Poradnia rodzinna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 14:06   #1
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121

Poradnia rodzinna


Witajcie dziewczyny!!!
Właśnie wróciliśmy z naszej pierwszej poradni rodzinnej...
Jedno słowo, które mi się nasuwa to - żenada....
Poradnię prowadzi małżeństwo z 10-letnim stażem i 7 dzieci;p
Z nami są jeszcze dwie pary (normalni ludzie).
Babka jest naprawdę nawiedzona, prawię się rozryczałam ze złości. Pytała się o wszystko, a kiedy dowiedziała się że moja mama się rozwiodła z ojcem to zaczęła mi prawić kazanie, że zrobiła ona straszny błąd, bo po rozwodzie powinna oddać mnie do pełnej rodziny!!!
Oczywiście jest kalendarzyk itd. Nie wspomniałam nawet jej, że mi on nie wyjdzie, bo biorę tabletki na nieregularny okres itd.
Najlepsze było jednak to jak facet kazał opowiadać nam jaki miałyśmy dzisiaj śluz w pochwie, w celu interpretacji jaki to dziś dzień mamy...
Dowiedziałam się, że nie wszystkie pozycje w seksie są dozwolone, bo kobieta nie powinna pokazywać swoich żądz i kochać się na partnerze!!!
wszystkie pary patrzą się na nich jak na kosmitów, ale słowa nie zabieramy, bo po co rozmawiać z takimi ludźmi.
Było jeszcze dużo innych rzeczy, które by opowiadać było można, ale szkoda na to słów.
Ciekawa jestem czy wszędzie tak wygląda ta poradnia????
Bo moim zdaniem czegoś takiego powinni zabronić i uczyć nas czegoś innego np. jak postępować w czasie kłótni, jak iść na kompromis itd, itd.
Tymczasem w mojej poradni sami nawiedzeni i do tego zboczeńcy!!!
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:52   #2
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: Poradnia rodzinna

Brak mi słów...

U mnie poradnia była taka sobie. Na szczęście nie musiałam prowadzić kalendarzyka, wykresów itp. Dostałam tylko wizytówkę z adresem strony do poczytania. Ogólnie tylko taka paplanina o życiu duchowym, psychicznym i innych
__________________

Edytowane przez Justyna33333
Czas edycji: 2009-04-02 o 14:54
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:07   #3
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Poradnia rodzinna

Ja jeszcze nie byłam w poradni, ale na naukach przy temacie o planowaniu rodziny babka opowiadała takie brednie, że szok m.in. że okres przy braniu tabletek antykoncepcyjnych to nie okres, że jak się pozna swoje ciało (cykl, śluzy itd.) to nie trzeba chodzić do ginekologa bo same będziemy wiedzieć czy jesteśmy zdrowe czy nie (obserwując śluz); że jakby pary uprawiały seks "po bożemu" (czy wg kalendarzyka) to nie byłoby bezpłodności, że nie ma czegoś takiego jak nieregularna miesiączka. I wiele innych tego typu kwestii.
Jak w poradni też mi będą taką ciemnotę wciskać to chyba wyjdę z siebie i stanę obok.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:20   #4
kwiatuszekk88
Wtajemniczenie
 
Avatar kwiatuszekk88
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 263
Dot.: Poradnia rodzinna

Po Waszych przeżyciach z tą poradnią i naukami jestem przygotowana na najgorsze i będę obojętna na to co mówią. Ja nauki zaczynam dopiero w maju przynajmniej proboszcz nam powiedział, ze tak wystarczy, bo nauki będą cztery kolejne niedziele czyli do czerwca będziemy mieli to z głowy.
kwiatuszekk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:28   #5
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Poradnia rodzinna

Droga kitek_fm
Akurat co pani u Ciebie w poradni rodzinnej mówiła jest prawdą odnośnie tabletek.
Przy tabletkach nie ma naturalnego okresu tylko krwawienie z odstawienia, które występuję w 7-dniowej przerwie kiedy tabletek nie bierzesz.
Ale to akurat taki mały szczegół...
Reszta jest dobijająca, bo akurat bezpłodności kalendarzyk nie wyleczy, a obserwacja śluzu zamiast chodzenie do ginekologa - ja wolę jednak iść do ginekologa, żeby dokładnie sprawdził, czy coś mi jest czy nie, sam śluz to jeszcze za mało...
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:41   #6
dekoderka
Raczkowanie
 
