Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-09, 13:57   #571
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Kompletuję listę, i muszę przyznać że przerzucenie się na firmy nie-testujące będzie cholernie trudne... Dove, Rexona, Clairol, Neutrogena, kolorówka Rimmel, Maybelline i L'Oreala. A to tylko kropla w morzu, aż się chce soczyście zakląć.

Nie mam pewności co do kilku firm: wymieniany Gosh, Yves Rocher (jak to w końcu jest?), Cartier, Sensique i Essence oraz Rossmann. Macie jakieś wieści?



P.S. Widzę, że ostatnia aktualizacja pierwszego postu była w 2006 roku - może warto by było zebrać wszystkie informacje z tego wątku i poprosić Ptiszonka lub moderatorkę Wizoożu o uzupełnienie listy?
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-10, 20:36   #572
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Kurczę ciekawe z tym Rossmannem, musimy się dowiedzieć a najgorzej mi będzie sie rozstać z Rexoną :/ a Herbina do czego należy - wiecie?
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 18:32   #573
ankaa_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 28
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Hej może ktoś wie czy firma Stiefel Physiogel testuje??
ankaa_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:04   #574
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja dzisiaj weszłam na ten wątek i zaczęłam go podczytywać, ale parę dni mi zajmie zapoznanie się ze wszystkimi postami, linkami i listami. Do tej pory nie zwracałam uwagi na to, czy kosmetyk był testowany na zwierzętach, czy nie. Od niedawna zaczynam robić przeglądy w łazience, szukam informacji na oficjalnych stronach. Póki co widzę, że mogę spokojnie używać kosmetyków Polleny-Evy, Ziai, Bielendy czy Erisa. Szlag, że Clairol testuje na zwierzakach, przepadam za ich szamponami i odżywkami - ale co, umrę bez nich?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 17:09   #575
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Witam po raz pierwszy. Jestem tutaj nowicjuszka. Przeczytalam caly watek, pewnie zrobie to jeszcze nie raz, aby wbic sobie do glowy pewne informacje.
Jestem pod wielkim wrazeniem wszystkich osob, ktore wlozyly niemaly trud w zalozenie tego watku. Chyle glowe przed wami
Ja sam zaczelam interesowac sie tym tematem stosunkowo niedawno i nie ukrywam, ze wielka inspiracja byla/jest/bedzie dla mnie Kattarina.
Bardzo podoba mi sie to, co napisala:
Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Myślę, że najważniejsza jest świadomość istnienia takiego problemu, jak "testowanie na zwierzętach" i w miarę własnych możliwości, rezygnowanie z testowanych wyrobów.
Przyznaje, ja takiej swiadomosci nie mialam, teraz mam, chociaz daleka droga jeszcze przede mna, ale zamierzam takze uswiadamiac osoby z mojego otoczenia.
Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy,że kosmetyki są testowane, ani jak takie testy wyglądają I nie dlatego, że nie dbaja o los zwierząt, po prostu nie zastanawiają się nad tym.
Owszem slyszalam, ze kosmetyki sa testowane na zwierzetach, ale nie mialam pojecia, ze jest to problem na taka skale!
W miare czytania tego watku mina po prostu mi rzedla i chcialo mi sie plakac coraz bardziej, gdy uswiadomilam sobie,jak wiele produktow uzywalam/wciaz mam w posiadaniu, a sa testowane na zwierzetach. Nie mialam pojecia, ze jest ich az tyle i na rynku i u mnie w domu
Obiecalam sobie, ze juz nigdy nie ponowie takich zakupow
nie wybiore sie na zakupy bez listy w reku, nie kupie kosmetykow/perfum nieznanych mi, jesli nie bede miala pewnosci, ze sa nietestowane na zwierzetach.
Nie bede swiadomie przykladala do tego reki.
Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
(...)poszperałam trochę w internecie i znalazłam taką stronę razem ze sklepem on-line http://www.honestycosmetics.co.uk/ - pasty Weleda również tutaj są, a ich ceny nie są przerażające Są tutaj również pędzle do makijażu a także tampony, wkładki, etc. Znalazłam także taką stronkę: http://www.idausa.org/facts/crueltyfree.html (jest tu kolejna lista kompanii cruelty free) i szukam właśnie w necie informacji na temat firm w niej wymienionych.
Te strony bardzo mi pomogly , mam juz nawet zakladke w przegladarce, w ktorej sa sklepy, ktore oferuja polecane przez was kosmetyki nalezace oczywiscie do firm, ktore nie testuja.
Bede szukac dalej i mam nadzieje, ze juz niedlugo nie bede miala juz niczego, co bylo testowane na zwierzetach.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 21:51   #576
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Przebrnelam przez caly watek. Wstyd sie przyznac jaka ignorantka bylam do tej pory Od dzisiaj postaram sie nie kupowac produktow firm testujacych na zwierzetach. Szczerze mowiac nie ogladalam zadnych zalinkowanych filmow. Wystarczylo mi kilka chwil filmu ze strony peta - straszne Mysle, ze swiadomymi zakupami mozemy duzo osiagnac. Zobaczcie, ile osob dzieki temu watkowi postanowilo zmienic swoje nawyki i dokonywac swiadomych kosmetycznych wyborow. Oby tak dalej!

