach. Takie listy są dostępne m.in. na stronie PETA lub na polskich stronach. Sama niedawno się w to zaangażowałam, więc może nie powinnam się mądrzyć? Ale wyślij to do znajomych, im więcej osób zrozumie problem i zacznie coś robić, tym lepiej. I może tym szybciej testy na zwierzętach staną się przeszłością.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:47   #4144
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
Tharoon dziękuję


dołączę sie do życzeń dla wszystkich smutkujących....... oby uśmiech zainstalowal się na Waszych buziach na zawsze




Eternity........ ja nie jestem w stanie patrzeć na coś takiego. Dla mnie zwierze, jakiekolwiek, czy kot, pies, szczur, papuga są domownikami i dbać należy o nie tak jak o siebie. Sama w tym roku straciłam swojego kanarka. Nie było mnie w domu 2 dni. Wróciłam z pracy w poniedziałek to tż nie pozwolił mi dojść do klatki......... do tej pory jak sobie o nim wspomnę to

a na wieczór angelowy balsam i zanurzam się pod kolderkę
Ja mysle dokładnie tak samo jak Ty Bjeato..Dla mnie każda istota zasługuje na szacunek niezależnie od tego czy to człowiek czy zwierzę.Bo każda taka istota myśli i CZUJE.Tylko człowiek pokroju tego pseudoartysty moim zdaniem powinien solidnie odpokutować pomysł swojej wystawy.Ja sie dziwię,że jeszcze nie siedzi w więzieniu za znęcanie się nad zwierzętami.I ze nikt jeszcze mu nic nie zrobił.Na jego miejscu bałabym się wieczorem wychodzić z domu

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
ETERNITY tak mi przykro z powodu psa,słowami trudno to wyrazic.NA wiosne pochowałam kotunia Bonifaca był z nami 14 lat , moj jamnis ,który ma 13 lat jest chory ma nowotwór ,nie mozna go operowac,jest kochany, na razie nie cierpi chyba go nic nie boli ale spi w naszej sypialni ,a ja nasłuchuje czy oddycha. obiecuje sobie że już nigdy żadnego zwierzaka,bo jak odchodza to bardzo boli. Ale ciagle jakies zwierzatko laduje u mnie ,ewntualnie u znajomych (mają mnie dośc). Czytałam no i poryczalam sie ,kiedys widzialam urywki filmu o transporcie koni-przezyłam tryme w rezultacie wylądowałam na zwolnieniu.Jak juz w miare mogłam mówic bez fontanny lez skontaktowałam sie ze schroniskiem TARA ,bo wiem ze potrzebuja pomocy i wsparcia.Czasem tłumacza sobie,że nie jestem wstanie pomóc wszystkim ,no i co ?wcale nie przynosi to ukojenia.Czesto mowie ,że wple zwirzęta ,niz ludzi .Najbardziej okrutni są ludzie .bo drecza dla przyjemnosci sorry ale znowu sie rozmazałam
To bardzo boli Czarnazuziu1 .U mnie w domu zwierzęta były od zawsze.I każde ich odejście było dla mnie bardzo bolesneNie umiem inaczej-traktuję zwierzęta na równi z ludźmi choć może nie powinno tak być.Już kiedyś jednak pisałam o tym na tym forum.Wychowałam sie wśród zwierząt i każde ich cierpienie odczuwam podwójnie.Jednak choć kiedyś żałowałam tej mojej wrażliwości dziś jest inaczej.Boli ,ale przynajmniej uniknęłam tej rozprzestrzeniającej się znieczulicy(to chyba jakaś choroba dzisiejszych czasów).Też często powtarzam,ze wolę zwierzęta niż ludzi.Z tego samego powodu co Ty

Kochane-bardzo wam dziękuję za to wsparcie psychiczne.Naprawdę cieszę się,ze są ludzie, którym los tych biednych zwierząt nie jest obojętny.Jesteście kochane..!
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:56   #4145
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Eternity, współczuję

Podpisałam dzisiaj tę petycję.
To się po prostu w głowie nie mieści...
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:56   #4146
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez ETERNITY Pokaż wiadomość
Dziś jestem rozbita do granic możliwości.Nie mam pojęcia jak wytrzymałam w pracy.Wczoraj jak z niej wróciłam dowiedziałam się,że umarł mój pies.Był z nami 11 lat.A mnie oczywiście nie było w domu(praca).Jak wróciłam miał już swój grób w ogródku
Bardzo ci współczuję to bolesne, kiedy odchodzi ukochane zwierzątko, trzymaj się !