Avatar dekoderka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 298
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość
Droga kitek_fm
Akurat co pani u Ciebie w poradni rodzinnej mówiła jest prawdą odnośnie tabletek.
Przy tabletkach nie ma naturalnego okresu tylko krwawienie z odstawienia, które występuję w 7-dniowej przerwie kiedy tabletek nie bierzesz.
Ale to akurat taki mały szczegół...
Reszta jest dobijająca, bo akurat bezpłodności kalendarzyk nie wyleczy, a obserwacja śluzu zamiast chodzenie do ginekologa - ja wolę jednak iść do ginekologa, żeby dokładnie sprawdził, czy coś mi jest czy nie, sam śluz to jeszcze za mało...
generalnie chodzi oto że na podtsawie obserwacji sluzu i rzetelnego mierzenia temperatury można stwierdzić jakieś niepokojące objawy. Chodzi mi oto że niektóre kobiety co miesiąc mają okres itp ale niektóre cykle maja bezowulacyjne( komórka nie uwalnia się z pęherzyka Graffa) i nie może wtedy dojść do zapłodnienia. Na podstawie obserwacji, można mieć już jakieś podejrzenie i wtedy udać się do lekarza żeby np porobić konretne badania albo zacząć się leczyć. Myślę że pomiary które te panie ktechetki proponują w poradni mogą być zabawą i miła grą wstępną Poza tym daje jakiś obraz o zdrowiu kobiety. Jako metoda zapobiegania ciąży-mhhh.... W końcu metoda ta nazywana też jest ruletką watykańską Acha, metoda a ma dużą skuteczność pod warunkiem że ktoś jest bardzo systematyczny. A najważniejszy, pomiary należy wykonywać co najmniej przez 12 miesięcy(cykli), o stałych porach dnia, żeby potwierdzić skuteczność u siebie
Moja poradnia jest całkiem sympatyczna. Opowiadam czasem Pani szczegółowo o hormonach Ale to takie zboczenie-hi hi
Przepraszam kochane że się rozpisałam...Jestem biologiem
__________________
JESTEM ŻONĄ!!!
dekoderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:59   #7
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Poradnia rodzinna

racja Droga Dekoderko
Pisałam tylko że obserwacja śluzu nie jest alternatywą do wizyt u ginekologa. Oczywiście na jego podstawie tz. śluzu można wiele rzeczy ocenić, ale czasem to jest zawodne...
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 19:31   #8
dekoderka
Raczkowanie
 
Avatar dekoderka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 298
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość
racja Droga Dekoderko
Pisałam tylko że obserwacja śluzu nie jest alternatywą do wizyt u ginekologa. Oczywiście na jego podstawie tz. śluzu można wiele rzeczy ocenić, ale czasem to jest zawodne...
Zgadzam się A brednie które opowiadało to małżeństwo z pierwszego postu zostawiam bez komentarza
__________________
JESTEM ŻONĄ!!!
dekoderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 14:22   #9
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Poradnia rodzinna

hej!

a możecie mi kochane powiedzieć ile trwa taka wizyta w poradni i czy się coś za to placi?
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 14:46   #10
niunia_20
Rozeznanie
 
Avatar niunia_20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska południowo-wschodnia
Wiadomości: 925
Dot.: Poradnia rodzinna

moje pierwsza wizyta w poradni byla tydzien temu i dzis ide na II i III spotkanie. Jak narazie milo wspominam pierwsza wizyte. mowila tylko o sferach duchowych, psychicznych i fizycznych... zapytała tylko czy obserwuje swoj cykl i czy umiem rozpoznac dni plodne i nieplodne. powiedziałam ze tak (bo w sumie cos tam wiem )
__________________

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200802080926.png


http://www.przewodnikmp.pl/img-06062009028.png



sercem jestem przy Tobie Michałek 296g, 22cm (19tc)
Zosia 250g, 23cm (19tc)
niunia_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 18:38   #11
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Poradnia rodzinna

