Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-16, 13:39   #1681
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Rachunek jest prosty:

11 miesięcy kuracji x 600mg (20mgx30tabl.=600mg na miesiąc) = 6600mg/53kg =124,5mg/kg m.ciała.
Czyli Twoja dawka wyniesie 124mg. Jakby nie patrzył wybierzesz min. dawkę w ciągu 11 mies.
Możesz ją śmiało poprosić o zwiększenie dawki, chociażby niewielkie (powiedzmy jednego dnia 20mg, drugiego 30mg). Nie będziesz tego tak odczuwała, a będzie można skrócić czas kuracji, bądź wybierzesz ciut wyższą dawkę.
azzis wielkie dzięki
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:41   #1682
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Zastanawia mnie czy nie mam zbyt małej dawki. Kurację rozpoczęłam 5 maja z dawką 20 mg. Moja dermatolożka powiedziała mi, że kuracja ma trwać 10 - 11 miesięcy przy takiej dawce. Z tego co zrozumiałam to mam brać cały czas tę sama dawkę - 20 mg, nie będą dla mnie wówczas tak mocno odczuwalne skutki uboczne.
Tak naprawdę to nie zależy mi na zwiększonej dawce tylko czy to będzie skuteczne.
Nie miałam silnego trądziku, tylko ciągle pojawiały mi się ropniaki na brodzie.
Teraz buzia wygląda ładnie, nie ma ropniaków.

azzis czytałam, ze pomagałaś innym dziewczynom wyliczyć dawkę. Chciałabym Cię prosić, żebyś mi również wyliczyła dawkę. Ważę 53- 54 kg.
Będę bardzo wdzięczna.
Ja co prawda nie Azzis ale akurat przeglądam wątek.. Wydaje mi się że przy Twojej wadze wypada 11 -13/14 opakowań, więc rzeczywiście 11 miesięcy może wystarczyć
Ja też nie miałam bardzo silnego trądziku, ale nic innego na niego nie pomagało i także miałam ropne zmiany głównie na brodzie. Od początku kuracji przestały się pojawiać ale mam nadal 'normalne' pryszcze (wyjadłam na razie 4 opakowania)... Czy u Ciebie już nic się nie pojawia? Dziewczyny w którym momencie, po ilu opakowanaich mniej więcej miałyście gładka skórę?
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:50   #1683
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
azzis wielkie dzięki
Nie ma za co

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie Azzis ale akurat przeglądam wątek.. Wydaje mi się że przy Twojej wadze wypada 11 -13/14 opakowań, więc rzeczywiście 11 miesięcy może wystarczyć
Ja też nie miałam bardzo silnego trądziku, ale nic innego na niego nie pomagało i także miałam ropne zmiany głównie na brodzie. Od początku kuracji przestały się pojawiać ale mam nadal 'normalne' pryszcze (wyjadłam na razie 4 opakowania)... Czy u Ciebie już nic się nie pojawia? Dziewczyny w którym momencie, po ilu opakowanaich mniej więcej miałyście gładka skórę?
Mi to po 2 tyg. przestały wyskakiwać nowe syfy. Nie pamiętam teraz kiedy miałam gładką buzię, tzn. wolną od strupków... Musiałabym luknąć na zdjęcia Ale wydaje mi się, że tak po miesiącu miałam już gładką.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 14:28   #1684
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