Odwalilyscie kawal dobrej roboty, dziewczyny!

Kattarino
__________________

tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:43   #577
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Ja sam zaczelam interesowac sie tym tematem stosunkowo niedawno i nie ukrywam, ze wielka inspiracja byla/jest/bedzie dla mnie Kattarina.
Dla mnie również

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Te strony bardzo mi pomogly , mam juz nawet zakladke w przegladarce, w ktorej sa sklepy, ktore oferuja polecane przez was kosmetyki nalezace oczywiscie do firm, ktore nie testuja.
Bede szukac dalej i mam nadzieje, ze juz niedlugo nie bede miala juz niczego, co bylo testowane na zwierzetach.
Cieszę się bardzo, że pomogły
Przede mną jeszcze długa droga niestety Jestem strasznym chomikiem i minie jeszcze sporo czasu zanim zużyję wszystkie produkty, które należą do firm testujących. Jednak odkąd przeczytałam ten wątek nie kupiłam nic w Body Shop, zmieniłam pastę do zębów na Tom's Of Maine i dezodorant na Dr. Hauschka, o OB już dawno zapomniałam, zmieniłam także proszek do prania, mojego TŻta zniechęciłam do Neutrogeny, a kosmetyki Lancome zmieniłam na Chanel Są to małe kroczki, ale najważniejsze dla mnie, że to małe kroczki w dobrą stronę Jedynym testowanym kosmetykiem, który kupuję w pełni świadomie jest szampon do włosów Head&Shoulders - próbowałam go zmienić i zakończyło się tragicznym nawrotem łupieżu, ale wiem, że jak tylko skóra głowy wróci do normy, to znów będę próbowała zmiany.
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 02:05   #578
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Cieszę się bardzo, że pomogły
Oj pomogly, pomogly i jeszcze raz dziekuje
Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Przede mną jeszcze długa droga niestety Jestem strasznym chomikiem i minie jeszcze sporo czasu zanim zużyję wszystkie produkty, które należą do firm testujących. Jednak odkąd przeczytałam ten wątek nie kupiłam nic w Body Shop, zmieniłam pastę do zębów na Tom's Of Maine i dezodorant na Dr. Hauschka, o OB już dawno zapomniałam
Czy masz jakies linki do wymienionych przez ciebie past? Ja znalazlam tylko Welede. A szczoteczki do zebow? Proszki do prania, srodki do czyszczenia?