My nic nie płacimy za poradnię, i dobrze, nigdy bym grosza za taką farsę nie dała...
A jest obowiązkowe i to jest największy ból...
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 20:34   #12
dekoderka
Raczkowanie
 
Avatar dekoderka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 298
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
hej!

a możecie mi kochane powiedzieć ile trwa taka wizyta w poradni i czy się coś za to placi?
U mnie wizyta trwa jakieś 1,5 godziny, ale jest sympatycznie.
__________________
JESTEM ŻONĄ!!!
dekoderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 18:48   #13
dziecina
Raczkowanie
 
Avatar dziecina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 123
GG do dziecina
Dot.: Poradnia rodzinna

Ja jeszcze nie zaliczyłam poradni, ale na naukach jedne zajęcia miała z nimi pani z poradni i jak się można domyśleć nawiedzona troszke była najbardziej zapadło mi w pamięć jak mówiła że prezerwatywy nawet takie złe nie są ale złe są te ze środkiem plemnikobójczym więc chyba postepowa była
A w jakim czasie po kursie powinno się pójść do poradni? czy ma ona jakąś ważność typu tylko miesiąc przed ślubem można się tam udać i gdzie takie coś sie najczęściej mieści, bo nam ksiądz sie powiedział i ja sie nie orientuje
__________________
Dla Ciebie mój szept gdy budzi się dzień
Dla Ciebie mój smutek ,zatrzymaj się więc
Przez moment chce mieć Cie tylko dla siebie
I tak zaraz świat zapyta o Ciebie ...


dziecina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 10:03   #14
Izii
Przyczajenie
 
Avatar Izii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 22
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez dziecina Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie zaliczyłam poradni, ale na naukach jedne zajęcia miała z nimi pani z poradni i jak się można domyśleć nawiedzona troszke była najbardziej zapadło mi w pamięć jak mówiła że prezerwatywy nawet takie złe nie są ale złe są te ze środkiem plemnikobójczym więc chyba postepowa była
A w jakim czasie po kursie powinno się pójść do poradni? czy ma ona jakąś ważność typu tylko miesiąc przed ślubem można się tam udać i gdzie takie coś sie najczęściej mieści, bo nam ksiądz sie powiedział i ja sie nie orientuje
Poradnie rodzinne zazwyczaj są przy kościele. Jeśli chodzi o ważność to na pewno nie miesiąc. Jak zaklepywaliśmy termin w kancelarii rok przed ślubem to nam powiedziano że w zasadzie możemy już się tym zająć bo potem nie będzie na to czasu.

A oto moje newsy z poradni:
- nie mamy prawa decydować o liczbie dzieci bo to Pan Bóg decyduje
- NPR służy tylko do poznania swojego ciała (bo przecież składam się tylko z układu rozrodczego ;-p) oraz do zaplanowania ciąży - nie mylić z odkładaniem ciąży bo seks w dni niepłodne czyli bez zamiaru zajścia w ciążę to grzech
- nie ma przypadków zagrożenia zdrowia lub życia kobiety przez ciążę - to jest mit, wręcz przeciwnie, ciąża leczy wszelakie choroby, działa odmładzająco, regenerująco itp
- i uwaga największy hit: względy finansowe nie są powodem do ograniczania ilości potomstwa gdyż "jak Pan Bóg da to Pan Bóg wychowa" bo dolanie trochę więcej wody do garnka z zupą to nie jest problem

Edytowane przez Izii
Czas edycji: 2009-04-05 o 10:14
Izii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:45   #15
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Dot.: Poradnia rodzinna

Witam,tez musimy wybrac sie do poradni,ale jak czytam to az mi sie odechciewa.Co za bzduroty trzeba słuchac.Przeciez kazdy z nas ma swoje zycie i nim decyduje.A to co piszecie dziewczyny co tam mowia np:ile Bog da tyle sie wychowa, to az rece opadaja Mozna by nawiazac do powiedzenia:"co rok to prorok".Powiem szczerze pytania tych małzenstw ktore prowadza te poradnie poprostu sa zenujace.Ktos kto ma mocne nerwy nieodezwie sie ,a co z tymi osobami ktore niezechca odpowiadac na takie pytania typu:jaki sluz itp Dla mnie osobiscie jest to krepujace.CO O TYM SADZICIE?MOIM ZDANIEM NIEPOWINNO BYC TAKICH PYTAN!!!!
Riana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 21:05   #16
iza240
Zadomowienie
 