odebrałam dzisiaj wyniki, cholesterol całkowity i trójglicerydy mam niewiele ponad norme, tak więc nie jest źle
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 17:29   #1685
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie Azzis ale akurat przeglądam wątek.. Wydaje mi się że przy Twojej wadze wypada 11 -13/14 opakowań, więc rzeczywiście 11 miesięcy może wystarczyć
Ja też nie miałam bardzo silnego trądziku, ale nic innego na niego nie pomagało i także miałam ropne zmiany głównie na brodzie. Od początku kuracji przestały się pojawiać ale mam nadal 'normalne' pryszcze (wyjadłam na razie 4 opakowania)... Czy u Ciebie już nic się nie pojawia? Dziewczyny w którym momencie, po ilu opakowanaich mniej więcej miałyście gładka skórę?
ja już po 2 tygodniach nie miałam ani jednego pryszcza.... ale co z tego jak wciąż mam kilka podskórnych grudek, które za diabła nie chcą zniknąć
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 17:57   #1686
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie Azzis ale akurat przeglądam wątek.. Wydaje mi się że przy Twojej wadze wypada 11 -13/14 opakowań, więc rzeczywiście 11 miesięcy może wystarczyć
Ja też nie miałam bardzo silnego trądziku, ale nic innego na niego nie pomagało i także miałam ropne zmiany głównie na brodzie. Od początku kuracji przestały się pojawiać ale mam nadal 'normalne' pryszcze (wyjadłam na razie 4 opakowania)... Czy u Ciebie już nic się nie pojawia? Dziewczyny w którym momencie, po ilu opakowanaich mniej więcej miałyście gładka skórę?
espera podczas pierwszego opakowania wyskakiwały mi takie ropniaki i jak je ruszyłam to b. b. długo się goiły. Teraz jestem w trakcie 2-giego opakowania i już się na szczęście nie pojawiają, ale czasami wyskoczy mi normalny mały pryszcz, no i jeszcze mam sporo zaskórniaków, ale mój mąż mówi mi, ze już mam ładną buzię, więc się cieszę.
Niestety mam przebarwienia oraz popękane naczynka na policzkach, więc na codzien stosuję makijaż.
A Ty jaką dawkę bierzesz?
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 18:15   #1687
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja jestem po wizycie u dermy. Powiedziała, że efekty super Zaleciła mi używanie Skinorenu na noc przez wakacje, a we wrześniu mam się u niej pokazać i wtedy ma ocenić co dalej...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 18:20   #1688
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
A ja jestem po wizycie u dermy. Powiedziała, że efekty super Zaleciła mi używanie Skinorenu na noc przez wakacje, a we wrześniu mam się u niej pokazać i wtedy ma ocenić co dalej...
ja mam wizytę u mojego lekarza dopiero pod koniec lipca, gdy chyba skończę kurację, jestem ciekawa, co mi przepisze do smarowania.... coś na początku przebąkiwał, że jakieś retinoidy zewnętrzne.... jestem ciekawa co mi wymyśli? a tak w ogóle to jakie to retinoidy zewnetrzne?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 18:34   #1689
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
ja mam wizytę u mojego lekarza dopiero pod koniec lipca, gdy chyba skończę kurację, jestem ciekawa, co mi przepisze do smarowania.... coś na początku przebąkiwał, że jakieś retinoidy zewnętrzne....
Ja mam jeszcze troche Isotrexinu, którego wcześniej używałam. Ale nie chcę retinoidów zewnętrznych, chcę żeby mi się oczyścił organizm z nich do przyszłego roku Chociaż może przez ten miesiąc, gdy jeszcze się organizm będzie oczyszczał mogłabym używać...
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 18:39   #1690
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze troche Isotrexinu, którego wcześniej używałam. Ale nie chcę retinoidów zewnętrznych, chcę żeby mi się oczyścił organizm z nich do przyszłego roku Chociaż może przez ten miesiąc, gdy jeszcze się organizm będzie oczyszczał mogłabym używać...
mi coś mówił o 2- 3 miesiącach używania.... ale przecież jesienią chcę zrobić sobie Laser..... już nic nie rozumiem, nie nadążam za nim....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 18:42   #1691
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
mi coś mówił o 2- 3 miesiącach używania.... ale przecież jesienią chcę zrobić sobie Laser..... już nic nie rozumiem, nie nadążam za nim....