Jak wiele musze sie jeszcze nauczyc...
Myslalam, ze nie mam zbyt wiele kosmetykow, ktore sa testowane na zwierzetach, jednak po przeczytaniu tego watku okazalo sie inaczej
Zamierzam zrobic zdjecie mojej antykolekcji perfum, bo mam niestety sporo zapachow firm, ktore testuja na zwierzetach Te perfumy zuzyje w pierwszej kolejnosci i z pewnoscia juz nigdy do nich nie powroce
Jest tyle innych pieknych zapachow.

Mam rowniez pedzle z naturalnego wlosia i nie mam pojecia, co z nimi zrobic
__________
Przede mna rowniez dluga droga, tu gdzie mieszkam nie znajde tak latwo kosmetykow, ktore sa nietestowane. To mnie jednak nie zniecheca, jest przeciez internet, przez ktory i tak czesto sie zaopatruje, wiec nie widze wiekszych problemow.
Mysle, ze najwazniejsza jest swiadomosc i nie wspieranie tego nagannego procederu w przyszlosci.
Poinformowalam o moich smutnych odkryciach TZ, zasmucil sie bardzo ta wiadomoscia i popiera moja akcje. Mam nadzieje, ze w ciagu kilku najblizszych miesiecy zdolam oczyscic moj dom z tego typu kosmetykow i innych produktow.

Dla Wizazanek z UK ( i nie tylko) mam nadzieje przydatne linki:
http://www.thenaturalstore.co.uk/index.php
http://www.gocrueltyfree.org/companies.php?cat=14
http://www.animalaidshop.org.uk/
__________________
O książkach

Edytowane przez mariolasl
Czas edycji: 2007-11-17 o 19:33 Powód: Dopisek :)
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:19   #579
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Mam rowniez pedzle z naturalnego wlosia i nie mam pojecia, co z nimi zrobic
nie wyrzucaj, tylko używaj i szanuj, bo pędzle naturalne są trwalsze od sztucznych, a zwierzęciu już życia nie zwrócisz (gdybyś wyrzuciła to musisłabyś kupic nowy, sztuczky, więc na mikro-skalę przyczyniłabyś się do zanieczyszczenia środowiska)
Carolinascotties, w ten sposób dokonuje się postep w nauce. Brzmi to cynicznie, ale to prawda. Tak wyglądają doświadczenia z fizjologii i nic na to się nie poradzi. Szczepionkę i surowicę na wściekliznę też trzeba było jakoś wynaleźć i wiele psów musiało umrzeć, żeby dało się ukończyć badania. A cała neurologia, mapy mózgu, że wiemy która część odpowiada za co... Trzeba było to zbadać i zazwyczaj robiono to wprowadzając elektrody do mózgu...
u mnie na weterynarii dalej robi sie wiwisekcję żab (uśpionych oczywiście) ale naprawdę jakoś musimy się tego nauczyć ...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-23, 12:04   #580
wilczurzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Co do NIvei to taka oto wiadomość dostałam na moje zapytania. Więc jednak Nivea niczym się od reszty testujących firm nie różni.