Avatar iza240
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: płock
Wiadomości: 1 578
GG do iza240
Dot.: Poradnia rodzinna

Ja wspominam dobrze poradnię ponieważ pani poprowadziła 1,5 godzinne spotkanie i postawiła magiczny stępel.Nie musiałam prowadzić zadnego kalendarzyka.Ale było parę tekstów,które mnie śmieszyły np.pani pokazywała rysunek jak wygląda macica jakby nikt nie widział obrazka na biologii,że jedno dziecko to za mało!?Ale na szczęście była w miarę subtelna.Gożej wspominam nauki przed małżenskie!Ksiądz powiedział,ze żona nie może przystąpić do komunii jeśli bierze tabletki lub stosuje spiralę bo są to środki wczesno poronne i ona zabija zarodki......a o pozycjii męża w tej sytuacjii nie wspomniał!Bo to wszystko nasza wina.Jest wiele tekstów aż rece opadaja....poprostu trzeba zagryżć zeby i przejsć przez to
__________________

W końcu się doczekałam
Michalinka jest już na świecie
iza240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 14:13   #17
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Dot.: Poradnia rodzinna

Witam kochaniutkie.
Czy ktoras z was byla w poradni Salwator,lub Szczepana?Ktora z tych polecacie gdzie sa normalni ludzie
Riana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:17   #18
agus231
Przyczajenie
 
Avatar agus231
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 7
Dot.: Poradnia rodzinna

Moje Kochane czytając Wasze wypowiedzi bardzo Wam współczuje... My z TŻ nauki przedmałżeńskie mamy zaliczone z liceum i musieliśmy iść tylko do poradni rodzinnej. Ale ja to dobrze wspominam. Pani z poradni była bardzo miła. Opowiedziała nam tylko o kalendarzyku i o tym jak zachować się w kłótni. Nie zadawała żadnych pytań, bo stwierdziła że to jest tylko nasza sprawa No i na tym się skończyło, tylko jedno spotkanie i koniec
__________________
... by liczył się każdy dzień
agus231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:31   #19
klocuszek27
Raczkowanie
 
Avatar klocuszek27
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 371
Dot.: Poradnia rodzinna

A my mamy 7-miesięcznego bobaska Z czego się oczywiście cieszymy Czy w takim razie mamy się przyznawać do dzidzi na tym spotkaniu w poradni? Po tym co przeczytałam , boję się, że nam zaserwują takie kazanie, że przez rok nie będziemy mogli na siebie patrzeć Nie chciałabym tego ukrywać, ale wolałabym przejść przez poradnię szybko i bezboleśnie
klocuszek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 22:05   #20
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Poradnia rodzinna

Ja z narzeczonym byliśmy juz w poradni - babka anioł. Wykres miałam ze sobą bo chciałam przyjść przygotowana na pierwsze spotkanie - wczesniej na rekolekcjach przedmałżenskich dowiedzieliśmy się o metodach NPR. Myślę, że nic złego nie ma w tym, że wiem jak funkcjonuje mój organizm. Dziewczyny nie mylcie kalendarzyka z NPR. I nie myślcie schematycznie - poradnia to nie tylko wykresy - to miejsce do fajnych rozmów o o psychologii życia codziennego w małżenstwie itd. My czekamy na następne spotkania o cieszymy się, że dane nam było trafić ba taką super kobietę w poradnii.
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 20:11   #21
Izii
Przyczajenie
 