Już jesienią? A nie po pół roku? Widziałam filmiki na necie z zabiegów Fraxelem... bardzo ciekawe Tylko niestety bardzo kosztowne zabiegi.... Ile Twój lekarz sobie za to liczy?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 19:17   #1692
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Już jesienią? A nie po pół roku? Widziałam filmiki na necie z zabiegów Fraxelem... bardzo ciekawe Tylko niestety bardzo kosztowne zabiegi.... Ile Twój lekarz sobie za to liczy?
osattanio jak z nim rozmawłam, to powiedział, że jak moja cera dojdzie do ładu i składu to w listopadzie, mogę iść na laser.
Laser będzie robił mi inny lekarz, dr Szarmach w Klinice Dermatologicznej -Dermis w Gdańsku. Koszt to ok. 1200-1500 zł (policzki), drogo i też nie wiadmo, że jeden zabieg wystarczy.... już zaczynam osczędzać .
Jest to podobno w tej chwili najbezpieczniejszy i jeden z bardziej skutecznych na przebarwienia i głębsze blizny.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2008-06-16 o 19:46
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 19:36   #1693
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
espera podczas pierwszego opakowania wyskakiwały mi takie ropniaki i jak je ruszyłam to b. b. długo się goiły. Teraz jestem w trakcie 2-giego opakowania i już się na szczęście nie pojawiają, ale czasami wyskoczy mi normalny mały pryszcz, no i jeszcze mam sporo zaskórniaków, ale mój mąż mówi mi, ze już mam ładną buzię, więc się cieszę.
Niestety mam przebarwienia oraz popękane naczynka na policzkach, więc na codzien stosuję makijaż.
A Ty jaką dawkę bierzesz?
Ja właśnie zaczełam 5te opakowanie. Do tej pory brałam 40mg dziennie a teraz co 2gi/3ci dzień 60mg. Derma powiedziała że to nie powód do niepokoju i muszę jeszcze troszke poczekać.. ale nie mogę się juz doczekać jak te paskudztwa przestaną wyskakiwać!
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-06-16 o 22:04 Powód: dopisek
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 06:44   #1694
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
osattanio jak z nim rozmawłam, to powiedział, że jak moja cera dojdzie do ładu i składu to w listopadzie, mogę iść na laser.
Laser będzie robił mi inny lekarz, dr Szarmach w Klinice Dermatologicznej -Dermis w Gdańsku. Koszt to ok. 1200-1500 zł (policzki), drogo i też nie wiadmo, że jeden zabieg wystarczy.... już zaczynam osczędzać .
Jest to podobno w tej chwili najbezpieczniejszy i jeden z bardziej skutecznych na przebarwienia i głębsze blizny.....
Ja chciałabym tak w grudniu zacząć już jakoś poprawiać buzię, bo w maju mam ślub i chciałabym wyglądać jak człowiek
Drogo te 1500zł, ale wydaje mi się, że jeden zabieg na pewno nie wystarczy (z tego co oglądałam na necie, to ludzie robią po kilka zabiegów).
Nawet nie wiem czy we Wrocku robią gdzieś Fraxel.... Muszę poszukać w necie.
Jak tak, to podzwonię i popytam jak z cenami.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 13:41   #1695
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Ja też nie miałam bardzo silnego trądziku, ale nic innego na niego nie pomagało i także miałam ropne zmiany głównie na brodzie. Od początku kuracji przestały się pojawiać ale mam nadal 'normalne' pryszcze
Espera, u mnie też głownie broda zapryszczona.. poźniej zaczęło się to przenosić na resztę twarzy (czoło). 'czyste' mam tylko policzki i nos. Jak wyglądały te Twoje zmiany?? Ja cały czas się boję, że mój problem ma jakąś inną przyczynę i dlatego boję się retynoidów.. U mnie czasami aż mi jakieś miejsce napuchnie, a po kilku dniach robi sie ujście i wyłazi full ropy. to nie takie typowe pryszcze..
Doła mam jak dzik.. : (
Słyszałam o jakichś badaniach krwi na poziomie molekularnym- wtedy podobno można wykryć wszelkie nieprawidłowości w organiźmie. Ale to podobno tylko w jakimś instytucie w Warszawie..
A w ogóle ostatnio zaczęły strasznie wypadać mi włosy (jakbym już brała Izotek). Jak go w końcu zacznę brać to niedługa będę jeszcze łysa
Jutro przerzucam sie na nowy antybiotyk- Cipronex-może on mi pomoże przetwać najbliższy miesiac z jakąs poprawą na paszczy..
Elektroda - jak masz gronkowca to może nie będziesz potrzebowałam retinoidów. Antybiotyk odpowiednio dobrany powinien załatwić sprawę..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 14:43   #1696
_eLeKtroda_
Rozeznanie
 