Witam serdecznie,

Dziękuję za kontakt.Chciałabym Panią poinformować, że nasza Firma, zgodnie z wymaganiami określonymi w Europejskiej Dyrektywie Kosmetycznej oraz polskiej Ustawie Kosmetycznej z dnia 30 marca 2001 nie przeprowadza testów na zwierzętach, żeby ocenić bezpieczeństwo i skuteczność swoich kosmetyków.
Koncern Beiersdorf był jedną z pierwszych firm kosmetycznych, które w latach 70-tych zaprzestały testowania kosmetyków na zwierzętach i opracowały cztery spośród dziesięciu obecnie uznawanych w Unii Europejskiej metod oceny bezpieczeństwa i skuteczności działania składników lub produktów gotowych polegających głównie na testach "in vitro" przeprowadzanych na ochotnikach przez kliniki dermatologiczne. Informuję również, że ustawodawstwo UE nie wymaga stosowania specjalnego znaku informującego, że produkt nie był testowany na zwierzętach, gdyż jest to ogólnie przyjętym standardem i od 2002 roku wymogiem niezbędnym do zarejestrowania produktu kosmetycznego.
Kosmetyki NIVEA mogą zawierać składniki, które były testowane na zwierzętach przez dostawców tych surowców, aby spełnić wymagania ustawodawcze w Europie i innych krajach na świecie tzn., aby ocenić bezpieczeństwo surowców chemicznych. Badanie bezpieczeństwa surowców przeprowadza się głównie w oparciu o dane toksykologiczne.
Należy podkreślić, że testowanie surowców na zwierzętach dla celów spełnienia wymagań ustawodawstwa chemicznego jest na dzień dzisiejszy zgodne z prawem. Ustawodawstwo kosmetyczne wymaga zebrania danych toksykologicznych w celu oceny bezpieczeństwa surowców. Nie wszystkie jednak z wymaganych informacji można uzyskać wykorzystując nieliczne zatwierdzone alternatywne metody badawcze. Przykładem są badania mające dać odpowiedź na bardzo ważne pytanie, np. czy substancja wywołuje alergię. Jeśli tylko metody alternatywne będą zwalidowane i dopuszczone do stosowania, na pewno nasz Koncern oraz nasi dostawcy wykorzystają je natychmiast. Niestety jesteśmy w tej chwili uzależnieni od innych ludzi nauki.
wilczurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-23, 12:47   #581
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez wilczurzyca Pokaż wiadomość
Co do NIvei to taka oto wiadomość dostałam na moje zapytania. Więc jednak Nivea niczym się od reszty testujących firm nie różni.
A wiec wszystko jasne

Chcialam rowniez podzielic sie wiadomoscia, ze firma Tom's of Maine, ktorej polecane byly miedzy innymi pasty do zebow, zostala kupiona przez firme Colgate-Palmolive. Przestala byc automatycznie polecana na wiekszosci zagranicznych weganskich stronach internetowych
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-23, 16:16   #582
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
A wiec wszystko jasne

Chcialam rowniez podzielic sie wiadomoscia, ze firma Tom's of Maine, ktorej polecane byly miedzy innymi pasty do zebow, zostala kupiona przez firme Colgate-Palmolive. Przestala byc automatycznie polecana na wiekszosci zagranicznych weganskich stronach internetowych
Ojejku, to znowu przyjdzie mi pastę do zębów zmieniać Tym razem wypróbuje chyba w końcu Weledę.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Czy masz jakies linki do wymienionych przez ciebie past? Ja znalazlam tylko Welede. A szczoteczki do zebow? Proszki do prania, srodki do czyszczenia?
[...]
Poinformowalam o moich smutnych odkryciach TZ, zasmucil sie bardzo ta wiadomoscia i popiera moja akcje. Mam nadzieje, ze w ciagu kilku najblizszych miesiecy zdolam oczyscic moj dom z tego typu kosmetykow i innych produktow.

Dla Wizazanek z UK ( i nie tylko) mam nadzieje przydatne linki:
http://www.thenaturalstore.co.uk/index.php
http://www.gocrueltyfree.org/companies.php?cat=14
http://www.animalaidshop.org.uk/
Mariolu linki na pewno bardzo się przydadzą Trochę linków mam w komputerze w L'poolu, ale są to linki do firm, które znajdziesz na tej stronie. Na razie proszki zmieniliśmy na te z Asdy - jest ona uważana za przyjazną środowisku, a każde zmiany przy moim TŻcie muszę wprowadzać malutkimi kroczkami (mój TŻ niestety nie jest tak wrażliwy na te sprawy jak Twój ). Jeśli chodzi o szczoteczki do zębów to jest ciężej, na razie używam jakiś "bezfirmowców" - to chyba trochę lepiej niż wspomagać finansowo wielkie koncerny Namyślam się nad zakupami z tej lub z tej strony (dałam linki od razu do szczoteczek do zębów Ekotec), ale wolałabym znaleźć jakiś sklep online w UK.
Środki czystości na razie zużywamy te co mamy, ale też musiałabym znaleźć kilka firm nietestujących
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-23, 22:33   #583
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Ojejku, to znowu przyjdzie mi pastę do zębów zmieniać Tym razem wypróbuje chyba w końcu Weledę.
http://www.greenshop.co.uk/acatalog/...ml&CatalogBody