Avatar Izii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 22
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez klocuszek27 Pokaż wiadomość
A my mamy 7-miesięcznego bobaska Z czego się oczywiście cieszymy Czy w takim razie mamy się przyznawać do dzidzi na tym spotkaniu w poradni? Po tym co przeczytałam , boję się, że nam zaserwują takie kazanie, że przez rok nie będziemy mogli na siebie patrzeć Nie chciałabym tego ukrywać, ale wolałabym przejść przez poradnię szybko i bezboleśnie
Byłam świadkiem jak w poradni było małżeństwo po cywilnym z dzieckiem. Najpierw wymaglowali przez pół godz. dziewczynę, potem osobno jej męża tyle samo czasu, a potem następne pół godz. razem. Dziewczyna mówiła że nie mogła o swoim mężu mówić "mąż" bo Pani z poradni się obruszyła i kazała mówić o nim "narzeczony" - dobre, nie?
Izii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 21:02   #22
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez klocuszek27 Pokaż wiadomość
A my mamy 7-miesięcznego bobaska Z czego się oczywiście cieszymy Czy w takim razie mamy się przyznawać do dzidzi na tym spotkaniu w poradni? Po tym co przeczytałam , boję się, że nam zaserwują takie kazanie, że przez rok nie będziemy mogli na siebie patrzeć Nie chciałabym tego ukrywać, ale wolałabym przejść przez poradnię szybko i bezboleśnie
To macie szczęście, bo u nas nie akceptują licealnych nauk.
A mnei zastanawia dlaczego tylko o kobiecie się mówi... kalendarzyk, śluz, owulacja, itd, itd... a mężczyzna to co??? Oni nie są potrzebni do stworzenia nowego pokolenia?
Nie mamz amiaru na naszych naukach nikogo o swoim sluzie, koneksjach rodzinnych informować, ani robić kalendarzyka. Moje ciało, moje życie, moja sprawa, jakaś baba z 5 dzieci nie będzie mi mówiła, czy mam chodzić do ginekologa, czy nie i czy mam dziś dni płodne, czy nie.
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2009-04-08 o 21:03
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 12:03   #23
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!!!
Właśnie wróciliśmy z naszej pierwszej poradni rodzinnej...
Jedno słowo, które mi się nasuwa to - żenada....
Poradnię prowadzi małżeństwo z 10-letnim stażem i 7 dzieci;p
Z nami są jeszcze dwie pary (normalni ludzie).
Babka jest naprawdę nawiedzona, prawię się rozryczałam ze złości. Pytała się o wszystko, a kiedy dowiedziała się że moja mama się rozwiodła z ojcem to zaczęła mi prawić kazanie, że zrobiła ona straszny błąd, bo po rozwodzie powinna oddać mnie do pełnej rodziny!!!
Oczywiście jest kalendarzyk itd. Nie wspomniałam nawet jej, że mi on nie wyjdzie, bo biorę tabletki na nieregularny okres itd.
Najlepsze było jednak to jak facet kazał opowiadać nam jaki miałyśmy dzisiaj śluz w pochwie, w celu interpretacji jaki to dziś dzień mamy...
Dowiedziałam się, że nie wszystkie pozycje w seksie są dozwolone, bo kobieta nie powinna pokazywać swoich żądz i kochać się na partnerze!!!
wszystkie pary patrzą się na nich jak na kosmitów, ale słowa nie zabieramy, bo po co rozmawiać z takimi ludźmi.
Było jeszcze dużo innych rzeczy, które by opowiadać było można, ale szkoda na to słów.
Ciekawa jestem czy wszędzie tak wygląda ta poradnia????
Bo moim zdaniem czegoś takiego powinni zabronić i uczyć nas czegoś innego np. jak postępować w czasie kłótni, jak iść na kompromis itd, itd.
Tymczasem w mojej poradni sami nawiedzeni i do tego zboczeńcy!!!
masakra no to faktycznie ja Ci się nie dziwie, że nie chcesz tam chodzić. Ja też bym nie chciała do takiego doradcy rodzinnego iść. A jak dob rze pójdzie to zostanę doradcą niedługo i sama bym uciekła od takiej Pani.

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość
My nic nie płacimy za poradnię, i dobrze, nigdy bym grosza za taką farsę nie dała...
A jest obowiązkowe i to jest największy ból...
No bo poradnia powinna być bezpłatna nie wiem z jakiej paki chcą za to kase

Cytat:
Napisane przez Izii Pokaż wiadomość
Poradnie rodzinne zazwyczaj są przy kościele. Jeśli chodzi o ważność to na pewno nie miesiąc. Jak zaklepywaliśmy termin w kancelarii rok przed ślubem to nam powiedziano że w zasadzie możemy już się tym zająć bo potem nie będzie na to czasu.