Cytat:
Napisane przez ETERNITY Pokaż wiadomość
Chcę koniecznie podpisać tą petycję.Nie wiem jednak co wpisać w miejscu Location-cały adres?A co w miejscu PaAs?Pomóżcie proszę.Nie znam hiszpańskiego niestety
Location - wystarczy wpisać kraj, czyli Poland
PaAs - ja wpisałam tylko miasto, w którym mieszkam

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
NA wiosne pochowałam kotunia Bonifaca był z nami 14 lat , moj jamnis ,który ma 13 lat jest chory ma nowotwór ,nie mozna go operowac,jest kochany, na razie nie cierpi chyba go nic nie boli ale spi w naszej sypialni ,a ja nasłuchuje czy oddycha. obiecuje sobie że już nigdy żadnego zwierzaka,bo jak odchodza to bardzo boli.
Czarna Zuziu
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:57   #4147
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

To strasznie przykre I to cholernie banalne co zaraz napiszę, ale autentycznie nie mam słów żeby to skomentować ... Z resztą co tu pomoże gadanie. Trzeba działać i robić co w mojej mocy, żeby ukrucić te procedery. A już na pewno nie popierać - np. kupując kosmetyki marek, które testują swoje produkty na zwierzętach.

Obiecuję sobie, że już nigdy nie kupię czegoś firmy z listy z linka poniżej...


Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
. Takie listy są dostępne m.in. na stronie PETA lub na polskich stronach.
Tu jest link : http://caringconsumer.com/resources_companies.asp
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 21:00   #4148
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Location - wystarczy wpisać kraj, czyli Poland
PaAs - ja wpisałam tylko miasto, w którym mieszkam
Dziśkuję Spanish Myszko-już dopisałam się do petycji

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
To strasznie przykre I to cholernie banalne co zaraz napiszę, ale autentycznie nie mam słów żeby to skomentować ... Z resztą co tu pomoże gadanie. Trzeba działać i robić co w mojej mocy, żeby ukrucić te procedery. A już na pewno nie popierać - np. kupując kosmetyki marek, które testują swoje produkty na zwierzętach.

Obiecuję sobie, że już nigdy nie kupię czegoś firmy z listy z linka poniżej...




Tu jest link : http://caringconsumer.com/resources_companies.asp
Dziękuję za ten link.Nie wiedziałam,ze Pantene też są testowane na zwierzętach.To były moje ulubione odżywki.Więcej nie kupię na pewno.Ciekawe czy jest taka lista, która obejmuje też polskie firmy
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:04   #4149
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Takich zdjęć w sieci i historii zwierząt są miliony. Co 6 sekund ginie jeden zwierzak w laboratorium. Przeliczymy to na dni, miesiące, lata... I aż się chce wyć i walić głową w ścianę.Ja też...
Jak sobie pomyślę, że przez ten cudownie pachnący szampon, którym myję włosy, tysiące królików straciło wzrok i życie, to robi mi się niedobrze.
Tak...
A ja jak sobie pomyślę, że w Indiach w tej chwili żyje na wolności mniej, niż 20 tygrysów...

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Papugo, da się. Wystarczy, że będziesz unikać kosmetyków i preparatów firm testujących na zwierzętach. Takie listy są dostępne m.in. na stronie PETA lub na polskich stronach. Sama niedawno się w to zaangażowałam, więc może nie powinnam się mądrzyć? Ale wyślij to do znajomych, im więcej osób zrozumie problem i zacznie coś robić, tym lepiej. I może tym szybciej testy na zwierzętach staną się przeszłością.
Oczywiście, że będę unikać. L’Oreala unikam już od roku.
Tylko co ja jedna im zaszkodzę
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:05   #4150
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Eternity, na podstawie wątku na Wizoożu od kilku dni kompletuję listę. Z pomocą Kattariny.