Dziekuje za linki, z pewnoscia skorzystam
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-23, 22:38   #584
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

No cóż, nie wiem co mam o Nivei sądzić.
Bo tak samo w zasadzie wygląda sprawa Avon, Oriflame, Yves Rocher... Nie testują gotowych produktów, ale nigdy nie wiadomo jak wygląda sprawa z półproduktami.

Ustawodawstwo kosmetyczne wymaga zebrania danych toksykologicznych w celu oceny bezpieczeństwa surowców. Hehe, mówią o zbieraniu danych. Żeby to tak różowo wyglądało... W szarej rzeczywistości wiele okrutnych w swej formie testów, jest wiele razy powtarzanych, mimo że ich toksyczność została już udowodniona.
Ech, dobijam się dzień po dniu.


P.S. Niedawno rozmawiałam z Margo o kosmetykach firmy Ava, która zwróciła moją uwagę na to, że w linii Mustela wykorzystywany jest olejek z tłuszczu norek. Firma opisuje się jako korzystającą tylko z naturalnych surowców, "w zgodzie z naturą".
Ciekawe, co na to norki.
I co ja mam o tym myśleć?
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-24, 08:26   #585
wilczurzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
No cóż, nie wiem co mam o Nivei sądzić.
Bo tak samo w zasadzie wygląda sprawa Avon, Oriflame, Yves Rocher... Nie testują gotowych produktów, ale nigdy nie wiadomo jak wygląda sprawa z półproduktami.

Ustawodawstwo kosmetyczne wymaga zebrania danych toksykologicznych w celu oceny bezpieczeństwa surowców. Hehe, mówią o zbieraniu danych. Żeby to tak różowo wyglądało... W szarej rzeczywistości wiele okrutnych w swej formie testów, jest wiele razy powtarzanych, mimo że ich toksyczność została już udowodniona.
Ech, dobijam się dzień po dniu.


To jaka jest właściwie różnica między nimi a koncernami takimi jak unilever czy P&G? Przeciez oni również nie testują gotowych produktów, a tylko składniki.
wilczurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-24, 09:50   #586
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość


Firma opisuje się jako korzystającą tylko z naturalnych surowców, "w zgodzie z naturą".
Ciekawe, co na to norki.
I co ja mam o tym myśleć?
norkom pewno jest już wszystko jedno, jak juz skóry nie mają :|
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-24, 12:00   #587
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

WitajcieMam pytanie odnośnie firm Fitomed i Herba Studio.Wyszukiwarka wizażowa niestety mi nie pomogła.A chciałabym wiedzieć,czy te firmy testują na zwierzakach.Lubię kosmetyki tych firm jednak jeśli testują to zrezygnuję.W internecie na ten temat nie znalazłam nic.Nie są ani na liście firm testujących ani tych nietestujących
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 07:29   #588
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość

Chcialam rowniez podzielic sie wiadomoscia, ze firma Tom's of Maine, ktorej polecane byly miedzy innymi pasty do zebow, zostala kupiona przez firme Colgate-Palmolive. Przestala byc automatycznie polecana na wiekszosci zagranicznych weganskich stronach internetowych
Rzeczywiscie zalozyciele Tom's of Maine sprzedali sie Colgate A ja dwa dni temu kupilam ich paste, bo to przeciez naturalna, nietestujaca na zwierzetach firma i nieswiadomie dalam zarobic Colgate
__________________

tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 01:20   #589
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez tornado Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie zalozyciele Tom's of Maine sprzedali sie Colgate A ja dwa dni temu kupilam ich paste, bo to przeciez naturalna, nietestujaca na zwierzetach firma i nieswiadomie dalam zarobic Colgate
Nie martw sie.
Ja tez sie ucze, przed zakupami nowych produktow przegladam 100 razy strony o produktach nietestowanych i upewniam sie, czy aby na pewno...
Ktos madry podpowiedzial mi, ze najlepiej ograniczyc sie do kilku pewnych firm i tylko ich produkty kupowac. Na razie jestem na etapie testowania, ktore produkty, ktorych firm odpowiadaja mi najbardziej, a potem przy nich zostane.