A oto moje newsy z poradni:
- nie mamy prawa decydować o liczbie dzieci bo to Pan Bóg decyduje
- NPR służy tylko do poznania swojego ciała (bo przecież składam się tylko z układu rozrodczego ;-p) oraz do zaplanowania ciąży - nie mylić z odkładaniem ciąży bo seks w dni niepłodne czyli bez zamiaru zajścia w ciążę to grzech
- nie ma przypadków zagrożenia zdrowia lub życia kobiety przez ciążę - to jest mit, wręcz przeciwnie, ciąża leczy wszelakie choroby, działa odmładzająco, regenerująco itp
- i uwaga największy hit: względy finansowe nie są powodem do ograniczania ilości potomstwa gdyż "jak Pan Bóg da to Pan Bóg wychowa" bo dolanie trochę więcej wody do garnka z zupą to nie jest problem
Hm może ta Pani miała co innego na myśli tylko jakoś niefortunnie to w słowa ubrała. Z ostatnim się nie zgadzam i nikt normalny się nie zgodzi. Jak jest ciężka sytuacja materialna to chyba jasne że nie planujemy potomstwa. Npr jak najbardziej służy także do odkładania poczęcia z ważnych względów jak np. brak środków finansowych czy brak jakiegoś zaplecza. Może miała na myśli to że nie wolno odkładać w nieskończoność i wykorzystywać dni niepłodne dla własnej korzyści pomimo dobrej sytuacji psychofizycznej małżonków. Mamy prawo decydować o liczbie potomstwa bo mamy wolna wole. Jednak nie mamy prawa do wykorzystywania NPRU na własną korzyść.

Masakra co opowiadają te Panie w poradniach. Ktoś to powinien sprawdzać.
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 16:24   #24
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Poradnia rodzinna

wizyta w poradni to wymaganie dla ślubu katolickiego tylko, tak? Bo ja słyszałam do tej pory jedynie o naukach przedmałżeńskich i teraz spotykam się z poradnią i nie wiem już czy te obie rzeczy to to samo i czy obie są warunkiem przystąpienia do ślubu kat. czy może któraś z nich to warunek ślubu cyw.?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 16:56   #25
klocuszek27
Raczkowanie
 
Avatar klocuszek27
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 371
Dot.: Poradnia rodzinna

Katecheza przedmałżeńska i poradnia - obie potrzebne do ślubu kościelnego. Do cywilnego nie potrzebne są żadne nauki.
klocuszek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 19:19   #26
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez klocuszek27 Pokaż wiadomość
Katecheza przedmałżeńska i poradnia - obie potrzebne do ślubu kościelnego. Do cywilnego nie potrzebne są żadne nauki.
dokładnie dlatego, że ślub kościelny jest sakramentem i wiąże się z "gotowością" we wszystkich sferach życia, zwłaszcza duchowego.
Ślub cywilny, choć tak samo ważny i to trzeba podkreślić, to (przepraszam za określenie) jest cywilną umową w świetle prawa, a prawo pisane nie wymaga, żeby jakiekolwiek religijne nauki się odbyły.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:57   #27
szulaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez Justyna33333 Pokaż wiadomość
Brak mi słów...

U mnie poradnia była taka sobie. Na szczęście nie musiałam prowadzić kalendarzyka, wykresów itp. Dostałam tylko wizytówkę z adresem strony do poczytania. Ogólnie tylko taka paplanina o życiu duchowym, psychicznym i innych

A możesz podać do której poradni w Krakowie chodziłaś?
szulaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:37   #28
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
wizyta w poradni to wymaganie dla ślubu katolickiego tylko, tak? Bo ja słyszałam do tej pory jedynie o naukach przedmałżeńskich i teraz spotykam się z poradnią i nie wiem już czy te obie rzeczy to to samo i czy obie są warunkiem przystąpienia do ślubu kat. czy może któraś z nich to warunek ślubu cyw.?