Mogę Ci podrzucić to, co na razie mam.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:08   #4151
Lea93
Zadomowienie
 
Avatar Lea93
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nottingham
Wiadomości: 1 678
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez Lea93 Pokaż wiadomość
fakt, łatwe piosenki to-to nie są, ale dokładnie, po co iść na łatwiznę chyba zaśpiewam It's oh so quiet, ale jeszcze nie wiem

Szczerze Ci, kochana, współczuje, dokładnie wiem jak to boli.
W zeszłym roku również mając 15 lat odszedł mój pies, który był ze mną calutkie moje życie. Z tym, że ja byłam w domu, gdy weterynarz go usypiał. Zachorował. Nie jadł, nie pił, nie podnosił się na nogi Płakałam cały tydzień :ryczy: Strata ukochanego zwierzaka bbb. boli. Współczuję i ściskam cieplutko, trzymaj się.

A temu "artyście", męczącego biednego psa, życzę aby go powiesili za... wiadomo co albo jego również zagłodzili na śmierć, na sznurze, przy ścianie.
ugh, ryczeć sie chce...
chciałam jeszcze dopisać, czy może ktoś wie, czy jakaś kara grozi temu bezdusznemu człowiekowi?

Cytat:
Tylko co ja jedna im zaszkodzę
niekupując kosmetyków testowanych na zwierzętach nie wspierasz ich badań pieniężnie, a w takim działaniu nie będziesz jedyna, bo wiele osób unika takich firm.
__________________
czerwonawstążkaniepodnosiwartościpudełka .

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 21:09   #4152
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez ETERNITY Pokaż wiadomość
Dziękuję za ten link.Nie wiedziałam,ze Pantene też są testowane na zwierzętach.To były moje ulubione odżywki.Więcej nie kupię na pewno.Ciekawe czy jest taka lista, która obejmuje też polskie firmy
Właśnie chyba Pantene mnie najbardziej zmartwiło Moje ukochane kosmetyki do włosów

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Mogę Ci podrzucić to, co na razie mam.


A czy ja też mogłabym nieśmiało poprosić ?
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:12   #4153
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez ETERNITY Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam,ze Pantene też są testowane na zwierzętach.To były moje ulubione odżywki.Więcej nie kupię na pewno.
Ja też nie, nie pochwalam takiego czegoś absolutnie

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Tak...
L’Oreala unikam już od roku.
Tylko co ja jedna im zaszkodzę
To jesteśmy już dwie, bo ja od zawsze umijam produkty tej firmy, nigdy mi nie podchodziły
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:13   #4154
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez Szara Róża Pokaż wiadomość
Rękawiczki i parasolki to małe miki... Ja bardzo często samą siebie zapominam zwysiadać z komunikacji Kontemplując swoje bogate życie wewnętrzne przegapiam właściwe przystanki i odkrywam nieznane mi jeszcze zakątki Metropolii Śląskiej...
Ja tak kończę czytając książki w autobusach.
Jeżdżę w cały świat.
Zdarzyło mi się dojechać do zajezdni, zdarzyło mi sie też r]=przejechać własciwy przystanek, wysiąść, wsiąść do autobusu powrotnego i... znów przegapić przystanek.

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
T
Eternity........ ja nie jestem w stanie patrzeć na coś takiego. Dla mnie zwierze, jakiekolwiek, czy kot, pies, szczur, papuga są domownikami i dbać należy o nie tak jak o siebie. Sama w tym roku straciłam swojego kanarka. Nie było mnie w domu 2 dni. Wróciłam z pracy w poniedziałek to tż nie pozwolił mi dojść do klatki......... do tej pory jak sobie o nim wspomnę to
Ja, jak zwykle zbyt poważnie i z motyką na słońce, ale to jest właśnie przykład tego, że zaniechanie jest złem.

Uczymy się w życiu, że łatwiej, wygodniej jest odpuścić, nie drzeć ryja o nie dotyczące nas bezpośrednio sprawy, że nie tylko nie opłaca się, ale i nietaktem jest wtrącać się. A to jest właśnie zła postawa. W taki sposób Niemcy godzili się na faszyzm w latach trzydziestych ubiegłego wieku, w taki sposób my godzimy się na durne żarty o asfalcie, który powinien leżeć na ziemi i przymykamy oko na łamanie zasad, o których wiemy, że są ważne. Gdyby więcej ludzi miało odwagę wyraźnie mówić o tym, co jest złe, podłe i małe - świat byłby mniej podły.