__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 10:22   #590
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
http://www.greenshop.co.uk/acatalog/...ml&CatalogBody

Dziekuje za linki, z pewnoscia skorzystam
Ja również dziękuję za ten link I są szczoteczki do zębów, proszki do prania, środki czystości... Dobra robota

A ja dostałam błyszczyk Diora w prezencie

Jakiego rozświetlacza używać, skoro te nieszczęsne Meteoryty odpadają? Jest coś równie dobrego?
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 10:24   #591
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Ja również dziękuję za ten link I są szczoteczki do zębów, proszki do prania, środki czystości... Dobra robota

A ja dostałam błyszczyk Diora w prezencie

Jakiego rozświetlacza używać, skoro te nieszczęsne Meteoryty odpadają? Jest coś równie dobrego?
Agio- "Kwiatek" vel "Maczek" Clinique- dla mnie najlepszy roz-rozswietlacz, jaki uzywalam
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 13:40   #592
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Po pierwsze chciałam podziękować wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu wątek powstał i tak pięknie się rozwinął. Świetna robota

Widzę, że jest tu wiele znajomych twarzy, co mnie bardzo cieszy
Od jakiegoś czasu staram się zamieniać swoje przyzwyczajenia co do kupowanych produktów i zastępować kosmetyki tymi cruelty-free. Ale nie mam złudzeń, że wiele muszę się jeszcze na ten temat nauczyć.

Z przykrością przeczytałam, jak wiele firm produkującyh perfumy znajduje się na liście testujących. Coś mi się widzi, że nawet najpiękniejszy zapach takiej firmy nie będzie mnie już cieszył i więcej go nie kupię

Z przyjemnością podrzucam też link do strony sprzedającej moje ulubione mydła (i inne eko-wynalazki). Mydła są nietestowane na zwierzętach, nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego (kiedyś w ofercie firmy były mydła bardziej "tradycyjne składowo", zawierające tłuszcze zwierzęce, ale na prośbę klientów firma całkowicie zarzuciła ich produkcję). Moje ulubione mydło to to bez żadnych dodatków. Trochę specyficzne, ale warte uwagi
www.ekosens.pl
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 19:06   #593
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Nie wiem, na ile te informacje są prawdziwe..jeśli są...to Pani Rusin od dziś dla mnie nie istnieje

http://www.pudelek.pl/artykul/6628/r...anie_zwierzat/

Kindze Rusin znudziło się już jej futro z norek. Super Express przyłapał ją w zakładzie futrzarskim, gdzie przerabiała je na modniejszy fason. Zabawne, bo w tym samym czasie kilkaset metrów dalej odbyła się demonstracja ekologów - "Dzień bez Futra".
Rusin, targając z zakładu futrzarskiego potężną siatę ze swoimi norkami, o mało nie wpadła na inne słynne panie, które w zwyczajnych płaszczykach uczestniczyły w demonstracji - cieszy się Super Express. Wśród nich była Agata Buzek.
Nigdy nie miałam i nie założę naturalnego futra! - mówi córka byłego premiera. Wystarczy mi straszna wiedza skąd one się biorą.
Całe szczęście, że panie tego dnia nie spotkały się na warszawskiej ulicy, bo zapewne nie byłoby to spotkanie sympatyczne - komentuje tabloid. My właściwie żałujemy, wyobraźcie sobie tylko Agatę Buzek oblewającą Kingę Rusin i jej futro czerwoną farbą!
Sama Rusin przyznała się do posiadania futra z norek i zapowiedziała, że będzie je nosić.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 19:58   #594
pezet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