By przystapić do ślubu kościelnego trzeba mieć 3 zaświadczenia:
- o ukonczeniu nauk przedslubnych
- o wizycie w poradni rodzinnej
- w uczestniczeniu w Dniu Skupienia dla narzeczonych
Sa to 3 rózne rzeczy.
Slubu cywilnego to nie dotyczy.
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 13:04   #29
loonyme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 51
Dot.: Poradnia rodzinna

Pewnie zostane za chwilke zlinczowana przez niektore z wizazanek, ale mam pytanie do Was dziewczyny, czy ktoras zna poradnie rodzinna, gdzie mozna otrzymac zaswiadczenie przy pierwszej wizycie? Ja mieszkam w Niemczech, TZ w Warszawie, nauki zrobilismy dosyc wczesnie, ale poradni nie mamy- slub w lipcu. Dzwonilam do kilku poradni w Warszawie, ale najwczesniejsze terminy sa dopiero ok. czerwca, i nikt nie chcial sie umowic poza wyznaczonymi terminami, a sa one niestety w trakcie tygodnia, ja nie moge pozowlic sobie na tak dlugi urlop, aby odbyc wymagane 3 spotkania. Od pol roku prowadze obserwcje wgl. Rötzera, czyli zapisuje sumiennie temp. sluz itp. i w sumie bardzo zalezy mi na konsultacjach, bo chcialabym przynajmniej na poczatrk stosowac te metode, ale jak babki z poradni uslyszaly to uslyszaly to odpowiadaly ze poradnia a konsultacje to co innego i nie otrzymam tak sobie zaswiadczenia Ksiadz nam chyba tez nie odpusci poradni, bo juz problemy robil z umowieniem sie na spisanie protokolu, skoro ja mieszkam za granica, a TZ w wawie to dlaczego slub gdzie mieszkaja rodzice ? normalnie odechciewa sie czlowiekowi...

Wielka prosba do Was dziewczyny, prosze o namiary przyjaznej poradni rodzinnej, najlepiej w Wawie.
loonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 13:35   #30
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Poradnia rodzinna

Cytat:
Napisane przez loonyme Pokaż wiadomość
Pewnie zostane za chwilke zlinczowana przez niektore z wizazanek, ale mam pytanie do Was dziewczyny, czy ktoras zna poradnie rodzinna, gdzie mozna otrzymac zaswiadczenie przy pierwszej wizycie? Ja mieszkam w Niemczech, TZ w Warszawie, nauki zrobilismy dosyc wczesnie, ale poradni nie mamy- slub w lipcu. Dzwonilam do kilku poradni w Warszawie, ale najwczesniejsze terminy sa dopiero ok. czerwca, i nikt nie chcial sie umowic poza wyznaczonymi terminami, a sa one niestety w trakcie tygodnia, ja nie moge pozowlic sobie na tak dlugi urlop, aby odbyc wymagane 3 spotkania. Od pol roku prowadze obserwcje wgl. Rötzera, czyli zapisuje sumiennie temp. sluz itp. i w sumie bardzo zalezy mi na konsultacjach, bo chcialabym przynajmniej na poczatrk stosowac te metode, ale jak babki z poradni uslyszaly to uslyszaly to odpowiadaly ze poradnia a konsultacje to co innego i nie otrzymam tak sobie zaswiadczenia Ksiadz nam chyba tez nie odpusci poradni, bo juz problemy robil z umowieniem sie na spisanie protokolu, skoro ja mieszkam za granica, a TZ w wawie to dlaczego slub gdzie mieszkaja rodzice ? normalnie odechciewa sie czlowiekowi...

Wielka prosba do Was dziewczyny, prosze o namiary przyjaznej poradni rodzinnej, najlepiej w Wawie.
Hej hej
mogą być problemy. bo spotkania są wymagane i ten kto podbija wcześniej pieczątke staje pod groźbą utraty misji kanonicznej czyli poprostu może zostać wywalony. niechętnie są podbijane te pieczątki wcześniej ale możesz pisać zawsze o tym ze stosujesz Rotzera i masz obycie. bo w poradniach nie ucza Rotzerta tylko Billingsa podwojnego sprawdzenia. wiec sie tez moga doczepic ze masz inna metoda w sumie podobna ale jednak nie calkiem. moze beda sie chcieli umowic na jakies indywidualne spotkanie? nie mam pojecia nie jestem z Warszawy jeśli Cie interesuja jakies spotkania to moge pomoc ale tylko na slasku...
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-31 18:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.