Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-06, 10:49   #1
czerwien1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9

Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki


Hej,
czy ktoś ma jakieś doświadczenie z ruchomym aparatem na zeby dla kobiety w wieku ok. 23 lat?
Wiem, że takie zdejmowane aparaty są raczej dla dzieci, ale mam jakąś fobię co do posiadania widocznego żelastwa na zębach... i bardzo tego nie chcę. A musze wyprostować górę i dół - co by też kosztowało kuuuupę kasy, a ruchome są o wiele tańsze.
Jeden ortodonta powiedział mi, że to nic mi nie da - ale widział, że się wacham i może chciał mnie naciągnąć na większe koszta...?
czerwien1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:30   #2
Simulacra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 12
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Ja też mam 23 lata i bardzo krzywe zęby, zarówno na górze i na dole. Ruchomy aparat ortodontyczny ma zastosowanie tylko u dzieci, dla dorosłych gdzie zęby stałe są już w pełni uformowane będzie po prostu za słaby i jego noszenie nic nie da. Ja nosiłam aparat ruchomy w wieku 11 lat i też mi nic nie dał, bo nadal wyglądam jak bohaterka "Zmierzchu" . Zastanawiam się teraz nad stałym i niestety lekarz nie chciał Cię naciągnąć, wszędzie ceny są podobne... Koszt wynosi około 3400 zł (1700 zł za każdy łuk), do tego każda wizyta około 100 zł z wymianą gumek.
Simulacra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:07   #3
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Ruchome stosuje się raczej u dzieci, ale u dorosłych też się zdarza, są to rzadsze przypadki, ale na watku aparatowym są dziewczyny, które mają i efekty widzą, więc nie powiedziałabym, że "noszenie nic nie da"
Możesz się przejść do innego ortodonty jeśli nie wierzysz w opinię tamtego.
Co do żelastwa na zębach to da się przyzywczaić, 2 lata są krótkim czasem w perspektywie całego życia, a póżniej zostają jednak proste zęby i uśmiech bez kompleksów
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:14   #4
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Czesc,

mam aparat ruchomy i jestem stara koza. Jednak kupilam go tylko dlatego zeby mi sie zeby nie przestawily (co i tak ochoczo zrobily w jakies 3-5 miesiecy) po 3 latach noszenia aparatu 'na stale'. Jednak nie wrocily do poprzedniego ulozenia, aparat wlasciwie tylko mi przestawia uporczywa jedynke ktora 'wyskakuje' z szeregu. Zapytaj o aparat staly ale od strony podniebienia. Drogie ale zupelnie niewidoczne. Ewentualnie z przodu ale porcelanowe zamki. Tez ciezko je zobaczyc.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 11:28   #5
czerwien1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Te od strony podniebienia sa baaardo drogie, niestety.
O stalym aparacie slyszalam wlasnie, ze po pierwsze moga zeby zaczac wracac na stale miejsce, a po drugie, ze jak po tych 2 latach sciagnie sie aparacik, to widac miejsca po zamkach... To tez troche mnie przeraza... ;x
Jakby ktos mial namiary na krakowskiego ortodonte ktory umie poprawic zeby mimo wszystko ruchomymi aparatami, to bylabym wdzieczna. A jakby byly jeszcze znizki dla studentow to juz w ogole
czerwien1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 12:04   #6
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Aparat mialam prawie 3 lata i nie mam miejsc po zamkach ale wszystko zalezy czy palisz, pijesz kawe, alkohol itd. Jako 14nastolatka nie robilam nic z listy rzeczy zakazanych
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 08:27   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Jeżeli wierzysz w cuda - załóż ruchomy aparat. Wydasz kasę na wizyty i bajki. Jako dziecko nosiłam ruchomy kilka lat - tylko w nocy, bo w dzień czułam się jak ze sztuczną szczęką. Górne zęby mam w miarę proste , ale pewnych rzeczy taki aparat nie naprawi, nie poprzesuwa zębów w kości. Teraz moje zęby są skierowane delikatnie do tyłu, szczęka jest wąska (a nie mam stałych "czwórek"), a po stałym aparacie miałabym zgryz gwiazdy filmowej. Więc jak wolisz - albo weźmiesz się do roboty, zarobisz tę "kuuuupę kasy" na stały aparat i zwalczysz "jakąś fobię co do posiadania widocznego żelastwa na zębach" (to bardzo głupi argument), albo będziesz miała brzydkie zęby znacznie dłużej, niż te dwa lata, które poświęciłabyś na prostowanie. Twoja decyzja.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 08:37   #8
czerwien1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

mpt - może masz i rację... Niestety w sumie :P
Dzięki za odpowiedzi wszystkim
czerwien1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:11   #9
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Ruchomy aparat na zęby dla 23-latki

Cytat:
Napisane przez czerwien1 Pokaż wiadomość
Te od strony podniebienia sa baaardo drogie, niestety.
O stalym aparacie slyszalam wlasnie, ze po pierwsze moga zeby zaczac wracac na stale miejsce, a po drugie, ze jak po tych 2 latach sciagnie sie aparacik, to widac miejsca po zamkach... To tez troche mnie przeraza... ;x
Jakby ktos mial namiary na krakowskiego ortodonte ktory umie poprawic zeby mimo wszystko ruchomymi aparatami, to bylabym wdzieczna. A jakby byly jeszcze znizki dla studentow to juz w ogole
jak się dba o zęby i myje sie po kazdym posiłku, to śladów nie widać. a nawet gdyby bylo widac to płacisz ok 30zł, i ortodonta czyści w razie niedostatecznej higieny. Co do aparatu ruchomego, wątpie, że pomoze Ci usunąć wadę. Mam sporo kolezanek, ktore nosily aparat staly, i potem retencyjny i maja proste zeby jak od linijki. Znizek raczej nigdzie nie ma:P. No chyba, ze ruchomym sie da, ale dlugo będzie to trwało.
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.