Avatar _eLeKtroda_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 522
GG do _eLeKtroda_
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Gronkowiec pod wplywem antybiotyku znikł, bo brałam antybiotyk na poczatku kuracji, a tradzik jak był wtedy tak jest teraz.
__________________
28 Czerwiec 2009 - Już tyle razem;*!
_eLeKtroda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 15:18   #1697
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez _eLeKtroda_ Pokaż wiadomość
Słuchajcie... miałam robione badanie krwi i wyszło,ze mam gronkowca...
Nie jest szkodliwy, wyleczalny, myślicie,ze izotek mi pomoze?? odstawiłam Diane , zaczynam izo od lipca, koszmarnie sie boje.

czy to,ze mam gronkowca wyklucza tradzik hormonalny?
Cytat:
Napisane przez _eLeKtroda_ Pokaż wiadomość
Gronkowiec pod wplywem antybiotyku znikł, bo brałam antybiotyk na poczatku kuracji, a tradzik jak był wtedy tak jest teraz.
To w końcu masz tego gronkowca czy nie masz? Bo to co piszesz wzajemnie się wyklucza. A nie sądzę, żebyś to w ciągu kilku dni wyleczyła
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 15:29   #1698
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Espera, u mnie też głownie broda zapryszczona.. poźniej zaczęło się to przenosić na resztę twarzy (czoło). 'czyste' mam tylko policzki i nos. Jak wyglądały te Twoje zmiany?? Ja cały czas się boję, że mój problem ma jakąś inną przyczynę i dlatego boję się retynoidów.. U mnie czasami aż mi jakieś miejsce napuchnie, a po kilku dniach robi sie ujście i wyłazi full ropy. to nie takie typowe pryszcze..
Doła mam jak dzik.. : (
Słyszałam o jakichś badaniach krwi na poziomie molekularnym- wtedy podobno można wykryć wszelkie nieprawidłowości w organiźmie. Ale to podobno tylko w jakimś instytucie w Warszawie..
A w ogóle ostatnio zaczęły strasznie wypadać mi włosy (jakbym już brała Izotek). Jak go w końcu zacznę brać to niedługa będę jeszcze łysa
Jutro przerzucam sie na nowy antybiotyk- Cipronex-może on mi pomoże przetwać najbliższy miesiac z jakąs poprawą na paszczy..
Elektroda - jak masz gronkowca to może nie będziesz potrzebowałam retinoidów. Antybiotyk odpowiednio dobrany powinien załatwić sprawę..
Cipronex? ja go brałam o ile pamietam za zapalenie pęcherza.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 15:52   #1699
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja dziś byłam na badanku krwi, jutro wyniki i zobaczymy.. muszę zadzwonić do dermy i się umówić ehh..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 15:55   #1700
caelle
Przyczajenie
 