Jeszcze raz - jeśli widzisz, że dzieje się coś złego, ktoś postępuje nie fair i podle i nic nie mówisz - to jest zło.

Dziękuję za uwagę. Rozumiem jej brak.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:18   #4155
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Eternity, na podstawie wątku na Wizoożu od kilku dni kompletuję listę. Z pomocą Kattariny.

Mogę Ci podrzucić to, co na razie mam.
Bardzo chętnie poczytam

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Tylko co ja jedna im zaszkodzę
A jeśli takich "jednych" uzbiera się kilka...kilkadziesiąt...t ysiące...miliony...?Ja jestem za bojkotem takich testów.Bo wierzę,że dobry kosmetyk tych testów nie potrzebuje.Poza tym z tego co już zdążyłam zauważyć te testowane często zawierają tyle chemii w sobie, a tak mało składników naturalnych, że ciężko cokolwiek mówić o jakiejkolwiek prawdziwej pielęgnacji.Raczej jest to kumulowanie w sobie szkodliwych składników, o których nikt tak naprawdę nie wie jak sie zachowają w organizmie po przekroczeniu jakiejś tam dawki.Im mniej chemii tym lepiej.Od jakiegoś czasu chomikuję w domu przepisy na kremy własnej roboty.Uzbierał się już pokaźny segregator Tylko czasu na ich wykorzystanie na razie nie ma.A na twarz na razie codziennie nakładam zwykłą Niveę
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:20   #4156
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Colgate-Palmolive? Coty? Johnson&Johnson? L'oreal? Max Factor? Olay? Oral B? Pantene? Procter&Gamble? Sally Hansen? Unilever?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:23   #4157
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Tulipanko, może wystarczy porozmawiać z szefem...?
Jeśli jest rozsądny, to powinien zrozumieć Twoje argumenty.
Życzę powodzenia w negocjacjach
Cytat:
Napisane przez tharoon Pokaż wiadomość

Tulipanko udanych negocjacji
Niestety w tym momencie nie mam już po co z nim rozmawiać. Grafik ułożony, mogę sobie co najwyżej znaleźć zastępstwo. Jest jeden kierownik od grafiku, pewnie mu brakowało ludzi na weekend to mnie dorzucił. Nic to, może we środę pójdę na zakupy (ach ten cholerny brak asertywności i łatwość poddawania się)

ETERNITY - kochana współczuję Ci bardzo

Cytat:
Napisane przez kropka75
Colgate-Palmolive? Coty? Johnson&Johnson? L'oreal? Max Factor? Olay? Oral B? Pantene? Procter&Gamble? Sally Hansen? Unilever?
tak naprawdę, to właściwie nic nie zostało do używania...

O rety, włączyłam Apocalypticę i nie mogę się oderwać od komputera jeszcze tylko ten utwór, następny ostatni... taaa, a notatki same się zrobią.
Last.fm zepsuł mi się dokumentnie i nie pobiera odsłuchiwanych utworów
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:26   #4158
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Obiecuję sobie, że już nigdy nie kupię czegoś firmy z listy z linka poniżej...

Tu jest link : http://caringconsumer.com/resources_companies.asp
Dzięki, tego właśnie szukałam.

Tylko... zaczęłam przeglądanie od firm, które NIE testują na zwierzętach - i żadnej nie kojarzę. Oprócz La Prairie jeden krem za całą moją asystencką pensję i Body Shopu, którego u nas niet.

Edit: O! Widzę Wellę - czyżby to ci od włosów, czy jakaś inna firma pod tą samą nazwą...?
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:26   #4159
Lea93
Zadomowienie
 
Avatar Lea93
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nottingham
Wiadomości: 1 678
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Colgate-Palmolive? Coty? Johnson&Johnson? L'oreal? Max Factor? Olay? Oral B? Pantene? Procter&Gamble? Sally Hansen? Unilever?
+Davidoff, CK, JOOP!, Lancaster, Cacharel, Armani, Ralph Lauren, Lancome...
__________________
czerwonawstążkaniepodnosiwartościpudełka .