mam pytanie czy wie ktos moze gdzie moge kupic farbe do włosow nei testowana na zwierzetach poneiwaz mam z tym straszny problem te zagraniczne ktore podane byly jeszcze na samym poczatku forum nie ma ich na liscie. jest to dl amnie bardzo wazne.i sklepy gdzie mozna te farby kupic w krakowie badz przez inbternet pzdr
pezet89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 20:00   #595
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Heh moja mama znała Agatę Buzek, mieszkali koło nas.
Eh, niby tacy przyjaźni ci ludzie
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 00:32   #596
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Jakiego rozświetlacza używać, skoro te nieszczęsne Meteoryty odpadają? Jest coś równie dobrego?
Katt ma racje, Clinique jest swietny , chociaz ja uzywam bardziej jako rozu.
Widzialas w Boots kosmetyki Barry M? Sa rowniez tej stronie Duzy wybor cieni, pudrow, bronzerow...
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 12:20   #597
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja jeszcze pociągnę wątek perfum, bo nie wszystko jest dla mnie jasne, a widzę tu dużo ekspertek

Wiem już, że firmy Cacharel, Gucci, Guerlain, Givenchy, Calvin Klein, YSL, Vera Wang, Vivienne Westwood, Coty, Lancaster, Boucheron, J.Lo, Oscar de la Renta, ... dużo tego, a i tak coś pewno pominęłam, nie są całkiem "czyste". Co do Diora to nie wiem. Nie spotkałam go na żadnej liście, ale tu w wątku gdzieś mi się nazwa przewinęła. Czy ktoś wie?

Na listach nietestujących z kolei spotkałam się z firmami: Chanel, Yves Rocher, Avon (ktoś pisał, że i to nie jest pewne ), Oriflame, Carolina Herrera, Estee Lauder, Elisabeth Arden, Clinique. I znowu nie wiem czy to są w pełni godne zaufania firmy

A tacy twórcy jak Mugler, Hermes, Burberry, Bvlgari A firmy niszowe: Lutens, L'Artisan, Amouage, Annick Goutal, M. Micaleff, CdG, CsP? Nie mam na razie żadnych wiadomości na ich temat. Gdyby ktos wpadł na jakiś trop poroszę o odpowiedź
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 15:50   #598
pezet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 15
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

czy firma joanna testuje? napisalam do nich odpisali mi ze nie ale nie ma ich na zadnej z list jakie znalazlam
pezet89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 16:28   #599
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez pezet89 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy wie ktos moze gdzie moge kupic farbe do włosow nei testowana na zwierzetach poneiwaz mam z tym straszny problem te zagraniczne ktore podane byly jeszcze na samym poczatku forum nie ma ich na liscie. jest to dl amnie bardzo wazne.i sklepy gdzie mozna te farby kupic w krakowie badz przez inbternet pzdr
Nie wiem gdzie dokladnie w krakowie mozesz je dostac, ale firma Goldwell nie testuje wiec albo w necie albo w sklepach fryzjerskich mozesz poszukac ich farb.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-27, 18:12   #600
magdalencja
Raczkowanie
 
Avatar magdalencja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mazury:)
Wiadomości: 181
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ostatnio poszłam do sklepu po szampon. Patrzę po półkach czy jest jakiś nietestowany na zwierzętach. Nie ma... No to idę do apteki. Podchodzę do sprzedawczyni i pytam: "Czy są jakieś szampony nietestowane na zwierzętach?". Babka oczy wywaliła i do mnie: "No nie wiem które nie są testowane, ale zaraz popatrzę". I owszem znalazła. Tylko że kosztował 35zł... Nie na moją kieszeń i nie na moje włosy, bo starczyłby mi na jakieś dwa tygodnie, a nie mam tyle kasy...

W związku z powyższym polecam szampon przeciwłupieżowy ziaji "Biosulfo", który jest tani (jakieś 5zł) i dobry (przynajmniej dla mnie)
magdalencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.