Avatar caelle
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 9
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witajcie kobietki, mam nadzieję, że miło przyjmiecie mnie do swojego grona
i ja mam problemy z trądzikiem, ciągną się od około 8 lat. stosowałam już praktycznie wszystko, przez maści i domowe sposoby, po hormony (diane-35) kończąc na antybiotykach. w efekcie tylko zraziłam się do 3 dermatologów.
jednak mama (oby chwała była jej za to) wygoniła mnie do swojej znajomej, która ma prywatny gabinet. dziś jestem po 10 tabletkach izoteku (biorę 2 dziennie). twarz na zmianę piecze i swędzi, jestem czerwona jak buraczek. trądzik się nasilił, do tego popękane usta i krwotoki z nosa. mimo tego dzielnie walczę. za 39 dni biorę ślub i mam nadzieję, że będę mogła ten dzień spędzić z uśmiechem na twarzy, nie zerkając ukradkiem na ludzi, czy czasem ktoś nie wyśmiewa i nie komentuje mojej twarzy.
życzcie mi powodzenia, proszę
pozdrawiam gorąco!
__________________
Szukałam kogoś, kto zawiąże mi oczy opaską i zaprowadzi na plażę, bym mogła poczuć piasek pod stopami. Kogoś, kto obudzi mnie o świcie, bo nie będzie się mógł doczekać, aby ze mną porozmawiać...
Znalazłam.

caelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 15:59   #1701
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez caelle Pokaż wiadomość
witajcie kobietki, mam nadzieję, że miło przyjmiecie mnie do swojego grona
i ja mam problemy z trądzikiem, ciągną się od około 8 lat. stosowałam już praktycznie wszystko, przez maści i domowe sposoby, po hormony (diane-35) kończąc na antybiotykach. w efekcie tylko zraziłam się do 3 dermatologów.
jednak mama (oby chwała była jej za to) wygoniła mnie do swojej znajomej, która ma prywatny gabinet. dziś jestem po 10 tabletkach izoteku (biorę 2 dziennie). twarz na zmianę piecze i swędzi, jestem czerwona jak buraczek. trądzik się nasilił, do tego popękane usta i krwotoki z nosa. mimo tego dzielnie walczę. za 39 dni biorę ślub i mam nadzieję, że będę mogła ten dzień spędzić z uśmiechem na twarzy, nie zerkając ukradkiem na ludzi, czy czasem ktoś nie wyśmiewa i nie komentuje mojej twarzy.
życzcie mi powodzenia, proszę
pozdrawiam gorąco!
a jaką masz dawkę dzienną, że tak silnie Twoja skóra zareagowała?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:10   #1702
caelle
Przyczajenie
 
Avatar caelle
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 9
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

40 mg
__________________
Szukałam kogoś, kto zawiąże mi oczy opaską i zaprowadzi na plażę, bym mogła poczuć piasek pod stopami. Kogoś, kto obudzi mnie o świcie, bo nie będzie się mógł doczekać, aby ze mną porozmawiać...
Znalazłam.

caelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:13   #1703
caelle
Przyczajenie
 
Avatar caelle
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 9
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

chcę jeszcze zaznaczyć, że moje czoło, nos i broda są bez żadnej skazy. problem zaczyna się od kości policzkowych w dół. często przenosi się także na podbródek.
__________________
Szukałam kogoś, kto zawiąże mi oczy opaską i zaprowadzi na plażę, bym mogła poczuć piasek pod stopami. Kogoś, kto obudzi mnie o świcie, bo nie będzie się mógł doczekać, aby ze mną porozmawiać...
Znalazłam.

caelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:24   #1704
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez caelle Pokaż wiadomość
chcę jeszcze zaznaczyć, że moje czoło, nos i broda są bez żadnej skazy. problem zaczyna się od kości policzkowych w dół. często przenosi się także na podbródek.
to ja miałam podobny rodzaj trądziku.

coś szybko zaczęły Ci się te skutki uboczne (te krwotoki)
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:45   #1705
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
to ja miałam podobny rodzaj trądziku.