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 21:27   #4160
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Eternity,Rachela ( przepraszam,że nie wymieniam innych wizażanek alejeszcze nie mam takiej wprawy.) ciesze się że sa tacy ludzie ,teraz 1000 razy sprawdzę zanim cokolwiek kupie, czy nie testowane na zwierzętach. ETERNITY ta nasza wrażliwośc to cenna cecha, ale nie uwazasz ,ze dla nas bywa przeklęństwem,bo autentycznie dusza,ciało jest chore ,poprostu strasznie chore.Jestem sama w domu siedze przy komputerze i rycze .Nazbierało się tego tyle ,że emocje rozsadzają,a może wyjde przed blok i dam komuś w mor...e.Zgadzam sie z toba ,że zwierzęta poznaja ludzi i wiedzą komu mogą zaufac.W naszej piwnicy (wyciełam piłą szczebelki) zamieszkała dzika kotka z trzema kociakami są bardzo dzikie.Ta kotka przychodzi od pary zim , mieszka ,a na wiosne idzie sobie(mieszkam blizko ogródków nad jeziorem) .Wchodzi przez okiennko w piwnicy ,w tym roku sasiadka zabila gwożdziami okiennko(wychodzi na korytasz) więc otworzyłam w swojej piwnicy ,zbudowałam piramide ,żeby maluchy mogły wychodzic(maja swoj kartoniki z kocykami) i mam ja w nosie .Wyobraz sobie ,ze teraz chodza do tej sasiadki i cos robią pod jej drzwiami oczywiscie w piwnicy .Ja codziennie rano sprzątam ,bo poco ma widziec ,ale wiedziały gdzie mają iscAle musze przyznac że koty są krmione nie tylko przezemnie ale jeszcze przez 2 rodziny.Dostają witaminki , dobre jedzonko bo przeciesz tłumacze moim futrzaka one nie maja domku .
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:29   #4161
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Angel, to wstępna, bardzo robocza wersja...
http://s009.wyslijto.pl/index.php?fi...&down=&gk=bank

W ogóle to zapraszam do wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115749

---

Edit: Dziewczyny, ja też byłam w szoku...

Tu także macie listy:
http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp (aha, to już było)
http://www.ok.3bird.net/
http://www.uszata.com/eksplorer/praw...na_zwierz.html
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:31   #4162
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Colgate-Palmolive? Coty? Johnson&Johnson? L'oreal? Max Factor? Olay? Oral B? Pantene? Procter&Gamble? Sally Hansen? Unilever?


Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy ?

Nie ukrywam, najbardziej zdziwiła mnie firma Vichy
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:35   #4163
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Jeśli mogę się wtrącić nie-offtopowo, to na lewej Ambre Russe i na prawej Ambre Sultan z próbek od Pieńkowej Damy

Na razie zdecydowanie bardziej podoba mi się Ambre Russe, bo Lutens pachnie na mnie jak cała apteka Wersja Fraiche o niebo piękniejsza

Nie, jak syrop na kaszel.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:35   #4164
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Ja, jak zwykle zbyt poważnie i z motyką na słońce, ale to jest właśnie przykład tego, że zaniechanie jest złem.

Uczymy się w życiu, że łatwiej, wygodniej jest odpuścić, nie drzeć ryja o nie dotyczące nas bezpośrednio sprawy, że nie tylko nie opłaca się, ale i nietaktem jest wtrącać się. A to jest właśnie zła postawa. W taki sposób Niemcy godzili się na faszyzm w latach trzydziestych ubiegłego wieku, w taki sposób my godzimy się na durne żarty o asfalcie, który powinien leżeć na ziemi i przymykamy oko na łamanie zasad, o których wiemy, że są ważne. Gdyby więcej ludzi miało odwagę wyraźnie mówić o tym, co jest złe, podłe i małe - świat byłby mniej podły.

Jeszcze raz - jeśli widzisz, że dzieje się coś złego, ktoś postępuje nie fair i podle i nic nie mówisz - to jest zło.