coś szybko zaczęły Ci się te skutki uboczne (te krwotoki)
też tak myśle.... ja krwotoki miałąm gdzieś w 4-5 miesiącu kuracji.... i niepokoi mnie ta bardzo czerwona skóra - coś za szybko..... moim zdaniem jest ryzyko, odpukać w niemalowane, że do wesela może się nie zagoić......
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:47   #1706
caelle
Przyczajenie
 
Avatar caelle
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 9
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

pozostanę dobrej myśli
dzięki za zainteresowanie.
__________________
Szukałam kogoś, kto zawiąże mi oczy opaską i zaprowadzi na plażę, bym mogła poczuć piasek pod stopami. Kogoś, kto obudzi mnie o świcie, bo nie będzie się mógł doczekać, aby ze mną porozmawiać...
Znalazłam.

caelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 16:50   #1707
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez caelle Pokaż wiadomość
pozostanę dobrej myśli
dzięki za zainteresowanie.
trzeba być dorej myśli, ale moim skromnym zdaniem, z doświadczeniem 10 miesięcznej kuracji powinnaś pogadać ze swoim lekarzem.... może niech Ci do czasu wesela zmniejszy dawkę..... bo wiesz.... będziesz zmęczona, krwotoki, mozliwe bóle stawów, czerwona skóra, możliwy wysyp, czerwone oczy.... sorki, że tak starszę, ale martwie się, że zamiast cieszyć się i bawić na swoim weselu będziesz niezadowolona ze swojego wyglądu.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 17:15   #1708
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
trzeba być dorej myśli, ale moim skromnym zdaniem, z doświadczeniem 10 miesięcznej kuracji powinnaś pogadać ze swoim lekarzem.... może niech Ci do czasu wesela zmniejszy dawkę..... bo wiesz.... będziesz zmęczona, krwotoki, mozliwe bóle stawów, czerwona skóra, możliwy wysyp, czerwone oczy.... sorki, że tak starszę, ale martwie się, że zamiast cieszyć się i bawić na swoim weselu będziesz niezadowolona ze swojego wyglądu.....
Zgadzam się z Tobą Goniu w zupełności

Wzięłaś dopiero 10 tabletek, a przed Tobą ponad miesiąc kuracji... Jak już teraz tak źle to znosisz, to co będzie później?
Ja strasznie źle znosiłam 40mg dziennie. Szczypiące, czerwone oczy, kiepskie samopoczucie, krew z nosa na szczęście rzadko leciała. Ale miałam podrażnioną i czerwoną twarz. Myślę, że przy dawce 20mg przez miesiąc podleczysz skórę. Bo niestety nie ma się co łudzić, że większa dawka w ciagu miesiąca zdziała cuda.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 17:19   #1709
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą Goniu w zupełności

Wzięłaś dopiero 10 tabletek, a przed Tobą ponad miesiąc kuracji... Jak już teraz tak źle to znosisz, to co będzie później?
Ja strasznie źle znosiłam 40mg dziennie. Szczypiące, czerwone oczy, kiepskie samopoczucie, krew z nosa na szczęście rzadko leciała. Ale miałam podrażnioną i czerwoną twarz. Myślę, że przy dawce 20mg przez miesiąc podleczysz skórę. Bo niestety nie ma się co łudzić, że większa dawka w ciagu miesiąca zdziała cuda.
miesiące doświadczeń
Azzis - a jak tam samopoczucie bez tabletek?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 17:28   #1710
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
miesiące doświadczeń
Azzis - a jak tam samopoczucie bez tabletek?
Jakoś tak dziwnie się czułam wczoraj i dzisiaj, gdy po obiedzie nie musiałam łykać tabletek
Ogólnie jestem pełna niepokoju (lustro mam w ciągłym pogotowiu). Usta nadal wysychają i muszę smarować. Wzrok nadal osłabiony. Myślę, że gdzieś po miesiącu powinno wrócić wszystko do normy.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.