Dziękuję za uwagę. Rozumiem jej brak.
Ja Ciebie Sabbath bardzo dobrze rozumiem.Kiedyś tez tak miałam,ze wolałam nie reagować gdy byłam świadkiem czegoś złego.Zachowywałam sie jak inni..nie wychylałam się.Teraz jest inaczej.I mam w nosie ,że ktoś sobie coś o mnie pomyśli.Reaguję często spontanicznie i nie żałuję tego.Ludzkie szepty za plecami nie robią na mnie wrażenia.Moi bliscy o mnie myslę,że dziwna jestem-dla nich pies to np TYLKO pies.Umarł-trudno-trzeba drugiego kupić.Dla mnie to ma inny aspekt-żal mi go tak jak byłoby mi żal kogoś bliskiego, kto odszedł.Kilka razy z ulicy ściągałam już potrącone zwierzaki-martwe również.podczas gdy inni ludzie omijali je.Bo przecież nie wypada robić"scen" Każda istota zasługuje na szacunek.Wogole zauważyłam,że świat ogarnia coraz większa znieczulica.Ludzie się w wielu jego zakątkach mordują-a inni na tym robią pieniądze zacierając ręce przy tym.Ja jednak święcie wierzę,że dobro powraca.I mogę otrzymywać od życia po przysłowiowej d.., ale naprawdę mam to już gdzieś.Dla mnie jest najważniejsza świadomość, że w danej chwili zrobiłam co mogłam,żeby zło było jak najmniejsze.Że ktoś mniej np cierpiał.I mogę zostać sama jedna na tym świecie z moimi przekonaniami a ich nie zmienię.gdy źle się dzieje trzeba działać.Nawiązałam akurat w tym poście do cierpienia zwierząt,ale dotyczy to wszelkiego zła, które rozprzestrzenia się po świecie.Bo rasizmu też nigdy nie zrozumiem.Tak jak nie zrozumiem mordowania dla samej idei
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:37   #4165
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Colgate-Palmolive? Coty? Johnson&Johnson? L'oreal? Max Factor? Olay? Oral B? Pantene? Procter&Gamble? Sally Hansen? Unilever?
Ano

Wychodzi na to, że testujące firmy to wielkie molochy trzymające ponad 90% rynku. A te nietestujące to w większości maleńkie, w Polsce nikomu nieznane firemki.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:38   #4166
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Tylko... zaczęłam przeglądanie od firm, które NIE testują na zwierzętach - i żadnej nie kojarzę. Oprócz La Prairie jeden krem za całą moją asystencką pensję i Body Shopu, którego u nas niet.

Edit: O! Widzę Wellę - czyżby to ci od włosów, czy jakaś inna firma pod tą samą nazwą...?

Papużko, jest Avon, Nivea, Oriflame i Revlon.
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:38   #4167
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Papugo, nie takie nieznane.
Dużym plusem jest nietestująca Nivea, Eris, Bielenda, Ziaja...
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:40   #4168
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Papugo, nie takie nieznane.
Dużym plusem jest nietestująca Nivea.
Cieszy mnie to, bo ostatnio dość regularnie kupuję jej szampony...
No to już wiem, czego unikać i czego szukać
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:43   #4169
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Angel, to wstępna, bardzo robocza wersja...
http://s009.wyslijto.pl/index.php?fi...&down=&gk=bank

W ogóle to zapraszam do wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115749

---

Edit: Dziewczyny, ja też byłam w szoku...

Tu także macie listy:
http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp (aha, to już było)
http://www.ok.3bird.net/
http://www.uszata.com/eksplorer/praw...na_zwierz.html
Rachelo bardzo dziękuję za plik i linki
Bardzo mi się przydadzą. Teraz bardziej świadomie będę wybierać kosmetyki/produkty/itd
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:43   #4170
Lea93
Zadomowienie
 
Avatar Lea93
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nottingham
Wiadomości: 1 678
Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko? Część XVI

Jeśli któraś wie... - Czy Botanics Skin Care z listy nietestujących na zwierzakach to nie przypadkiem Boots ? jeśli tak jest to uff, mogę spokojnie używać ulubionego kremu...
__________________
czerwonawstążkaniepodnosiwartościpudełka .

wątek wymiankowy.
Lea93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.